Lego totaal niet compleet, marktplaats kopersbescherming??

Discussie in 'De lounge' gestart door Nijntje01, 20 sep 2024.

Topicstatus:
Niet open voor verdere reacties.
  1. Devilschase

    Devilschase VIP lid

    1 dec 2007
    21.155
    8.129
    113
    Generaal zonder leger.
    Flevoland
    Ga je dan alle blokjes tellen in een lego set? Anders kan je dat toch niet nagaan?
     
  2. mamabri

    mamabri Fanatiek lid

    15 aug 2021
    3.240
    4.195
    113
    Vrouw
    Nee. Maar opgebouwd laten zien, dan kun je zien of het klopt.
     
  3. sannever

    sannever Fanatiek lid

    22 jan 2014
    1.784
    1.580
    113
    Vrouw
    Thuis
    Wat een slechte streek van haar ,als ik lego verkoop dan kijk ik alles na.Ik sorteer de blokjes op kleur en vervolgens controleer ik alles volgens de lijst die achterin het boekje staat.Bij grote sets sorteer ik alles weer per zakje per bladzijde per boek (set met 4 bouwboeken).Het is wat moeite om het zo te doen maar ik heb geen incomplete sets op die manier.
     
    Sylver en Nijntje01 vinden dit leuk.
  4. Dubbelgeluk

    Dubbelgeluk VIP lid

    18 mei 2013
    13.073
    12.030
    113
    Ik zou als verkoper niet heel erg blij worden als de koper het in elkaar gezet wil kopen. Heb je net alles in elkaar gezet en uitgezocht, uit elkaar gehaald en in zakjes gedaan en dan moet het weer in elkaar. Ik ben het wel eens dat ophalen zal helpen, omdat je dan toch iemand in de ogen aankijkt én makkelijker weer terug kan als er iets mee is.
    Ik koop zelf lego via marktplaats eigenlijk alleen als het nog nieuw in zakken zit. Wij willen ook wel wat grote sets gaan verkopen, maar dan wil ik samen met mijn oudste stap voor stap de betreffende set in elkaar zetten, de eventuele blokjes die missen opschrijven en dan overwegen: zelf de blokjes bestellen of in de advertentie vermelden (ligt eraan hoeveel en of ze cruciaal zijn).

    Dit is heel slecht van verkoper geweest, maar het gaat gelukkig meestal goed. Vooral slecht dat ze haar verantwoordelijkheid niet neemt. Foutje maken kan en mag, maar los het dan netjes op, die stukjes moeten toch bij haar ergens liggen. Zo leert haar kind ook dat dit allemaal maar kan.

    @Nijntje01 om welke sets gaat het?
     
  5. owly

    owly VIP lid

    19 aug 2013
    22.292
    10.263
    113
    Wat enorm vervelend! Ik ben bang dat of terug sturen, zelf wegbrengen of je verlies nemen de enige optie is.

    Wij hebben het eerder ook gehad maar ging om een kleinere set. We hebben ons verlies genomen.

    Tijdens koningsdag hebben we dit ook gehad. Vroeg of het compleet was en de vrouw zei van wel. Thuis in elkaar gezet en miste allerlei blokjes. Ze stond er helaas niet meer.

    Ik koop geen lego sets meer.


    Zelf het duplo verkocht en plaatste ik het boekje met welke blokjes er waren naast de stenen. Die legde ik in dezelfde positie als op het plaatje.
     
    Nijntje01 vindt dit leuk.
  6. Nijntje01

    Nijntje01 Fanatiek lid

    2 dec 2012
    3.539
    422
    83
    Zuid-Holland
    Het stond al in elkaar, ze heeft niets uit elkaar gehaald om te controleren bleek achteraf. Ik koop het ook liever uit elkaar, aangezien het dan makkelijker controleren is en kinderen willen toch zelf bouwen. Ze zei dat het alleen voor de sier had gestaan, dus dat het compleet was.

    De grote set is 71469, dan nog 2 kleinere dreamzzz sets en een racewagen. De laatste heb ik echt als verloren beschouwd, omdat er 58 dingen missen.



    We hebben toch ons verlies genomen en de onderdelen besteld. Waren er inmiddels al zo lang mee bezig, en wie zegt dat ze niet gaat zeuren dat ik het incompleet heb gemaakt, als ze het terug heeft.
    Onderdelen besteld voor €32 :mad: Alleen voor de 3 dreamzzz dus, anders werd het echt te gek.
     
  7. Nijntje01

    Nijntje01 Fanatiek lid

    2 dec 2012
    3.539
    422
    83
    Zuid-Holland
    Ik laat het ook altijd opgebouwd zien, maar haal het dan wel eerst volledig uit elkaar en maak het compleet.
     
  8. Nijntje01

    Nijntje01 Fanatiek lid

    2 dec 2012
    3.539
    422
    83
    Zuid-Holland
    Bij creator sets tel ik alles na en andere sets haal ik uit elkaar en bouw het opnieuw op, bladzijde voor bladzijde. Maak het altijd volledig compleet.
     
    Beausecret vindt dit leuk.
  9. evaleana

    evaleana Fanatiek lid

    2 nov 2021
    4.878
    6.405
    113
    Natuurlijk ga je alle blokjes na als je een set verkoopt, je kan toch geen incomplete set verkopen?
     
    Nova1986, Beausecret, spruitje80 en 3 anderen vinden dit leuk.
  10. Zxcvb

    Zxcvb VIP lid

    13 dec 2019
    13.009
    14.670
    113
    Vrouw
    Ik denk dat @Devilschase bedoeld met ophalen van de set. Als koper dus.
     
    Dubbelgeluk, Nijntje01 en Neuzeke vinden dit leuk.
  11. evaleana

    evaleana Fanatiek lid

    2 nov 2021
    4.878
    6.405
    113
    Oooh nee in dat geval begrijp ik het :D
     
    Zxcvb vindt dit leuk.
  12. Neuzeke

    Neuzeke VIP lid

    3 sep 2019
    13.665
    18.730
    113
    Vrouw
    Ohja dat zou ik ook niet doen.
    Maar lego is sowieso iets wat ik niet koop als de zakjes openzijn.
    Als ik hier thuis zie, hoe snel er een blokje mist, neen bedankt.
     
    Zxcvb vindt dit leuk.
  13. Devilschase

    Devilschase VIP lid

    1 dec 2007
    21.155
    8.129
    113
    Generaal zonder leger.
    Flevoland
    #33 Devilschase, 23 sep 2024
    Laatst bewerkt: 23 sep 2024
    Als koper bedoel ik, als je t gaat ophalen.... niet als verkoper

    Stel je koopt een compleet star wars schip van 7600 stukjes. Als dat uit elkaar is dan kan je dat toch niet checken bij ophalen. En je kan van de verkoper niet vragen of ie zo'n ding ff voor je opbouwd want daar ben je dagen mee bezig .

    Of de verkoper laat je een foto zien van maanden geleden toen ie wel in elkaar stond...

    Je kan het gewoon niet nagaan als het niet in elkaar zit gebouwd als je het ophaalt.
     
    evaleana vindt dit leuk.
  14. Beausecret

    Beausecret VIP lid

    26 apr 2016
    5.474
    6.089
    113
    Vrouw
    Tenzij je het verkoopt als incompleet.

    Vervelend ts, dat je nu extra kosten hebt gemaakt. Dan had je het achteraf beter nieuw kunnen kopen. Ik zou in ieder geval een slechte review achterlaten… niet oké hoe zij handelt!
     
    Dubbelgeluk vindt dit leuk.
  15. Dubbelgeluk

    Dubbelgeluk VIP lid

    18 mei 2013
    13.073
    12.030
    113
    Ik ook!
     
  16. owly

    owly VIP lid

    19 aug 2013
    22.292
    10.263
    113
    Ze wil ook op geen andere manier een tegemoetkoming doen?
     
  17. Nijntje01

    Nijntje01 Fanatiek lid

    2 dec 2012
    3.539
    422
    83
    Zuid-Holland
    Nee, ze blijft erbij dat het in elkaar stond en compleet was.
     
  18. Bloempjelief

    Bloempjelief VIP lid

    28 mrt 2020
    9.461
    8.611
    113
    Vrouw
    Heb je haar adres niet? Ik zou die vragen om het retour te sturen om vervolgens aan te geven dat je het langs komt brengen.
     
  19. owly

    owly VIP lid

    19 aug 2013
    22.292
    10.263
    113
    Belachelijk! Kon je met de koperbescherming niks meer?
     
  20. Nijntje01

    Nijntje01 Fanatiek lid

    2 dec 2012
    3.539
    422
    83
    Zuid-Holland
    Ik heb haar adres omdat ik het terug zou sturen, dit had ik via de kopersbescherming gedaan. Zij keurde de retour goed en gaf adres.

    Aangezien ik toch de belangrijkste onderdelen heb besteld, omdat we anders alsnog geld kwijt zijn, heb ik de retourzending geannuleerd. Nu kon ik dus niet meer aangeven dat ik een probleem had :confused:

    Helaas, maar gelukkig hebben wij zelf veel Lego onderdelen en is het straks zo goed als compleet als de bestelling binnen is.

    Kind had zich zo verheugd op de grote set, hij had er echt voor gespaard. Terugsturen, alle verzendkosten heen en weer en één nieuw in een dichte doos kopen zou vast nog duurder zijn.
     

Deel Deze Pagina