(Meer dan) balen van aannemer!

Discussion in 'De lounge' started by me1989, Nov 19, 2024.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. Nefkens81

    Nefkens81 Actief lid

    Aug 15, 2024
    349
    317
    63
    Female
    Maar hebben jullie nu wel alles op papier kunnen zetten? Ik zou echt tot die tijd niet samen verder gaan. Dan ligt het maar een paar dagen stil en dan maar geen hertenbiefstuk samen eten dit jaar.
     
    Sado and Vissenkom like this.
  2. CroqueMadame

    CroqueMadame Fanatiek lid

    Sep 7, 2022
    1,224
    1,745
    113
    Gelijk hebben en gelijk krijgen zijn in het Nederlandse recht twee verschillende dingen.

    Als het zou komen tot een rechtszaak geldt grofweg het volgende: wie eist bewijst. Dus als jullie zouden eisen dat hij gemaakte afspraken moet nakomen moet je bewijzen dat die afspraken gemaakt zijn. Als hij betaling van jullie zou eisen, zou hij moeten bewijzen dat jullie die prijs overeen zijn gekomen. Een mondelinge afspraak is ook een bindende afspraak, alleen is die vaak heel lastig te bewijzen.
     
    Sado likes this.
  3. Vissenkom

    Vissenkom Bekend lid

    Aug 9, 2024
    619
    678
    93
    Female
    Dit blijft maar terugkomen. Vergeet niet dat als je met zo enorm veel frustratie blijft doorkachelen die familieband ook wel naar z'n grootje gaat... Daarvoor hoef je het niet te laten. Bovendien zijn jullie allemaal volwassenen en kun je prima een professioneel en rustig gesprek met elkaar aan gaan.

    Volgens mij zijn er een paar opties:
    1. Je vergoedt de kosten tot nu toe, gaat met elkaar aan tafel zitten, spreekt dingen ZWART OP WIT af, en gaat met een schone lei verder.
    2. Je vergoedt de kosten tot nu toe, en zoekt een andere aannemer.
    3. Je vecht dit aan via een officiële weg.

    Voor de laatste optie geef ik je niet echt veel kans, want er staat niks zwart op wit. Regel 1 van elke verbouwing ooit, hoe beperkt de werkzaamheden ook zijn: laat ALLES maar dan ook ALLES op papier zetten. Dit is gewoon een garantie voor gedoe, en zéker met familierelaties in het spel is het júist zaak dat niks puur vanuit goede trouw gaat.

    Als je op dit punt nog met hem verder gaat zonder gesprek en zonder afspraken vastgelegd op papier, dan is het vanaf nu echt alleen maar je eigen schuld, sorry.
     
    GroeneBomen, Sado and Nefkens81 like this.
  4. Ysabella

    Ysabella VIP lid

    Jan 27, 2017
    9,041
    16,545
    113
    Dit zeg ik niet omdat ik nu toevallig achter een schermpje zit, dit is hoe ik in situaties sta familie of niet.

    Het zwart gedrukte zou mij gestolen kunnen worden. Er is bij ons (ik ga niet op de details in) een situatie voorgedaan waarbij ik al mijn emoties los laat en de advocaat wordt van mijzelf of een ander en dan kies voor het gezinsbelang of het grotere geheel of in jouw geval financieel/emotioneel en daarmee ook het gezinsbelang.
    In jouw geval is het in mijn ogen heel simpel: dan maar geen hele familie met kerst. Hoe zit jij daar straks zelf dan met kerst wanneer er even 20.000 is afgetroggeld en je straks financieel aan de grond zit omdat hij boven de 20.000 ook nog eens 20.000 extra rekent, want er staat immers niks op papier en jullie willen geen familie gedoe ‘veroorzaken’.

    Kom alsjeblieft voor je gezinsbelangen op.
     
  5. merah

    merah VIP lid

    Jun 8, 2009
    13,465
    4,919
    113
    Female
    Immunologisch analist.
    Tussen de klei.
    Jij hecht aan je familieband, maar heb je er wel eens aan gedacht dat hij op deze manier juist misbruik maakt van jullie familieband? Waarschijnlijk weet hij heel goed dat hij dit kan maken, omdat niemand er tegenin durft te gaan.

    Verder komen je topics bijna als een soort soap op me over. Neem alle adviezen ter harte, kom eindelijk eens in actie en stel je grenzen! Niemand zou zich zo moeten laten misbruiken!
     
    RoGiJuLi, chrystel73, Jessi79 and 3 others like this.
  6. Oilell

    Oilell Fanatiek lid

    Oct 8, 2018
    3,224
    4,456
    113
    Female
    #86 Oilell, Nov 22, 2024
    Last edited: Nov 22, 2024
    Als je me 20.000 euro aftroggelt, heeft dat effect op onze relatie. Ongeacht of je familie bent. Misschien nog wel meer omdat je familie bent, en ik van mening ben dat je elkaar dan niet op deze manier naait.
    Ik zou kerst lekker met het gezin vieren. Laat de rest van de mensen er maar wat van vinden. Het enige wat ik daar aan tafel zou kunnen denken zouden dingen zijn als "hmmm, beetje karig diner voor iemand die me net 20.000 euro afhandig heeft gemaakt" of "Oooh, ja... Jullie gaan op wintersport, wat leuk. Fijn dat ons geld goed besteed wordt".
     
  7. Zxcvb

    Zxcvb VIP lid

    Dec 13, 2019
    13,006
    14,668
    113
    Female
    Hoe denk jij dat het kerstdiner gaat worden als er in de tussentijd nog meer dingen gedaan zijn die niet op jullie lijstje staan en die ook nog eens flink extra geld gaan kosten?
    Als je nu niks doet gaat er sowieso verdeeldheid zijn in de familie over deze kwestie.
    Met duidelijke afspraken maken kun je je gezellige kerst misschien nog redden.
     
    mutskuh and Syane like this.
  8. Sophy

    Sophy VIP lid

    Aug 28, 2011
    5,875
    2,875
    113
    Noord-Holland
    Ik denk dat de vraag nu niet is wat je met kerst gaat doen maar of je al iets op papier hebt gezet? Waarom blijft dat zo vaag en zo lang duren?
    De andere optie is nog "beste pietje, omdat er wat onduidelijkheid is ontstaan over onze afspraken, hebben we het zelf maar even op papier gezet. Graag hier tekenen".
     
    NiVa0230, Zxcvb and Vissenkom like this.
  9. Beausecret

    Beausecret VIP lid

    Apr 26, 2016
    5,474
    6,089
    113
    Female
    Zo gaan al haar topics toch.. een naïef verhaal waar het forum zich om bekommert met bezorgde reacties en goede adviezen, daar komen vage en halve antwoorden op, en daarna fel worden omdat het er onvoldoende wordt meegeleefd. Het zal allemaal vast wel met een sisser aflopen. Succes!
     
    spruitje80, WinBel, Sophy and 20 others like this.
  10. Relax

    Relax Fanatiek lid

    Sep 26, 2009
    1,865
    2,057
    113
    Female
    Ik denk dat ts heel graag de boel een beetje opschudt. Zeer vermakelijk zulke topics, maar uiteindelijk komt het toch altijd weer goed :roflmao:
     
    Beausecret and Zxcvb like this.
  11. me1989

    me1989 Fanatiek lid

    Dec 29, 2013
    3,444
    1,199
    113
    Uhm nee, helaas niet. Helaas hebben we echt best veel tegenslagen gehad. En ook echt niet alles is (zomaar) goed gekomen.

    We wachten nog steeds op ons 'papiertje' terug, hopelijk maandag. Mijn man heeft wel een gesprek gehad en het blijft een 'welles, nietus' verhaal.

    Dit weekend wordt en is er al ontzettend veel gedaan door familieleden en vrienden die vrijwillig zijn komen helpen.

    Hopelijk heeft de aannemer maandag alles helder en is hij binnen 2 weken klaar en vertrokken.

    *Ik begon dit topic overigens bewust met dat ik van me af wou schrijven en ik waardeer jullie advies. Maar ik wist van te voren al dat ik kritiek zou krijgen en daarom heb ik er niet om gevraagd. Ik ben me bewust van mijn fout. En de meeste die me hier naïef noemen dachten destijds dat het ons ook niet zou lukken om ons droomhuis te kunnen kopen, dus waarom altijd dat afkraken?
     
    Mammavantwee, Kundera and mutskuh like this.
  12. merah

    merah VIP lid

    Jun 8, 2009
    13,465
    4,919
    113
    Female
    Immunologisch analist.
    Tussen de klei.
    Ik geloof niet dat iemand ooit gezegd heeft dat het niet goed zou komen, maar je (jullie) roept het onheil zelf op je af. In dit geval, maar ook bij de aankoop van jullie huis. Dan worden er heel veel adviezen gegeven, maar daar doe je niets mee. En zo ga je dan van de ene tegenslag over in de andere. Maar op een gegeven moment is het niet meer de makelaar, en in dit geval ook niet de aannemer, maar jullie zelf die geen concrete stappen ondernemen.
    Ik denk dat men dat bedoelt met ‘naïef’.
    De meeste dingen in het leven ‘overkomen’ je niet, maar is het gevolg van je eigen keuzes.
     
    spruitje80, Shay25, Juul75 and 10 others like this.
  13. Nefkens81

    Nefkens81 Actief lid

    Aug 15, 2024
    349
    317
    63
    Female
    Mensen dachten niet dat je je droomhuis niet kon betalen, maar meer dat het leek op een financieel drama. Geen enorm budget en weinig ruimte om tegenslagen op te vangen (en ja die lijken er altijd te zijn in verbouwingen). Ik was 1 van die mensen die je daar voor waarschuwde en om eerlijk te zijn komt het scenario helaas nog uit ook.

    Je maakt een naïeve, jonge indruk en ieder advies sla je in de wind en zie hier waar je nu staat. Ik zit ook niet altijd op een advies te wachten, maar denk er op zn minst even over na als 10 man het zeggen.
     
    spruitje80, Juul75, Maan14 and 7 others like this.
  14. me1989

    me1989 Fanatiek lid

    Dec 29, 2013
    3,444
    1,199
    113
    Ik volgde juist wel jullie advies en had op jullie advies een aankoopmakelaar in de hand genomen en toen deed die aankoopmakelaar volgens dit forum ook weer alles verkeerd, terwijl het zijn werk was en het gewoon goed is gegaan.

    En ik vind een ton nog steeds niet weinig budget hoor. We kijken ook naar aanbiedingen en sommige dingen kunnen prima tweedehands.
     
    Mammavantwee and Rooibosje like this.
  15. GroeneBomen

    GroeneBomen VIP lid

    May 7, 2019
    23,638
    27,293
    113
    Female
    Wil nog wel de tip meegeven, alleen jij en je partner moeten zich ermee bemoeien. Het is jullie geld. Niet je schoonvader, niet andere familieleden. Ik zou het gênant vinden als mijn schoonvader boos wordt op de aannemer die ik betaal.

    Familie of niet.

    Met familie moet je wandelen, niet handelen
     
    Shay25, evaleana, Oilell and 2 others like this.
  16. me1989

    me1989 Fanatiek lid

    Dec 29, 2013
    3,444
    1,199
    113
    Ik sta hier anders in:) wat mijn schoonvader betreft dan, de rest van de familie staat er buiten, maar mijn schoonvader mag van mij best aan zijn broer laten weten dat hij deze situatie niet oké vindt. Hij helpt ook bijna dagelijks, dus hij krijgt de hele situatie ook mee.
     
  17. GroeneBomen

    GroeneBomen VIP lid

    May 7, 2019
    23,638
    27,293
    113
    Female
    Dan heb je dus de kans dat juist familie ellende krijgt. Je bent een grote meid, trek die broek dan ook aan. Je schoonvader heeft zich er niet mee te bemoeien. Jullie geven de opdracht. Jullie betalen het. Dat je schoonvader mee helpt is niet relevant in dit conflict


    Mijn schoonvader is ook zeer behulpzaam met klussen maar bemoeide zich niet met ons en de aannemer: ook al was de aannemer zijn buurman. Dat hield het gezond.
     
    Shay25, Kundera, Vissenkom and 2 others like this.
  18. Nefkens81

    Nefkens81 Actief lid

    Aug 15, 2024
    349
    317
    63
    Female
    Top! Dan zou ik niet te moeilijk doen en hem de 20k gewoon overhandigen. Hij blij, jullie een fijne familieband.
     
  19. me1989

    me1989 Fanatiek lid

    Dec 29, 2013
    3,444
    1,199
    113
    Zo'n reactie lijkt me niet nodig.
     
  20. Mammavantwee

    Mammavantwee Niet meer actief

    Ik vind je echt super lullig doen.
    Ik denk dat heel veel mensen blij zouden zijn met een ton, sinds wanneer is dat weinig geld?
    Alles is duurder, dat klopt. Maar je gaat mij niet vertellen dat je met een ton niks kan doen. Dat hoef je ook niet te zeggen, want wij zijn zelf ook bezig met verbouwen of hebben de afgelopen jaren verbouwd. Niet alles kan, maar moet dat dan? Tegenwoordig moet alles maar in 1 keer perfect zijn.
     

Share This Page