Gewoon iets om te delen deel 5

Discussie in 'De lounge' gestart door Felice, 10 mrt 2024.

  1. Spectre

    Spectre VIP lid

    5 nov 2015
    19.819
    18.533
    113
    Vrouw
    En dan nieuws berichten lezen; 'Mei was zeer nat en record warm'.

    RECORD KOUD bedoelen ze :$
     
    Nummer4 vindt dit leuk.
  2. mamabri

    mamabri Fanatiek lid

    15 aug 2021
    3.239
    4.194
    113
    Vrouw
    Ach: als de zon twee dagen schijnt zitten we volgens de weerberichten in “ een hittegolf “.

    Het is of record koud of record warm. Ze doen net of 40 jaar geleden geen zomer bestond. Geloof mij maar : ook toen kon het bloedheet worden al waren de winters wel wat kouder, als in vaker sneeuw of dat je kon schaatsen. Maar dat was ook geen 3 mnd lang of zo.

    laatst was het echt mooi weer, nadat we met al die overstromingen te maken hadden gehad, sommige weilanden stonden nog onder water. We hadden 2 dagen graad of 22 met zon en wat staat er dan vervolgens op het nieuws: dat er te weinig drinkwater voorradig is… tja
     
    Marihi en Spectre vinden dit leuk.
  3. brownielover

    brownielover VIP lid

    9 mrt 2009
    8.148
    3.026
    113
    Nederland
    Mijn hypotheek is goedgekeurd :cry::)
    Hier ben ik sinds December mee bezig. Ik ben zoooo mega blij.:cry::D
     
    bababoe, NiVa0230, Nougat en 10 anderen vinden dit leuk.
  4. mamabri

    mamabri Fanatiek lid

    15 aug 2021
    3.239
    4.194
    113
    Vrouw
    Dat mijn jongste van 12 op schoolkamp gaat (5 km van huis dus dichtbij) ze daar bonte avond houden en er dan in de groepsapp van school moeders vragen of de ouders daar ook welkom bij zijn….

    Echt hoor; toen wij op kamp waren vroeger wilde je toch ook niet dat je moeder kwam kijken? Jemig!

    overigens was dit ook al twee jaar geleden bij dochter met kamp, ging echt de helft van de ouders naar de bonte avond op kamp. Vind het echt heel belachelijk!! Arme kinderen!
     
    Vulpen, Shay25, Syane en 3 anderen vinden dit leuk.
  5. din0

    din0 VIP lid

    14 aug 2011
    5.118
    1.824
    113
    He wat noooooooo..
    Juist dan niet.
    Miss niet meer dicht bij dit lijkt mij toch niet de bedoeling.
     
  6. mamabri

    mamabri Fanatiek lid

    15 aug 2021
    3.239
    4.194
    113
    Vrouw
    Ik lees net dat de juf in de app gezet heeft dat de ouders NIET welkom zijn. En terecht!
     
    Vulpen, Shay25, TotalBella en 8 anderen vinden dit leuk.
  7. OliJul

    OliJul Actief lid

    17 feb 2023
    346
    222
    43
    Vrouw
    Heel goed! Je kan maar duidelijk zijn. Dit is een feestje voor de kinderen! Kom nou zeg.. die ouders durven.. :eek:
     
  8. mamabri

    mamabri Fanatiek lid

    15 aug 2021
    3.239
    4.194
    113
    Vrouw
    Nou dat! Belachelijk vind ik het.
     
  9. Devilschase

    Devilschase VIP lid

    1 dec 2007
    21.155
    8.129
    113
    Generaal zonder leger.
    Flevoland
    Nee ik heb al 3 jaar een moestuin. Eerste jaar in 2021 was 't nog niet af. 2022 was knetterdroog en heet, toen verdorde de helft. 2023 zeiknat en phytophtora, meeldauw, luizen. En nu zo zeiknat dat alles verzuipt en wordt opgevreten door de slakken... Dus tsja...
     
  10. Devilschase

    Devilschase VIP lid

    1 dec 2007
    21.155
    8.129
    113
    Generaal zonder leger.
    Flevoland
    Inderdaad. 30 graden hoeft echt niet maar inderdaad zo'n 22 tot 24 graden met zon zou wel lekker zijn een keer.

    Word hier gewoon echt doodziek van. Altijd alles maar zeiknat, moestuin zeiknat en modder, overal modder. Kinderen die niet buiten kunnen spelen omdat ze na 10 min doorweekt zijn. Echt dood en doodziek word ik ervan. Zelfs m'n loungeset kussens staan nog in de schuur.... Lange broeken aan, vandaag zelfs een trui.. Bedoel dafuq? Over 1.5 week is het zomer en we lopen in een trui...

    Nu hebben we wel een overkapping waar we zitten, met openhaard, maar dan nog om te janken. Hebben zelfs de zeilen voor de veranda maar teruggehangen.
     
    mamabri vindt dit leuk.
  11. Devilschase

    Devilschase VIP lid

    1 dec 2007
    21.155
    8.129
    113
    Generaal zonder leger.
    Flevoland
    Warm hahahahaha, m'n reet! Ik zit gewoon met een trui aan man. Ik had vorige week zelfs mn enkellaarsjes aan. In Juni. ******** vandaag 13 graden, december was nog warmer.
     
    Vero0504, mamabri en Spectre vinden dit leuk.
  12. Mamafiets

    Mamafiets VIP lid

    22 apr 2019
    18.361
    30.651
    113
    Vrouw
    Ik heb het even opgezocht:

    "Met gemiddeld over het land circa 123 millimeter tegen 58 normaal was mei recordnat. Recordhouder tot nu toe was mei 1983 met 121,9 mm regen. Het was ook uitzonderlijk zacht. De gemiddelde temperatuur is uitgekomen op 15,5 graden tegen 13,4 normaal. Slechts drie keer verliep mei nog warmer. De zon scheen 211 uur tegen 226 normaal en daarmee was het iets te somber."

    2 graden warmer dan normaal dus.
    Maar door al die regen en veel minder zo'n voelt het gewoon zo herfstachtig en koud.

    (Bron: weeronline)
     
    LoisLane vindt dit leuk.
  13. Vero0504

    Vero0504 VIP lid

    17 nov 2016
    18.943
    14.996
    113
    Nou ik heb daar maar een vrije dag voor opgenomen. Ik heb mn spullen klaar staan!

    Morgen:
    * behangen (reparatie kamer G, die van R begin ik nog maar niet aan...zucht en het zat zooo mooi strak :cry: ...zat...)
    * kitnaadje bij de douche
    * elektra slaapkamer
    * plank ophangen bij G
    * tv in slaapkamer omhangen ivm boekenkast
    * paar werkbladen ophalen voor beneden
    * kledingcontainer onderweg voor dreumes meuk.

    Die PMS moet gewoon maar ff wachten en mn bekken hebben maar even mee te werken. Brace om, muziek aan en knallen maar ***insert party icon ***

    En eind van de dag: wat heb je nou allemaal gedaan...ehm optisch vrij weinig tenzij je t niet doet dan valt t wel op...zucht.
     
  14. Sylver

    Sylver Fanatiek lid

    17 sep 2014
    1.861
    1.756
    113
    Dit lijkt tegenstrijdig, maar er zijn verschillende redenen voor.

    Hoewel er veel regen was gevallen, stroomt het meeste water snel weg naar rivieren en de zee, zonder de grond echt te bereiken. Daarnaast ontbreekt vaak de infrastructuur om overtollig regenwater op te slaan voor later gebruik. Grondwater, dat langzaam wordt aangevuld, profiteert nauwelijks van korte periodes van hevige regenval.

    Verder hebben verstedelijking en intensieve landbouw de natuurlijke opname van water door de bodem verminderd.
    En de vraag naar drinkwater blijft ook stijgen door bevolkingsgroei en industriële activiteiten. Bovendien zorgt klimaatverandering voor extremere weersomstandigheden, waardoor waterbeheer steeds uitdagender wordt.

    Dus, ondanks de overvloedige regen, blijft er een drinkwatertekort door inefficiënt waterbeheer, onvoldoende opslag, veranderde landgebruik en een toenemende vraag naar water.
     
    LoisLane en JupitR vinden dit leuk.
  15. toch3

    toch3 VIP lid

    28 dec 2013
    18.273
    17.148
    113
    Maar telt de nachttemperatuur ook mee of welke gegevens gebruiken ze? Ik kan me zomers herinneren waarin we met mijn verjaardag in het zwembad lagen en dat was niet bij <20°c ;)
     
    Spectre vindt dit leuk.
  16. Spectre

    Spectre VIP lid

    5 nov 2015
    19.819
    18.533
    113
    Vrouw
    Ohh druk dagje dan. Dat je dat allemaal in 1 dag kunt doen :eek: Wel knap! En zelf iets ophangen? Teach me :D Ik ben nu afhankelijk van man om wandplankjes e.d op te hangen en dan is het maar net wanneer hij tijd en zin heeft haha
     
  17. juf1987

    juf1987 Fanatiek lid

    30 sep 2014
    1.917
    1.809
    113
    Leerkracht
    België
    Ja de nachttemperatuur telt mee en bij mooi weer is het 's nachts in mei echt nog koud. En met al die bewolking en regen was het 's nachts nu veel warmer dan anders... overdag uiteraard niet ;)
     
    Spectre en Neuzeke vinden dit leuk.
  18. Mamafiets

    Mamafiets VIP lid

    22 apr 2019
    18.361
    30.651
    113
    Vrouw
    Dat staat er niet zo expliciet bij. Maar als ik onderstaand plaatje bekijk lijkt me dat de nacht er ook bij zit.

    Screenshot_20240611_104416_Chrome.jpg
    Hier het linkje naar het complete artikel. Ik houd er altijd wel van.. die statistieken :)
    https://www.weeronline.nl/nieuws/weeroverzichten-2024-mei
     
  19. Mamafiets

    Mamafiets VIP lid

    22 apr 2019
    18.361
    30.651
    113
    Vrouw
    Klopt niet echt. Op de warme dagen zie je toch echt een hogere nachttemperatuur.
    Zie plaatje hierboven.
     
  20. toch3

    toch3 VIP lid

    28 dec 2013
    18.273
    17.148
    113
    Ja daarom vroeg ik het, minder verschillen op een dag
     

Deel Deze Pagina