Zachte reistas

Discussie in 'Vakantie en vrije tijd' gestart door tessa321, 25 nov 2024.

Topicstatus:
Niet open voor verdere reacties.
  1. tessa321

    tessa321 Fanatiek lid

    13 feb 2013
    1.050
    178
    63
    Gelderland
    Hallo allemaal,

    Binnenkort gaan we op huwelijksreis. We gaan 3 weken weg. Omdat we gaan rondreizen met een auto krijgen we het advies van de reisorganisatie om zachte koffers mee te nemen. Omdat die makkelijker in de kofferbak kunnen.
    Nu heb ik alleen geen idee wat ik het beste kan kopen. We gaan met 2 kinderen. Uiteraard wil ik met 2 grote modellen meenemen, want de kinderen wil ik niet met de zware spullen laten sjouwen. Dus een beetje overzicht in de tas is wel lekker. De kinderen kunnen hun logeer koffertje meenemen. Die kunnen we voor de vlucht vullen met de meer kwetsbare spullen.

    Heeft iemand een idee of tips welke niet te dure tas geschikt zou zijn?

    Alvast bedankt
     
  2. Jaimio

    Jaimio Fanatiek lid

    5 nov 2015
    1.656
    822
    113
    Vrouw
  3. Mien30

    Mien30 Fanatiek lid

    6 jul 2015
    1.714
    468
    83
    Vrouw
  4. MnnW

    MnnW Fanatiek lid

    10 jun 2013
    3.244
    2.361
    113
    Vrouw
    De eastpak tranverz tassen zijn heel fijn
     
  5. artie

    artie Fanatiek lid

    27 sep 2021
    3.559
    3.889
    113
    Vrouw
    Die van north face inderdaad. Niet goedkoop maar gaan wel jaaaaaaaaaren mee.
    Heb in het verleden ook wel eens gereisd met gewoon zo een trekrugzak omdat dat handig is om mee te nemen omdat je je handen vrij hebt en die zijn ook behoorlijk propbaar. Maar dan zijn je kleren ook wel gekreukeld en je vind dingen niet altijd gemakkelijk terug ;)
     
  6. mamameer

    mamameer VIP lid

    21 jan 2014
    8.173
    4.483
    113
    wij reizen ook vaak met een reistas (eastpack duffelbag), omdat het makkelijk vervoert, maar als je van locatie naar locatie gaat, vonden wij eigenlijk een koffer die helemaal openklapt en packing cubes erin echt ideaal. dan heb je veel meer overzicht dan in zo'n reistas.
    Ik weet niet wat voor auto je geboekt hebt, maar als het thuis in je auto past, waarom past het niet op reis?
     
  7. tessa321

    tessa321 Fanatiek lid

    13 feb 2013
    1.050
    178
    63
    Gelderland
    Inderdaad, zoiets. Alleen vind ik zo'n koffer van de Action te spannend om bijna 3 weken mee rond te trekken. Ik lees er ook weinig ervaringen mee.
    Wel zou het mooi zijn als er meerdere compartimenten in zitten, maar dat kan ook nog met de packing cubes geregeld worden.
     
  8. tessa321

    tessa321 Fanatiek lid

    13 feb 2013
    1.050
    178
    63
    Gelderland
  9. tessa321

    tessa321 Fanatiek lid

    13 feb 2013
    1.050
    178
    63
    Gelderland
    Hierbij mis ik weer de hengsels voel me wel een zeur. Maar af en toe even op de rug wanneer je niet kunt rollen is wel fijn. Deze tas moet je tussen je armen klemmen dan denk ik.
     
  10. tessa321

    tessa321 Fanatiek lid

    13 feb 2013
    1.050
    178
    63
    Gelderland
    Een groot vak om het overzicht te hebben is idd ook handig. We hebben 1 Duffel maar moeten er nog iets bij kopen. Wil uiteraard zo min mogelijk met de tas bezig zijn op vakantie. Die wieltjes lijken me vooral handig wanneer je iets langere afstand moet afleggen
     
  11. NiekeKris

    NiekeKris VIP lid

    13 apr 2008
    23.133
    8.867
    113
    Een zachte koffer en een tas is toch wat anders?

    Wij hebben grote zachte koffers van Samsonite. Tillen wil ik die loodzware dingen echt niet de hele tijd. Ze hebben vier wielen, dat rijdt veel fijner dan twee. En de koffers zelf zijn super licht, wat ook fijn is,
     
    tessa321 vindt dit leuk.
  12. tessa321

    tessa321 Fanatiek lid

    13 feb 2013
    1.050
    178
    63
    Gelderland
    Tot nu toe altijd met de auto op vakantie gegaan, dus dakkoffer erop en bigshoppers en losse spullen laden. Nu heb ik geen idee wat in de auto past.
    We hebben een auto gehuurd: rav4 of vergelijkbaar. Het bureau waarbij geboekt is geeft het advies voor zachte tassen.
     
    mamameer vindt dit leuk.
  13. Siepie85

    Siepie85 VIP lid

    8 nov 2013
    8.330
    8.332
    113
    Amsterdam
    tessa321 vindt dit leuk.
  14. mamameer

    mamameer VIP lid

    21 jan 2014
    8.173
    4.483
    113
    Een rav 4 is een grote auto hoor. mocht je echt een zachte koffer willen dan kan dat natuurlijk. maar een harde koffer kun je er ook makkelijk in vervoeren. wij hadden afgelopen jaar 2 harde koffers en een duffelbag mee op vakantie en dat paste makkelijk in die rav4.
    Ik bedoelde meer dat als je je bagage in nederland met de auto naar het vliegveld kunt rijden, dan kun je het op de plek van bestemming ook wel vervoeren.

    Wij hebben zelf overigens maar 1 harde koffer, we lenen er ook altijd een van familie of vrienden. misschien kun je dat ook overwegen.

    Hou vooral rekening met het lege gewicht van je koffer, want als de koffer zelf al 5 kg weegt, gaat dat af van het gewicht van de spullen die je meeneemt.
    daarnaast, hoe groter de koffer hoe voller hij kan, dus dan zal hij snel te zwaar kunnen zijn.

    Ik heb nog even gezocht, maar zoiets lijkt mij wel een handige. te openen als een normale koffer, en lekker ruim, en nog wel redelijk betaalbaar.
    American Tourister Urban Track Duffle/Wheels L dark khaki | Travelbags.nl
    Dat er wielen aan zitten is wel fijn idd, want als je een langer stuk moet lopen met bagage is dat wel echt handig.
     
    tessa321 en NiekeKris vinden dit leuk.
  15. MnnW

    MnnW Fanatiek lid

    10 jun 2013
    3.244
    2.361
    113
    Vrouw
    Er zitten handvatten aan een korte en een lange zijde, dus je kunt hem in 2 richtingen tillen. Maar geen schouderbanden nee...
     
  16. NiekeKris

    NiekeKris VIP lid

    13 apr 2008
    23.133
    8.867
    113
    In onze auto (geen idioot model, maar wel station) passen vier van die grote stoffen koffers. In de hatchback op vakantie pasten er vrij gemakkelijk twee en erbovenop nog twee kleintjes (handbagage formaat) en dan nog rugzakken. Ik zou me daar dus niet al te veel zorgen over maken en vooral iets kiezen wat je ook in andere opzichten prettig vindt.

    Voor mij is sjouwen op een vliegveld en in hotels e.d. bv. niet iets waar ik enthousiast van word, daarom vind ik wieltjes echt een vereiste. Daarnaast hebben we met vier personen (kinderen wel in de volwassen maten) altijd ruimtegebrek in de koffers. Ik wil niet 100x moeten wassen op vakantie, dan vind ik het geen vakantie meer. ;) Ik zou dus vooral op die manier denken, zeker als je toch maar twee grote koffers of tassen mee gaat nemen. Dat past volgens mij vrijwel altijd wel in een auto. Desnoods zet je iets op de achterbank ofzo, direct een mooi scheidingswandje bij autoruzies ed. :roflmao:
     
    tessa321 vindt dit leuk.
  17. Jo79

    Jo79 VIP lid

    6 mei 2007
    25.063
    3.857
    113
    #18 Jo79, 27 nov 2024
    Laatst bewerkt: 27 nov 2024
    Deze tas is bij ons meegegaan naar Bali en Lombok. Vliegtuig, bus, verschillende bootreizen en hij is niet gescheurd, de ritsen bleven werken en die wieltjes zitten er ook nog onder :p.
    Verder hadden we wel goede soortgelijke tassen, maar dan wel van betere merken.
    Het verschil zie je wel hoor, daar zit meer een model in, alles is wat beter afgewerkt en die Actiontas zat vaak helemaal scheef. Die viel vaak ook om als je hem neerzette, die andere tassen niet. Maar voor de kinderen ofzo zou ik het wel aandurven.
    Op MP staan ze ook van goede merken en vaak voor weinig, soms amper gebruikt. Alleen zet iedereen ze onder een andere naam; trolleytas, roltas, koffertas, reistas op wielen en weet ik waar ik het allemaal onder tegen kwam.

    We hebben o.a. een vergelijkbare tas als deze van Craft.
    https://www.amazon.nl/Sac-Craft-Transit-Roll-115/dp/B0868YTCSK?source=ps-sl-shoppingads-lpcontext&ref_=fplfs&psc=1&smid=A14OJ9TA4B0WY2

    Bij de Makro zag ik ook fijne trolleytassen, waterdicht, dat is met sommige bestemmingen ook wel handig.
     

Deel Deze Pagina