Knop moet om.. afvallen

Discussion in 'De lounge' started by Manolito, Dec 4, 2024.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. Manolito

    Manolito Fanatiek lid

    Sep 12, 2016
    2,654
    2,100
    113
    Ik moet afvallen.
    Van mezelf, voor mn gezondheid en omdat ik een doel heb.
    Maar hoe krijg ik die knop om..?
    Ben eerder twee keer flink afgevallen in mn leven (1x met een shake-dieet, 20 kg en 1x door kha eten, 35 kg)
    Elke keer laat ik me, als ik op mn streef ben toch weer gaan.
    Stom en jammer, dat weet ik.
    Alle moeite voor niks.
    Maar nu zal en moet ik weer.
    Maar hoe krijg ik die knop om?
     
    duitshollandsmeisje likes this.
  2. siriel

    siriel VIP lid

    Nov 15, 2010
    5,123
    2,957
    113
    Female
    Je moet geen dieet volgen geen enkel dieet is vol te houden. Kijk eens op de site van Lot Beukers. Daar krijg je héél helder uitgelegd hoe je makkelijk gewicht verliest.
    Je moet simpelweg meer calorieën verbranden dan je opeet en drinkt.
    En dat houd niet in domweg calorieën tellen. Je krijgt inzicht in je voeding.
    Dit is in mijn ogen de enige goede manier.
    Geen dieet shit.
     
  3. owly

    owly VIP lid

    Aug 19, 2013
    22,289
    10,260
    113
    Schrijf je op wat je eet?

    Ben me nu bewust wat ik eet. Ik eet nog steeds een koekje bij de koffie of wat pepernoten of wat dan ook. Maar ben nu meer gaan bewegen.

    Omdat je bezig bent ook minder bezig met honger want je bent onderweg.
    Ook haalbare doelen stellen. Eerder was mijn doel 10.000 stappen. Maar door weer of andere dinge lukte het me niet om daar elke dag aan te voldoen. Niet erg motiverend.

    Nu staat mijn stappen doel op 7500 en het lukt me om elke dag hier aan te voldoen. Overigens als ik kijk naar afgelopen maand sta ik gemiddeld op 11.000 per dag:roflmao:

    Voor mijn korte beentjes is 7500 km iets van 5.2 km

    Al wat langer bezig en nu merk ik dat ik mooie kuiten krijg, bovenbenen worden steviger. Buik/zij krijgt meer vorm.

    Als ik stop met snoepen zou het nog sneller gaat maar niet alles ontzeggen helpt voor mij beter.:D
     
    Manolito likes this.
  4. Noelle85

    Noelle85 Fanatiek lid

    Jul 8, 2013
    1,788
    491
    83
    Ben je bewust waar je de meeste calorieën uit haalt (bijvoorbeeld grote porties, veel bewerkt voedsel, snacks)? Begin dan met een van die dingen aan te pakken, door bijvoorbeeld je portie te halveren.

    En wat zijn je valkuilen, wanneer eet je bijvoorbeeld het meest of grijp je naar iets ongezonds? Wat kan je als gezonder (en snel) alternatief nemen, zodat je kan zorgen dat je dit altijd in huis hebt voor de momenten dat het nodig is.

    Als je die zaken helder hebt, kan je veranderingen doorvoeren. En begin klein! Je hoeft niet in een keer je hele eetgewoontes om te gooien, want op lange termijn gaat dit gewoon niet werken. Je hoeft jezelf niet alles te ontzeggen, het is vooral een kwestie van inzicht en balans. Wil je lekker een avondje op de bank met een bakje chips of iets anders, gewoon doen! Maar dus niet elke avond :)
     
    Manolito likes this.
  5. nicole18

    nicole18 Fanatiek lid

    Nov 20, 2013
    4,613
    1,155
    113
    Zou "broodje dunner" of "lazyfitgril" methode iets voor je zijn? Ik denk dat er zo wel 100 bedrijfjes zijn die je bewust maken van wat je eet en je evt helpen met gezondere keuzes te maken.
    Je zal daarin moeten leren keuzes maken.
    Ik volg hier zelf niets van hoor, probeer zelf bewust te zijn van wat ik eet, maar vanochtend een stuk gebak en net een sneetje kerstbrood en t is nog maar half 5 :roflmao:dus ook teveel lekkers
     
    duitshollandsmeisje likes this.
  6. Manolito

    Manolito Fanatiek lid

    Sep 12, 2016
    2,654
    2,100
    113
    Ja, ik hou bij wat ik eet.
    Loop gemiddeld 15.000 stappen op een dag (stappenteller app)
     
  7. suus1983

    suus1983 VIP lid

    Oct 10, 2006
    50,158
    35,812
    113
    Is alsnog een dieet. Eigenlijk volgt iedereen een dieet, is gewoon wat je op een dag eet. Die negatieve lading die aan dat woord hangt komt door alle crash diëten en dat wil je idd niet.

    Hier moet de knop ook weer om. Na 18 kilo eraf sta ik al een tijdje stil.
    Wat mij helpt is op vaste momenten eten en niet te veel snacken, maar mijzelf ook niet alles ontzeggen.
     
    citroenrasp, Chillin, mutskuh and 2 others like this.
  8. Anouk2005

    Anouk2005 VIP lid

    Mar 21, 2012
    23,181
    16,513
    113
    dokters-assistente
    De Glazen Stad
    Ik ben ook weer begonnen.
    Ik ben 3 jaar terug flink afgevallen maar helaas weer 10 kilo aangekomen door teveel (vr) eten.
    Gaat nu erg goed, ik eet alles waar ik zin in heb, brood, krackers, yoghurt, chips, chocolade maar alles met mate en ik beweeg dagelijks veel meer en dat werkt bij mij het beste.
    Het gaat niet snel maar ik voel aan alles dat ik gewicht aan het verliezen ben.
    Je kan 100x tegen jezelf zeggen dat je wil/ moet afvallen maar je moet het echt voelen, dan pas kan je die knop omzetten.
    Ik wil gewicht kwijt omdat ik mezelf gewoon te dik vind en daardoor voel ik me echt een moeke, is heel persoonlijk hoor maar ik vind mezelf wanneer ik slanker ben gewoon leuker en ben ik blijer met mezelf. Ik doe het natuurlijk ook voor mijn gezondheid, heb geen zin om diabetes te krijgen en straks dood neer te vallen omdat mijn aderen vol met vet zitten en ik vind mezelf een slappeling als ik me maar zit vol te stoppen met rotzooi.
    Je moet het ook enkel voor jezelf doen en niet omdat je denkt dat een ander je leuker of aardiger vind wanneer je slanker bent.
    Of ik nu slank of dikker bent ik ben altijd nog dezelfde persoon, alleen net een beetje fitter en gezonder.
     
  9. AimeeSoof

    AimeeSoof Actief lid

    Dec 11, 2023
    159
    123
    43
    Female
    Mee eens! Zo ben ik 6 jaar geleden 17 Kilo afgevallen en nog steeds op gewicht!
     
    siriel likes this.
  10. owly

    owly VIP lid

    Aug 19, 2013
    22,289
    10,260
    113
    Jemig je loopt heel veel!
     
  11. siriel

    siriel VIP lid

    Nov 15, 2010
    5,123
    2,957
    113
    Female
    Hoe kom je daar bij?? Echt onzin! Dat is geen dieet hoor..
    Het geeft je inzicht in hoe je je lichaam moet voeden ipv vullen met rotzooi waarnaar je zo weer trek hebt.
    Er is geen fout voedsel ofzo.
    Als je meer calorieën eet dan dat jij nodig hebt kom je aan zo simpel is het.
    Je bouwt een gezonde relatie op met voeding.
    Er wordt geen enkel voeding uitgesloten.
    Het is dus GEEN dieet, misschien moet je eerst eens de site en info checken voor je zomaar iets roept waar je geen verstand van hebt;)
     
    spruitje80 and Jessi79 like this.
  12. siriel

    siriel VIP lid

    Nov 15, 2010
    5,123
    2,957
    113
    Female
    Heel goed van jou! Zo kan het dus ook:thumup:
     
    AimeeSoof likes this.
  13. suus1983

    suus1983 VIP lid

    Oct 10, 2006
    50,158
    35,812
    113
    Jij hebt duidelijk een heel negatief beeld bij het woord dieet, wat niet nodig is. Sporters die willen aankomen volgen ook vaak een dieet. Mijn man volgt ook een dieetplan, omdat hij traint voor de marathon en niet af wil vallen. Genoeg mensen die om medische redenen een dieet volgen. Zie hieronder ook wat meer over de betekenis van het woord.
    Ik snap wat jij bedoelt, maar ik denk dat jij mij helemaal niet begrijpt.
    Ik heb verder niks tegen Lot Beukers, zegt heel zinnige dingen. Kijk alleen uit dat je niet doorslaat.

    View attachment 774507
     
  14. siriel

    siriel VIP lid

    Nov 15, 2010
    5,123
    2,957
    113
    Female
    Ts heeft een shake dieet gevolgd en een dieet door koolhydraat arm te moeten eten. Dat soort dingen moet je denk ik bij wegblijven omdat je voeding dan heel eenzijdig wordt.
    Wat bedoel je eigenlijk met pas op dat je niet doorslaat? Ik heb zelf gelukkig geen last van overgewicht, maar ben wel door een goed inzicht in voeding te krijgen op een beter gewicht gekomen dat ikzelf goed vindt passen bij mijzelf
    Als je voeding verder niet uitsluit, en in principe alles kan en mag eten dan zien de meest mensen dat denk ik niet als "dieet"
    Maargoed iedereen moet het noemen zoals hij of zij het noemen wilt.
    Als je wilt afvallen of aankomen, moet je gewoon je voeding en porties onder de loep nemen.
    En een gezonde levensstijl gaan ontwikkelen.
     
  15. suus1983

    suus1983 VIP lid

    Oct 10, 2006
    50,158
    35,812
    113
    En ik beweer nergens iets anders... Lot Beukers zegt goede dingen, maar in mijn mening slaat ze soms door in haar dingen. Jij roept gelijk dat ik niet weet waar ik het over heb, maar ik denk dat ik na 2 jaar voeding en diëtetiek redelijk wat kennis heb over voeding.
     
    Knuffelmonster and mutskuh like this.
  16. Manolito

    Manolito Fanatiek lid

    Sep 12, 2016
    2,654
    2,100
    113
    Ja, klopt.
    Heb een buiten-hobby waarbij ik veel loop, heb een hond en loop veel voor mn werk.
     
  17. suus1983

    suus1983 VIP lid

    Oct 10, 2006
    50,158
    35,812
    113
    Ik vind zelf het begin altijd het meest lastige. Na een week of 2 zit ik wel in het ritme, maar die eerste dagen pff. Helpt het voor jou als je je omgeving inlicht? Ik doe dat zelf liever niet, maar voor anderen kan dat heel prettig werken.
     
  18. Vero0504

    Vero0504 VIP lid

    Nov 17, 2016
    18,943
    14,994
    113
    Hier ging t met de "onderwater methode". Alle sluipsuikers gingen in de ban. Dus alles waar je geen suiker in verwacht (denk aan vleeswaren, maar ook de pakjes wereldgerechten etc). Niet alleen suiker maar zeker ook glucosefructose siroop. Is wel flink etiketjes lezen of gewoon alles voorverpakt overslaan als je de snelle winkelmethode wilt gebruiken.

    Als je een fles cola pakt of snoepje, chips weet je echt wel wat je in handen hebt daar verwacht je het in. Die bleef dan wel, daar kies je bewust voor als je dat pakt.

    Koken ging weer vanaf scratch (slowcooker is mn held).

    Moesten nieuwe borden hebben, dus gelijk maatje kleiner genomen (lijkt optisch meer eten op je bord).

    Meer water/thee drinken, want we dronken toch te weinig.

    Echt dieet, nee ook niet. Mijn man had het eigenlijk niet eens door (hij kookt niet) Maar het heeft bij mn man wél aardig wat kilo's verminderd.
     
    Chillin likes this.
  19. Mamafiets

    Mamafiets VIP lid

    Apr 22, 2019
    18,358
    30,649
    113
    Female
    @Manolito

    Bijhouden wat je eet in de eetmeter geeft heel goed inzicht in hoeveel calorieën je binnenkrijgt. Maar ook in hoe gezond je voedingspatroon is. En dat vind ik heel fijn.

    En meeschrijven in het minder soepen en snacken topic. Daar houden we elkaar scherp.

    Ben ik de laatste tijd niet heel fanatiek in. Ik ben ook weer meer gaan snoepen. T is de tijd van het jaar zeg maar :rolleyes:
    Maar als ik eind december ongeveer hetzelfde weeg al nu ben ik dik tevreden.
     
    Athina and Manolito like this.
  20. maartje84

    maartje84 VIP lid

    Oct 8, 2008
    12,809
    4,446
    113
    Punnikexpert
    Import ergens
    Ik had de afgelopen periode ongemerkt echt te veel gesnoept. Een dag geen chips, koek of andere snaai was een dag niet geleefd ;)
    Dat moest anders want dat sloeg echt nergens op.

    Ik ben nu een ruime week bezig en bijna 3 (!) kilo kwijt. Ik schrijf nu elke dag op wat ik eet en wat ik er bij voel. Ik ben er nu al achter dat ik heel vaak denk trek te hebben terwijl het meer psychisch is en wat idioots wil snaaien.

    Wat ik nu eet:
    - ontbijten met havermoutpap. Ik weeg 35 gram havermout af en kook dat in water. Ik vind dat lekkerder dan met melk. Ik roer er op het laatst appel met rozijnen en kaneel doorheen of vriezer fruit.
    - tussendoortje met fruit
    - lunch 3 crackers met kaas (gewoon lekkere vette kaas) en rauwkost.
    - tussendoortje met fruit
    - avondeten. Ik probeer niet een tweede keer op te scheppen en wel juist veel sla of komkommer of tomaat etc erbij te nemen als extraatje.
    - geen snaai in de avond en als ik dat wel als ‘sociale verplichting’ moet nemen dan besluit ik van te voren hoeveel ik mag nemen. Zo heb ik gisteren 3 toastjes met geitenkaas gehad en heb ook echt niets extra meer gepakt.

    De eerste dagen was pittiger dan nu ik in het ritme zit. Ik heb trouwens als doel gesteld:
    Op 1 januari ben ik 3 kilo kwijt
    Op 1 april ben 5 kilo kwijt
    Op 1 juli ben ik 7 kilo kwijt.

    Best haalbaar lijkt het mij.
     
    citroenrasp and Manolito like this.

Share This Page