Op een driewielfiets met 2 wielen voor leren fietsen, hoe doe je dat?

Discussie in 'Mama en gezin' gestart door MamavanLieverd, 29 jan 2024.

Topicstatus:
Niet open voor verdere reacties.
  1. MamavanLieverd

    MamavanLieverd VIP lid

    1 dec 2014
    7.394
    5.298
    113
    Ik had deze vraag al in het random vragen topic gesteld vorige week, maar nu opnieuw op deze manier.

    We hebben een ouder-kind fiets op proef met 2 wielen voor (dus vergelijkbaar met een bakfiets, maar dan met een kindfiets gedeelte voor ipv een bak), maar ik kan er dus echt niet op fietsen. En dan bedoel ik echt niet, ik rijd zo tegen de stoep aan, omdat ik niet kan sturen. De weg loopt hier licht af naar de zijkanten en als ik ook maar een ietsie pietsie van het vlakke midden afrijd, heb ik het gevoel dat ik omval terwijl de fiets een steeds sterkere bocht lijkt te maken. Sturen lijkt niet te werken, maar dat is niet echt zo, want als ik afstap en ernaast loop, kan ik er wel mee sturen.

    Iemand tips? Ik voel me weer eens super onhandig en het voelt eng om op deze fiets te fietsen. Dit is al de tweede fiets die ik probeer, een 2-wiel ouder-kind fiets heb ik op proef gehad en deze vond ik te lastig manoeuvreren (met het voorwiel ver naar voren, vergelijkbaar met een 2 wiel bakfiets waarschijnlijk) en durfde ik niet aan met dochter samen (in mijn eentje ging wel redelijk).
     
  2. Muisje2016

    Muisje2016 Fanatiek lid

    18 jan 2016
    3.025
    5.138
    113
    Ik heb een driewielbakfiets en het duurt inderdaad even voordat je er lekker op fietst. In het begin voelt het alsof je bij ieder schuin stukje omvalt. Wat helpt is met je bovenlijf de tegengestelde kant op "hangen", ook als je de bocht om gaat. Hobbels zoveel mogelijk recht overheen fietsen, dus niet met 1 wiel erop. Ik vond het wennen maar inmiddels fiets ik overal met dat ding.
     
    MamavanLieverd vindt dit leuk.
  3. Shalom

    Shalom Niet meer actief

    Hoe oud is je dochter?

    Heb je ook zo'n fiets geprobeerd met juist 2 wielen achter ipv voor?

    En afhankelijk van leeftijd en kunnen van je dochter is een kinderfiets met een bepaald systeem vastmaken aan een gewone fiets wellicht een optie?
     
    MamavanLieverd vindt dit leuk.
  4. MamavanLieverd

    MamavanLieverd VIP lid

    1 dec 2014
    7.394
    5.298
    113
    Degene die hem afleverde zei juist dat ik helemaal niet moest gaan “hangen”. Dank je, geeft me weer iets meer het gevoel dat het misschien nog goed gaat komen bij vaker proberen.

    Mijn dochter is 8. Een aanhangfiets vind ik niet zo’n fijne optie, omdat ik dan geen zicht op haar heb. Het idee van een ouder kind fiets is ook dat als ze voorop zit, ze misschien ook wat makkelijker verkeersveilig zou worden en ze in de toekomst wel zelf op een driewieler kan (die heeft ze nu, maar verkeersveiligheid zit er voorlopig niet in helaas en ze kan ook nog niet remmen enzo).
    Een driewielfiets met 2 wielen achter heb ik nog niet geprobeerd, maar die zijn er wel ook als ouder-kind tandem. Als deze echt niet gaat wennen, zou dat misschien nog een optie zijn inderdaad.
     
    Muisje2016 en Shalom vinden dit leuk.
  5. sannever

    sannever Fanatiek lid

    22 jan 2014
    1.784
    1.580
    113
    Vrouw
    Thuis
    Het is echt wennen, ik heb zelf een ouder/kind tandem met 2 wielen en in het begin vond ik het echt eng maar nu...Ik ben het zo gewend dat ik een gewone fiets niets meer vind.Geef het de tijd en oefen ook veel alleen.
     
    MamavanLieverd vindt dit leuk.
  6. Featherr

    Featherr Fanatiek lid

    20 jun 2016
    3.684
    3.126
    113
    Vrouw
    Brabant
    Hier een bakfiets met 2 wielen voor maar is ook wel echt een drama als de weg afloopt hoor! Je schuift steeds een stukje verder naar de zijkant dan.

    Vorige zomer reed ik best hard over een weg en toen liep die dus opeens af. Ik reed echt bijna het gras in! Kon nog wel remmen maar had echt het gevoel dat we zouden gaan vallen.
     
    MamavanLieverd vindt dit leuk.
  7. MamavanLieverd

    MamavanLieverd VIP lid

    1 dec 2014
    7.394
    5.298
    113
    Ja, daar ben ik dus ook bang voor…. Het is ook gewoon lastig met oefenen nu, want hier in de wijk lopen de meeste wegen wat af, maar is het wel rustig. En ik woon bovenop een heuvel, dus weet eigenlijk niet of ik een rustig stuk kan vinden dat vlak is. Ik let ook nooit op dat soort dingen, vraag het zo wel aan mijn man of hij weet waar ik dan kan oefenen.

    Mmmm, misschien moet ik dan vragen of ik de 2-wiel tandem nog een keer op proef kan krijgen. Daar kon ik in ieder geval zelf wel op fietsen. Maar ik vond het dus inderdaad te eng om met dochter te proberen.
    Hoe is die van jou te manoeuvreren als je bijvoorbeeld voor een stoplicht stil staat en niet helemaal goed ervoor staat? Ik vond die ik op proef had (ik dacht van huka) vrij log, ik ben expres een keer door het centrum gefoetst met lastige smalle bochtjes en dat was best lastig, zonder kind al dus.
     
  8. MamavanLieverd

    MamavanLieverd VIP lid

    1 dec 2014
    7.394
    5.298
    113
    @Beheer Dit topic gaat over de techniek van fietsen op een driewielfiets, heeft niets met “gezin” te maken. Waarom dan verplaatst?
     
  9. sannever

    sannever Fanatiek lid

    22 jan 2014
    1.784
    1.580
    113
    Vrouw
    Thuis
    Krappe bochten zijn gewoon lastig maar het went echt.Bij een verkeerstlicht een klein stukje achteruit en bijdraaien of bijdraaien bij wegrijden.Gewoon het besef dat je meer ruimte nodig hebt voor een bocht maakt het al makkelijker en als ik de fiets echt om moet draaien dan steek ik een paar keer of til het achterwiel op.Ik heb ook de tandem van huka en dan elektrisch, fietst een stuk makkelijker.Oefenen kan je ook op een lege parkeerplaats bv en als je je dochter meeneemt eerst zelf opstappen.Mijn zoon wilde eerst opstappen als de fiets nog op de standaard stond maar dat gaat niet goed.
     
    MamavanLieverd vindt dit leuk.
  10. MamavanLieverd

    MamavanLieverd VIP lid

    1 dec 2014
    7.394
    5.298
    113
    Dank je. Misschien ga ik dan vragen of we de tweewiel variant nogmaals op proef kunnen krijgen. Er komt morgen iemand langs om even mee te kijken met de driewieler.
    Ik moet wel mijn dochter er eerst opzetten, want zij heeft dan zo’n frame met band voor rond haar middel, zodat ze goed rechtop blijft zitten.
    Wij krijgen sowieso elektrisch, want wonen bovenop een heuvel en dat is best een serieuze klim en nu nog wel te doen met dochters gewicht, maar als ze zwaarder wordt, lastiger.
     
  11. sannever

    sannever Fanatiek lid

    22 jan 2014
    1.784
    1.580
    113
    Vrouw
    Thuis
    Mijn zoon heeft ook een ruggesteun met gordel maar houd dan wel de standaard in de gaten die is niet zo super sterk heb ik gemerkt.Niet dat hij breekt maar de fiets is dan een beetje wankel.Ik heb mijn zoon echt zelf leren opstappen en zelf vast/los maken.
     
    MamavanLieverd vindt dit leuk.
  12. MamavanLieverd

    MamavanLieverd VIP lid

    1 dec 2014
    7.394
    5.298
    113
    Ik ga nu eerst een andersom driewieler op proef krijgen, dus met 2 wielen achter.

    Ik heb vandaag nog wel even gefietst met de driewieler met 2 wielen voor, met de zadels omgewisseld, zodat ik hem kon proberen met ruggesteun en dat maakte al wel heel veel uit. Ik denk dat ik er heel misschien aan zou kunnen wennen, maar ik vind het sturen dan nog steeds erg lastig. Daarom dus eerst een andersom driewieler proberen met een ruggesteun voor mij ook. Ik heb goede hoop dat dat de beste optie gaat zijn.
     
    sannever en Shalom vinden dit leuk.
  13. Mamafiets

    Mamafiets VIP lid

    22 apr 2019
    18.359
    30.650
    113
    Vrouw
    De tweewieler heb ik weleens gehuurd bij een landal parc. Daar kon ik met enige oefening prima op fietsen met zoon van toen 8.

    Het is wennen hoe je moet sturen en je bent aanzienlijk minder wendbaar dan met een gewone fiets. Maar dat blijf je houden met zoiets denk ik.

    3-wieler heb ik nooit geprobeerd, maar lijkt me niet prettig fietsen.
     

Deel Deze Pagina