Zeker kan het ook goed uitpakken. En jonge kinderen passen zich vaak wel snel aan. Voor de pubers is het lastiger lijkt mij. Ik vind het in ieder geval heel gedurfd Ik denk alleen dat de "lagere prijzen" ze wel eens flink tegen kunnen vallen? de lonen zijn in Spanje ook een stuk lager. En er is geen kinderbijslag.
Ik merk dit ook wel met emigranten bij ons, in het begin rekenen ze alles om naar Euro's/kronen (er zijn best wat Scandinaviërs), dan lijkt alles supergoedkoop maar als ze dan een tijdje hier wonen valt alles toch flink tegen Heb het ook wel eens met vriendinnen uit NL over prijzen gehad hier en merk dan dat ze alles heel goedkoop vinden. Maar voor ons is dat vaak dus wel duur. Als je 700 euro per maand verdient (en dat is dan echt een bovengemiddeld salaris) is het natuurlijk niet te vergelijken.
Moest trouwens wel lachen om Johan Jelies. Iedereen houdt siësta en ondertussen loopt hij met driedelig pak in de brandende zon weg te bakken Ik zou ter plekke het loodje leggen denk ik
Ik vind trouwens dat er wel echt heel veel druk op Aida wordt gelegd met haar verkering hoor. Spoiler Dat als ze elkaar zien dat ze dan staan te knuffelen dat Johan dan zegt: En als je ze dan ziet knuffelen dan weet je dat ze voor altijd bij elkaar moeten blijven. Of iets in die trant. Dat meisje is 15! Laat haar lekker genieten van een vriendje zonder dat er druk is vanuit thuis dat je ermee moet trouwen en bij elkaar blijven Voor de rest vond ik het wel leuk! Volgens mij hebben de Jelies wel echt een lekker plekje gevonden maar of dat ook zo lekker is/blijft met jonge kinderen? Had dan in een stad gaan zitten En een groter huis De plannen die er zijn zijn wel heel tof en volgens mij kan hij daar ook best wel iets moois van maken! De kraantjes.. tja de kok is niet voor niks weggerend Die vader is echt zo een nare man. Jeetje. Ik vond de caravans er allemaal heel mooi uitzien maar ook daar verkijken die dochter en vriend zich op. Wij hebben noodgedwongen een paar jaar in een caravan moeten wonen toen ik tiener was en dat is echt ijs en ijskoud in de winter
N.a.v. je spoiler, dit van mij is overigens geen spoiler hoor, stond laatst op hun fb . Laatst had Janneke op FB gezet dat Aida en Sven geen verkering meer hebben. Was n.a.v veel vragen die ze had gekregen toen hij met hun gezin bij hen op vakantie waren geweest (herfstvakantie?).
Volgens mij krijg je voor de deelname van de normale 'Huis Vol' al geen echte flinke vergoeding, alleen iets van een betaalde activiteit/reisje/zoiets, dus een investering voor een woning namens de productie zal t vast niet zijn.
Precies, voor de leeftijd heel normaal, volgens mij waren ze 12/13 toen ze verkering kregen. Tuurlijk zijn er vast mensen die al vanaf jonge leeftijd bij elkaar blijven. De kans is alleen groter van niet, dan wel, wat heel logisch is.
Mijn man kreeg gister een complete error, naar welk programma kijken we nu, ik vertrek, droomhuis gezocht of een huis vol! We hebben er hard om moeten lachen! Vond het wel bijzonder die mega huizen die de familie jelies blijkbaar met een investeerder kunnen kopen. Het is ze gegunt hoor. Maar het geeft ook een bepaalde mate van druk. Want zo’n investeerder wil ook rendement…ze hadden ook hele plannen met b&b kamers. Ik vraag me af of ze dat vol krijgen. ben sowieso benieuwd hoe het verder gaat bij hun. Die familie kraan verkijkt zich ook wel op hoe druk het runnen van een camping is denk ik. Ik ben daar ook wel benieuwd naar. Want die vader Kraan wilde iets anders dan zijn drukke baan in de bloemen handel, maar een camping runnen is hard werken, 7 dagen in de week het hele seizoen, en na het seizoen is het alles onderhouden, repareren etc. leuk om te kijken in iedegeval. Jammer dat het maar 1x per week is
Ohh! Ja dat zie je later in het seizoen en dus ook meteen wat ik zei. Heel gezond ook om zo jong vriendjes te hebben zonder meteen na te denken over trouwen en kinderen krijgen Naar aanleiding daarvan nog een spoiler Spoiler Er werd aan Jennie gevraagd wat zij van de verhuizing vond. Toen zei ze: Ja ik had mijn toekomst anders gezien, over een paar jaar trouwen en kinderen krijgen met iemand uit Urk en dan wekelijks bij moeder langs. en dan denk ik alleen maar, nederland is "zo groot". Hoezo moet je trouwen met iemand uit Urk en hoezo denk je op je 16e al na over dat je dat binnen een paar jaar wil ga leven kind! begrijp me niet verkeerd ik wist ook dat ik kinderen wilde en toen ik een relatie had van 15t/m18 hoopte ik ook dat diegene hét was. Maar man ben ik blij dat ik daar niet mee geëindigd ben ik heb op mijn 22e mijn man leren kennen en toen wist ik dat dit de man was voor mij, ik hoopte het niet maar wist het door ervaring zeg maar En ik vind er niks van als je jong samen bent en samen blijft en trouwt! Maar in dit gezin ligt de focus echt op trouwen en kinderen krijgen bij die jonge meiden
Ik heb nu 7 afleveringen gezien: Spoiler Ik snap echt de aanpak van de Kraantjes niet. Meteen met zijn allen daarheen, Linda kan geen kant op in die stacaravan. Er wordt niet even proefgedraaid in de keuken, nee de gasten krijgen meteen te hard gebakken snitzel voorgeschoteld. Jelies pakken het wat dat betreft slimmer aan door Johan alvast vooruit te sturen. Vind het wel echt sneu dat de familie zo negatief is. Ik vraag me ook af waar ze aan beginnen, maar ik zou dat niet zo snel tegen mijn zus zeggen met de boodschap erbij dat ik hoop dat ze het helemaal niks vinden en snel weer terug komen
Spoiler ja dat vond ik ook heel stom! Het is een afscheidsfeest, je doet maar even een avondje alsof je het ze in ieder geval gunt. Want jouw mening doet er niet toe laat ze gaan, laat ze ontdekken of het wat voor ze is, zeg dat je ze gaat missen en geef ze een dikke knuffel.
In dit soort gemeenschappen zoals op Urk is het heel normaal dat je zo denkt en leeft, dit wordt zo voorgeleefd. Een combinatie van geloof en de gemeenschap waarin ze leven denk ik. Ze zullen er zelf oprecht gelukkig mee zijn. Iemand die zelf totaal niet zo leeft zal het niet snel begrijpen. Andersom zal het net zo zijn, omdat zij vinden dat t zo hoort. Ik vind het op zich niet zo gek dat Jennie zo denkt, dit is wat ze gewend is en wat haar prettig lijkt.
Ja dat snap ik wel hoor. Dat dit is wat "normaal" is voor haar. Net als dat Harrie mee mag klussen maar de meiden niet enzo. Maar het is 2024.. ik vind dat persoonlijk gewoon echt heel wereldvreemd
Maar dan komt deze verhuizing voor haar ook uit de lucht vallen. Wat nou "dit was altijd al een droom" van de familie Jelies
Sprekende als iemand de geëmigreerd is met gezin, je kunt alles nog zo goed voorbereiden en plannen, niets loopt zoals je verwacht/hoopt/voorstelt . Dus soms misschien maar beter om er gewoon in te stappen en te zien wat er gebeurd. Ik weet zeker dat mensen die ons kennen soms ik gedacht hebben dat we er ondoordacht ingestapt zijn
In Een huis vol emigreert zien we hoe de familie Jelies hun geliefde Tollebeek verlaten voor het Spaanse Pinoso. Kijkers genieten met volle teugen van het programma, maar uiten ook hun zorgen: heeft de familie wel goed nagedacht over hun besluit? En gaan ze het financieel wel redden daar? Aan de KRO NCRV deelt de familie nu een update. De elfkoppige familie woont inmiddels al een half jaar in Spanje en blijken al helemaal hun draai te hebben gevonden daar. “Het gaat heel goed met ons”, zo vertelt Janneke. “Ik was laatst een weekje in Nederland en dat was een hele mooie week, maar ik was daarna zo blij dat ik weer naar Spanje mocht. Het leven in Spanje doet ons echt goed.” RELATIEBOOST De emigratie blijkt ook goed te zijn geweest voor de relatie Janneke en Johan. “We zijn heel druk, misschien wel drukker dan in Nederland. Maar we zijn fijn druk, want we zijn samen. Johan werkt vier dagen in de bouw op een plek hier verderop. En dat is zo dichtbij dat ik elke dag even langsga om een gebakken eitje te brengen. Op vrijdag en zaterdag is hij bezig met onze eigen verbouwing, dus dat is helemaal gezellig.” MOEILIJK VOOR OUDSTE KINDEREN Maar waar Johan en Janneke zich prima vermaken, moet ze toegeven dat haar oudste kinderen maar moeilijk kunnen aarden in Spanje. “De oudsten hebben het namelijk wel pittig. Die missen hun vrienden en hun leven in Nederland. We praten er veel met hen over en we geven hen ook de ruimte. Jennie gaat misschien binnenkort een paar maanden naar Nederland, die kan haar draai hier nog niet vinden. Dat vind ik natuurlijk heel moeilijk. Maar ik heb liever een gelukkig meisje in Nederland, dan een ongelukkig meisje bij ons.” “LEVEN VAN DAG TOT DAG” De familie is ook niet van plan om na de verbouwing hun rust te pakken. Ze blijken een dorpje verderop nog een pand te hebben gekocht, waar ze een bed & breakfast van willen maken. “En verder leven we van dag tot dag. We blijven veel praten, iedereen krijgt de ruimte, en we staan open voor de wensen van onze kinderen. We hebben onszelf twee tot drie jaar gegeven om te wennen. En als het echt niet gaat, kunnen we altijd nog terug.”
Mss moet je die eigenschap wel gewoon bezitten om zo een stappen te kunnen zetten? Ik zat gisteren naar ik vertrek te kijken en dacht: dit kan je niet doen als je over alles heel erg nadenkt.
En toch, ik overdenk alles tot in het extreme. Mijn man een stuk minder, ik denk dat hij ook de reden is geweest dat we doorgezet hebben. Ik denk dat als ik alleen was geweest of een andere, minder ‘sterke’ partner had gehad ik het niet gedurfd had uiteindelijk. Ik gedurfd degene die alle financiën bijhoudt, die zorgt dat alles betaald en alle regel zaken gedaan zijn, hij is van het doen. Wat is het probleem, oké dan is dit de oplossing. Gas d’r op en gaan. En ik denk dat het daarom werkt. We hebben het enorm zwaar gehad de afgelopen 4 jaar, en als ik terug zou gaan in de tijd zou ik het echt niet meer weer doen. Alles wat tegen kon zitten, zat tegen. Mede dankzij COVID (we zijn aan het begin van COVID vertrokken), iedere keer ons plan aan moeten passen, flexibel en oplossingsgericht gericht moeten zijn. Het is zo ontzettend veel zwaarder dan je je voor kunt stellen. En toch, we hebben hier een leven opgebouwd, van niets naar een redelijk net inkomen, en ik zou ook niet terug willen. En ben er ook best trots op. Maar dat plan dat we aan het begin hadden, nee daar is niets van over gebleven lol. Enige grote voordeel is dat we allebei de taal goed beheersen en dat scheelt wel echt een heel stuk in hoe het loopt vermoed ik