Waar valt jouw mond van open? Deel 14

Discussion in 'De lounge' started by Iertje81, Nov 4, 2023.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. Vogelinnetje

    Vogelinnetje VIP lid

    Nov 3, 2009
    7,182
    6,579
    113
    Nee niet jouw probleem, maar wel een verklaring. Door volop in de aanval te blijven, breek je het gesprek ook niet open.

    Maar wat wil je dan? Van een kale kip kun je niet plukken.
     
  2. Mama8891

    Mama8891 Bekend lid

    Nov 6, 2020
    661
    725
    93
    Female
    Ik ga er van uit dat @tuc gewoon haar frustratie uit. Die volkomen begrijpelijk is. Al heeft je kind een "label", dan heb je dit als ouder gewoon op te lossen. Niet doen alsof je het wil oplossen er er later op terug komen. Het is gewoon vervelend wat er gebeurd is, en onbeschoft hoe die vader zich nu gedraagt.

    En al zou vader niet veel geld hebben, desnoods betaald hij in termijnen, of iets. Maar iets welwillender dan "ik betaal alleen maar 100" mag best
     
    Zara75, chrystel73, Nellie4 and 4 others like this.
  3. tuc

    tuc Niet meer actief

    Maar niemand weet toch of het een kale kip is?
    Hij geeft aan dat hij het onzin vindt dat hij dat moet betalen.
    Er is geen volop aanval geweest. Hij heeft zondag gezegd het met de verzekering te regelen. Maandagmiddag belt hij dat de verzekering niet wil betalen en dat hij niet meer dan 100 euro wil betalen. Ik heb daarop gezegd dat we daar niet mee akkoord gaan.

    Vraag me af wat ik dan had moeten doen.
     
    Syane likes this.
  4. Anna009

    Anna009 VIP lid

    May 30, 2008
    9,864
    5,135
    113
    Home
    Het maakt niet uit wat de situatie is
    Als jou kind iets kapot maakt van een ander dan regel je dat
    Iets met normen en waarden

    Als zoiets door welke reden dan ook lastig is dan communiceer je dat met elkaar
    In termijnen of iets anders maar je zoekt zelf een oplossing

    Nu is een ander kind de dupe ik vind dat gewoon echt de mentaliteit bij velen tegenwoordig
     
    Loufoque, Bellybell, Nellie4 and 7 others like this.
  5. Mamafiets

    Mamafiets VIP lid

    Apr 22, 2019
    18,376
    30,680
    113
    Female
    Van de verzekering snap ik het wel. Als je expres iets stuk maakt dan mag je 't zelf betalen. Het was immers geen ongelukje.
    Meneer moet mi wel het volledig bedrag vergoeden.
     
    Nellie4, dreames, Syane and 3 others like this.
  6. pluk

    pluk VIP lid

    Dec 13, 2005
    16,246
    4,479
    113
    Ten eerste vind ik dit wat anders dan elkaars speelgoed kapot maken, dit gaat om een medisch hulp middel er is dus niet alleen verdriet omdat je bril weg is. je bent een tijdje "gehandicapt" omdat je (door toedoen van een ander) niet meer goed kunt zien. Zou dit bij mij of mijn zoon gebeuren zouden we al niet meer zelfstandig terug naar huis kunnen lopen omdat we simpelweg niets zien (ik heb -10 zoon -5) en dus niet eens veilig een straat zouden kunnen oversteken. Zoon zou op school tegen veel problemen aan lopen en ook niet kunnen stage lopen. Buiten het verdriet dat iemand (ook een 5 jarige) dit doet heeft het ook een emotionele impact. Heb soms ook het idee dat mensen denken oh het is maar een bril maar als je iemand uit zijn rolstoel flikkert en vervolgens die rolstoel over de reling knikkert dan is iedereen verbouwereerd want dat doe je toch niet, waarom is een bril dan anders?

    De reactie van de vader is erg lauw en ik vraag me af of hij wel verzekerd is.
    Maar hij is en blijft wel verantwoordelijk voor de actie's van zijn kind en lijkt deze verantwoordelijkheid het liefst te ontlopen. En ja misschien is er geen geld maar dan nog kun je wel je verantwoordelijkheid nemen door in gesprek te blijven met het "slachtoffer" en samen oplossingen te bedenken. Want 2 x 300 euro (oude en nieuwe bril ) heeft hier ook zijn financiële weerslag en zou dus ook betekenen dat we b.v een tijdje moeten bezuinigen op boodschappen.

    Tuc misschien kun je nog contact opnemen met de wijkagent en kijken of die kan bemiddelen hierin. En van welk materiaal was de bril je zou dan eventueel nog met een magneetje kunnen proberen het op te vissen. of een schepnet.
     
    Zara75, Roanna, Syane and 3 others like this.
  7. owly

    owly VIP lid

    Aug 19, 2013
    22,298
    10,265
    113
    Ik vond dit:
    https://www.das.nl/magazine/letsel-en-schade/je-kind-veroorzaakt-schade-en-nu

    In dit geval andermans kind. Ben bang dat je pech hebt. ( zou overigens ook heel boos zijn)
     
  8. Dubbelgeluk

    Dubbelgeluk VIP lid

    May 18, 2013
    13,073
    12,030
    113
    Ik verbaas mij echt dat het gedrag van de vader (en het kind) wordt goedgepraat. Je pakt niet zomaar iemand bril van zijn neus en gooit de bril in de sloot. En als dat wel wordt gedaan, wellicht heeft hij hele goede redenen, dan neem je als ouder je verantwoordelijkheid. Kind komt er nu mee weg, ouder komt ermee weg en volgende week kan het weer gebeuren.
    Indien het kind gedragsproblemen heeft, moet het nog steeds vergoed worden.
    Indien de vader geen verzekering heeft (of die keren niet meer uit, omdat hij op zijn max zit:|) moet het nog steeds vergoed worden.
    Indien de vader financieel niet ruim zit, zou ik helemaal een hele andere houding aannemen, om nog een beetje goodwill te kweken, maar ook dan, moet het nog steeds vergoed worden.

    Als @tuc nou geen geld zou hebben voor een nieuwe bril… laatste geld deze maand is op gegaan… wat dan?
     
  9. Mammavantwee

    Mammavantwee Niet meer actief

    Volgens mij word het helemaal niet goed gepraat hoe vader en zoon gehandeld hebben. Alleen de manier waarop er over ze word gepraat daar val ik over. Ga met die vader in gesprek i.p.v. hier te speculeren hoe of wat.
    Dan geeft iemand ook nog de tip om het op Facebook neer te zetten. Even serieus, je weet totaal niet wat de reden is van deze vader om zo te handelen. Ga daar eerst is achter zien te komen, bel hem nog een keer op, vraag naar de echte reden waarom hij niet betaald.

    Ik zou ook heel boos zijn, maar door zo met iemand om te gaan bereik je niks. Behandel elkaar met respect.
     
    Lousanne, nelta, mamabri and 8 others like this.
  10. Anna009

    Anna009 VIP lid

    May 30, 2008
    9,864
    5,135
    113
    Home
    Dus dan moet tuc achter haar geld aan is toch de andere wereld hij moet zijn verantwoordelijkheid nemen
    Nogal logisch dat er anders zo over je gepraat word
    Je bent al boos en moet je ook.nog ook overal zelf achter aan ik zou dan ook niet meer vriendelijk kunnen blijven
     
    Zara75, Paardenbloem, Syane and 6 others like this.
  11. Relax

    Relax Fanatiek lid

    Sep 26, 2009
    1,865
    2,057
    113
    Female
    Ik zou een nette brief of mail opstellen. Kopie van de aankoopfactuur (met aankoopprijs en -datum) van de bril erbij met een beschrijving van het gebeurde en aangeven dat ik dat bedrag binnen 14 dagen op bankrekening x verwacht. Desnoods via whatsapp als diegene geen mailadres of huisadres wil geven.

    Zulke dingen moet je zakelijk houden en niet met emotie en allerlei invullingen benaderen. Je weet gewoon niet waarom de ander dingen doet en wat vader daarna met zijn kind besproken heeft en hoe. En misschien zul je dat ook nooit weten. Dat gaat je ook niet aan.

    Wordt er niet (naar tevredenheid) gereageerd, dan zou ik pas gaan nadenken over vervolgstappen en informeren hoe een civiele zaak werkt en wat er nodig is e.d.
    Houd de eer aan jezelf, blijf gewoon netjes. Dat maakt de kans dat je uiteindelijk krijgt wat je wilt groter. Ook een beter voorbeeld voor je kinderen.
     
    Roanna, owly, mamabri and 5 others like this.
  12. Philou

    Philou Fanatiek lid

    Apr 20, 2019
    1,922
    5,835
    113
    Ik vind het vooral bizar dat @tuc zich zo moet verdedigen. Kom op zeg, ze heeft toch alle recht om boos te zijn? En ja, dan zeg je soms iets wat misschien niet helemaal lekker overkomt. Dat je het anders zou pakken prima, ikzelf zou het er wellicht bij laten zitten, maar tuc hoeft zich toch niet te verantwoorden voor de manier waarop ze dit aanpakt. Zij heeft hier geen enkele schuld in.
     
    Zara75, Paardenbloem, Suzy85 and 16 others like this.
  13. Mammavan5

    Mammavan5 Fanatiek lid

    Dec 15, 2021
    2,099
    2,668
    113
    Female
    #3193 Mammavan5, Apr 16, 2024
    Last edited: Apr 16, 2024
    Het is toch te gek voor woorden dat @tuc word aangevallen dat ze boos is om het feit dat ze de kosten vergoed wilt krijgen die zij notabene zelf in amper 2 maanden zelf heeft moeten maken door toedoen van een ander.
    De ziekenfonds vergoed maar heel weinig je betaald best zelf veel als je een goede bril nodig hebt en al helemaal als je een sterke afwijking hebt of varifocale glazen kunnen de kosten voor een bril oplopen tot de €500.
    Er word steeds gezegd van een kale kip kan je niet plukken vraag aan hem waarom hij niet kan betalen.
    Die vader is verantwoordelijk voor zijn zoontje zijn hele houding en zijn hele manier van communiceren naar @tuc toe zorgt ervoor dat ze nog bozer word.
    Ik denk oprecht dat hij niet eens een verzekering heeft maar dat hij dat maar terplekke heeft gezegd om eronder uit te komen .
    En helemaal omdat hij zegt dat hij maar €100 wil betalen en niet meer.
    Desnoods in termijnen bied andere oplossingen aan maar ga niet zo je zoontje verdedigen en handen ervan trekken.
    Ik zou mij werkelijkwaar kapot schamen.
    Het wel breed of niet breed hebben qua budget heeft hier niets mee te maken je hebt nog altijd je respectvolle manieren hoe je met mensen moet communiceren en dat heeft geen bal te maken met hoe rijk of arm je bent.
     
  14. Vulpen

    Vulpen Fanatiek lid

    Jul 30, 2014
    3,157
    3,802
    113
    Maar dit is een forum. Dat lijkt me nou bij uitstek een plek waar je frustraties en boosheid even ongenuanceerd kan delen, zodat je daarna weer jezelf bij elkaar kan rapen om op een zo professioneel mogelijke manier te reageren.
     
  15. Mammavantwee

    Mammavantwee Niet meer actief

    Ik heb het niet alleen over tuc, maar ook over degene die van die tips geven om mensen op Facebook te knallen terwijl je helemaal niet het hele verhaal weet.

    Maar goed, ik ga me er niet meer mee bemoeien . Ik hoop dat tuc eruit komt!
     
    Maan14, Neuzeke and Sado like this.
  16. Vulpen

    Vulpen Fanatiek lid

    Jul 30, 2014
    3,157
    3,802
    113
    Ja, via Facebook verhaal halen lijkt mij persoonlijk ook geen goed idee.
     
    Zara75, Relax and Mammavantwee like this.
  17. Mim89

    Mim89 VIP lid

    Jan 29, 2019
    10,272
    8,717
    113
    Female
    Jeetje sommige doen net alsof @tuc dat kind recht in zijn gezicht staat uit te schelden. Dit is een forum, ze uit hier haar ergenis en frustratie. Die vader van dat kind hoort het gewoon netjes op te lossen, desnoods betaalt ie in termijnen. Ik zou me kapot schamen en als ik het geld niet zou hebben om het te vergoeden dan zou ik met een regeling oid komen.
     
    Zara75, Suzy85, Loufoque and 12 others like this.
  18. Madelie

    Madelie VIP lid

    Jun 14, 2014
    11,473
    8,734
    113
    Ja hoor, desnoods betaalt hij iedere maand een klein bedrag af aan die bril. Ook een kale kip kan aansprakelijk worden gesteld voor schade die een kind veroorzaakt. En dan maakt het niet eens uit of het kind het expres deed.

    Maar eens met de anderen. Kind heeft sorry moeten zeggen. En we weten verder niet of het kind thuis nog straf heeft gekregen.
     
  19. Syane

    Syane VIP lid

    Aug 21, 2013
    12,243
    11,822
    113
    Dit is een goed idee. Als dat geld dan niet op de rekening staat dan zou ik aangifte doen en vragen of de wijkagent een keer een gesprekje kan aangaan. Levert dat niks op dan kan er altijd dus nog een civiele zaak aangespannen worden. Overigens zou ik als vader niet betaald ook zeggen dat ik die stappen ging nemen. Misschien dat hij dan alsnog betaald.
     
    Zara75, Roanna, Relax and 2 others like this.
  20. Iertje81

    Iertje81 VIP lid

    Dec 31, 2015
    17,947
    33,614
    113
    Dat ik m’n trouwjurk gevonden heb!!!!
     
    Meysss, zwaaistaart, Kyra73 and 15 others like this.

Share This Page