(aanstaande) Groene moeders

Discussie in 'Algemene clubs' gestart door citroenrasp, 9 feb 2022.

  1. citroenrasp

    citroenrasp VIP lid

    12 mrt 2017
    16.368
    21.747
    113
    Dat was in België ook, zo smerig dat water daar!
     
  2. Vulpen

    Vulpen Fanatiek lid

    30 jul 2014
    3.151
    3.794
    113
    Gisteren was ik bij een vriendin en ik vond het zoooo warm en benauwd daar. Op de thermostaat zag ik later 21,5 staan dus dat verklaarde wel wat...
     
  3. Vogelinnetje

    Vogelinnetje VIP lid

    3 nov 2009
    7.181
    6.578
    113
    De appel valt heel ver van de boom. Mijn familie gisteren op verjaardag:

    Het begon met een schaal met 5 vakjes. Normaal liggen daar 5 verschillende dingen op, man vroeg wat er dan miste. Ik zei: druiven, want die kwamen uit Zuid-Afrika en die heb ik daarom niet gekocht. Echt, familie lachte me nog net niet uit. Moeder zei dat ze wel heerlijk druiven had en er echt nooit op let waar ze vandaan komen en dat ze dat niet belangrijk vond. Later had ze het ook over aardbeien die ze in de koelkast had liggen.

    Later begon zus over haar shopdag met dochter. Dat ze zo goed bij de Primark was geslaagd en met een halve sneer dat ze weet dat ik daar niet kom. Goede kwaliteit, noemde ze. En tasje van dochter ging ze echt wel 10 jaar gebruiken. Een ander toppunt: de Action is duurzaam, want koopt restpartijen op. Ik noemde nog net dat als bedrijven niet zo snel nieuwe modellen of nieuwe formules zouden maken, er ook niet zo veel restpartijen zouden zijn, maar dat ze weten dat ze die toch kunnen verkopen, ze gewoon doorgaan met zulke praktijken. En als je te veel maakt, maak de volgende keer dan wat minder.

    Zus zei nog wel dat ze veel tweedehands koopt op Vinted, maar ook daar valt iets over te zeggen. En gewoon minder kopen, die optie kent ze niet.

    Ze hebben overigens niet geklaagd over de temperatuur, want de thermostaat stond op 17 ;) 21,5 zou ik ook bij wegstomen. Pfoe
     
  4. Fruity90

    Fruity90 Fanatiek lid

    16 jan 2022
    2.887
    4.160
    113
    Vrouw
    Dat soort verjaardag zijn meestal wel het moment dat ik denk: waar doe ik het eigelijk voor?
     
    Cobon en Nummer4 vinden dit leuk.
  5. citroenrasp

    citroenrasp VIP lid

    12 mrt 2017
    16.368
    21.747
    113
    W.b verwarming, die staat hier nu al een paar dagen uit. Heb geen thermostaat, maar de keukenweegschaal gaf 17,5 aan. In de rest van het huis is het vaak 1,5 a 2 graden warmer dan in de keuken.
    Ik hoop dat 'ie vanaf nu uit kan blijven!
     
  6. Saartje33

    Saartje33 Fanatiek lid

    6 dec 2018
    3.884
    5.830
    113
    Vrouw
    Hier staat ie op 18,5. Als ik dat niet doe dan ontstaat er veel vocht en schimmel op de kozijnen. Zeker met al die regen van de laatste tijd.
     
  7. Vogelinnetje

    Vogelinnetje VIP lid

    3 nov 2009
    7.181
    6.578
    113
    Ik denk dat hun reactie zeker gemiddeld was. Hoeveel stappen heeft iemand nog te nemen.

    Een vriendin van mij is ook zo wereldvreemd wat betreft duurzaamheid.
     
  8. citroenrasp

    citroenrasp VIP lid

    12 mrt 2017
    16.368
    21.747
    113
    Claims zoals dat Action duurzaam zou zijn, of overconsumeren bij/van Vinted en vervolgens goed bezig denken te zijn is natuurlijk ook niet iets wat mensen helemaal zelf verzinnen, maar de meesten zijn helaas zó goedgelovig dat ze iedere duurzaamheidsclaim van bedrijven voor waar aannemen.
     
  9. Vogelinnetje

    Vogelinnetje VIP lid

    3 nov 2009
    7.181
    6.578
    113
    Zus werkt voor een gemeente en ook vanuit de gemeente zeggen ze dat de Action duurzaam is... Vast een VVD-gemeente. Maar dat zijn wel de uitspraken waar mensen hun standpunten op baseren of hun eigen punten bevestigd zien worden.
     
  10. citroenrasp

    citroenrasp VIP lid

    12 mrt 2017
    16.368
    21.747
    113
    :|:|
     
  11. Mamafiets

    Mamafiets VIP lid

    22 apr 2019
    18.361
    30.651
    113
    Vrouw
    Bizar.
    Mensen willen ook heel graag van zichzelf vinden dat ze duurzaam bezig zijn.
    En als je naar de action gaat om wat handige keuken bakjes te kopen, zodat je geen plastic zakjes meet nodig hebt. Dan is dat een prima optimum tussen duurzaam en goedkoop.
    Maar t wordt een stuk minder duurzaam als je vervolgens met een volle kar zooi die je niet echt nodig hebt naar buiten loopt.

    Restpartijen alsnog verkopen is prima. Ook zonder overconsumptie zijn die er nu eenmaal.
    Maar om nu een plastic zooi verkopende keten waar mensen veel te vaak met veel te veel onzin naar buiten komen duurzaam te noemen?
     
    Nummer4, Neuzeke, Vulpen en 4 anderen vinden dit leuk.
  12. Vulpen

    Vulpen Fanatiek lid

    30 jul 2014
    3.151
    3.794
    113
    Ja ik zet sinds dit jaar toch maar om die reden de verwarming op zolder wat aan :(

    Dat is ook wel weer begrijpelijk, het is fijner voor je zelfbeeld en uiteindelijk is het ook nooit de schuld van een willekeurige burger, maar meer het systeem als geheel.
     
    citroenrasp, Saartje33 en Mamafiets vinden dit leuk.
  13. citroenrasp

    citroenrasp VIP lid

    12 mrt 2017
    16.368
    21.747
    113
    Saartje33 en Fruity90 vinden dit leuk.
  14. Saartje33

    Saartje33 Fanatiek lid

    6 dec 2018
    3.884
    5.830
    113
    Vrouw
    Nellie4, Nummer4 en citroenrasp vinden dit leuk.
  15. Vogelinnetje

    Vogelinnetje VIP lid

    3 nov 2009
    7.181
    6.578
    113
    Gisteren hadden wij een tuinontwerpster op bezoek. Ze heeft een hoge managementbaan opgegeven om dit werk te gaan doen, met bijbehorend inkomen verlies. Ze zei dat ze zelfs geld over houdt, want ze hoeft geen groot huis meer, geen grote auto, geen representatieve kleding en tassen, enz. Eerst kon ze alles kopen en deed ze het ook, nu ziet ze de noodzaak er niet meer van in om alles snel te vervangen en kan ze dus prima rondkomen met minder.
     
    Nummer4, Saartje33, Fruity90 en 1 andere persoon vinden dit leuk.
  16. xxmoixx

    xxmoixx VIP lid

    11 jun 2018
    5.314
    4.385
    113
    Vrouw
    Misschien weet iemand dit:
    Ik wil zelf zuurdesembrood gaan bakken. Ik heb een pakket met oa een broodmand en broodzak. Hoe was ik die uit? Gewoon met zeep oid lijkt me niet?
     
  17. Nummer4

    Nummer4 VIP lid

    14 dec 2019
    6.667
    6.561
    113
    Vrouw

    Zeg dat tegen mijn vriend ajb. Die kwam weer eens met nieuwe meuk thuis. Een popcorn machine. Serieus? We hebben toch pannen??
     
    Saartje33 vindt dit leuk.
  18. Mamafiets

    Mamafiets VIP lid

    22 apr 2019
    18.361
    30.651
    113
    Vrouw
    :roflmao:
    En popcorn is niet eens lekker.

    Wij hadden er ooit 1 in het kerstpakket. En man en ik werkten bij hetzelfde bedrijf destijds.

    Helaas had het halve bedrijf het ding binnen een maand al op marktplaats staan, dus verkopen lukte ook niet. Stonden echt al meer dan 100 te koop. Exact hetzelfde. Allemaal nieuw :eek:
    Dus toen hebben we de kringloop er maar blij mee gemaakt.
     
    Nummer4 vindt dit leuk.
  19. Vogelinnetje

    Vogelinnetje VIP lid

    3 nov 2009
    7.181
    6.578
    113
    Ik klop die meestal gewoon uit. Eens in de zoveel tijd gaan die met de gewone was mee.
     
  20. Vogelinnetje

    Vogelinnetje VIP lid

    3 nov 2009
    7.181
    6.578
    113
    O verschrikkelijk. Mijn vorige werkgever gaf ook allemaal van die cadeaus die je maar net moet kunnen gebruiken. Keer een blender terwijl ik die al had (en samen met mij vele collega's). Maar bedrijf was in een andere regio dan waar ik woon, dus ik had het zo verkocht op marktplaats.

    Wat dat betreft ben ik blij met mijn jaarlijkse VVV-bonnen. Enige nadeel dat die alleen online inwisselbaar zijn, maar dan koop ik iets wat ik zelf leuk vind en echt kan gebruiken.

    Maar spontaan een popcornmachine kopen, hoe dan !?

    Ik was een tijdje geleden juist aan het ont-apparaten. Paar goede, multifunctionele en klaar. Ik had mijn blender ingewisseld voor een nutribullet, omdat ik ook een andere staafmixer moest en ik geen hakmolen meer wilde. Ik dacht dat het een handig apparaat was die 2 andere kon vervangen, maar het is het toch niet. Teveel aan vaste stof kan die niet aan. Af en toe ruik ik verschroeid plastic :D Als mijn staafmixer stuk is, dan ga ik toch weer voor een hakmolen.

    Ik heb een 'groene' collega en die was blij met haar nieuwe aanwinst: een notenmelkmachine. Hoe dan!? Waarom zou je die nodig hebben? Het kost je kapitalen aan noten en volgens mij kun je ook noten heel fijn malen in een hakmolen samen met wat water en dan door een kaasdoek zeven. Zo'n apparaat lijkt me ook een crime om schoon te maken.
     
    Saartje33 en Nummer4 vinden dit leuk.

Deel Deze Pagina