Find my phone... Instellen bij kind?

Discussie in 'Schoolkinderen en pubers' gestart door giebel, 9 sep 2024.

Topicstatus:
Niet open voor verdere reacties.
  1. giebel

    giebel Fanatiek lid

    26 aug 2011
    2.565
    601
    113
    Hebben jullie dit? Ik kende het eigenlijk niet. Kun je altijd he telefoon terug vinden of moet je daar iets voor inschakelen?

    Onze dochter van 12 gaat nu naar de middelbare. Fietst 20 km enkele reis. Ik vertelde dat het keihard ging regenen en dat ik hoopte dat ze stond te schuilen of bij familie onderweg naar binnen was.
    Iemand hier zei dat ik find my phone moest installeren/inschakelen zodat ik altijd kan zien waar ze is.
    Ik ben het daar niet mee eens. Ik wil wel dat ze me laat weten als ze iets anders gaat doen dan ik denk, maar dat doet ze ook wel.

    Nu overigens, was ze inderdaad gaan schuilen bij familie en belde om dat te zeggen. Zodat ik wist dat ze later was. En appte ook toen ze weer op de fiets stapte.

    Hoe staan jullie hierin?
     
  2. Zonnestralen

    Zonnestralen VIP lid

    22 apr 2017
    12.605
    8.357
    113
    Vrouw
    Voor in het huis gebruik ik google om mijn telefoon herrie te laten maken. Ik ben hem zeer regelmatig kwijt.

    Ik vind het een moreel dilemma of het een goed idee is om altijd in te kunnen zien waar iedereen is. Vroeger was het al een gek idee om iedereen overal te kunnen bellen. Toen kwam de mobiele telefoon. Steeds meer kinderen dragen een gps horloge. Ik ben wel nieuwsgierig naar de discussie. Aan de ene kant vind ik privacy belangrijk. Aan de andere kant zijn er ook genoeg positieve redenen te benoemen waarvoor het nuttig is om te zien waar iedereen is.

    Ook wanneer niet iedereen het ermee eens is kan er een goede reden zijn om te willen weten waar iemand uit hangt. Twaalf jaar vind ik nog wel jong. En daarmee imo minder recht op privacy dan een 16 jarige. Maar ook voor oudere mensen kan een toenemende mate van weten waar ze uithangen soms wenselijk zijn. Mijn standpunt hangt erg af van de situatie, karakter en leeftijd.
     
  3. giebel

    giebel Fanatiek lid

    26 aug 2011
    2.565
    601
    113
    Maar stel dat ik het zou willen, alleen wanneer ik bezorgd ben oid. Moet ik dan iets instellen op haar telefoon zodat ik het in zo'n geval kan gebruiken.
     
  4. Zonnestralen

    Zonnestralen VIP lid

    22 apr 2017
    12.605
    8.357
    113
    Vrouw
    Waar ik op reageerde was jouw laatste vraag. Of dit wenselijk is. Ik ben nog in dat stadium.

    1 van mijn vrienden heeft een app die bedoeld is voor truckers. Daar kan je zien waar je 'vrienden' zijn. Zo zullen er een hoop programma's zijn waarmee je kan bijhouden waar iedereen is. Misschien is de tussenstap nog welke app het fijnste is om te gebruiken. Maar dan moet de vraag of dit wenselijk is eerst beantwoord en beargumenteerd zijn. Imo is het goed om te weten waar iedereen is. Mijn kinderen zijn jonger. En als het gaat om koken is het ook fijn om te weten wanneer iedereen aan kan schuiven. Maar elke sub cultuur is anders. Elk motief is anders en de leden van het gezin verschillen.
     
  5. debq

    debq Fanatiek lid

    10 mrt 2010
    3.797
    761
    113
    Wij gebruiken het wel. Q weet dat ook. Ze moet inderdaad gewoon laten weten waar ze is, maar in bepaalde gevallen is het toch fijn om te weten waar ze is.
    En met 20 km fietsen, mocht ze veel later thuis zijn en je hebt niks gehoord, dan is het wel fijn om te kunnen checken waar haar telefoon is.

    Hier vond ik het in de eerste bijvoorbeeld handig als ze een uitje had met school, ik geen idee had hoe laat ze terug zou zijn en je zo kon checken hoe lang het nog ongeveer duurde.

    Nu vindt vooral M het leuk om te kijken waar Q is. Dan stuurt ze daarna (via mijn telefoon) een berichtje.
    En inmiddels blijft ze ‘s avonds steeds langer bij vrienden. Dan vind ik het ook fijn om soms tussendoor extra te checken. Een collega vertelde laatst dat zij dat ook voor haar kinderen én vrienden gebruikte op vakantie (vrienden waren dan mee). Vreemd land en zo toch vrijheid kunnen geven maar wel weten waar ze ongeveer zijn. Dat was vanaf ongeveer 16 jaar.
     
  6. CroqueMadame

    CroqueMadame Fanatiek lid

    7 sep 2022
    1.224
    1.746
    113
    Als mijn kinderen oud genoeg zijn voor een telefoon ga ik het zeker gebruiken. Maar niet “zomaar”. We bespreken met elkaar nut en eventueel noodzaak en maken afspraken over hoe we het gebruiken. Ik zal het als ouder dus ook niet misbruiken en mijn kinderen ook hun privacy gunnen.

    Mijn vriend en ik gebruiken het al. Naar tevredenheid en zeer beperkt. Maar soms is het gewoon handig. Met enige regelmaat deelden wij al tijdelijk onze locatie met elkaar en toen op een gegeven moment besloten om het gewoon vast te doen.

    Om je vraag te beantwoorden of je er iets voor moet instellen. Dat zal afhangen van wat voor telefoon je hebt en welk app je ervoor wilt gebruiken. Wij hebben iPhones en daar zit de functie gewoon standaard op. Het werkt wel pas als je over en weer toestemming hebt gegeven en die kun je ook weer intrekken.
     
    Youtan vindt dit leuk.
  7. Youtan

    Youtan VIP lid

    9 jun 2015
    6.495
    4.332
    113
    Vrouw
    Wij ‘volgen’ elkaar ook. Ik kan zien waar mijn dochter is, maar ook waar mijn man is en zij kunnen mij en elkaar ook zien.
    Met mijn dochter gestart een paar jaar geleden in een vakantie zijn wij zelf erbij toegevoegd. We gaan in een vakantie nog weleens los van elkaar weg, op de fiets of de bergen in en dan vond ik het fijn.
    Maar nu vind ik het ook fijn, praktisch weleens om te zien of mijn man al onderweg is zodat ik de aardappelen opkan zetten ;)
    Wij hebben een IPhone en daar zit het standaard op.
     
    cowgirl80 vindt dit leuk.
  8. cowgirl80

    cowgirl80 VIP lid

    28 jul 2010
    7.990
    6.741
    113
    zuid-holland zuid
    Wij volgen elkaar ook met het hele gezin. Zolang iedereen dat prima vindt houden we dat zo. Regelmatig gaan mijn kinderen ook van huis zonder telefoon en dan weet ik alsnog niet waar ze zijn:D.
    We hebben voor nu alleen nog maar voordelen: precies weten wanneer mn man thuis is en het eten op tafel moet staan, weten dat ze bijna thuis zijn van training… als we aan het winkelen zijn of in een pretpark of op de camping dan kunnen we opsplitsen en elkaar heel makkelijk weer vinden. Vroeger had ik aan het einde van iedere vakantie een heel rijtje appjes verstuurd met de tekst “waar zijn jullie?” En nu helemaal geen:)
     
  9. Zxcvb

    Zxcvb VIP lid

    13 dec 2019
    13.009
    14.670
    113
    Vrouw
    Wij gebruiken het niet. Nooit gedaan. Ik heb ook nooit het idee gehad dat ik het nodig had.
    Maar ik vind het niet raar ofzo als een ander het wel doet.
    Dus het is net wat je zelf fijn vindt daarin.
     
  10. giebel

    giebel Fanatiek lid

    26 aug 2011
    2.565
    601
    113
    Ok bedankt. Ik ga het wel doen maar niet om er constant op te kijken. Ik zag dat mijn telefoon (Oppo) een app heeft met vind mijn toestel.
    En dat haar oude telefoon daar wel in stond. (Geen idee hoe) Dus ik ga proberen uit te zoeken hoe ik haar kan toevoegen.
    Geprobeerd maar voor mij als digibeet wel lastig hoor. Omdat er ook ouderlijk toezicht op haar telefoon zit (anders kon ik geen emailadres aanmaken).
    Ik ga het later uitzoeken. Maar bedankt voor jullie meningen.
     
  11. Bloempjelief

    Bloempjelief VIP lid

    28 mrt 2020
    9.461
    8.611
    113
    Vrouw
    Wij hebben ook 'zoek mijn iphone' en dochter zit daar nu sinds vorige week ook bij.
    Ik kijk vaak of man al onderweg nr huis is en we hebben het al heel vaak gebruikt als ik mn telefoon weer eens kwijt ben ;) Ideaal dan hoor!
     
  12. Liekje81

    Liekje81 VIP lid

    6 sep 2013
    20.147
    23.230
    113
    doktersassistente
    Zevenhoven
    Ik moet er niet aan denken om dat te hebben voor partner en mezelf. Dat ie gaat kijken of ik al onderweg ben? Hij ziet me wel verschijnen, maar meestal stuur ik een appje dat ik vertrek. Niet vanaf mn werk, want dat is altijd dezelfde tijd. Maar als ik een dagje weg ben, ziet ie me wel weer, in elk geval voor het eten.
    Denk dat ik het ook niet doe voor dochter van nu 9, die heeft ook geen gps horloge. Als ze een telefoon mee gaat nemen, kan ze altijd een appje sturen ofzo. En als ze te laat is voor het eten, dan zet ze het maar in de magnetron.
     
  13. evaleana

    evaleana Fanatiek lid

    2 nov 2021
    4.878
    6.405
    113
    Wij gebruiken het ook, dochter weet dat ook en vindt het geen probleem, zij kan overigens ook precies zien waar ik ben. Ik kan het van mijn man niet zien en hij ook niet van mij.
    Ik gebruik het heel weinig. Dochter neemt telefoon niet mee naar school en als ze ergens met haar telefoon naartoe gaat, stuurt ze sowieso wel een berichtje dat ze bv later is dan afgesproken. Ik heb het pas geleden wel gebruikt toen dochter me belde om te vragen hoe ze het beste vanaf haar locatie naar huis kon lopen, dus toen kon ik even zien waar ze was. Oh en een keer gebruikt toen ze bang was dat de telefoon nog bij mijn ouders thuis lag, toen konden we meteen zien waar hij was en ‘m laten piepen ;)
     
  14. ikkie97

    ikkie97 VIP lid

    7 mei 2011
    10.899
    3.931
    113
    Wij gebruiken dat niet, ik vind dat te ver gaan.
    Ik kan mijn dochter een soort van volgen via snapchat, alhoewel dat ding nu zegt dat ze 17 uur geleden thuis was. Ja lekker relevant....
    Ze heeft een telefoon bij zich, dat is al 100x meer dan dat wij "vroeger" hadden op de fiets. Oke, dat is 30 jaar geleden, maar toch. Ze kan bellen of appen, wij kunnen haar bellen of appen, ze fietst samen met een vriendin.... ik weet eigenlijk niet waarom ik elke minuut exact zou moeten weten waar haar telefoon is.
     
    Zxcvb en Liekje81 vinden dit leuk.
  15. suus1983

    suus1983 VIP lid

    10 okt 2006
    50.158
    35.818
    113
    Ik ben daarmee begonnen toen mijn dochter was aangereden door een scooter en school belde omdat ze er nog niet was. Mijn oudste wordt 17 deze week, die volg ik niet, dat vind ik een inbreuk op zijn privacy, maar dochter en zoon kan ik wel volgen.
     
  16. Bloempjelief

    Bloempjelief VIP lid

    28 mrt 2020
    9.461
    8.611
    113
    Vrouw
    Wij appen dus nooit om te melden dat we ergens weggaan. Ik denk dat man ook minder kijkt dan ik, hij is ook vaker weg. Maar als hij savonds dus later is en de kids vragen hoelaat hij komt, kijk ik of hij al onderweg is bijvoorbeeld. Ik heb nisk te verbergen, dus zie er ook geen probleem in. Enkel de handigheid en dat hebben we al vaak ervaren, in mijn geval dan :p
     
    cowgirl80 vindt dit leuk.
  17. poema

    poema Fanatiek lid

    27 jul 2007
    4.036
    453
    83
    Vrouw
    Ik heb wel find my iPhone met mijn dochter en ik vind het superhandig. Het is ook wel afhankelijk van de leeftijd en wat ze al of niet doen (hier is ze 15 en gaat regelmatig in het weekend nog tot laat weg dus ja...). Ik kijk er echt niet continu op waar ze is, maar wel als ze van een feestje een half uur naar huis moet fietsen 's nachts.
    Natuurlijk vraag ik dan ook of ze een appje stuurt, maar dat 'vergeet' ze bijna altijd....
    En zij heeft ook mijn locatie. Ik heb overigens niet de locatie van mijn man.
     
  18. poema

    poema Fanatiek lid

    27 jul 2007
    4.036
    453
    83
    Vrouw
    Maar volgens mij zijn jouw kids nog redelijk jong. Ik ben benieuwd hoe je erin staat als ze wat ouder zijn en naar feestjes gaan...
     
  19. CroqueMadame

    CroqueMadame Fanatiek lid

    7 sep 2022
    1.224
    1.746
    113
    Maar dat is toch ook helemaal niet het doel van deze functionaliteit? Dat het kán wil niet zeggen dat je ook iedere minuut gaat kijken.
     
    Bloempjelief, suus1983 en poema vinden dit leuk.
  20. poema

    poema Fanatiek lid

    27 jul 2007
    4.036
    453
    83
    Vrouw
    Precies dit! Mijn dochter weet dat ik dit alleen gebruik als ik echt wil weten waar ze is. En ja, dat is soms ook als ze van hockey terugfiets om te zien hoe laat we kunnen eten ;)
     
    Youtan vindt dit leuk.

Deel Deze Pagina