Aparte of gezamenlijke bankrekening

Discussie in 'De lounge' gestart door Lantana, 16 jun 2024.

Topicstatus:
Niet open voor verdere reacties.
  1. Achterkantvandemaan

    31 dec 2020
    7.876
    8.040
    113
    In het eerder gedeelde artikel staat dat je het wél vast kan laten leggen. Zou ook gek zijn als dat niet zou kunnen, dan kan je iemand echt heul hard naaien.
    Het lijkt me sterk dat er nul mogelijkheden zijn om jezelf, als partner van iemand die een schenking ontvangt, te beschermen. Dan is diegene altijd het haasje.
     
    Neuzeke en suus1983 vinden dit leuk.
  2. suus1983

    suus1983 VIP lid

    10 okt 2006
    50.158
    35.815
    113
    Ik vind het ook nogal tricky. Stel je geeft het geld dus grotendeels uit, ga je uit elkaar kun je ook nog eens flink in de schulden komen doordat je ineens dat deel van de erfenis moet terugbetalen?
     
    Achterkantvandemaan vindt dit leuk.
  3. suus1983

    suus1983 VIP lid

    10 okt 2006
    50.158
    35.815
    113
    Nou ja precies. Dat moet je dan toch ook niet willen.
     
  4. cowgirl80

    cowgirl80 VIP lid

    28 jul 2010
    7.990
    6.741
    113
    zuid-holland zuid
    Maar dat zal ook per geval verschillen… we hebben toevallig geluk gehad dat mijn ouderlijk huis (heel klein, eenvoudig en gedateerd) toch echt supergoed verkocht voor een prijs waar ik nooit van durfde dromen, mijn ouders ook niet.
    Daarnaast hebben ze de uitsluitingsclausule in hun testament gezet toen ik een baby was 43 jaar geleden en ze hadden geen idee toen met wie ik zou trouwen of hoe mijn leven er überhaupt uit zou zien en ze hebben nooit de moeite genomen om het testament bij te werken. Dus ik vind “geld waar voor ze altijd heel hard gewerkt hebben” en “het is hun wens die je niet respecteert “ niet heel erg van toepassing in mijn geval.
     
    Zxcvb, spruitje80, suus1983 en 1 andere persoon vinden dit leuk.
  5. Achterkantvandemaan

    31 dec 2020
    7.876
    8.040
    113
    Nee ik krijg het er nu al Spaans benauwd van :roflmao:
     
    suus1983 vindt dit leuk.
  6. Achterkantvandemaan

    31 dec 2020
    7.876
    8.040
    113
    Oh ik reageerde op jouw post vóór de aanpassing @Neuzeke, over dat stukje waarin stond dat je altijd aan het kortste eind trekt (kort gezegd).
     
  7. Neuzeke

    Neuzeke VIP lid

    3 sep 2019
    13.664
    18.730
    113
    Vrouw
    Ide mogelijkheid zal er wss wel zijn ja.
    Gelukkig maar.
    Zou mooi worden anders :D.

    Geld opdoen en dan nog eens terug vragen.
     
  8. Achterkantvandemaan

    31 dec 2020
    7.876
    8.040
    113
    Ja heel gek he. Waarom moet alles met geld zo ingewikkeld zijn. Brrr.
     
  9. Neuzeke

    Neuzeke VIP lid

    3 sep 2019
    13.664
    18.730
    113
    Vrouw
    Ja ik lees het eigenlijk overal dar er teruggevorderd word:
    Maar mss gaat dit over dat dit kan en niet dat dit sowieso gebeurd.

    Het komt regelmatig voor dat het geld op een gezamenlijke rekening wordt gestort, en daarmee verdwijnt in de huishoudpot. Dit heeft mogelijk een zeer onaangenaam gevolg: u dient er dan rekening mee te houden dat dit geld bij een echtscheiding aan het eind van het huwelijk wordt teruggevorderd door de persoon die het geld geschonken heeft gekregen of heeft geërfd.
     
    Achterkantvandemaan vindt dit leuk.
  10. Anan

    Anan Fanatiek lid

    10 mei 2013
    3.006
    2.371
    113
     
  11. Neuzeke

    Neuzeke VIP lid

    3 sep 2019
    13.664
    18.730
    113
    Vrouw
    Zaken als erfenissen en schenkingen sowieso in mijn ogen.
    Want het is MIJN geld kan prima iemand zijn gevoel zijn maar laat het dan wortelen schieten op een eigen rekening zou ik zeggen :D.

    Maar ook hier zou er bij ons geen sprake zijn van mijn en zijn.
    Ik zou sowieso op zoek gaan naar een manier op deze clausule te omzeilen.
     
    suus1983 vindt dit leuk.
  12. NiekeKris

    NiekeKris VIP lid

    13 apr 2008
    23.133
    8.867
    113
    Ik zie onze eigen rekeningen niet zo zeer als ‘eigen geld’; we zijn getrouwd in gemeenschap van goederen én en kunnen elkaars rekening inzien. Ik zie het meer als ‘extra potje’ zoals dat bij de ING op iedere betaalrekening kan (doelsparen). Het maakt het gewoon duidelijker welk doel welk geld heeft en wanneer het op is, zeg maar.

    Ik wil niet leven met in mijn achterhoofd ‘wat als we ooit uit elkaar gaan’, in mijn ogen is dat geen gezonde basis voor een relatie. Ik ga er vanuit dat we dat niet gaan. En mocht het ooit toch het geval zijn (wat ik dus niet hoop), dan zien we dan wel hoe het dan loopt. Want dat kun je toch niet voorzien.
     
    Bloempjelief, Zxcvb, Sado en 2 anderen vinden dit leuk.
  13. Liekje81

    Liekje81 VIP lid

    6 sep 2013
    20.147
    23.230
    113
    doktersassistente
    Zevenhoven


    Als je de dingen vastlegt, kun je dat dus wel voorzien ;)
    Ook wij gaan er vanuit dat we niet uit elkaar gaan trouwens.
     
    CroqueMadame vindt dit leuk.
  14. NiekeKris

    NiekeKris VIP lid

    13 apr 2008
    23.133
    8.867
    113
    Ik bedoel dat je niet kunt voorzien of iemand dan aardig en begripvol blijft ed. Dat aspect is mij meer waard dan geld. Maar ik begrijp natuurlijk ook wel dat het dubbel klote is als je dan ook nog financieel genaaid wordt. Toch wil ik daar niet vooraf vanuit gaan. Dan had ik beter geen langdurige relatie kunnen aangaan.
     
    Neuzeke, Sado en suus1983 vinden dit leuk.
  15. Eppo82

    Eppo82 VIP lid

    25 jun 2007
    15.230
    6.091
    113
    Dat is in mijn geval wel een reden waarom ik het vertrouw in onze relatie. Wij hebben ervaring ;)
    Wij hebben toen we gingen samenwonen laten vastleggen dat een bepaalde inbreng van mijn vriend voor het huis van hem zou blijven. Wij hebben in 2007 ons huis gekocht. Op de top dus. Toen wij uitelkaar gingen in 2012 was de waarde van het huis flink gezakt. Hij had mij toen met een flinke schuld weg kunnen laten gaan. Inmiddels hadden we ook 2 kinderen en die hebben wij altijd voor ogen gehouden. Zo heb ik van hem juist nog extra geld meegekregen (Hij verhoogde zijn hypotheek) zodat ik m’n eigen huis kon kopen. Kinderalimentatie hebben we gebaseerd op wat ik toen nodig had, niet waar ik/de kinderen volgens de wet ‘recht’ op hadden. Zo konden we allebei normaal blijven leven. Zoals hij altijd heeft gezegd: ik zal altijd voor mijn kinderen en hun moeder blijven zorgen. En daar heeft ie zich aan gehouden.
    Inmiddels hebben we elkaar weer teruggevonden, dus we zijn weer terug naar 1 hoop :p maar mocht er ooit toch weer iets fout gaan dan weet ik dat we op elkaar kunnen vertrouwen.
     
    Forumnaam, juf1987, Bloempjelief en 6 anderen vinden dit leuk.
  16. Neuzeke

    Neuzeke VIP lid

    3 sep 2019
    13.664
    18.730
    113
    Vrouw
    Maar ook hier is sprake van een goede verstandhouding bij het uit elkaar gaan.
    Zo is iemand uit onze omgeving gescheiden omdat de partner veroordeeld is omwille van zedenfeiten. Tja dat word al iets heel anders dan.

    Ook zei had 3 jaar terug nooit kunnen denken dat ze in zo een situatie terecht zou komen.
     
  17. CroqueMadame

    CroqueMadame Fanatiek lid

    7 sep 2022
    1.224
    1.745
    113
    Het scheidingsconvenant gaat voor. Want je kunt als scheidend paar alles overeen komen wat je wilt. Zolang je het maar eens bent.

    Het gaat vooral om de situatie waarin je het dus niet op voorhand met elkaar vast legt en het tijdens de scheiding niet eens kunt worden. Dan geldt de clausule. En dan kunnen mensen dus echt van een hele koude kermis thuis komen. Hoe onrechtvaardig dat ook mogen voelen.
     
  18. CroqueMadame

    CroqueMadame Fanatiek lid

    7 sep 2022
    1.224
    1.745
    113
    Die is er dus ook. Maar je moet het regelen en vastleggen als alles nog koek en ei is. Wacht je tot er hommeles is dan kun je wel aan het kortste eind trekken.

    En iedereen die zegt dat gaat ons niet gebeuren. Dat is echt naïef gedacht. Het kan letterlijk iedereen gebeuren.
     
    TotalBella vindt dit leuk.
  19. Eppo82

    Eppo82 VIP lid

    25 jun 2007
    15.230
    6.091
    113
    Zeker, dus altijd goed om dingen goed te regelen. Ik wilde alleen mijn persoonlijke keuze toelichten. Dit is niet voor iedereen uiteraard.
     
  20. CroqueMadame

    CroqueMadame Fanatiek lid

    7 sep 2022
    1.224
    1.745
    113
    Ik ga er ook niet vanuit dat mijn huis in de fik vliegt. Toch ben ik goed verzekerd.

    Ik zie dit soort afspraken ook niet als “wat als we uit elkaar gaan”. Want ook ik ga er vanuit dat we bij elkaar blijven. Maar feit is dat de cijfers in NL gewoon zo zijn dat er een reeële kans is dat je wel uit elkaar gaat.
     
    Liekje81 vindt dit leuk.

Deel Deze Pagina