Eerlijkheid nodig over bepaald gedrag graag van buitenstaanders

Discussion in 'De lounge' started by TinaTeenslipper, Dec 8, 2024.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. Felice

    Felice VIP lid

    Apr 22, 2009
    7,494
    8,416
    113
    Nou, dan help je hem, blokkeer hem nu direct, afkappen die hap.
     
    Paardenbloem and Sado like this.
  2. Wishfull123

    Wishfull123 VIP lid

    May 26, 2021
    5,069
    4,576
    113
    Female
    Klinkt als een heel goed plan. Lekker focussen op jezelf en deze persoon geen ruimte geven.
    Het is nog niet eens een relatie en hij laat nu al zull extreem gedrag zien. Dat geeft alleen maar zorgen voor de toekomst, want meestal verergert dit gedrag alleen maar en wordt het voor jou steeds moeilijker om weg te lopen.
    Ik zou hem verder negeren en zelf geen contact meer zoeken. Mocht hij contact zoeken zou ik het negeren of heel kort antwoorden dat je het contact verbreekt en blokkeren
     
    Zeebra likes this.
  3. KleineLai

    KleineLai VIP lid

    Dec 30, 2017
    14,227
    28,193
    113
    Een kat in het nauw maakt rare sprongen omdat hij doodsbang is. Op dit soort momenten (tijdens / net na het verbreken van een relatie) zijn dit soort mannen het gevaarlijkst.
    Als hij in zo'n korte tijd al zoveel agressie heeft laten zien dan moet je dat serieus nemen. Heldhaftigheid heeft er niets mee te maken, het is juist doodsangst (verlies van status, controle, macht) dat omslaat in agressie.

    Dat hij niet reageert is zijn machtspel. Hij bepaald wanneer jij zijn woorden waard bent. Hij heeft de controle en daarmee is hij redelijk 'veilig' op dit moment.
    Zodra jij degene bent die hem gaat afwijzen (contact verbreken) dan kan het gevaarlijk worden.
    Let op jezelf hoor!

    Pasgeleden weer in het nieuws; een vrouw vermoord door haar buurman omdat zij geen relatie met hem wou. Ik denk niet dat zij het zag aankomen. Blaffende honden bijten niet is een leugen. If he shows you who he is; believe him. (een man die agressief doet is agressief)
     
  4. TinaTeenslipper

    TinaTeenslipper VIP lid

    Jun 5, 2013
    7,016
    546
    113
    Ik snap je bezorgdheid daarom ook verstandig zijn nu en twijfel hierin ook aan blokkeren nu direct etc… lastig wat nu voor mezelf beste is.
     
  5. KleineLai

    KleineLai VIP lid

    Dec 30, 2017
    14,227
    28,193
    113
    Misschien niet blokkeren idd maar wel negeren. En misschien ook mensen in je omgeving inlichten over dit gebeuren.
     
    Zeebra and TinaTeenslipper like this.
  6. merah

    merah VIP lid

    Jun 8, 2009
    13,465
    4,919
    113
    Female
    Immunologisch analist.
    Tussen de klei.
    100% einde vriendschap.
    Dit klinkt niet als gelijkwaardig of een relatie waarin je je veilig (in de brede zin van het woord) of gezien wordt.
    Focus je op mensen die je energie geven en je jezelf waardevol/goed genoeg laten vinden.
    Ik zou duidelijk aangeven dat deze persoon ver over je grenzen gaat en dat je daar niet meer voor kiest. In uiterste geval blokkeren. Hij/zij is zelf verantwoordelijk voor zijn/haar gedrag, incl wel/niet hulp zoeken daarvoor.
     
  7. sannever

    sannever Fanatiek lid

    Jan 22, 2014
    1,784
    1,580
    113
    Female
    Thuis
    Net alles zitten lezen en ik sluit me aan bij de anderen.Ik zou niet direct blokkeren maar zijn what'sapp archiveren, je krijgt dan geen meldingen van nieuwe berichten van hem en hij ziet dat hij niet geblokkeerd is,alsof het gesprek nog normaal loopt alleen reageer je niet/erg laat.
     
    Syane likes this.
  8. merah

    merah VIP lid

    Jun 8, 2009
    13,465
    4,919
    113
    Female
    Immunologisch analist.
    Tussen de klei.
    Dit was idd ook mijn eerste reactie (maar ik had het niet opgeschreven): dit klinkt absoluut als narcistisch gedrag!
    Laat je niet kidnappen door dit soort types.
    Je bent méér waar dan dat!
     
    DeeLighT and Rooibosje like this.
  9. Jo79

    Jo79 VIP lid

    May 6, 2007
    25,063
    3,857
    113
    Letterlijk wat ik ook dacht toen ik het las "een kat in het nauw maakt rare sprongen".
    Dit klinkt als zeer verontrustend gedrag. Ik heb met meerdere mensen te maken gehad met ernstig gestoord gedrag, bij alles wat je schrijft, gaan de alarmbellen bij me af.
    Onderschat zulk gedrag in ieder geval niet, blijf op je hoede en neem afstand.
     
  10. Theezeefje

    Theezeefje Fanatiek lid

    Oct 13, 2014
    3,708
    4,023
    113
    Overijssel
    Niet alle reacties gelezen. Maar moet je hier echt een topic over openen? Lijkt me duidelijk wat je moet doen.
     
    Vissenkom likes this.
  11. TinaTeenslipper

    TinaTeenslipper VIP lid

    Jun 5, 2013
    7,016
    546
    113
    Hij zegt ook altijd dat ik drama schop en hij klaar is met mijn drama ..terwijl ik soms best verdrietig ben maar wel altijd rustig kan en wilde praten , daardoor twijfel je soms ook
     
  12. merah

    merah VIP lid

    Jun 8, 2009
    13,465
    4,919
    113
    Female
    Immunologisch analist.
    Tussen de klei.
    Ook dit is typisch narcistisch gedrag: zoveel mogelijk ‘knopjes’ indrukken bij jou en als je daar emotioneel op reageert, zeggen dat je niet zo dramatisch moet doen (met soms als toppunt daaraan toevoegen dat je er goed aan zou doen daarvoor in therapie te gaan). Gaslighting heet dat.
     
    Huismuisie, Forumnaam, Biny and 7 others like this.
  13. Diiba

    Diiba Fanatiek lid

    Sep 14, 2023
    1,093
    1,812
    113
    Female
    Ik denk wel dat het ook goed is om jezelf af te vragen wat maakt dat jij je zo laat behandelen door iemand en niet al eerder een grens hebt getrokken. Niemand hoort zo behandeld te worden. Sterkte in ieder geval!
     
    Huismuisie, Syane, Sado and 3 others like this.
  14. KleineLai

    KleineLai VIP lid

    Dec 30, 2017
    14,227
    28,193
    113
    Gaslighting heet dat.

    https://www.monimawellness.com/blog/10-examples-of-gaslighting/

    10 Examples of Gaslighting
    • 1. “ That Never Happened”
    • 2. “ You're Too Sensitive”
    • 3. “ You're Imagining Things”
    • 4. “ Everyone Else Thinks You're Crazy”
    • 5. “ You're Overthinking It”
    • 6. Withholding Information or Refusing to Engage.
    • 7. “ It Was Just a Joke”
    • 8. Shifting Blame.
    • 9. Contradictory Statements
      10. “ If You Really Cared About Me, You Wouldn’t Even Think That ”

    Een heel handige manier om macht uit te oefenen op iemand. Door jou te doen twijfelen over wat je zegt (hebt gezegd), doet (hebt gedaan), je intenties, hoe je overkomt, enz. heeft hij de controle over de situatie en over jou.
    Hem moet je laten gaan (echt hoor, valt niets aan te redden, je moet jezelf redden), maar voor in de toekomst is het goed om jezelf beter te wapenen hiertegen.
    Stap 1 is meer zelfvertrouwen en een sterker zelfbeeld. Weten wie je bent, waar je voor staat, en daarmee worden je eigen grenzen duidelijker en sterker.
     
    Biny, MadeInUSA, Zeebra and 1 other person like this.
  15. Neuzeke

    Neuzeke VIP lid

    Sep 3, 2019
    13,664
    18,730
    113
    Female
    Tja maar zelfs al klopt het en ben je dramatisch dat maakt nog niet dat hij het recht heeft u gek te behandelen.
    Wt is de reden dat je hier niet uitstapt?
     
    Huismuisie and TinaTeenslipper like this.
  16. TinaTeenslipper

    TinaTeenslipper VIP lid

    Jun 5, 2013
    7,016
    546
    113
    Ik ken hem nog niet zo lang maar twee maanden dus zie het redelijk snel in denk ik. En je geeft iemand eerst paar keer kans dan dacht ik oké trauma hij krijgt kans … z’n laatste woorden waren ik wil rust en geen prikkels en neem binnenkort contact op maar heb wel gezegd ga niet eeuwig wachten tot jij wil praten en ben erg geschrokken van jouw woorden en gedrag .. dan zegt ie dat ie weet dat het aan hem ligt en daardoor rust wil maar ik heb echt geen zin meer inmiddels om kans te geven en al helemaal niet in wachten
     
  17. TinaTeenslipper

    TinaTeenslipper VIP lid

    Jun 5, 2013
    7,016
    546
    113
    Maar tuurlijk houd het me nog wel even bezig. Er waren ook leuke momenten en dan denk ik jammer dat zo moet gaan. Maar goed daar kom ik wel overheen
     
  18. Ysabella

    Ysabella VIP lid

    Jan 27, 2017
    9,041
    16,545
    113
    Als ik je berichten lees heb ik het gevoel dat je het contact aan de ene kant wilt verbreken maar dat je ondertussen aan de andere kant bezig bent met bedenken waar dit gedrag vandaan komt en eigenlijk verschuif je hier telkens je persoonlijke grens mee op en daarmee verlies je je eigen normen en waarden. Als je besluit dit contact te verbreken denk ik dat het ook verstandig is om kritisch naar jezelf te kijken en te onderzoeken waarom jij je in deze -vriendschappelijke- relatie(s) zo opstelt en het moeilijk vind om afstand te nemen van een dynamiek die niet gezond is. Heb je dit soort situaties vaker met anderen gehad?
     
  19. merah

    merah VIP lid

    Jun 8, 2009
    13,465
    4,919
    113
    Female
    Immunologisch analist.
    Tussen de klei.
    Heel goed dat je dat al wel aangegeven hebt bij hem. Het kan zijn dat hij oprecht inziet dat het probleem bij hem ligt. Een echte narcist zou dat namelijk al nooit doen (daar ligt het altijd aan ‘die ander). Het is ook zijn verantwoordelijkheid. Blijf je grenzen aangeven en handel daar ook naar.
     
    TinaTeenslipper likes this.
  20. MadeInUSA

    MadeInUSA VIP lid

    Dec 27, 2011
    9,170
    10,678
    113
    Grote Rode Vlag.
     

Share This Page