Wij zijn denk ik eerder minder gaan reizen. Voorheen gingen we nog weleens een midweek weg maar dat is allemaal zo idioot duur dat ik het er ook niet meer voor over heb en ik heb ook geen zin meer om op zo'n vakantiepark te zitten en de kinderen zijn daar ook echt te groot voor geworden. De oudste kinderen hebben nu ook hun eigen reisjes en vakanties en ik verwacht niet dat zij nog mee zullen gaan. Afgelopen zomer nog wel in Portugal met het gezin geweest en dat was wel heel leuk maar dan zoeken we wel echt naar de goede prijsjes en vliegen we vanaf Brussel ipv Amsterdam, scheelt zomaar 500 euro. Ook met oudste dochter een midweek Valencia gedaan ivm haar eindexamen dus genoeg leuke dingen. Volgend jaar geen idee, er moet een nieuwe auto komen dus mogelijk helemaal geen vakantie. Een andere auto heeft dan prio, wellicht een reisje ergens in de buurt voor zo min mogelijk geld
Leuke vraag! Wij reizen veel minder dan 10 jaar geleden. Zonder kids gingen we elk jaar buiten Europa backpacken. Dat is met twee kinderen en in het hoogseizoen financieel minder grappig, dus we kamperen nu ook vaak in Europa. En we gingen heel vaak eek weekendje of weekendje weg. Tot een jaar of 10 geleden gingen we ca. 10x per jaar weg, varierend van een weekendje of midweek tot langere reizen. Sinds de oudste met zwemles begon zijn die weekendjes weg veel minder geworden. En nu beide kids een teamsport doen in het weekend helemaal. We gaan nu vooral in de mei- en zomervakantie weg, en nog één of twee keer een weekendje.
Supertof, maar wel even nieuwsgierig omdat ik weet dat jij werkt: hoe doe jij dat met vrije dagen? Ik zie meer dan 5 weken per jaar op de planning staan bij jullie, heb je dan zo veel vrije dagen of koop je ze erbij of zo? Hier dus 25 dagen per jaar en daar gaat vaak nog wel een week af aan ziekenhuis/artsen-afspraken voor de kids, dus als we het geld zouden hebben zouden we toch maar max 4 weken weg kunnen per jaar. On topic: Wij merken (als groot gezin) zeker dat uitjes/vakanties duurder worden. Efteling is niet meer te doen joh, we zijn zo 400 euro verder voor een dagje. Bioscoopje met z’n allen: 100 euro En wij mogen echt echt niet klagen, we hebben het goed: We hebben vaak 1 of 2 weken dat we weggaan in de meivakantie en vaak nog een weekend bungalowpark in het najaar. Zomervakantie blijven we meestal gewoon thuis.
Wij gaan uiteindelijk niet minder, maar wel in andere samenstellingen. We gaan nu vaak met vrienden samen. Of met familie. Meestal in Nederland Dit scheelt in de kosten. En de tieners onderling vinden het gezellig. Ze willen echt niet meer alleen met ons naar een park voor een week. Een weekendje kunnen ze dan nog wel, maar liever ook niet zelfs ze blijven liever thuis in bed hangen.
Mijn man heeft de optie dagen te kopen en ik werk in de drukke maart en april maanden 2 dagen per week extra waar ik tijd voor tijd voor krijg. Wat ik dan einde van het jaar over houd krijg ik uitbetaald.
Wij gaan nooit weekendjes weg. Wil niet met de hond en niet met sporten van ons en de kinderen. Zaterdag heeft mijn dochter wedstrijden en zondag zitten ze beiden op dezelfde sport. Wel hebben we een seizoensplek op de camping op een half uur rijden. Dus vanaf april t/m september mogen we daar staan
Zeker veranderd. Van toch bijna iedere vakantie naar landal of een b&b op de boerderij en campings of cp tijdens de zomermaanden en af en toen een weekend weg naar kortere periodes en gerichter en passender bij de specifieke wensen. Ook dag uitstapjes zijn veranderd. Van dierentuin, pretpark, zwembad naar steden bezoeken. Zo houden mijn man en de middelste van moto rijden en gaat hij samen met mijn man op mototrip met overnachtingen. Zo willen de 2 grote graag eens vliegen en zal mijn man met hen begin 2025 naar barcelona gaan voor 3dagen. Zo vind de jongste plopsaland geweldig en zal ik met hem een nachtje daar slapen. Die 3 zaken zijn al gepland voor 2025. Dus wij gaan zeker minder maar wat we nu doen is eigenlijk wel passender.
Wij gaan wel vaker. Toen we nog met z'n tweeen waren met hemelvaart en zomer vakantie (in september). We hadden wel vaker vrij maar dan was het prima om gewoon thuis te blijven. Nu is het toch anders. Als gezin gaan we sowieso met hemelvaart, zomervakantie 3 a 4 weken en in de kerstvakantie nog een week. Daarnaast ga ik samen met de kinderen vaak nog weg in de herfstvakantie en meivakantie. Als we thuis blijven vliegen ze tegen de muren op. Hun vrienden zijn op vakantie en we kunnen vanwege werk niet elke dag op stap. Dus ga ik met ze naar een camping of park. Dan vermaken ze zich prima. Zijn lekker de hele dag buiten met andere kinderen aan het spelen. En ik kan op die momenten lekker wat werken.
Exact dit! En we gaan ook altijd naar een vuurwerkvrij park met oud en nieuw omdat ik daar niet constant mee geconfronteerd wil worden.