Tandarts vraagje

Discussion in 'De lounge' started by HvL, May 29, 2024.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. HvL

    HvL Bekend lid

    May 6, 2015
    709
    420
    63
    Even een vraagje

    Mijn man had een afgebroken kies en heeft een afspraak gemaakt bij de tandarts. Maar omdat hij langer dan een jaar niet was geweest gaven ze aan dat er dan eerst een controle moet plaats vinden. Maar m'n man gaf aan ik bel voor een afgebroken kies en daar wil ik wat mee. Maar nee hun werkwijze was eerst controle.
    Na 1,5 week stond de afspraak en dat was vanmiddag. Ik had tegen m'n man gezegd geef maar gewoon aan dat je voor die kies komt. Dus dat heeft hij gedaan maar de tandarts was nogal bot. Geen controle?dan mag je weer gaan.

    Mijn vraag is eigenlijk, mag er op deze manier een controle 'afgedwongen' worden terwijl je eigenlijk met een afgebroken kies zit waardoor je daar dus steeds langer mee doorloopt?

    En wij weten vanzelf ook dat het beter is om regelmatig op controle te gaan. Maar mijn man heeft al best een tandarts verleden. En min of meer op deze manier dwingen werkt totaal averechts. Hij zal op deze manier echt niet vaker gaan.
     
  2. Jessi79

    Jessi79 Fanatiek lid

    Jan 4, 2012
    4,815
    2,674
    113
    Als dat in de voorwaarden van de tandarts staan dan mag dat ja.

    Waarom heeft je man niet gewoon die controle gedaan vandaag? Dan had hij daarna een afspraak kunnen maken voor die kies. Nu is hij door eigenwijs gedrag nog geen stap verder.
     
    Sado likes this.
  3. HvL

    HvL Bekend lid

    May 6, 2015
    709
    420
    63
    Tsss een beetje minder mag ook wel. De vraag is wie is hier eigenwijs... Ik zeg toch niet dat hij de controle niet heeft gedaan??
     
  4. Bloempjelief

    Bloempjelief VIP lid

    Mar 28, 2020
    9,459
    8,610
    113
    Female
    Huh dat staat er toch niet?
     
  5. Bloempjelief

    Bloempjelief VIP lid

    Mar 28, 2020
    9,459
    8,610
    113
    Female
    Ik denk dat het wel mag, ze willen daarmee misschien ook de oorzaak achterhalen? Hoelang is hij niet geweest?
     
  6. evaleana

    evaleana Fanatiek lid

    Nov 2, 2021
    4,878
    6,405
    113
    Hier altijd eerst saneren voor ze iets anders doen, dus controle + evt mondhygiënist. Mensen die ieder jaar op controle gaan en bellen voor spoed, kunnen diezelfde dag nog terecht. Ik begrijp het eerlijk gezegd wel…
     
    dreames, MamaSofie1, lindajl and 3 others like this.
  7. HvL

    HvL Bekend lid

    May 6, 2015
    709
    420
    63
    Ik weet niet meer exact hoelang hij niet geweest is. Denk 1,5 jaar. Maar het is raar hij heeft weleens vaker een klacht gehad en ook weleens langer dan een jaar niet geweest em dan was er geen controle aan de orde. Dus ik verbaas me over de gang van zaken.
     
  8. HvL

    HvL Bekend lid

    May 6, 2015
    709
    420
    63
    Ik begrijp het ook wel, maar wat ik niet begrijp is het gebrek aan communicatie. Want ik denk namelijk dat dit recent veranderd is. Want ik had vorig jaar zomer een gaatje aan de binnenkant van m'n voortand en ik was ook langer dan een jaar niet geweest en ik hoefde niet eerst een controle..
     
  9. Jessi79

    Jessi79 Fanatiek lid

    Jan 4, 2012
    4,815
    2,674
    113
    Zo las ik het wel, sorry hoor. Je schreef "Geen controle?dan mag je weer gaan".

    Daarmee las ik dat hij geen controle heeft laten doen en dus weer mocht gaan.
     
  10. HvL

    HvL Bekend lid

    May 6, 2015
    709
    420
    63
    Geeft ook niet, ik was misschien ook niet helemaal duidelijk! Ook sorry daarvoor.
     
    Jessi79 likes this.
  11. MamaSofie1

    MamaSofie1 Fanatiek lid

    Jun 18, 2023
    2,383
    1,324
    113
    Female
    Hier moet je zelfs 1x per jaar gaan. Anders wordt het niet meer terugbetaald door het ziekenfonds. En wij gaan 2x per jaar om netjes inorde te blijven met ons gebit.
     
  12. Nellie4

    Nellie4 Fanatiek lid

    Jan 25, 2017
    4,873
    7,937
    113
    Ik snap niet waarom de tandarts niet gewoon een controle en gebroken kies afspraak heeft ingepland. Dan had hij beide kunnen doen.

    ik begrijp uit jouw tekst dat het vaker is gebeurd bij jullie, dus misschien was hij het zat dat jullie niet regelmatig op controle komen en probeert hij jullie nu een lesje te leren. Klantvriendelijk is het niet, maar volgens mij boeit dat tandartsen niet die zijn druk zat.
     
  13. evaleana

    evaleana Fanatiek lid

    Nov 2, 2021
    4,878
    6,405
    113
    Ik zou qua communicatie trouwens wel zelf ook aangeven dat hij echt tandartsangst heeft en daarom controles bv voor zich uitschuift. Hier ervaring met angst en dat de tandartspraktijk daar echt goed mee om gaat en ook echt helpt die angst te overwinnen. Ze denken nu misschien dat het gewoon luiheid of laksheid is.
     
    Athina likes this.
  14. mamameer

    mamameer VIP lid

    Jan 21, 2014
    8,173
    4,484
    113
    Ik snap wel dat ze willen bekijken of er misschien meer aan de hand is dan alleen die ene kies waar iets af is gebroken. zodat ze de juiste problemen kunnen verhelpen.
    de manier waarop het gecommuniceerd is kan beter.

    Wij gaan iedere 6 maanden, de kinderen ook. ik plan gewoon altijd een nieuwe afspraak in als ik er toch al ben. dan kun je het ook niet vergeten of voor je uit schuiven.
     
  15. evaleana

    evaleana Fanatiek lid

    Nov 2, 2021
    4,878
    6,405
    113
    Hier ook zo, die 1x per jaar is verplicht (anders kan het zijn dat je bij spoed moet wachten), maar 2x per jaar is aanbevolen. Vanwege angst ga ik 2x op controle en 2x naar de mondhygiënist (soms nog extra na de controles), dus iedere 3 maanden ben ik er sowieso - als er langer tussen zit, wordt de drempel om de een of andere reden weer hoger.
     
  16. Athina

    Athina VIP lid

    Oct 31, 2007
    23,809
    3,339
    113
    zwemjuf
    zuid-holland
    mijn ervaring is niet recent - maar door angst ook eens een tijd niet geweest en toen ik eindelijk eens ging omdat ik pijn had - kon ik gewoon terecht. Het was ook juist weer de opening om de controles weer op te pakken zeg maar... Dus wat Nellie zegt heb ik ook: Waarom niet gelijk beiden? Of in elk geval een gedeeltelijke oplossing voor die afgebroken kies zodat er in elk geval naar gekeken is - sowieso kan niet altijd alles in 1 afspraak opgelost worden, dus juist als zo iemand 'binnen' is , snap ik niet dat ze hem niet op deze manier bij zich houden zeg maar.
     
    Nellie4 likes this.

Share This Page