Teleurstellend aantal embryo's

Discussie in 'Vruchtbaarheidsbehandelingen' gestart door Loulou12, 12 jan 2024.

Topicstatus:
Niet open voor verdere reacties.
  1. Loulou12

    Loulou12 Fanatiek lid

    4 apr 2018
    2.586
    2.098
    113
    Vrouw
    Wij zitten in het ivf traject en tijdens het stimuleren met gonal-f had ik uiteindelijk 31 follikels. Helemaal blij was ik. Gister de punctie gehad en ze hadden maar 5 rijpe eicellen gevonden... Net het nieuws gekregen dat er maar 2 embryo's zijn ontstaan. De fertiliteitsarts had dit ook echt niet verwacht, er zaten zeker 10 follikels van boven de 17mm...
    Ik vind dit zo jammer...
    Ik hoor zondag of ik een verse tp heb.

    Heeft iemand dit ook wel eens gehad? Ik had de punctie bij het vumc.
     
  2. Loulou12

    Loulou12 Fanatiek lid

    4 apr 2018
    2.586
    2.098
    113
    Vrouw
    @Beheer wil je dit verplaatsen naar vruchtbaarheidsbehandelingen?
     
  3. blij83

    blij83 Fanatiek lid

    5 jun 2012
    2.180
    1.982
    113
    Wat naar en teleurstellend.
    Follikkels doenmpas 'mee' in de race als ze groter dan 18 mm zijn begreep ik altijd. Dan is er mogelijkheid op een rijpe eicel.
    Kan het zijn dat vd 31 er dus een helemaal kleine follikels waren? Want daar kan dan dus nooit/zelddn een rijpe eicel inzitten. Dat er vd 5 eicellen, uiteindelijk 2 embryo's ontstaan is niet afwijkend. Njet iedere eicel wordt bevrucht en niet elke bevruchte eiccel deelt mooi door tot een goed embryo.

    Misschien toch een te vroege punctie gehad? Dat daarom er onvoldoende grote follikels waren? Bovenstaande is het wat het bij mij oproept.
     
  4. Loulou12

    Loulou12 Fanatiek lid

    4 apr 2018
    2.586
    2.098
    113
    Vrouw
    Ik heb dat gevraagd inderdaad, of het te vroeg was. Maar zowel het vumc als mijn fertiliteitsarts in het Spaarne gasthuis blijven erbij dat ze groot genoeg waren..
    Maar nu heb ik mijn twijfels...
     
  5. blij83

    blij83 Fanatiek lid

    5 jun 2012
    2.180
    1.982
    113
    Was die 17mm op de dag vd punctie? Of bij de laatste follikelmeting? Tussen kaatste follikelmeting en de punctie. groeien ze natuurlijk nog wel door
     
  6. Loulou12

    Loulou12 Fanatiek lid

    4 apr 2018
    2.586
    2.098
    113
    Vrouw
    Dit was op maandag 8 januari. Ik heb uiteindelijk donderdag 11 januari de punctie gehad. De follikels groeide steeds 2mm per dag.

    1x 20
    1x18
    1x16
    5x15
    4x14
    6x13
    5x12
    2x11
    6x10

    Ik denk dus dat het wel kan kloppen, als alles vanaf 14mm op 8 januari 2mm per dag groeit zou het niet gek zijn om de punctie op donderdag te doen toch? Dan is alles vanaf 14mm dan wel 20mm. Wat denk jij.
     
  7. Chann1992

    Chann1992 Bekend lid

    22 jan 2015
    623
    55
    28
    Vrouw
    Ik begrijp je gevoel helemaal, maar ik wil je toch wat hoop geven met mijn verhaal.

    Met mijn dochter waren er maar 3 follikels, ik kreeg de keus of stoppen en opnieuw beginnen of deze 3 aan prikken. Erg lastige keus, maar vanwege corona en de kans dat de ziekenhuizen weer dicht zouden gaan toch besloten om het risico te nemen. 3 eicellen gevonden, 2 bevrucht. Ik was meteen zwanger van de verse terugplaatsing, de ander ging in de vriezer. Daarna voor een tweede kindje, van de cryo raakte ik ook zwanger, dit werd een miskraam.
    Hierna nog 2 puncties gehad, waarvan 1x weer zwanger, werd weer een miskraam.
    De aller laatste poging, onze aller laatste kans voor een tweede kindje. 9 follikels, 4 eicellen gevonden en maar 1 bevrucht. Ik storte letterlijk in van verdriet, ik dacht dat onze kans weg was en toch ben ik nu 11 weken zwanger. Geef de hoop niet op! :thumup:
     
    Loulou12 vindt dit leuk.
  8. Loulou12

    Loulou12 Fanatiek lid

    4 apr 2018
    2.586
    2.098
    113
    Vrouw
    Wauw! Gefeliciteerd met de zwangerschap. Goed om te lezen dat er ook gewoon nog een kans is met weinig embryo's. Ik hoop dat dit ook voor mij geld :) Bedankt voor je berichtje!
     
  9. Milkyway7

    Milkyway7 Fanatiek lid

    28 apr 2020
    1.485
    955
    113
    Vrouw
    Noord-holland
    Was er sprake van premature ovulatie?
    Hebben ze daadwerkelijk alle follikels aangeprikt en daar kwamen dan dus maar 5 eicellen uit?
    Ik ben aan het denken misschien kan het aan de trigger injectie liggen die je hebt gehad? Dat die niet afdoende heeft gewerkt en de eicellen niet los van de wand kwamen.
    Hoe dan ook is het wel uitzonderlijk dat als er inderdaad zoveel zijn aangeprikt er maar zo weinig uitkomt. Kan me voorstellen dat je hier echt wel van baalt. Zou anders nog even een gesprek aanvragen met de arts zodat die wellicht wat meer opheldering kan geven.
     
  10. Loulou12

    Loulou12 Fanatiek lid

    4 apr 2018
    2.586
    2.098
    113
    Vrouw
    Ja ze hebben bijna alles aangeprikt (een paar mini hebben ze laten zitten)
    Wat jij zegt over een trigger injectie, dat is precies wat mijn fertiliteitsarts gister zei. Dat ik misschien wel 2x ovitrelle nodig heb. Maar wat ik me afvraag, dan ontstaat er toch niet eens meer eitjes in de follikel door de extra injectie? Weet jij daar meer over? Bedankt voor je reactie!
     
  11. Treezebees

    Treezebees Actief lid

    4 mrt 2023
    310
    427
    63
    Vrouw
    Mijn eerste traject was ook een ramp. Had wel 17eicellen maar op 1 na allemaal onrijp. De pogingen nadien gaan we altijd door tot wanneer de meeste rond de 20mm zitten. De grootste follikel is rond die tijd wel al 26mm of groter. Ook was IVF geen optie bij ons en werd na de eerste poging ook direct overgegaan op icsi. De eerste poging is altijd zoeken. En nadien samen met de arts een nieuw traject uitstippelen. Als zij niets willen wijzigen zou ik kijken voor een ander ziekenhuis.
     
    Loulou12 vindt dit leuk.
  12. Milkyway7

    Milkyway7 Fanatiek lid

    28 apr 2020
    1.485
    955
    113
    Vrouw
    Noord-holland
    Als de dosis mogelijk te laag was dan komen de eicellen dus niet los van follikel wand en dan kan je opzuigen wat je wil maar ze blijven gewoon zitten.
     
    Loulou12 vindt dit leuk.
  13. Daydreamer89

    Daydreamer89 Bekend lid

    12 mrt 2023
    645
    607
    93
    Vrouw
    Ik begrijp je teleurstelling...

    Hier werden bij de follikelmeting 12-14 follikels gezien en bij de punctie uiteindelijk maar vier eicellen gevonden (wat de arts ook teleurstellend vond). Hiervan zijn er toen twee bevrucht waarvan eentje niet verder gedeeld is. De ander is toen op dag 2 al teruggeplaatst, onder het motto hij is beter af in je lichaam dan in het lab. Na multidisciplinair overleg is daarna een protocolverandering voorgesteld; van Puregon naar Meriofert en van IVF naar ICSI. Men weet niet waar het aan ligt, kan ook gewoon toeval zijn geweest. Weer zoiets van dit traject, eigenlijk weet je precies niks.
    Ik merk dat ik er dit keer een stuk minder positief/ onbevangen in sta. Vorige keer was ik bij de echo ook blij met het aantal follikels, nu hoop ik vooral dat het er voldoende zijn dat er nog een kans is dat er iets van een embryo overblijft.

    Ik hoop voor jou dat een van de ontstane embryo's gewoon gaat leiden tot een goede zwangerschap en dat je je niet meer druk hoeft te maken over een vervolg :thumup:
     
    Loulou12 vindt dit leuk.
  14. Loulou12

    Loulou12 Fanatiek lid

    4 apr 2018
    2.586
    2.098
    113
    Vrouw
    Bedankt voor jullie verhalen. Ik heb hier erg veel aan en zal het meenemen naar een evt nieuwe ivf poging.

    Voor nu heb ik morgen een verse tp.. dus ik hoop zo dat het in 1x raak zal zijn!:)
     
    Milkyway7 vindt dit leuk.

Deel Deze Pagina