Dat kan maar dan nog kost dat geld. En het maakt nogal wat uit of je rekent op €50.000 of €100.000 of zelfs nog meer. Want het kan heel snel oplopen. Ook materialen zijn tegenwoordig heel duur. Het gaat er vooral om dat je vooraf weet waar je aan begint en of het dan betaalbaar is en blijft.
Omdat elke keer een project/ruimte opstarten veel tijd kost en je elke keer lang in de rommel zit. Ik merk dat nu met de wasruimte. We zijn al 4 weken bezig en het is nog lang niet klaar. Als je klussen nou helemaal geweldig vindt en goed kan dan snap ik het wel. Maar in ons geval houden we allebei niet van klussen en moet ik mezelf er echt toe zetten.. Achteraf had ik het echt liever af gemaakt, ook omdat er altijd weer klussen bij komen omdat je stijl verandert of omdat het onderhoud nodig heeft.
Ik zou never nooit niet een klus/opknaphuis willen. Wij hebben op zich een prima huis gekocht 8 jaar geleden. Echter, bij het laten schilderen van de achtertuin bleek het hout zo rot te zijn dat de schilder er gaten kon maken waar het water gewoon uitliep. Boven aan dezelfde kant bleken ook beide
Ik zou echt van mijn lang zal zijn leven nooit een klushuis willen. Op de een of andere manier vind ik het altijd wat armoedig overkomen. Of je moe tonnen op de bank hebben staan en het door vaklui laten doen maar die hobby klussers waarbij het jaren duurt eer het eens klaar is. Ik zou er zo ongelukkig van worden. Vrienden van ons hebben ook zo’n huis. Is het ene klaar dan is er ineens weer een lekkage in de bijkeuken of weer een ander probleem enz Wat is nu ook helemaal een droomhuis vraag ik me af en in hoeverre ben je bereid om daar bepaalde luxe voor op te geven? Het zijn uiteindelijk maar stenen zeggen wij altijd tegen elkaar haha
Maar als het echt je droomhuis is dan zou ik dat toch voor lief nemen. Nee het is niet ideaal maar als je huis leefbaar is, waarom moet dan alles helemaal tot in de puntjes perfect zijn. Dat zal het sowieso nooit zijn want zoals je zelf al zegt: er is altijd wel iets. Schilderwerk dat weer opnieuw moet, kinderkamers die aangepast moeten worden aan de levensfase etc
Wij hebben in 2015 ons huis gekocht. Ook ons droomhuis, vanwege de ligging en ruimte achter in de tuin. Geen bouwkundig rapport, dit zou ik overigens wel adviseren. Destijds al veel verbouwd. Keuzes gemaakt. We wilden toen al een nieuwe keuken/badkamer, maar omdat we meer dingen (belangrijke klussen!) tegen kwamen, hebben we toen besloten om eerst dat op te lossen en pas later voor nieuwe badkamer en keuken te gaan. In de tussenliggende jaren flink gespaard, maar ook een enorme overwaarde op onze woning, hebben er voor gezorgd dat wij afgelopen jaar alles hebben kunnen doen qua verbouwing. Maandlasten veranderd? Ja, maar niet noemenswaardig. Hebben we in de tussenliggende jaren er dingen voor gelaten? Ja, dat wel. We zijn niet 4x per jaar op vakantie geweest. 1x Per jaar (mooie reizen) en meerdere leuke weekendjes weg. Het is maar hoe graag je het wilt, en wat je eventueel kan uitstellen na een later moment. Wel zou ik een bouwkundige rapport doen. Heel veel succes met jullie keuze .
Als het echt je droomhuis is zou ik er voor gaan. En dan verbouwen in gedeeltes. Daar zijn we zelf ook nog steeds mee bezig. Keuken is 22 jaar oud. Badkamer 35 jaar schat ik zo. So be it. We wonen goed. En daar gaat het ons om. Maar goed, ik moet er wel bij zeggen wij hebben geen hypotheek van 1400 per maand. Ongetwijfeld zullen jullie meer verdienen dan wij. Maar dat zou voor mij echt een dealbreker zijn.
Ik weet niet of je de 'kaasschaafmethode' kent, maar daarmee beknibbel je overal een klein beetje op zonder dat je jezelf dingen gaat verbieden. Stel dat je 2-3x per jaar op vakantie gaat (ipv 4), 3x een weekend weg (ipv 6), en naar 1 concert en 1 musical gaat (ipv meerdere), dan heb je zo duizenden euro's gespaard. Dit kan je met heel veel kostenposten doen, bijv. verzekeringen, boodschappen, abonnementen... De vraag is alleen of je dat (tijdelijk) over hebt voor een huis Zo niet, dan zou ik er niet aan beginnen eerlijk gezegd. Als ik zie wat onze verbouwing heeft gekost dan zou ik 700 euro per maand sparen echt te spannend vinden, zeker met drie opgroeiende kinderen, een oud huis en hogere maandlasten.
Ik zou niet op basis van anderen het er gelijk uit slopen, maar eerst ervaren. Ik heb geen idee hoe het er bij het eventuele nieuwe huis eruit ziet, maar onze plafonds zijn niet verlaagd of laag. Ik wil straks best een foto van de schachten maken als je wilt. Ja klopt, het is een groot apparaat maar je kan er ook voor kiezen om een klein kastje te laten plaatsen. De andere kant is dat er in de grote kast maar 2 onderdelen stuk zouden kunnen en dat ondanks het een oud systeem is er niet veel kapot kan gaan. Plus je hebt een heel ventilatie systeem in je huis waardoor je dus geen schimmel in huis krijgt. Sterker nog ons huis is erop gebouwd om je ramen altijd dicht te kunnen hebben. Ons huis is in 1995 gebouwd, in welk jaar is het huis wat jullie op het oog hebben gebouwd?
Zelfs de verkopende makelaar zei 'dat onding moet je er gelijk uit slopen', niet echt een verkoperspraatje.. maar als we het winnende bod hebben ga ik uiteraard eerst informeren.
Spannend ts! Een klushuis is een super leuke uitdaging vind ik. Helemaal als jullie zelf handig zijn en in je kring mensen hebt die een boel kunnen. En dat je dan wat zuiniger moet leven eerst, tsjah dat is het vaak wel waard. Wij kregen een jaar geleden de sleutel. Ruim 200 m2 waarin we alles hebben aangepakt. Voor de kerst zaten we er in. Netjes binnen ons budget. Kwestie van goed informeren, straks plannen en je aan je afspraken houden. Er zijn nog een aantal dingen die we gaan doen, en we zijn nu nog druk bezig met nieuwe kozijnen, carport etc. De bijkeuken gaan we aankomende herfst helemaal verbouwen en isoleren en dan is het hele huis van boven tot onder aangepakt. Elke cm2 is aangeraakt en opgeknapt. En ondertussen ook gewoon lekker 2 weken op vakantie geweest hoor
Omdat je er wel wat voor over moet hebben en wellicht twee jaar de broekriem moet aantrekken en ik had niet echt gelezen dat ts daar zin in had. En het lijkt financieel allemaal leuren en sleuren op de laatste euro. Heb je een tegenvaller tijdens de verbouwing dan ben je echt de sjaak. Ik zou een 10 a 20 k zeker incalculeren voor tegenvallers in een klushuis (vind ik nog beperkt). Maar als TS zich hier wel prettig bij voelt dan zeker doen.
Nee hoor, had voldoende buffer om eventuele financiele klappen op te vangen. Wij hebben maar een ton bij hoeven lenen en onze hypotheek is daarmee nog steeds onder de 1000 euro per maand. Prima te dragen dus, maar ik heb geen kinderopvangkosten ed meer. En het was ook heel heel heel veel heisa, gelukkig zijn onder kinderen al zelfstandig. Met de aannemer, alles uitzoeken, begeleiden, tussendoor nog een keer verhuizen en kinderen hebben. Ik zou zelf gewoon niet maximaal willen lenen voor een huis, maar dat is makkelijk praten als je 4,5 ton overwaarde meeneemt uit je eerste huis.
De makelaar gaat pas een half uur van te voren ons bod neerleggen, eerst gaat hij nog in het laatste half uur bellen met de verkopende makelaar wat de andere partijen hebben gedaan. Kijken hoeveel informatie hij los kan peuteren Van de 4 biedingen tot nu toe hadden we wel de hoogste! Dus het voelt zeker niet hopeloos.
Kleine opmerking over je handige familieleden: vraag/verwacht niet te veel van ze. Ik heb ook een paar familieleden die veel klussen of zzp'er zijn, waaronder mijn partner. Als familie/vrienden om hulp vragen, kan dat echter voor lastige situaties zorgen. Als het een dagje is, a la, leuk en gezellig. Dat doe je voor elkaar. Maar voor grotere klussen? Verwacht je dan dat iemand meerdere weekenden/vrije dagen opgeeft? Ga je ze betalen of verwacht je familie korting? Natuurlijk wil men graag helpen, maar dat kan dus ook juist heel moeilijk zijn. Zo heeft mijn partner zich helemaal kapot gewerkt deze zomer bij familie van ons. Super lief en hij vond het ontzettend leuk. Maar hij heeft een groot deel van zijn vrije dagen bij hen gespendeerd, ten koste van ons. Zij wilden hem betalen voor deze klus, wat natuurlijk erg fijn is. Maar uiteindelijk boden ze het minimumloon aan en heeft mijn vriend zelf nog geld bij moeten leggen omdat hij per ongeluk verkeerd materiaal had besteld en hij dat niet op hen wilde verhalen. Het gezin in kwestie heeft echter 15.000 euro bespaart door familie het te laten doen, ipv een aannemer. Dus fijn voor hun natuurlijk, maar wij zitten er ergens wel een beetje mee. En natuurlijk betekent dat een lesje "opkomen voor jezelf" voor ons, maar ik zie dit soort situaties vaker gebeuren. Nu weet ik natuurlijk niet waar jullie hulp bij nodig hebben of dat het slechts om advies gaat en valt het allemaal hartstikke mee, maar ik wilde het toch even vermelden