Als je er zoveel plezier uit haalt en het kan betalen, waarom niet?! Het is een dure hobby. Weet er alles van! (een goede bijrijder/verzorger is trouwens goud waard. Misschien is dat tzt. iets voor je?!)
Sportschool 35 euro per maand, ga 2x per week een groepsles doen. Lezen heb ik een kobo abbonement dus dat is 10 Per maand. Legpuzzel denk 20 euro per maand om af en toe een nieuwe te kopen. Onze oudste is het duurste met muziekles, volley en boulderen, denk zo'n 125 euro per maand alleen voor haar sporten.
Die lego hobby kost hier momenteel ook het allermeest Afgelopen paar weken iets van 12 sets gekocht via Marktplaats. Dochter en ik werken samen aan een enorm project en ze geeft zelf ook al haar geld er aan uit momenteel, op af en toe een boek na. Zelf koop ik heel soms een boek maar verder heb ik weinig wensen. Zijn ook geen van allen lid van verenigingen ofzo.
Waren die sets compleet? Ik koop alles eigenlijk nieuw omdat ik het wel lastig zou vinden als er wat ontbreekt.
Een paar keer per jaar zo'n 50 tot 100 euro aan haakgaren. Maar daarvoor krijg ik dan weer mooie kleding etc voor terug En mijn sport (nu even op pauze) is hardlopen. Dat kost alleen af en toe nieuwe schoenen. De kleding heb ik wel compleet en kan nog jaren mee. En 1 of 2 keer per jaar inschrijfgeld voor een loopje. T zal gemiddeld 100 euro per jaar zijn? Ik denk daar niet zo over na. Of er meer geld wordt besteed aan mijn hobby's of die van man. Als je 't kan betalen en je wordt er gelukkig van dan moet je dat doen. Ik denk wel na over de tijd die het kost. Dat is bij ons een veel schaarser goed helaas. En haken is niet zo'n probleem. Dat doe ik in de verloren uurtjes, of gecombineerd met gezinstijd. Hardlopen (en met name wedstrijden, waarvoor je dan een dag van huis bent) voel ik me soms schuldig over.
Veel, maar de meeste kosten zijn nu tijdelijk. Wij duiken en zijn nu beide bezig met extra cursussen. Daarnaast gaan we over van huur naar eigen uitrusting. Komen ook nog lessen voor ons oudste kind bij. Echt een familie hobby dus. Maar dat loopt zeker de afgelopen maanden in de papieren. Zeker 1600 euro sinds de zomer. Maar zal straks ook weer en stuk minder worden.
Grotendeels wel ja. Zijn ook sowieso sets die nieuw niet meer verkrijgbaar zijn (Elves). En wij hebben hier 1 dorp verderop een winkel met tweedehands Lego die werkelijk ieder onderdeel op voorraad heeft. Dus daar hebben we een paar blokjes meegenomen die niet klopten. En daar halen we ook partijen blokjes voor onze eigen bouwwerken en allerlei losse poppetjes, accessoires en bijzondere items.
Sport: 0,- Hebben wat sport materiaal op zolder (bankje, halter, dumbells, kettlebells en matje). Lezen: 8,50 storytel abonnement en ongeveer €40,- per maand aan boeken.
Als je het kunt betalen, zou ik het zeker doen. Ik vind hobby’s zoveel waard. Ik wil het eigenlijk niet weten wat ik eraan uitgeef. Ik heb best veel hobby’s: lezen, bakken, diamond painten, honden/wandelen. Als ik dat allemaal op ga tellen, wordt het meer dan het bedrag waar jij over twijfelt in ieder geval.. Oh ja, ik vergeet nog muziekles en kleding naaien.
1 x per week personal training à 50 euro. Daarnaast nog hardlopen 2x per week en een workout thuis en dat is op het materiaal en schoenen na natuurlijk gratis. Over een tijdje wil ik weer met de crossfit groepslessen mee gaan doen en dat is per maand voor 2x per week 60 euro.
Nou dat is niet zo spannend Ik betaal 120- 150 euro voor een blok yoga. Mijn man 150 euro voor een jaar voetbal. Af en toe voetbalschoenen of wat kleding maar dat zijn de kosten niet. Ik houd van lezen maar weinig tijd voor maar ik koop wel eens een ebook als ik daar zin in heb. Maar ik geef wel weer geld aan andere dingen uit Ik ga regelmatig naar de schoonheidspecialiste, we hebben een 10 badenkaart voor de sauna en ik ga graag op tripjes (van etentje tot theater tot weekendje weg) met man/familie/vrienden. dus ja, als het financieel kan waarom niet!
Sporten ben ik mee gestopt. Dat was 75,- per maand. Mijn hobby's zijn productief, het levert me ook wat op. Of het nu kluswerk is of haak/breiwerk er moet iets "bruikbaars" uitkomen zeg maar. De kosten varieren meestal budget, wat spullen van de bouwmarkt (kluswerk), paar meter stof (naaiwerk) en zo nu en dan wat wol voor breiwerk (ik brei truien momenteel, volgend project is sokken). De tegenhanger ervan is dat ik heel wat learningmaterial inkoop, zo blijf ik doorleren. Ik ben een beetje "all over the place" dus er is niet echt een studie die dat omvat. Dus doen we t maar zo. Niet alleen boeken maar ook videolearning bij bijv. Udemy (o.a. software dingen hoe je iets voor elkaar krijgt). Die hebben geregeld aanbiedingen en dan heb je voor 12,99 weer even lol en iets nieuws geleerd. Man koopt wel eens een spel op steam.
Nu tijdelijk veel te veel maar lang ziek geweest dus ben nu gestart met 2 keer in de week trainen met een personal trainer. Dat vind ik het nu waard om in mezelf te investeren. Over paar maandjes ga ik weer heerlijk zelf sporten.
lastig he... als ik het zo lees, moet je het gewoon doen! En genieten... nu heb je het geld, je weet waar je voor werkt toch? maar ik snap het - ik wil zelf gaan sporten - maar een beetje ook omdat het moet. Niet zo zeer omdat ik het leuk vind. En dan vind ik het helemaal lastig om 60 - 80 euro per maand uit te geven aan een training... de motivatie ontbreekt wat. Hoewel mijn gezondheid eigenlijk genoeg motivatie zou moeten zijn.... Maar in jouw situatie is die motivatie er zéker wel. Dus ik zeg : doen!
Hoe kom je aan zulke goedkope muziekles? Of is het maar 1 x per maand? Ik betaal dat bedrag bijna per week volgens mij.