Iemand ervaring met Levothyroxine (schildklier medicatie)

Discussie in 'De lounge' gestart door Seffie, 22 jun 2024.

Topicstatus:
Niet open voor verdere reacties.
  1. Glass

    Glass Fanatiek lid

    29 mei 2017
    2.191
    1.052
    113
    Vrouw
    Ja over het algemeen is het niet zo'n goed idee om zomaar zonder overleg met arts te stoppen met medicatie nee.
    Voeding heeft ook nog eens geen invloed op je schildklier. ( Behalve soja en koffie) Wel hoe je je verder voelt natuurlijk.
     
  2. Neuzeke

    Neuzeke VIP lid

    3 sep 2019
    13.664
    18.730
    113
    Vrouw
    Ik bedoel ermee dat je vanalles kan verkondigen maar dat er mss nooit echt een probleem geweest is.

    Dus ergens is het zelfs ongepast om dit advies te geven aan iemand waarbij duidelijk wat speelt.
     
    suus1983 vindt dit leuk.
  3. suus1983

    suus1983 VIP lid

    10 okt 2006
    50.158
    35.815
    113
    Oh zo! Ja klopt! Ik had dat er niet uit gehaald.
     
    Neuzeke vindt dit leuk.
  4. maartje84

    maartje84 VIP lid

    8 okt 2008
    12.809
    4.446
    113
    Punnikexpert
    Import ergens
    Wat vervelend, TS, dat je zulke klachten hebt en zo’n onwijs hoge TSH. Ik heb ook Levothoxine (of hoe je het ook schrijft??) tijdelijk moeten gebruiken toen de Thyrax niet leverbaar was. Ik las dat iemand hier schreef dat diegene zich niet prettig voelde in dit tijd: ik had hetzelfde. Toen ik terug naar de Thyrax kon voelde ik mij snel weer beter. Ik wil nooit meer over op Levothoxine. Maar het is moeilijk te zeggen of het bij jou door het instellen komt of dat je ook gewoon ruk op dat medicijn reageert. Ik denk dat het afwachten zal zijn. De ophoging van 50 naar 100 snap ik wel goed bij jouw hoge TSH. Ik slik trouwens 175 (Thyrax) per dag. Dit al jarenlang en ik voel mij er goed bij.

    Hier trouwens Hashimoto. Althans, dat was jarenlang mijn diagnose. Maar de laatste jaren zijn mijn antistoffen ineens foetsie. Geen idee hoe dat kan. De internist heeft er ook geen verklaring voor, sterker nog: ze zei dat die antistoffen nooit helemaal kunnen verdwijnen. Eens Hashimoto, altijd Hashimoto, zegt ze. Ze dacht eerst dan ook dat mijn eerste positieve bloeduitslag fout geprikt zal zijn geweest, maar ik ben zowel in Duitsland als in Nederland eerder bij verschillende laboratoriums positief geprikt op Hashimoto. Dus onmogelijk dat het een foute diagnose is geweest. Ik heb trouwens altijd al een gezonde leefstijl gehad: zowel bij de positieve uitslagen als nu dat ik ineens geen antistoffen zou blijken te hebben: ik heb een gezond gewicht, drink amper alcohol, heb nooit gerookt en sport (in de ogen van anderen) veel (ik noem het gewoon normaal sporten ;))

    Ik vind het, ondanks mijn ervaring met verdwijnende antistoffen (!!), een heel opmerkelijk bericht van diegene hier die hier schrijft dat ze genezen is van haar schikdkierziekte door een gezonde leefstijl aan te nemen ik voelde even een klein tikkeltje afgunst want ik wil ook zo graag geen schildkierproblemen meer hebben… Maar sorry… Ik geloof niet dat je men door de leefstijl aan te passen kunt genezen. Ik geloof eerder dat je straks heel hard gaat balen omdat je TSH weer skyhigh gaat worden en je opnieuw moet gaan opbouwen ;)
    (Mijn schildklierproblemen zijn niet verdwenen bij het verdwijnen van mijn antistoffen. Ik slik dus nog altijd 175 Thyrax per dag! Ik geloof zelfs dat dit de hoogste dosering ooit - buiten mn zwangerschappen om - is.


    Ik heb trouwens, zolang ik deze dosering slik, weinig tot geen schildklier ellende: ja, koud en bevroren tengels in herfst en winter. Ja, als ik m’n pillen vergeet moe en chagrijnig, soms een wattenhoofd. Maar stabiel gewicht, ik werk tegenwoordig 36 uur per week, ik sport etc etc. Ik herken mij niet in de drama verhalen van sommige andere lotgenoten.
     
    Siepie85 vindt dit leuk.
  5. suus1983

    suus1983 VIP lid

    10 okt 2006
    50.158
    35.815
    113
    @maartje84: Thyrax = levothyroxine. Thyrax is een merknaam. Kan wel zijn dat het door andere hulpstoffen een andere samenstelling heeft dan andere merken, waardoor je Thyrax wellicht beter kunt verdragen dan een ander merk, maar de werkzame stof is levothyroxine.
     
  6. maartje84

    maartje84 VIP lid

    8 okt 2008
    12.809
    4.446
    113
    Punnikexpert
    Import ergens
    Klopt. Die vervanger van m’n thyrax heette echter zo, of ongeveer zo. Ik reageerde er verschrikkelijk op. Ben zo blij weer terug op de thyrax te zitten.
     
  7. Yasyas

    Yasyas Lid

    30 jan 2024
    39
    51
    18
    Vrouw
    Ik was degene die vroeg hoe het met de waardes stond van de dame die gestopt is met levothyroxine.

    Ik vind het heel bijzonder. Ik heb zelf in het verleden ook weleens een paar weken / maanden niet geslikt, omdat ik niet van pillen slikken houd. Gaat eerst prima, maar na een aantal weken voelde ik me van de ene op de andere dag doodmoe en zwaar. Kon mijn benen dan met moeite de trap opkrijgen.
    Dus dat doe ik niet meer. Je hoeft je niet meteen heel slecht te voelen als je geen schildklierhormoon slikt, maar je waardes kunnen wel heel slecht zijn.

    Ik zou je dus aanraden om wel echt je waardes te controleren.
     
    maartje84 en suus1983 vinden dit leuk.
  8. Achterkantvandemaan

    31 dec 2020
    7.876
    8.040
    113
    Hier ook ervaring met schildklier problemen sinds zwangerschap en wilde twee dingen meegeven;

    Mijn endocrinoloog geeft aan dat leefstijl nul invloed heeft, dus je kan helaas zelf niets doen om je beter te voelen. Dat was het eerste wat ik vroeg en aan wilde pakken. Ik vertrouw op de arts dus ik neem dat aan voor waarheid, natuurlijk mag iedereen daar het zijne van denken.

    En ik heb nooit ergens last van gehad en na een jaar medicijnen slikken waren ook mijn waardes weer normaal. Ik heb nooit gemerkt dat ik een te snelle schildklier (Graves) had. Is per toeval ontdekt. Ik had wel hoge waardes en endocrinoloog kon niet geloven dat ik me zo goed voelde. Het jaar van instellen met medicijnen ook niets gemerkt.

    Dit om aan te geven dat je niet altijd last hoeft te hebben om toch een schildklierprobleem te hebben.

    Veel sterkte voor ts!
     
    Siepie85 en Yasyas vinden dit leuk.
  9. Gloveforever

    Gloveforever Actief lid

    21 nov 2022
    182
    218
    43
    Vrouw
    Mijn schildklier werkt helemaal niet meer. Ik kan simpelweg niet zonder schildklierhormoon. Ik ken ook een vrouw die geen schildklierhormoon meer slikte en door veranderde leefstijl volgens eigen zeggen zonder kon. Tja, het kan. Ik ga het er niet op wagen.
    Maar goed, in mijn geval komt het door een auto-immuunziekte en is de oorzaak geen ongezonde levensstijl.
    Ook van mij nog wat geruststelling qua energie: ik heb echt jarenlang geworsteld met de juiste instelling van mijn medicatie en ik was dus ook altijd vreselijk moe. Inmiddels -vele jaren later- sport ik 3x in de week, wandel ik regelmatig met de hond en werk ik fulltime naast een gezin met 3 kinderen.
     
    Seffie, suus1983 en cowgirl80 vinden dit leuk.
  10. Seffie

    Seffie Fanatiek lid

    17 apr 2019
    2.270
    2.618
    113
    Vrouw
    Ik had wel gelezen dat gluten en lactosevrij je schildklier goed zou doen. Dat is misschien de reden dat het nu ineens zo heftig is bij mij.
    Vorig jaar at ik gluten en lactose vrij ivm pcos en voelde ik me top! Toen werd ik zwanger en kwam de klad erin en nooit meer de draad opgepakt. Nu dus torenhoge TSH. Geen idee of het er iets mee te maken heeft maar ik ben wel weer gestart met gluten en lactosevrij eten :rolleyes:
     
  11. Neuzeke

    Neuzeke VIP lid

    3 sep 2019
    13.664
    18.730
    113
    Vrouw
    De.invloed van voeding gaat voornamelijk over de opname van uw medicatie.

    Ook die veranderingen kan uw lichaam wat in de war brengen natuurlijk.
    Bevallen, tsh hoog , medicatie instelling, voeding aanpassen,....
    Het is niet alleen uw schildklier natuurlijk.
     
    suus1983 vindt dit leuk.
  12. suus1983

    suus1983 VIP lid

    10 okt 2006
    50.158
    35.815
    113
    Over dit soort dingen worden heel vaak dingen gezegd. De een zegt juist eieren, de ander zegt geen eieren, geen zuivel, wel zuivel. Als je je er beter bij voelt, zou ik er mee doorgaan, maar anders zou ik daar zelf niet zo streng mee zijn.
    Enige waar ik voorzichtig mee ben is soja.
     
  13. Glass

    Glass Fanatiek lid

    29 mei 2017
    2.191
    1.052
    113
    Vrouw
    Op de site van de Schildklier Organisatie Nederland, SON dus, staat veel info. Ook over voeding en leefstijl ed.
     
  14. Seffie

    Seffie Fanatiek lid

    17 apr 2019
    2.270
    2.618
    113
    Vrouw
    Hi dames, even een update.
    Mijn antistoffen waren 466. Ziekte van Hashimoto dus.
    Tsh wel flink gezakt van 67.8 naar 8.5 maar alsnog te hoog. T4 was 17.

    ik merk dat ik het mentaal echt slecht kan hebben. Met pcos was het al drama om af te vallen maar met Hashimoto erbij zie ik het somber in. En dat met al 30+ overgewicht. :(

    Als iemand een gouden tip heeft hoor ik het graag.
     
  15. suus1983

    suus1983 VIP lid

    10 okt 2006
    50.158
    35.815
    113
    Je kunt afvallen, ook met Hashimoto. Ik heb zelf ook Hashimoto en ben nu 18 kilo afgevallen. Door gezondheidsproblemen sta ik nu een paar week stil, maar wil het zeker weer oppakken. Maar geef jezelf de ruimte om eerst die waardes goed te krijgen, anders wordt het sowieso heel lastig. Geef jezelf ook die tijd. Ik wil ook heel graag nog zeker 18 kilo afvallen, maar dat hoeft niet vandaag. Ben je ervan bewust, ga ermee bezig, maar het is er niet aangekomen in een dag en hoeft er ook niet af in een dag.
     
  16. Seffie

    Seffie Fanatiek lid

    17 apr 2019
    2.270
    2.618
    113
    Vrouw
    18 kilo! Wat goed. Mag ik vragen wat je dan zoal eet? Volg je een bepaald dieet?
    Ik weet ook wel dat ik het tijd moet geven maar door die pcos ben ik al 4 jaar bezig. 4 jaar lang niet lekker in je vel zitten vind ik al lang.
     
  17. suus1983

    suus1983 VIP lid

    10 okt 2006
    50.158
    35.815
    113
    Ja snap ik. Geen dieet, wel anders eten. Eten dat meer vult ipv loze calorieën. Ik eet meer eieren, neem een proteine shake (niet perse nodig, maar ik heb allergieën en kan anders niet voldoende binnenkrijgen). Probeer vooral ook overdag meer voedzame keuzes te maken, zodat ik in de namiddag niet wil lopen snacken.
     
  18. NiekeKris

    NiekeKris VIP lid

    13 apr 2008
    23.133
    8.867
    113
    Ik heb ook pcos en dus ook een trage schildklier. Ben een paar jaar terug met Weight Watchers een kilo of 8 afgevallen. Het meeste zit er helaas weer aan, maar dat is toch echt mijn eigen schuld.

    Zorg inderdaad eerst dat je gezondheid goed is. Schildklier kan ook grote invloed hebben op je psychische gesteldheid, dat helpt soms ook niet mee met hoe je je voelt. En zonder energie is meer bewegen ook een nog grotere uitdaging. Als de medicatie goed is ingesteld, dan zijn er meer mogelijkheden. En dan inderdaad tijd geven én ik denk ook proberen te accepteren dat je gewicht niet bepaald wie je bent. Dat is lastig, maar het is ook lastig als je je alle tijd dat je nog niet bent afgevallen of als je minder afvalt dan je zou willen je rot voelt.
     
    Maslov vindt dit leuk.

Deel Deze Pagina