Een huis vol

Discussion in 'Films, televisie en nieuws' started by Robijn89, Aug 6, 2024.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. Anniek88

    Anniek88 Fanatiek lid

    Sep 22, 2016
    2,992
    2,694
    113
    Female
    En die stufi wordt ook nog hoger als er meer broers en zussen zijn en het inkomen van de ouders laag is, dan krijg je sneller een aanvullende beurs.

    met alleen een basisbeurs kan je de studie niet betalen, maar naast een studie werken vrijwel alle studenten natuurlijk gewoon.
     
  2. Beausecret

    Beausecret VIP lid

    Apr 26, 2016
    5,477
    6,089
    113
    Female
    Enige kanttekening is wel dat je een diploma moet halen, anders moet alles worden terugbetaald? Wordt vaak makkelijk over gedacht maar t zijn best pittige voorwaarden (ook al lijkt het voor de hand te liggen).
     
    Lovely83, Spectre, Neuzeke and 2 others like this.
  3. Featherr

    Featherr Fanatiek lid

    Jun 20, 2016
    3,694
    3,136
    113
    Female
    Brabant
    Nou ik schrok ook nogal van die "kamer" onder de trap. Harry Potter had nog meer ruimte :o::roflmao:
     
  4. Zonnestralen

    Zonnestralen VIP lid

    Apr 22, 2017
    12,610
    8,359
    113
    Female
    Bij wie was dat?
     
  5. Featherr

    Featherr Fanatiek lid

    Jun 20, 2016
    3,694
    3,136
    113
    Female
    Brabant
    Cudogham!
     
    Neuzeke, Marni and Zonnestralen like this.
  6. Anouk2005

    Anouk2005 VIP lid

    Mar 21, 2012
    23,195
    16,530
    113
    dokters-assistente
    De Glazen Stad
    Hier enkel een basisbeurs en daar betaal je geen opleiding van.
     
  7. meisjemetdeparel

    meisjemetdeparel Bekend lid

    Feb 16, 2023
    595
    1,552
    93
    Van zelf je studie betalen ga je niet dood hoor…

    Ik heb mijn studie volledig zelf betaald en zat ondertussen op kamers. Ik had gewoon een baantje tijdens mijn studie. En dus ook een studieschuld toen ik klaar was. Nee ik ging niet op een dure wintersport studiereis, en ja ik had tweedehands boeken en een refurbished laptop. En dat was wel eens druk met een tentamenweek en een baan tegelijk. En soms at ik de laatste 3 dagen van de maand spaghetti omdat het geld op was. Maar dat ging prima hoor, ik heb daar echt geen trauma van opgelopen. Sterker nog, ik ben financieel onafhankelijk, heb een goede baan, een eigen huis en een prachtige dochter. Dat doe ik helemaal in mijn eentje en ook dat gaat prima.
     
    Zxcvb, mum2be2, bosi333 and 6 others like this.
  8. Spectre

    Spectre VIP lid

    Nov 5, 2015
    19,832
    18,554
    113
    Female
    Ja indd, en sliep die jongste niet eerst bij z'n vader en moeder in de bedstee?
    En als tiener zijnde wil je toch ook wat meer privacy ... :o::oops: Leuk ook als ze een vriendje of vriendinnetje krijgen enzo. Dan snap ik wel dat ze met hun 18e snel het huis uit willen.
     
  9. Spectre

    Spectre VIP lid

    Nov 5, 2015
    19,832
    18,554
    113
    Female
    Ik kon ook 'gewoon' gaan studeren en op kamers. Wij hadden het niet breed thuis en ik moest veel zelf betalen, dat ging ook best gemakkelijk met de studiefinanciering.. maar goed, dat is alweer 15 jaar. Ik heb echt geen idee hoe dat nu allemaal geregeld is.
     
  10. Lovely83

    Lovely83 VIP lid

    May 29, 2008
    20,418
    3,298
    113
    #110 Lovely83, Aug 28, 2024
    Last edited: Aug 28, 2024
    De aanvullende beurs is afhankelijk van wat je ouders verdienen. Dit zal dus bij deze gezinnen enorm verschillen.
    Als kind zelf verantwoordelijk zijn voor kosten ben ik helemaal voor, maar ik zou mijn kind niet willen opzadelen met een schuld. Deze schuld geeft namelijk ook weer invloed in de toekomst op bijvoorbeeld je hypotheek.

    Hier hebben onze kinderen overigens geen recht op een aanvullende beurs, wij verdienen te veel. Hier zouden ze dus of meer uren moeten werken dan dat ze nu doen of moeten lenen als wij niet mee zouden helpen bij het bekostigen van de studie.
     
  11. mamameer

    mamameer VIP lid

    Jan 21, 2014
    8,175
    4,487
    113
    wij verdienen ook teveel voor aanvullende beurzen. maar waarom zou ik de hele studie van de kinderen bekostigen.Vind het niet perse de taak van de ouders om de volledige kosten van een studie voor hun kinderen te betalen. Een studie doe je uiteindelijk voor jezelf, je zult met een goede studiekeuze je eigen schuld terug kunnen betalen. door er zelf bij te werken hoeven die kosten niet extreem hoog te zijn en leer je ook direct wat werken is.
    mochten ze vol willen lenen zou ik daar wel wat over gaan zeggen. want dan kom je wel uit met een onwijze schuld, je mag namelijk nog eens 750 euro per maand lenen, dat zou zo'n 36000 euro zijn bij een studie van 4 jaar. Dat gaat natuurlijk wel een probleem geven met een hypotheek, en heb je ook niet 1,2,3 terugbetaald.

    Verder is het huis van de cudoghammetjes wel echt heel klein. ik vind die woonkamer altijd al zo mini, daar kunnen ze niet eens allemaal normaal zitten.
    al die kamers zijn verdeeld in stukjes zodat ze allemaal een bed op een plek kunnen zetten, maar privacy is overal ver weg. die trap kast bed vond ik ook wel echt een beetje zielig. dat is geen slaapkamer dat is echt alleen een bed. Dat de oudste uit huis is snap ik helemaal.
    voorheen hebben ze die kamers nooit laten zien volgens mij, gingen ze altijd meer naar buiten met dat gezin.
    ik snap nu wel dat ze het allemaal geen probleem vonden om met 10 man in dat kleine strandhuisje te bivakeren. thuis is het niet veel anders....
     
    meisjemetdeparel likes this.
  12. Bloempjelief

    Bloempjelief VIP lid

    Mar 28, 2020
    9,469
    8,617
    113
    Female
    Ze eten gewoon havermout, wat heel veel gezinnen doen. En daarnaast staat er ook gewoon brood en beleg op tafel, dus ze eten beide :) Niet om te bezuinigen dus.
     
    Spectre likes this.
  13. Spectre

    Spectre VIP lid

    Nov 5, 2015
    19,832
    18,554
    113
    Female
    OMG dat schilderen/ klussen met al die kinderen om je heen. Dat zou ik echt niet kunnen handelen haha
     
    owly likes this.
  14. Neuzeke

    Neuzeke VIP lid

    Sep 3, 2019
    13,681
    18,754
    113
    Female
    En dan ook die kinderen zelf hun kamer laten doen.
    Ik zag het bij curdogam ook.
    Niets afgeplakt, scheef, op de gordijnen, ...
    Die nonchalante houding lijkt mij wel leuk met momenten, ik bezit het allesinds niet (mss ook wel nodig bij zo een hoop kinderen :D).
    Het poortje bij die 1 ne familie hangt daar ook zo scheef.

    Klusmateriaal kost al.zoveel, maak het dan toch perfect zou ik denken.
     
    Zonnestralen, Luna86 and Spectre like this.
  15. Robijn89

    Robijn89 VIP lid

    Feb 1, 2015
    8,121
    5,041
    113
    Female
    Ik vind Nour overkomen als een lieve meid. Haar jurken uitdelen aan de nomaden, echt een mooi gebaar :)

    Ik zie op internet veel kritiek over de Blom's die hun kinderen betalen voor klusjes. Ik vind dat zelf ook erg dubbel. Vader zegt dat hij de kinderen bij wil brengen dat het er bij hoort dat je wat bijdraagt. Vervolgens dragen ze alleen wat bij als ze er geld voor krijgen.
     
    Sado likes this.
  16. Ayla7000

    Ayla7000 Bekend lid

    Jun 24, 2021
    556
    247
    43
    Dat was geen Nour maar Anssam :thumup:
     
  17. Neuzeke

    Neuzeke VIP lid

    Sep 3, 2019
    13,681
    18,754
    113
    Female
    Ik vind betaald worden voor klusjes niet gek maar dit vond ik zomaar wat geld rondstrooien :)
    Die dat gewoon wat op de trampoline zet en plakband ging halen, had evenveel dan degene die een echt taakje deed.
    Handig als kinderen daar niet bij stilstaan maar daar had je bij die van mij niet mee weggekomen:roflmao:
     
  18. Robijn89

    Robijn89 VIP lid

    Feb 1, 2015
    8,121
    5,041
    113
    Female
    O haha, die grote meiden uit dat gezin lijken allemaal op elkaar :roflmao::o:
     
  19. toch3

    toch3 VIP lid

    Dec 28, 2013
    18,301
    17,195
    113
    Ik vond hun manier ook beetje gek. Geld voor klusjes niet. Mogen ze hier in de zomervakantie en dan telt tafel dekken enzo ook. We schrijven per kind dan aantal punten op en einde vakantie word dat omgezet in geld.
    Dus een geld-voor-klusjes-dag vind ik niet gek maar wat je zegt, de uitvoering wel een beetje
     
  20. Neuzeke

    Neuzeke VIP lid

    Sep 3, 2019
    13,681
    18,754
    113
    Female
    Idd dit.
    Het was niet gepland of zonder een boodschap ofzo.
    Hier is de boodschap; als je echt werkt krijg je geld.
    Maar hier hou 10 minuten uw broer bij en ontvang 50cent ( weet niet meer hoeveel het was) ja dat vind ik eerder omkopen :roflmao:
     
    Spectre likes this.

Share This Page