Vind het wel interessant om te lezen dat er bij veel andere ziekenhuizen aangemeld moet worden. Ik moet regelmatig op controle in het ziekenhuis en heb me nog nooit aan hoeven melden, behalve bij de balie op de poli. Dan geef ik naam en geboortedatum door en geven zij in het systeem aan dat ik er ben. Ze zeggen altijd neem legitimatie en verwijs/afspraak brief mee, maar daar wordt eigenlijk nooit naar gevraagd. En dat is bij verschillende afdelingen. Enige uitzondering is overigens bloedafname, daar zijn ze heel streng en moet je aanmelden bij een zuil en legitimeren.
Hier heb ik me 20 jaar geleden een keer moeten legitimeren, daarna nooit meer. Toen was hier een centrale poli waarbij je je bij 1 balie moest aanmelden en bij je eerste bezoek dus ook legitimeren. Nu zijn alle poli’s afzonderlijk, met een eigen balie, en een aanmeldzuil waar je een barcode kan laten scannen vanaf je afspraakbrief. Bij de kinderen kan ik me niet herinneren dat we ook legitimatie hebben moeten laten zien. Op de SEH typten ze bv geboortedatum van dochter in en haar achternaam, en konden ze haar zo vinden in ‘het systeem’, maar geen idee welk systeem - van het ziekenhuis zelf? of een soort landelijk systeem van bv verzekeraars ofzo? Maar dus toen in ieder geval ook geen id-kaart hoeven te laten zien.
Toen mijn dochter met 6 weken met spoed gezien moest worden, was het ok om niet te identificeren. Maar bij de regelmatige controles moest er wel.een id komen. Nu vanmorgen met oudste en er is alleen naar haar naam gevraagd. Verschilt erg dus.
Ja in België kan je zelf een afspraak maken bij eender welke specialist. Gaat soms wel sneller met verwijsbrief maar je kan gewoon zelf bellen naar de kinderarts, huidspecialist, nko, internist, gynaecoloog, oogarts... volgens mij alle specialisten. Had onlangs wel een verwijzing van kinderarts voor de oogarts en dan kon ik dag zelf nog terecht en voor beeldvorming heb je ook een "voorschrift" nodig.
Zo doe ik dat ook met onze jongste. Gewoon even melden bij de balie en ze zeggen welke route je moet nemen.
Dit is ook mijn ervaring. Heb altijd mijn id mee, maar wordt nooit naar gevraagd. Geef alleen mijn naam door en hoe laat ik de afspraak heb.
Tegenwoordig heb je geen patientenpas meer in het jbz. Je moet je id/paspoort in een apparaat leggen en je krijgt dan een bonnetje met qr code die je dan weer bij de afdeling moet scannen. Ik vond de patientenpas veel makkelijker maar alles moet digitaal tegenwoordig