Stappenplan protocol basisschool

Discussie in 'Schoolkinderen en pubers' gestart door esklessebes, 27 jun 2024.

Topicstatus:
Niet open voor verdere reacties.
  1. esklessebes

    esklessebes VIP lid

    23 mrt 2014
    7.002
    3.664
    113
    Had een vraagje wie heeft er verstand over het gedrag stappenplan van een basisschool.

    Kort verhaal:

    Laatst kreeg zoon stap 2 omdat hij een kiezel gegooid had naar het hek, toevallig een kiezel(k dacht op zn minst een grote st..n)in zn hand en uit frustratie gooide hij dat tegen het hek.
    De leerkracht schrok zo erg want jah het miste een kind maar het had kunnen raken.
    Gesprek gehad en door.

    Van de week moest ik weer komen want zoon stond in de rij om weer naar binnen te gaan en trapte nog even tegen zn b.l aan. Deze kwam hard tegen het gezicht aan van een klasgenoot. Zoon sorry gezegd. Na school een gesprekje met mij erbij. Zoon zegt ook ik schopte met links en die b.l ging naar rechts. Die b.l had hij niet moeten schoppen maar het was niet express.
    Gesprek afgesloten van verder doet hij het prima blabla.

    En daarna 2u later een bericht met erin toch overleg gehad en omdat zoon de b.l bewust in het gezicht van klasgenoot had getrapt gaan we naar stap 3.

    Bozer kan je mij niet maken.
    Thuis verteld zoon ook los van elkaar naar mij en zn vader precies hetzelfde verhaal.
    Kijk die b.l had niet weg geschopt mogen worden maar om te zeggen dat hij het bewust deed en daarbij we hebben net een gesprek gehad.

    Heb teruggestuurd dat ik er niet mee eens ben en dat het niet waar is van wat er staat en dat zoon niet een hele dag in een andere klas gaat. (Langer verhaal dan dit)
    Morgen maar weer op gesprek met de leiding.

    Iemand ervaring hiermee?
    Ben instaat om na morgen een officiële klacht neer te leggen.
     
  2. Achterkantvandemaan

    31 dec 2020
    7.876
    8.040
    113
    Ik heb hier geen verstand van, maar wel een vraag; waarom schrijf je bal zo raar? o_O
     
    Ysabella, Zara75, Sado en 7 anderen vinden dit leuk.
  3. Mop81

    Mop81 Fanatiek lid

    9 nov 2013
    4.130
    2.517
    113
    Vrouw
    Amsterdam
    Ik weet niet wat die stappen zijn?

    Ik vind het persoonlijk niet ok dat hij in de rij nog even een bal trapt. Want ja dat kan in iemand zijn gezicht komen.. of je nou links of rechts schiet, dat maakt dan geen bal uit ;) In de rij hou je de bal gewoon vast.
    En misschien bleek later dat hij al ruzie had met diegene ofzo, zitten altijd twee kanten aan het verhaal.

    En waarom gooit hij uit frustratie met een steen? Waarover was hij gefrustreerd?
    Ik heb als kind per ongeluk een steen tegen mijn hoofd gehad, zat een aardig gat in mn hoofd :rolleyes:

    Ik hoop wel dat de school ook verder kijkt dan alleen het gedrag en straf geven. Zit je zoon lekker in zijn vel? Heeft hij vriendjes? Waar komt het impulsieve gedrag vandaan?

    En ik was ook wel benieuwd waarom je b.l schrijft.
     
    Ysabella, Sado en esklessebes vinden dit leuk.
  4. owly

    owly VIP lid

    19 aug 2013
    22.289
    10.260
    113
    Ik ken heel het stappenplan niet. Is hij impulsief of verveeld hij zich snel?

    Hoe oud is hij?
     
    esklessebes vindt dit leuk.
  5. TotalBella

    TotalBella Niet meer actief

    School van de jongste werkt ook met een stappenplan, maar ik denk dat dit per school anders, vergelijken zal dan geen zin hebben.
    (Wij hebben eens een nieuwe ontvangen waarbij stond dat school wat aanpassingen had gedaan).

    Ik ga er vanuit dat ze met de kinderen hebben besproken wel gedrag ze onprettig, onbehoorlijk en onacceptabel vinden en wanneer ze dan met de ouders erbij een gesprek gaan voeren. Ik kan mij voorstellen dat het gedrag wat zoon liet zien wel als onprettig ervaren wordt.
     
    Sado en esklessebes vinden dit leuk.
  6. Milkyway7

    Milkyway7 Fanatiek lid

    28 apr 2020
    1.485
    955
    113
    Vrouw
    Noord-holland
    Ik zou eerst even wachten met die klacht want je reageert nu uit emotie wat ik volkomen snap. Ga gewoon het gesprek aan en maak duidelijk hoe jij het ziet.
    Weet natuurlijk niet wat de hele context in het verhaal is maja het is een kind en die doet weleens dingen zonder na te denken.
    Moet ook niet groter gemaakt worden dan dat het is als ik het zo lees. Denk dat het belangrijkste is om hem in te laten zien wat voor een gevolgen zijn actie heeft of kan hebben en hopen dat het daarmee niet nogmaals gebeurd.
     
    esklessebes vindt dit leuk.
  7. esklessebes

    esklessebes VIP lid

    23 mrt 2014
    7.002
    3.664
    113
    Ahh had bal zo geschreven/getypt ivm herkenbaarheid.

    Vannacht amper geslapen maar vanmorgen een goed gesprek gehad met de leiding. Volgende week een vervolg erop.
    Werden een hoop dingen duidelijk dat ons nooit verteld is.

    Zoon had geen ruzie en heeft afentoe moeite met gewoon voor hem te lang in een rij staan dan moet hij altijd weer even zoals dit tegen zn bal trappen.
    Ook met het steentje hij heeft hem niet opgeraapt om tegen iemand aan te gooien maar de leerkracht zei al van hij had hem al in zn hand en gooide hem naar het hek ze zei dat ze hem ook snapte op dat moment.(Toen zat hij ook nog minder goed in zn vel)

    Hebben gesprekken met school gehad en wil niet teveel in details treden maar is laatst gewisseld van klas want vond 0 aansluiting (zoon is 8 maar ziet eruit als 12, 154cm) zijn denken zit ook eerder op 12 en vervolgens is hij weer het jochie van 8. Als hij wat doet valt het gelijk op en ben de eerste die zegt van pak maar aan. Maar het maakt het heel lastig ook heeft hij een heel sterk karakter en is hij gevoelig en heel zelfstandig. Om een idee te geven zn kleuter broertje speelt op het schoolplein met oudste zn eerdere klasgenoten.
    Nu in zn nieuwe klas heeft hij wel vrienden gemaakt en wilde zelfs een feestje geven wat begin van het jaar echt iets was wat hij niet wilde. Zit dus zoveel beter in zn vel een stijgende lijn.

    Nogmaals als hij wat doet mag je hem aanpakken en thuis zijn er regelmatig gesprekken maar ik vind het sneu want eigenlijk houdt zn lengte wel in dat hij maar overal rekening mee moet houden en dit is al zn hele leven zo maar serieus overziet elke 8-12jarige alles?

    Waar ik eigenlijk over viel en vind ik echt erg dat er een gesprek is geweest met mij en zoon erbij het was klaar afsluiten met fijn weekend en tot maandag en 2u later sturen, grapje je bent weer een stap verder tot schorsing dus een dag uit de klas en daarbij neerzetten hij schoot bewust naar dat kind. Nogmaals dat hij überhaupt die bal schiet is niet okee maar neerzetten hij schoot bewust richting kind dat is niet wat er gebeurde.

    Ik sta voor veel open op school, ben ook open over waar wij tegenaan lopen, als school hulp nodig heeft in bepaalde dingen kom maar op maar die hulp was niet nodig en als je denkt vertrouwen te hebben moet je dat niet zo aanpakken.
     
  8. evaleana

    evaleana Fanatiek lid

    2 nov 2021
    4.878
    6.405
    113
    Die stappen worden gepresenteerd als ‘je komt zo dichter bij schorsing’? Zoiets ken ik absoluut niet van school hier, ik vind dat heel dreigend overkomen als reactie op gedrag dat inderdaad niet ok was, maar ook niet moedwillig compleet idioot - het is een kind van 8, die trappen soms nog even extra tegen een bal zonder na te denken over of er misschien iemand in het pad van de bal staat…
     
    esklessebes vindt dit leuk.
  9. esklessebes

    esklessebes VIP lid

    23 mrt 2014
    7.002
    3.664
    113

    Hij is 8 en zegt nu al ik ga liever werken dan naar school.
    Denk dat hij zich snel verveeld en dan soms een niet wenselijke impuls laat zien wat bij hem onder een vergrootglas ligt omdat bij hem alles harder, groter enz gaat omdat hij 154cm is.
    Ik vraag mij serieus af omdat zoon bij veel wel nadenkt of hij dan alles overziet met actie en gevolg.
    In zn vorige klas werd hij echt op zn huid gezeten door een klasgenoot en daar vertelde de leraar hij staat dan met gebalde vuisten en kiezen op elkaar zich in te houden omdat hij weet dat het problemen geeft en deed niks. Maar dat hij nachtmerries had en dat kind niet meer kon verdragen was niet belangrijk, oa dit maakte dat hij totaal niet lekker in zn vel zat.
    Leraar zei ook toen dat hij al grapjes maakt die de leraar snapt maar die kids in zn klas nog helemaal niet.
    Mijn zoon is ook echt geen schoothondje en houdt ook echt wel van wat rottigheid en vind hem regelmatig al een halve puber.
     
  10. esklessebes

    esklessebes VIP lid

    23 mrt 2014
    7.002
    3.664
    113

    Gedragsprotocol heb het nog even nagelezen. Het kwam ook heel dreigend over heb ook gezegd is het de bedoeling dat wij ons gaan oriënteren naar een andere school dit was absoluut niet waar ze heen willen.
    Want je zit zo bij stap 7 wat verwijdering betekend.
    En eerlijk als hij echt buitensporige dingen doet pak maar aan maar je kan niet het gesprek afsluiten en dan 2u later grapje er zitten sancties aan. En mijn kind neerzetten als agressief wat niet de intenties waren.
    Nu kregen wij uitleg en de leiding gaat het helemaal na en er komt nog een gesprek.
    Ze weet hoe ik erin sta maar vecht voor mn kind.(Daarbij pak ik ook aan als hij wel moedwillig dingen doet hoor is bij mij echt niet van dat doet mijn kind niet)
    Hij moest werken in een andere klas maar gezegd dat gaat niet gebeuren dan neem ik hem mee en dit was okee.
     
  11. esklessebes

    esklessebes VIP lid

    23 mrt 2014
    7.002
    3.664
    113
    #11 esklessebes, 28 jun 2024
    Laatst bewerkt: 28 jun 2024

    Mee eens dat hij de bal in zn handen moest houden maar goed gebeurd uitgepraat enz had geen ruzie met dat kind was niet gericht naar kind maar was een ongelukkige trap met de bal wat niet mocht. Prima om daar straf voor te geven maar gaat mij erom dat het helemaal uit zn verband word getrokken. En vooral na dat het afgehandeld was incl gesprek dat je er dan op terugkomt en de boel verdraaid daar hou ik niet van.
    Een 8 jarige kan je niet zeggen nou we sluiten het af helemaal goed zo en zou de volgende dag op het matje moeten komen en nog eens straf krijgen.

    Zijn meerdere gesprekken geweest de afgelopen maanden of er wat ondersteuning zou moeten komen maar dit was niet nodig volgens de leerkrachten terwijl ze zelf het gesprek hadden aangevraagd maar hij is zo omgeschakeld in 2 maanden tijd in positieve zin en gebeuren afentoe nog kleine dingen maar er zit een stijgende lijn in word gezegd.
    Wij geven alle jaren op school aan dat zn lengte, leeftijd en handelen door elkaar gaat. Hij wil verantwoordelijkheid gedraagt zich vaak al als een puber om vervolgens dat jochie van 8 te zijn. En waar ouders vooral heftig op reageren verschillende dingen meegemaakt en kan je zeggen het is shocking.
    Vorig jaar waren we op een punt met hoe hij op dingen reageerde en toen aangegeven ik zoek hulp die kinderpsycholoog alles verteld en die zei mij van je moet met zo een kind vooral niet in therapie gaan en het gevoel geven dat hij het niet goed doet. Het is vooral de buitenwereld die er niet mee om kan gaan. En hij zou met rond de 8 nog een emotionele ontwikkeling doormaken en dat hebben wij de afgelopen maanden ook echt zien gebeuren in posi zin. Ben trots op mn zoon!
     
  12. Jo79

    Jo79 VIP lid

    6 mei 2007
    25.063
    3.857
    113
    Dingen in die klas of op school in het algemeen door andere kinderen of door je zoon of bedoel je dat die ouders heftig reageerden?

    Misschien als er al vanalles speelt of speelde op die school in het algemeen, dat ze nu een stuk strenger toezicht houden en eerder ingrijpen. Misschien ook dat de maatregelen niet in verhouding staan tot wat er gebeurt.
    Maar ik moet zeggen dat ik het een beetje warrig verhaal vind en dus ook niet helemaal begrijp wat er speelt naast dat van die steen en die bal. Waarschijnlijk missen we een stuk van het verhaal.
     
    esklessebes vindt dit leuk.
  13. ikkie97

    ikkie97 VIP lid

    7 mei 2011
    10.899
    3.931
    113
    Normaal als er iets gebeurt staat iedereen meteen te roepen "wat zegt het pestprotocol van de school??"
    En nu is er een school die een protocol hanteert en komt het bedreigend over.... tja.

    Ik zou met school in gesprek gaan over wat die stappen precies inhouden en vooral wat ze gaan doen om te voorkomen dat je zoon nog stappen verder komt. Welke interventies gaan ze plegen?
     
    Taiga, Sado en esklessebes vinden dit leuk.
  14. esklessebes

    esklessebes VIP lid

    23 mrt 2014
    7.002
    3.664
    113

    Ouders vooral buiten school maar ook bij school. Ze verwachten allemaal dat hij zo 4 jaar ouder is.

    Bal en de steen zijn 2 verschillende incidenten geweest.

    Maar gaat mij vooral om dat als er een incident is geweest en je hebt het uitgepraat incl ouders dat je niet na 2u kan berichten van.
    1. Het incident zo zwaar maken en niet naar waarheid incl een soort van melding,
    2. Dan alsnog een nieuwe consequentie eraan geven terwijl het was uitgepraat.
     
  15. esklessebes

    esklessebes VIP lid

    23 mrt 2014
    7.002
    3.664
    113

    Ik zeg niet dat er geen protocol gehanteerd mag worden maar wel graag naar waarheid.
    Mijn vertrouwen is nu weg in 2 leerkrachten.
    Volgende week weer een gesprek en ik denk in oplossingen en heeft mijn zoon wel iets gedaan met opzet helemaal prima om hem aan te pakken maar de waarheid mist hierin.
    Niet okee als ze je kind bijv als agressief neerzetten terwijl dat echt niet zo is.

    Ben geen koetsiekoetsie moeder mag zeker gezegd worden waar het op staat maar graag de waarheid.
     
  16. evaleana

    evaleana Fanatiek lid

    2 nov 2021
    4.878
    6.405
    113
    #16 evaleana, 28 jun 2024
    Laatst bewerkt: 28 jun 2024
    Pestprotocol gaat in mijn ogen over hoe je het oppakt qua bemiddeling, qua lessen op school, veiligheid voor álle leerlingen etc - niet over ‘nog 2x en je wordt geschorst!’
     
    esklessebes vindt dit leuk.
  17. esklessebes

    esklessebes VIP lid

    23 mrt 2014
    7.002
    3.664
    113
    Thnxx allemaal!
     
  18. owly

    owly VIP lid

    19 aug 2013
    22.289
    10.260
    113
    Wat heftig. Maar dat plan ken ik niet. Bij zoon op school benaderen ze alles zoveel mogelijk op de positief manier.

    Op zijn oude school zat hij niet op zijn plek en ging vervelend gedrag vertonen, hij verveelde zich enorm. Maar alles wat hij niet goed deed benoemde ze.
     
    esklessebes vindt dit leuk.
  19. esklessebes

    esklessebes VIP lid

    23 mrt 2014
    7.002
    3.664
    113

    Ahh ook naar hoor je zoon zit hij nu wel op zn plek?

    Hier gelukkig goed contact met degene die de leiding heeft.
    Vorig jaar en jaar ervoor had mn zoon echt een andere klas en was daar niet happy, uiteindelijk in zn nieuwe klas merk je dat het veel beter met hem gaat maar het blijft geen schoothondje haha weet heel goed wat hij wel en niet wil.
    Was positief over de leerkrachten maar dat heeft bij mij nu wel een knik gehad ook met andere ouders gesproken die zeiden ook al ze kunnen je maken of breken.
    Probeer het positief te houden en vecht voor mn zoon want is ook echt een lieverd.
     
  20. owly

    owly VIP lid

    19 aug 2013
    22.289
    10.260
    113
    Ja hij zit nu veel beter op zijn plek. Hij is van regulier naar een hb school gegaan.

    Een hele lieve zorgzame jongen, maar weet wat hij wel en niet wil en zoekt grenzen op wanneer hij zich verveeld. Gaat niet pesten of andere kinderen vervelen maar wel andere dingen doen.
     
    esklessebes vindt dit leuk.

Deel Deze Pagina