Onze zoon had van de week plekjes op zijn rug, we dachten na het springen op springkussens maar weet het niet zeker. Nu is 1 plek veel groter geworden. Huisarts heb ik een foto gestuurd en twijfelt of het krentenbaard is en moeten het afwachten. Nu heeft zoon zondag een zwem feestje en twijfel ik dus of hij wel moet gaan. Herkent iemand het plekje? Het was eerst net als de bovenste plekjes. Heeft er verder tot nu toe geen andere plekjes bij gekregen op zijn lichaam.
Het ziet er niet uit als krentenbaard zoals ik het 'ken', maar dat zegt natuurlijk niks. Het ziet er wel pijnlijk uit.. Heeft hij er last van?
Nee niet echt gekukkig. Alleen pijnlijk als er iets op komt, en het jeukt soms. Hij vind het vooral vervelend dat het er zit en niet geneest.
Mij zoon heeft meerdere ook zoiets gehad en dat was wel krentenbaard. Als het neit geneest en groter wordt, dan vindt ik dat wel verdacht. Bij ons hielp de fusidinezuur creme goed. Als hij gaat zwemmen dan zou ik de plekjes wel afplakken, met een waterafstotende pleister. Want als het krentenbaard is , is het erg besmettelijk en beetje vervelend als andere kinderen dit ook krijgen.
Ja ik vind het ook bijzonder dat het dus niet geneest. Lijkt nu wel iets minder vurig rood dan gister, maar normaal geneest een wond natuurlijk gewoon snel. Hij lijkt nu niet dicht te gaan. Bij krentenbaard horen de plekken toch uit te breiden?
Gek, ik herken het ook niet als krentenbaard, maar dat het niet geneest is wel raar. Kun je niet toch fusidinezalf krijgen? Als het krentenbaard is, is het erg besmettelijk en dan is een zwemdeestje niet handig. Als je nu begint met smeren is het iig op tijd.
Ik herken het het ook niet als krentenbaard, dat was hier echt ‘viezer’ met gelige korstjes, plus snel nieuwe plekjes die ook weer rap groter werden. De bovenste plekjes zien er niet heel geïrriteerd uit, de onderste plek lijkt net alsof het heel flink geschaafd is? Vreemd. Zou toch nog eens de huisarts vragen wat je hiermee moet qua verzorging.
Ja dit is krentenbaard! Ik heb hier op dit moment exact hetzelfde met dochter. Ook van die rare plekken. Huisarts herkende het meteen. Zijn nu 2 dagen aan het smeren en is al veeel beter. Bij goede inspectie wel al plek of 12 (kleine beginnende puntjes). Advies volgens huisarts hier; direct 3x per dag fusidinezuur smeren, grote plekken afplakken met pleisters. Ook alle opkomende puntjes smeren. Beddengoed wassen. Eigen handdoek voor na handen wassen en elke dag handdoek van kind verschonen. Je moet het gelijk de kop indrukken bij deze vorm zei ze anders zit je aan orale middelen en dat heb je liever niet bij de kids gezien bijwerkingen. Rest van het gezin ook even checken op startende plekjes. snap niet waarom jullie huisarts het niet op proef gelijk geeft want onbehandeld wordt het echt dramatisch krentenbaard en een tube fusudinezuur is nou ook niet zo spannend om te testen ..
Doet bet toch ook? Dit zijn al 3 plekjes. Best kans als je goed kijkt dat je nog ergens rood puntje ziet komen. Hier ging de uitbreiding in begin ook heel traag, niet zoals je rond mond/neus hebt. Maar nu poppen er wel opeens overal plekjes op. Mocht het het toch niet zijn heb je hooguit voor niks keer gesmeerd
Lastig om te zien. Zo op het eerste gezicht lijkt het op een flinke schaafwond maar hier kan uiteindelijk wel een bacterie bijkomen waardoor je krentenbaard krijgt. Je zou aan de huisarts kunnen vragen of ze ieder geval een recept naar de apotheek willen sturen zodat je het in huis hebt en bij twijfel sws kan gaan smeren. Sommige artsen zijn er nogal moeilijk in met het uitschrijven hiervan ( ik werk zelf bij een huisarts) maar zo vlak voor het weekend zou het wel netjes zijn als ze wel willen voorschrijven. Mijn oudste dochter had eens een niet genezend plekje bij haar mond en dit bleek achteraf toch ook krentenbaard te zijn, na 2x smeren zal je het al opknappen en vooral als het gebied nog relatief klein is werk de Fucidin creme vaak al afdoende. Als de plek niet opknapt dan zou ik je zoon niet laten zwemmen. Het is enorm besmettelijk en een uitbraak onder schoolkinderen wil je echt niet.
De krentenbaard bij onze kinderen zag er vroeger anders uit dan dit. Maar het is wel iets aparts... zou daar echt niet mee willen 'aankijken' eerlijk gezegd . Zeker niet als t al op meer plekken zit
Op zijn lip zit nu ook een wondje/plekje. Dus denk Die plekjes die hij nu heeft komen volgens hem van het springkussen. Maar, zie op zijn lip ook een wondje/plekje, op zijn wang 2 rode puntjes, bij zijn oog 1. Lijken soort muggenbultjes. Dus ben bang dat het dit wel word dan
Je hebt meerdere soorten krentenbaard. Dit zou de blaarvormende krentenbaard kunnen zijn “impetigo bullosa” dan heb je meer van die grote schijven.
Dit was bij mijn dochter helaas ook Krentenbaard hoor.... de ene dokter vond het krentenbaard en schreef fusidinezalf voor en uiteindelijk ook een antibiotica kuur omdat het terug bleef komen. De andere dokter die we ermee gezien hebben vond het geen krentenbaard... belangrijkste om in je achterhoofd te houden is dat elk wondje kan starten zonder krentenbaard, maar door de bacteriën op de huid wél kan ontwikkelen naar krentenbaard. Dus als een wond groter wordt en slecht geneest is de kans groot dat het toch krentenbaard is... sterkte! Ik zou dan ook niet laten zwemmen eigenlijk, slecht voor de wond genezing en besmettelijk voor anderen.
Dit had mijn zoon ook op zijn rug! Binnen no time hele grote blaren. Hij was gevallen en had een wondje, had er een pleister opgedaan en dag later toen ik het eraf haalde was het enorm gegeroeid en groeide ook heel snel groter. Bij de huisarts gelijk een zalf gekregen, hij heeft er zelfs wat littekens aan overgehouden.
Mijn zoontje heeft ook krentenbaard en ziet er idd ook wel zo uit. Plekken verschillen hier wel van grote en hoe ze eruit zien. Maar sommige kregen dus ook zo’n ‘verse’ huid met een velletje erom in de rondte. Hier wel steeds meer plekken en toen ik bij de ha kwam helaas al te laat voor zalf, dus hij zit nu aan een kuur. Gelukkig zijn ze nu bijna allemaal ingedroogd en komen er niet meer bij. Maar sommige zijn wel 3cm groot geworden, en begon als een muggenbult.
Hier ook een zoontje gehad die, ook zulke plekken had, alleen zijn hele lichaam zat er vol mee, tijdens de waterpokken, bleek een huid infectie te zijn, werd broertje/zusje van krentenbaard genoemd, heel lang mee bezig geweest, bij mijn zoontje was t toen al te ver, hij kreeg eerst fusidine zalf, en moest dat 3x per dag smeren en de grotere plekken afplakken met gaas, maar t bleef uitbreiden, hij kreeg toen antibiotica kuur, en na 1 dag trok t enorm weg, was zo bijzonder. Maar wel raar dat huisarts niet meteen crème geeft, want als t werkt, dan ben je er gelijk mee geholpen.
Onze zoon heeft het 2 jaar terug gehad dat zag er ook zo uit (anders dan de krentenbaard die je vaak ziet) Echt een ellende om er vanaf te komen kwam ook weer terug. Voor de zekerheid zelfs AB meegekregen naar het buitenland.