Onze huisarts heeft dit ook, je word altijd terug gebeld en kan niet kiezen hoelaat. Zo vervelend als je anderen afspraken heb staan.
Ja superleuk dat zelf inplannen, maar vaak zijn het ook dingen die ik gewoon telefonisch af kan handelen. En iedereen plant altijd de laatste tijden, ipv vroeg, ook irritant. Echt fan zijn we er niet van. Terugbellen gaan we binnenkort wel mee beginnen, met een systeem dat je dus wel een tijd kan kiezen. Maar soms bellen mensen ook wel erg laat. Vroeger zat mn moeder om 8 uur bij de telefoon om de huisarts te bellen. Tegenwoordig is het na half 11 pas dat de meesten bellen. En dan nog dezelfde dag willen ook. Dat lukt gewoon niet meer tegenwoordig dan.
Snap ik, ik zou dan direct om 8 uur bellen, dan sta je alvast op de bellijst. Ik denk dat de rij met wachtenden dan inderdaad te lang is geweest. Voor de beeldvorming, wij bellen op een standaard dag om en nabij de 150 mensen terug en dan zijn we met 2 of 3 assistenten. Daarom maken wij in de middag ook geen afspraken meer omdat we dan niet meer bereikbaar zijn voor andere vragen en uitslagen. Aan het begin moest ik heel erg wennen aan dit systeem en de patienten natuurlijk ook maar alles bij elkaar opgeteld zijn we nu juist een stuk beter bereikbaar dan voorheen en de mensen zijn er tevreden over. Mijn eigen huisarts heeft dit niet en dan zit ik toch zeker 15 minuten te wachten eer ik eens de assistente aan de telefoon krijg. Het is vaak ook even wennen.
Maar om 8u is gewoon niet praktisch met kinderen die kwartier later naar school moeten Als hun niet mee moeten bel ik ook altijd na die tijd. Maar ook niet om half 11 Om 8u hang je toch in de rij, bel ik net zo lief na half 9
Ja wij gaan er mogelijk ook mee stoppen, het werkt helaas niet goed in de praktijk. Wat je zegt, of een consult wat niet nodig was geweest of ze zetten bijvoorbeeld burn out klachten op een spreekuurplek neer van 15 min, dit soort zaken doen we juist bij voorkeur aan het einde van een ochtendblok en einde middag omdat je dan niet direct daarna weer patienten moet zien en meer uitlooptijd heb. Hier bellen de mensen gelukkig nog wel op tijd alleen lopen ze wel vaak te mopperen dat we in de middag geen afspraken meer maken. Spoed kan natuurlijk altijd maar we willen wel de agenda voor de komende dagen bewaken, blijf je afspraken plannen dan begin je iedere dag met maar nog enkel dagplekken en dit zijn er maar 6 per dokter en dan krijg je echt van die toestanden dat je straks met een beetje geluk over 2 weken een keer bij je huisarts terecht kan.
Bij onze huisarts zijn ze de hele dag telefonisch bereikbaar. Wil je echter graag een afspraak voor dezelfde dag, dan moet je voor 10 uur bellen, wat mij ook logisch lijkt. In de praktijk komt het er wel op neer dat je eigenlijk alleen op dat moment een afspraak kunt maken, want afspraken inplannen bij de huisarts op een andere dag gebeurt zelden. Bij de praktijkondersteuner of assistent kan dat dan weer wel.
Ja wij krijgen dat er echt lastig uit, dat in de middag bellen. Hier maar 4 dagplekken per dag. Tot vorig jaar kon je altijd wel dezelfde dag, maar soms is het een paar dagen wachten. Daar heb ik al hele discussies over. Maar ja, ik kan er ook niks aan doen dat we steeds meer op ons bordje krijgen.
Ja dat snap ik hoor. Maar hier wordt dus echt veel gebeld na 10.30, we hebben zelfs een piek rond 11.30 elke dag.
Wat onhandig! Wij hebben een bandje, kies je voor de assistente krijg je dat ze je hier heel graag voor terug bellen en een tijd. Alleen tegen 3 uur kun je zo de huisarts niet meer bereiken omdat de wachtlijst vol zit. Echt heel onhandig. Zelf doe ik het liefste alles digitaal vragen zodat niet eens hoef te bellen.
Had je verhaal meegekregen van je man idd. Jeetje wat vreselijk als er niet word geluisterd en alles zo word afgewimpeld. Ben benieuwd wat haar reactie is hierop. Zou er toch wel iets mee doen vind dit geen simpel iets dit is levensbedreigend.... Heel veel sterkte en beterschap voor je man . Weet er helaas alles van als je word afgewimpeld totdat het foute boel blijkt te zijn. Voel en begrijp je frustratie heel goed.
@tuc, je kunt gewoon een incassobureau inschakelen als vader niet wil betalen. Waarom een vijfjarige dit doet, en of vader daar thuis wel of niet nog consequenties aan verbind is in mijn ogen niet relevant. Kind maakt schade, dus ouders zijn verantwoordelijk. Ik zou dus gewoon een brief sturen met daarin de factuur van de bril, wat er is gebeurt en dat je hem aansprakelijk stelt. Als hij niet betaalt schakel je een incassobureau in. Die nemen dan alles van je over.
Ja was hier in het beginsel ook heel lastig en nog steeds kunnen mensen klagen. Het staat op het bandje en op de website en daar verwijs ik ook naar. Ga niet steeds een discussie aan, het is wat het is maar soms wel vermoeiend. Hopelijk kan ik volgend jaar starten met de opleiding POH en dan kan ik over een paar jaar dit tijdperk gedag zeggen.
Dan zit de wachtlijst inderdaad vol en hebben we onvoldoende capiciteit om alles nog op te nemen. Bij spoed zijn we altijd bereikbaar tot 17 uur en voor niet dringende vragen zijn we de volgende werkdag vanaf 8 uur weer beschikbaar.
Bij onze huisarts vind ik het juist onhandig dat ik niet een paar dagen later kan inplannen. Je moet voor half 11 bellen en dan wordt je die dag ook ingepland. Dat is fijn bij een beetje spoed, maar ik heb weleens klachten waar ik twee maanden mee loop en dan denk: laat ik de huisarts eens bellen want het gaat toch niet over en dan kan ik over drie dagen wel, want dan heb ik er ook in mijn agenda tijd voor. Maar dat kan dus niet. Heel onhandig! Ik bedoel: als ik ergens twee maanden mee loop, kan ik er ook nog wel iets langer mee lopen, maar is het wel fijn als er een keer naar gekeken wordt. en als je dan een spoed hebt van een kind wat onverwachts iets heeft om 13 uur en je belt krijg je te horen: u had eigenlijk voor half 11 moeten bellen. Maar ja, zo werkt dat niet altijd hè? Kind kan tijdens de gym vallen bijv vind dat zo stom
Hoe schoon mijn auto weer is. Een goede vriend van mijn zoon is bezig om een zaakje op te richten voor het reinigen van uw auto interieur aan huis. Onze auto was de aangewezen auto om hier een mooi promo filmpje van te maken met een before en after. Lees: blonde labrador die verhaart in combinatie met strand, maar echt wat hebben die gasten het goed gedaan. Alles schoon, alle haren en zand weg, alle kiertjes en hoekjes schoon en hij ruikt heerlijk fris. Hij lijkt wel weer nieuw, heel blij met die jongens.