Thuisblijfmoeder zijn, hoe doe je dat?

Discussion in 'Mama en gezin' started by Zuul, Jan 29, 2024.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. Golden1213

    Golden1213 Fanatiek lid

    Apr 14, 2020
    2,453
    1,830
    113
    Ik heb respect voor thuisblijfmoeders omdat het zwaarder was dan werken!
    Kinderen opvoeden iedere dag en niet schoolgaand?

    Ik deed het even en kwam erop terug. Hij verdiende 3x zoveel maar ik was doodongelukkig. Het kwam groot allemaal op mij aan en daarnaast werkte hij erg veel.

    Daarnaast had ik niets meer te vertellen over m'n eigen ik. En hij groeide meer en meer. Onze scheiding kwam voort uit niveau verschillen, mijn Duitse cultuur en bijbehorende eigenschappen en natuurlijk over de scheefgroei.

    Ik hoop dat het je de rust geeft maar denk aan je toekomst voor wanneer het mis loopt!
     
  2. Vero0504

    Vero0504 VIP lid

    Nov 17, 2016
    18,943
    14,996
    113
    Tuurlijk dat kan ook wel, maar ik verdien bijv best behoorlijk gezien mijn "niet-it" achtergrond. Heb wel wat werkgeralteerde certificaten, dan weer niet voor wat ik nu weer doe, maar is ook nog niet zaligmakend (work in progress overigens).

    Zou ik stoppen en een break houden ben ik aan t ploeteren om op t zelfde of hoger uurloon weer uit te komen.

    Dan nog los van de effecten als pensioenopbouw.

    Maar dat is uiteraard geheel afhankelijk van t beroep waar je nu in zit en waar je evt. tzt heen zou willen.

    Als je van retail naar secretaresse overswitcht of kraamzorg ligt dat al conpleet anders (retail mode en sport betaald niet best weet ik uit ervaring).

    Het biedt zonder meer kansen om te gaan (leren) voor iets wat je zo graag wilt gaan doen, maar eerder niet de middelen (tijd/geld) voor had om het te kunnen doen.

    De tijd om handen voor kluswerk hier in huis lijkt me zaaaalig (kinderen dan wel op de bso/kdv want t zijn geen kleine klusjes). Mja budget is dan weer minder, nasty trade-off.
     
  3. Adje

    Adje VIP lid

    Aug 21, 2015
    16,264
    25,721
    113
    Wat goed! Succes alvast!
     
  4. citroenrasp

    citroenrasp VIP lid

    Mar 12, 2017
    16,368
    21,747
    113
    Thee! Ik lust geen koffie :roflmao:

    Oh en @Juul75 zelfgemaakte hagelslag was best leuk om eens te doen (dat je dat nog herinnert! is best een tijdje geleden namelijk :)), maar geen blijvertje! Pindakaas maken we -ja, we, we pellen de pinda's altijd met z'n allen- wel weer altijd.
     
    Maan14, Adje and Zuul like this.
  5. Juul75

    Juul75 VIP lid

    Apr 8, 2010
    12,091
    7,843
    113
    Haha geen stalking hoor. Ik vergeet echt zelden iets en heb een hoofd voor trivia. Dat is soms nuttig, soms naar en soms nutteloos :D
     
    citroenrasp likes this.
  6. citroenrasp

    citroenrasp VIP lid

    Mar 12, 2017
    16,368
    21,747
    113
    Begrijp ik! Vind het alleen maar leuk om eens een "lotgenoot" te treffen :o::D
     
  7. Omaaatje

    Omaaatje Niet meer actief

    Er zijn ook mensen die hun plezier uit hobby's halen en niet uit werk. Mijn kinderen zijn 8 en 17 en ik verveel me nooit. Zeker pubers hebben je op de meest onmogelijke momenten nodig.
     
  8. Amberxx

    Amberxx VIP lid

    Nov 6, 2013
    5,018
    5,227
    113
    To geeft duidelijk aan dat ze naar een psycholoog gaat, tegen een burn out aanzit en "mijn huwelijk gaat stuklopen als ik niet meer rust neem". Dus wellicht zelf wat beter lezen dan direct dingen roepen. Hopelijk helpt de rust van het huisvrouwen leven haar om weer stabiel te kunnen worden.
     
    maartje84 and Elsss like this.
  9. Amberxx

    Amberxx VIP lid

    Nov 6, 2013
    5,018
    5,227
    113
    Er zijn ook mensen die beiden doen. Of die zelfs voor hun plezier werken. En gelukkig zijn de meeste 17 jarigen gewoon zelfredzaam. Massa's die met 18 gaan studeren of op kamers wonen. Dan heb je ook geen volwassene die er direct aankomt bij een probleem. Daarnaast hebben ze ook nog een vader als het goed is. Maar ik begrijp dat sommige jongeren natuurlijk kunnen vastlopen en toch die extra ondersteuning direct nodig hebben. Dan is het natuurlijk wat anders.
     
    maartje84 likes this.
  10. Zuul

    Zuul Fanatiek lid

    Aug 19, 2020
    2,831
    3,589
    113
    Female
    Fout, in werkelijkheid staat er; als er niet meer rust in huis komt. Als je echt goed mijn berichten uit hebt geplozen heb je ook gelezen dat we hier SAMEN voor gekozen hebben. Dat het mogelijk is en dat het voor ons SAMEN de beste optie is.
     
    Mim89, spruitje80, evaleana and 6 others like this.
  11. Adje

    Adje VIP lid

    Aug 21, 2015
    16,264
    25,721
    113
    Mensen met wat meer fantasie, en die zichzelf prima gezelschap vinden zullen zich ook prima vermaken :p
    Dat jij gillend gek zou worden, zegt dan ook alleen iets over jou…
     
  12. din0

    din0 VIP lid

    Aug 14, 2011
    5,118
    1,824
    113
    Rust in huis is ook wel nodig.
    Begrijp je helemaal.
    Zeker als je alles of een stukje nog weet van c dan kan ik het wel beamen.
    En dan ook een man dat thuis kwam te zitten omdat hij totaal over de kop ging.
    Hij kreeg die angst om niet meer naar buiten te gaan.
    Ik die alles buitenhuis moest regelen.
    Ik die alles draaiende hield met c 100derden gesprekken zonder man.

    Ja neem die rust en kom tot rust en waneer er weer plek is voor iets anders ga je die voelen.
    Ik moest van mij zelf wel iets doen (wij op elkaar lip werkt niet) en ben dus al jaren actief vrijwilliger en ik houd er van.
    Zo bIjft de boel ook up to date (cv)
    En waneer het mij te word doe ik een stapje terug.
    Ook toen met c dat ik haar onverwachts op moest halen van school.

    ,maar die tijd komt wel je kan ook voorleesouder worden of actief helpen op school.
    Paas frutsels maken met kindjes etc.
    Stapjes en tijd doen echt wonderen.

    En laat die a voor wat het is.
    Dat mens (trol) denkt altijd alles en vulde veel in)
     
    Zxcvb and Zuul like this.
  13. Philou

    Philou Fanatiek lid

    Apr 20, 2019
    1,921
    5,835
    113
    TS, ik hoop dat het jou en je gezin de rust geeft die jullie nodig hebben❤️. Ik kan het me zo goed voorstellen. Het geeft hier een hoop rust, en ik merk nu pas wat alle jaren aan stress en ellende met me hebben gedaan. En ik weet heel goed dat niet iedereen deze keuze heeft, dus daarom geniet ik er maar extra van zolang het kan. Wat de toekomst brengt zie ik dan wel weer.
     
    cosdy, Syane, Shalom and 9 others like this.
  14. toch3

    toch3 VIP lid

    Dec 28, 2013
    18,273
    17,149
    113
    Nou die schooltijden :eek: basisschool is lekker consequent elke morgen 8:30 op school zitten. Maar de uren van de oudste 2 vliegen alle kanten op. En dan liefst de 1 vroeg beginnen vroeg uit en de ander laat-laat :roflmao::mad: wat nou rust :rolleyes::p
     
    suus1983 and Omaaatje like this.
  15. anne19791980

    anne19791980 Fanatiek lid

    Dec 9, 2008
    1,517
    229
    63
    Ik ben nu een paar jaar Tbm.
    mij sta om 7 op om de kinderen klaar te maken voor school. Om half 9 weer terug thuis. Dan eerst de hond uitlaten. Daarna standaard de vaatwasser, keukenblad af doen. Eten voor ‘s avonds klaarzetten. Stofzuigen, wc uitdoen. Bedden opmaken ramen openzetten. Dan kopje thee/koffie. Op sommige dagen draai ik nog een wasje of ik ga strijken. Dan de lunch klaarzetten en om 12 de jongste van school halen. Van12 tot 1 lunchen en weer naar school brengen. 13.15 weer terug thuis dan de hond uitlaten, soms nog een boodschap doen en even me time. Om 3 uur weer de jongste ophalen van school. Daarna is het vaak opruimen, koken, sporttassen klaarmaken en zorgen dat ze op tijd op de training zijn. Hond weer uitlaten en de afwas inruimen. ‘s avonds weer me time.
     
    Zxcvb, evaleana and Zuul like this.
  16. luca75

    luca75 Fanatiek lid

    Aug 14, 2013
    4,864
    3,500
    113
    Ik ben een paar jaar thuis geweest. Vond het heerlijk. Zoveel rust dat het gaf. Kind ziek? Geen punt, corona lockdown? Prima hoor. In hetvweeken tijd voor elkaar hebben aks gezin want huishouden was gedaan. Tijd voor mezelf hebben om te wandelen, uitgebreid te koken enz.

    Ik had voor mezelf wel een schema van dingen die ik op een dag deed. Zeker in het begin voelde ik me wel eens schuldig als ik niks deed.

    Nu ben ik alweer 3 jaar aan het werk. Makkelijk werk gevonden met betere condities dan mijn vorige baan.
     
    suus1983 and Zuul like this.
  17. Malbec

    Malbec VIP lid

    Apr 5, 2020
    5,755
    7,854
    113
    Female
    @ts ik vind het een ontzettend dapper besluit om samen hiervoor de kiezen als dit gaat werken de rust zo terug te krijgen. Ik vind het ook een dapper besluit als je voor iets anders kiest met datzelfde doel. Het maakt namelijk geen fuck uit wat je kiest, het doel moet gewoon zijn dat jijzelf samen met je gezin gelukkig bent. Ben je thuis, werk je thuis, werk je buitenshuis. het maakt niet uit, doe wat voor jezelf werkt.

    Dat gezegd hebbende. Ik zou even niet teveel plannen. De boel op je af laten komen en écht even voelen. Voelen wat werkt, wat nodig is, welk ritme je fijn vindt maar vooral om weer te voelen hoe het is zelf weer rust te ervaren. ❤️

    Ik ben geen TBM, ben wel bijna een jaar geleden geswitcht naar een andere baan. De rust die daarmee kwam ( ik werkte op een groep in de kinderopvang en nu op kantoor/thuis) is ongekend en heeft mij zoveel rust gegeven. Mijn zoon hoefde niet meer naar de BSO ( hij was daar niet happy ) als ze ziek zijn ben ik er voor ze ( het maakt niet uit, als ik mijn werk maar af heb ) en kan zelf mijn tijd indelen. Ik gun jou die rust ook, je hebt pas door hoe je hebt overleefd op het moment dat dat weg valt.

    Ik vind trouwens de tip over het pensioen of als je uit elkaar gaat wel waardevol en ik lees het helemaal niet als kritiek of iets zuurs maar volgens mij is het juist bedoelt als extra input omdat je er - logisch - niet snel over na zou denken.

    Veel succes ts, hoop dat je snel een beetje je draai hebt gevonden. Wees niet te streng voor jezelf en geef het tijd om jr balans te vinden.
     
    nizzie86, suus1983, Chayammy and 3 others like this.
  18. Omaaatje

    Omaaatje Niet meer actief

    Misschien dat 17-jarigen ook gewoon behoefte hebben aan aandacht en gezelligheid? Ze is prima zelfredzaam hoor, maak je maar niet druk.
    En knap joh, dat jij alles doet, wil je een sticker?
     
    Noxe, nizzie86, spruitje80 and 2 others like this.
  19. Malbec

    Malbec VIP lid

    Apr 5, 2020
    5,755
    7,854
    113
    Female
    Ik ben 34 en heb nog steeds behoefte aan gezelligheid met mijn moeder ❤️

    ps. ik kleed mezelf gewoon aan, ga zelfstandig naar de winkel en maak mijn eigen eten. best zelfredzaam toch?
     
    Noxe, nizzie86, Mim89 and 9 others like this.
  20. Omaaatje

    Omaaatje Niet meer actief

    #140 Omaaatje, Jan 29, 2024
    Last edited by a moderator: Jan 29, 2024
    Precies. hier heeft ze in totaal 10 tussenuren per week, soms 4 achter elkaar. Ja dan komt ze naar huis, dat is 5 minuten fietsen. Lekker lunchen, kletsen met mij (en ook mijn man zelfs om Amber gerust te stellen) en knuffelen met de hond.
     

Share This Page