Wij hebben een nieuwe turkse bakker in de wijk met turkse pizza en broodjes doner. Vervelend gaan we die testen vanavond
Change of plans… Heb al dagen af en aan flinke koppijn, die steeds weer terugkomt. Nu wel weer weg, want mijn stevige medicijnen werken wel, maar ben er gewoon moe van. En morgen moet ik weer werken, dus oo woensdag kook ik vaak dubbel zodat ik donderdagochtend de slowcooker aan kan zetten. Dus in het kader van lief zijn voor mezelf: kinderen krijgen tomatensoep met broodjes knakworst, man een Iglo maaltijdzak en ik een maaltijdsalade.
Gisteren aten we douara (stoofgerecht van kalfs orgaanvlees met groenten in pittige tomatensaus) met stokbrood. Vandaag roz djerbi, met orzo gemaakt ipv rijst.
Broodje pulled pork, helaas wel uit de hogedruk koker ipv de bbq. Daarbij coleslaw met spitskool uit de tuin.
Oh is heel simpel! Ik pak 2 of 3 zoete uien en die snij ik in halve ringen. En dan winterpeen (ook 2 of 3 afhankelijk van de grootte), die rasp ik. Dat fruit ik in wat olijfolie of bakboter samen tot het zacht en gaar is (op smaak gebracht met peper en zout). En dat gaat dan in een ingevette ovenschaal. Dan kluts ik zo’n 10 eieren (ook dat is makkelijk aan te passen aan de hoeveelheid groente). Dat kan met een scheutje melk of water of (kook)room. Ook dit even goed op smaak brengen met peper en zout. En kan natuurlijk met nog andere specerijen of kruiden, of bv en boerenomeletmix gelegd worden. Maar ik hou dit meestal wat meer naturel. Dit giet je over de groente. Kan eventueel ook nog wat geraspte kaas over. En dan in de oven op 180 graden zo’n 20 a 25 minuutjes (ik test gewoon even hoe stevig het is, aangezien ik de hoeveelheid vaak aanpast aan hoeveel mensen er mee eten en dan kan het dus korter/langer duren.