Wat is jullie drinkgedrag qua alcohol?

Discussion in 'De lounge' started by me1989, Sep 24, 2024.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. suus1983

    suus1983 VIP lid

    Oct 10, 2006
    50,158
    35,815
    113
    Ja volgens mij hebben we het hier wel eerder over gehad, maar ik heb dus echt nog nooit een rare opmerking gehad over dat ik niet drink. Bij man zeiden ze alleen maar "oh goed van je". Niks negatiefs dus.
     
    Saartje33 likes this.
  2. GroeneBomen

    GroeneBomen VIP lid

    May 7, 2019
    23,638
    27,293
    113
    Female
    Zware drinken is niet gelijk alcoholist. Verslaafd zijn aan middelen is een stoornis met meer criteria dan alleen het aantal.

    Ik ben net iets te zwaar omdat ik teveel calorieën neem. Maar dat maakt mij geen probleemeter: ik ben niet verslaafd aan teveel eten, mijn leven is er niet door beïnvloedt etc.
     
    MMW, Marlena, Spectre and 1 other person like this.
  3. Ysabella

    Ysabella VIP lid

    Jan 27, 2017
    9,041
    16,545
    113
    Dit dus:
     
  4. Saartje33

    Saartje33 Fanatiek lid

    Dec 6, 2018
    3,884
    5,830
    113
    Female
    Ja gek is dat hè. Ze zeggen dan tegenwoordig ook niks ervan dat ik niet drink. (Vroeger wel, andere stad, andere mensen. Dan was ik “ongezellig”) maar ze gaan altijd excuses maken voor zichzelf. Terwijl ik er verder niks over zeg ofzo. Die gesprekken worden niet door mij gestart en ik geef ook geen mening over hun of andere mensen die drinken.
     
    citroenrasp and suus1983 like this.
  5. Zxcvb

    Zxcvb VIP lid

    Dec 13, 2019
    13,004
    14,668
    113
    Female
    :roflmao::roflmao: gaat het per kind?
    En tellen alleen 18- mee of ook nog 18+?
     
  6. me1989

    me1989 Fanatiek lid

    Dec 29, 2013
    3,444
    1,199
    113
    Nee hoor, ik maak het niet kleiner, doordeweeks drink ik REGELMATIG 1 a 2 glazen wijn per avond en in het weekend gaat er wel een fles doorheen. Ik schaam me er niet voor, anders poste ik dit niet zo eerlijk. En ik voel ook niet de behoefte om er mee te stoppen, omdat iedereen me hier een probleemdrinker vindt. Ik geniet van mijn wijntjes en er is zoveel niet goed voor je. Ik weet dat ik er mee kan stoppen, want ik ben per kind 9 maanden zwanger geweest + 9 maanden borstvoeding en het koste me echt geen moeite om steeds 1,5 jaar geen druppel te drinken.
     
    spruitje80, Mim89, Jessi79 and 3 others like this.
  7. suus1983

    suus1983 VIP lid

    Oct 10, 2006
    50,158
    35,815
    113
    Dat klopt. Maar dan moet je ook zonder problemen een tijdje niet kunnen drinken.
     
  8. toch3

    toch3 VIP lid

    Dec 28, 2013
    18,272
    17,147
    113
    Per kind ja, alleen 18- denk ik want daarna val je buiten jeugdzorg tich?
     
  9. Iertje81

    Iertje81 VIP lid

    Dec 31, 2015
    17,947
    33,614
    113
    Ik drink niet meer.
    Mijn hemel, ik kon er echt wat van toen ik nog studeerde en toen mijn C en ik samen kwamen. Hele flessen gingen er doorheen in het weekend. Maar ja, toen waren we samen. En als zijn kinderen er waren dronken we niet. Of eentje wel een paar glazen, zodat de ander nuchter bleef just in case.
    En toen kwam Ies en toen kòn het wel maar voelde het niet goed.

    En meine gute, toen kwam Luc (de diehards hier weten hoe vaak ik met hem op de huisartsenpost heb gezeten) en ik was zo blij dat ik niet meer dronk. Ik moest te pas en te onpas met hem naar de post ivm 274848483 keer keelontsteking of oorontsteking, uiteraard rond een uur of 8/9.

    En nu? We hebben hele goede alternatieven gevonden qua echte alcohol. Bepaald 0% bier is heerlijk en op mijn bruiloft heb ik een heel klein glaasje champagne genomen maar dat was het.

    Toch heb ik geen probleem met ouders die een glas per dag drinken bij het eten of tijdens het koken. Ik vind het geen vergif, mits in bepaalde hoeveelheden. Je kunt het zien als ontspanning maar het nare van deze vloeistof is dat het zo verslavend kan zijn. En je kunt het gewoon in de supermarkt kopen, net als een pond kaas. Dat is niet voor niks. Ik blijf het een sluipmoordenaar vinden. Ook voor mij was het ooit toen ik studeerde die moordenaar maar daar ben ik gelukkig snel vanaf gekomen en heb het gereduceerd tot normaal.

    Eigenlijk is het gek dat zo’n ‘drug’ zo makkelijk te kopen is in tegenstelling tot coke (ik overdrijf).
    Alcohol wordt zo snel als normaal gezien terwijl alleen de allersterksten ermee om kunnen gaan.
     
  10. GroeneBomen

    GroeneBomen VIP lid

    May 7, 2019
    23,638
    27,293
    113
    Female
    Iedereen?
    Ik vind dat je teveel drinkt, maar niet dat je een probleem drinker bent
     
    Spectre and Neuzeke like this.
  11. Zxcvb

    Zxcvb VIP lid

    Dec 13, 2019
    13,004
    14,668
    113
    Female
    Ah, dan zijn het er nog 3....:D
     
  12. GroeneBomen

    GroeneBomen VIP lid

    May 7, 2019
    23,638
    27,293
    113
    Female
    Zelfs allergisch voor alcohol. Asian flush heet dat
     
  13. me1989

    me1989 Fanatiek lid

    Dec 29, 2013
    3,444
    1,199
    113
    Aan kaas ben ik trouwens wel verslaafd, daar kom ik openlijk voor uit!
     
    Iertje81 and Zxcvb like this.
  14. blij83

    blij83 Fanatiek lid

    Jun 5, 2012
    2,180
    1,982
    113
    Fijn dat er dus geen enkel probleem is en dat je helemaal staat achter je eigen leefstijl. E.n er zoveel vertrouwen in het hebt. Dan lijkt dit me ook eigenlijk geen noodzakelijk topic en kunnen we ook dit topic gaan sluiten.
    Ik denk dat het geen zin heeft als je hier andere ervaringen/visies leest.
     
    Forumnaam and suus1983 like this.
  15. Fantykoekie

    Fantykoekie Fanatiek lid

    Jul 18, 2018
    2,957
    3,836
    113
    Female
    Ik ga soms een terrasje doen met mijn beste vriend als zoon bij de papa is en dan drink ik wel iets. Nooit dronken maar ik ga wel met de bus want autorijden met alcohol is totaal not done bij me.
    Ik denk dat dat rond de 8 a 10 keer per jaar is.

    Verder drink ik niet.
     
  16. Nefkens81

    Nefkens81 Actief lid

    Aug 15, 2024
    349
    317
    63
    Female
    Nou hier nog zo’n probleemdrinker hoor. Hele zomer 1 glas per dag gedronken tijdens het koken. Elke dag dus ja. En ook niet meer dan 1 glas. Zomerkwaal hier, want nu de herfst zn intrede doet is de prosecco of aperol ingeruild voor de thee. Geen trillende handen, geen ontwenning, gewoon in winterstand. Ik lust geen rode wijn en wit is te koud voor de winter. Ik drink nu alleen als ik in het weekend een keer borrel met vriendinnen.

    Dus nee niet iedereen die elke dag drinkt is meteen een alcoholist. Ergens in mei ontkurk ik de prosecco weer en ga ik weer genieten tijdens het koken of in mn tuin.
     
    Iertje81, Mim89, Luna86 and 2 others like this.
  17. toch3

    toch3 VIP lid

    Dec 28, 2013
    18,272
    17,147
    113
    Hm dat is maar een middelmatige vangst dan :p
     
    Zxcvb likes this.
  18. cowgirl80

    cowgirl80 VIP lid

    Jul 28, 2010
    7,990
    6,741
    113
    zuid-holland zuid
    Ik drink in het weekend 2 a 3 glazen wijn op een avond. Het is niet gezond… maar het helpt me wel om lekker te ontspannen… ik doe al veel andere dingen heel gezond, je kan niet alles goed doen.
    Ik heb als student wel heel veel gedronken. Wat dat betreft zit ik nu aan een heel beschaafde hoeveelheid. Doordeweeks drinken is voor mij een no-go.

    Ik rijd sowieso geen auto, dus daar hoef ik ook niet nuchter voor te blijven. Ik heb maar 2x in mijn leven met mijn kinderen op de spoedeisende hulp gezeten, maar mocht dat voorkomen als hun vader een biertje op heeft dan bellen we wel een taxi.

    Mijn vader was alcoholist, dus ik heb van heel dichtbij gezien hoe het mis kan gaan. Wel kwam het bij hem duidelijk door de problemen in zijn leven die niet aankon en probeerde weg te drinken. Ik heb daar meer van geleerd dat je je problemen altijd meteen bij de wortel moet aanpakken, dan dat ik nooit zou willen drinken.

    Over dat mensen defensief worden als je vertelt dat je niet drinkt. Ik ben dus vegetariër en ik heb zooo vaak dat mensen me gaan uitleggen hoe weinig vlees ze wel niet eten… blijkbaar heeft het dat effect op mensen.
     
    Luna86 and Spectre like this.
  19. Forumnaam

    Forumnaam Bekend lid

    Oct 19, 2019
    892
    1,743
    93
    Ik drink bijna nooit. Ik vind het zelf altijd een beetje triest voelen als mensen op zeer regelmatige basis drinken.
     
    hummeltje5 and Sado like this.
  20. Diiba

    Diiba Fanatiek lid

    Sep 14, 2023
    1,093
    1,812
    113
    Female
    Huh? De titel is "wat is jullie drinkgedrag qua alcohol" en niet "wat vinden jullie van mijn drinkgedrag". Waarom zou het dan gesloten moeten worden?
     
  21. KleineLai

    KleineLai VIP lid

    Dec 30, 2017
    14,227
    28,193
    113
    Is dat zo? Ik denk dat als je een overmatige drinker bent (14 glazen per week als vrouw, gedurende een langere periode) de kans dat je alcoholist bent zeer aanwezig is.
    Ik denk ook dat als je (weetikveel) 4x zoveel kcal inneemt per dag dan je nodig hebt, je ook zeker een overmatige eter bent. De conclusie dat je dan een eetverslaving hebt is dan alleen wel moeilijker te trekken.
    Want het probleem met deze vergelijking (eten en alcohol) is namelijk dat er meerdere redenen zijn waarom een persoon 8000 kcal op een dag zou kunnen eten. Een eetverslaving kan een reden zijn, maar medische redenen bestaan ook. Er bestaan - voor zover ik weet - geen medische redenen voor het drinken van 14 glazen alcohol per week. Drink je 14 glazen per week dan wordt je lichaam (en/of geest) afhankelijk van alcohol. (wat bij overmatig eten trouwens ook kan gebeuren, maar het ligt complexer)
     
    suus1983 likes this.

Share This Page