Consuminder en bespaartopic

Discussie in 'De lounge' gestart door Elena22, 15 dec 2024.

  1. Vissenkom

    Vissenkom Bekend lid

    9 aug 2024
    619
    678
    93
    Vrouw
    Wat nog 't beste werkt; een klein huis met weinig extra opbergruimte :roflmao:
     
    Luna86 en Oilell vinden dit leuk.
  2. Fruity90

    Fruity90 Fanatiek lid

    16 jan 2022
    2.887
    4.160
    113
    Vrouw
    Daarom is dit ook het bespaar en consuminder topic. Zorgen dat er niets nieuws meer binnen komt zodat het ook zo blijft en genieten van de orde. :D
     
    Lief of Stoer en Neuzeke vinden dit leuk.
  3. Mamafiets

    Mamafiets VIP lid

    22 apr 2019
    18.361
    30.652
    113
    Vrouw
    Klopt. Zelfde met servies en glazen. Dat is intussen ook een "rommeltje". Maar het functioneert allemaal prima
     
  4. Mamafiets

    Mamafiets VIP lid

    22 apr 2019
    18.361
    30.652
    113
    Vrouw
    Ja!
    Ik zeker ook regelmatig dat we te groot huis hebben gekocht.
     
  5. Vogelinnetje

    Vogelinnetje VIP lid

    3 nov 2009
    7.181
    6.578
    113
    Wij hebben ook genoeg opbergruimte en dat is het argument van mijn man om niets weg te doen: het staat toch niet in de weg? Ehm jawel, want hoe meer spullen, hoe minder overzicht en hoe lastiger je spullen kunt vinden die je wel nodig hebt. Hij heeft regelmatig dat hij iets niet kan vinden. Ik vind het vervolgens wel, omdat ik alles een vaste plek geef.

    Ook al denk ik dat alles opgeruimd is, toch ga ik regelmatig alles langs en ik vind altijd wel dingen die weg kunnen.
     
  6. Luna86

    Luna86 VIP lid

    11 jan 2009
    14.791
    9.309
    113
    Gelderland
    Hier zijn de ruimtes die opgeknapt zijn goed op orde. Komt ook omdat ik daar goed naar kastruimte heb gekeken. De ruimtes die nog verbouwd moeten worden zijn gewoon een zooitje omdat er onvoldoende kastruimte is- of nog teveel spullen ;)

    maar na verloop van tijd wordt een la of kast toch weer een rommel door het gebruik ervan.
    Of er komen spullen bij dus dan moet er toch echt weer iets anders weg. Dus zo blijf je bezig.
     
    Lief of Stoer vindt dit leuk.
  7. Vissenkom

    Vissenkom Bekend lid

    9 aug 2024
    619
    678
    93
    Vrouw
    Haha wij hebben 89m2 en dat is inclusief alles... Ik kan wel zeggen dat wij echt te weinig opbergruimte hebben. We hebben bijvoorbeeld ook een collectie kampeer- en fietsvakantiespullen. Dingen als een kerstboom etc doe je ook niet zomaar weg. En ik ga er zeker geen garabox ofzo voor huren. Dus ik neem 't voor lief dat er op de werkkamer kunststofbakken opgestapeld staan met spullen er in. Ooit bouw ik er wel een kast op maat voor, maar alles op z'n tijd ;). En 't ziet er misschien niet zo mooi uit, maar uiteindelijk blijft er nog genoeg werkkamer over om wél te werken, dus 't is een prima oplossing voor nu.

    Partner en ik hebben trouwens ook één bak samen voor "dingen van vroeger". Dus een paar cd's, je lievelingsboek, fotoalbums... Ik vind dat ook heel tof om terug te kijken van mijn ouders, dus deze herinneringenbak mag blijven.
     
  8. Oilell

    Oilell Fanatiek lid

    8 okt 2018
    3.224
    4.456
    113
    Vrouw
    Ik moet zeggen dat ik het fijn vind als dingen het zelfde zijn, omdat het dan makkelijker stapelt in de kasten. We hebben bijvoorbeeld 1 systeem aan bewaarbakjes, zodat alle deksels op alle bakjes passen. Zo ben ik nooit aan het zoeken naar het juiste dekseltje. Alle bekers passen in elkaar, dus schuif het zo de kast in.
    De vraag is vooral wat we gaan doen als dingen uit de handel gaan, maar dat is tot nu toe nog niet gebeurd (klopt af).

    Het probleem met de theelepels is voor mij vooral dat ik het onzinnig vind om meer dan 8 of 10 theelepeltjes te hebben in een gezin met 4 personen. We hebben 6 glazen theelepels, 8 zilveren gedraaide lepeltjes, een rits plastic lepeltjes, de lepels van de kinderbestekjes én de lepeltjes van ons bestek. Zelfde geld voor de gebaksvorkjes: er zijn weinig situaties waarbij ik 24 gebaksvorkjes nodig heb. Ik weet dus oprecht niet waar dat allemaal vandaan komt en de la ligt bomvol.

    En dan is het wellicht niet "consuminderen", maar ontspullen en consuminderen liggen voor mij wat dat betreft wel echt in elkaars verlengde. Weten wat je hebt en wat je nodig hebt,
    en daardoor gericht iets kopen. In plaats van consumeren omdat het leuk is om te winkelen.
     
  9. Fruity90

    Fruity90 Fanatiek lid

    16 jan 2022
    2.887
    4.160
    113
    Vrouw
    Eens, maar tegenwoordig slaat het ook wel eens door naar spullen weggooien om dan mooiere nieuwe dingen te kopen. Of spullen weggooien en dan de ruimte opvullen met nieuwe dingen waardoor je in z'n cirkel blijft hangen. Niet per se dat jij of anderen hier die insteek hebben, maar dit is wel wat ik zie op de social media.
     
    Vissenkom en Neuzeke vinden dit leuk.
  10. Eruanna

    Eruanna Fanatiek lid

    13 mei 2013
    1.080
    1.071
    113
    Als het je stoort dat je la zo vol ligt, zou ik alleen het bestek voor dagelijks gebruik door je eigen gezin daar laten, en een bak voor verjaardagen etc op een andere plaats opruimen. Het is echt heel irritant om bij visite te weinig vorkjes of lepeltjes te hebben...
     
    Luna86 en Fruity90 vinden dit leuk.
  11. Vogelinnetje

    Vogelinnetje VIP lid

    3 nov 2009
    7.181
    6.578
    113
    Gewoon een smoes om toch dingen te blijven kopen en dan zogenaamd 'duurzaam' te zijn?

    Ik heb wel soms dat ik bijv 5 losse dingen heb en dan vervang door 1 nieuwe. Dat staat dan rustiger
     
    Fruity90 vindt dit leuk.
  12. Vissenkom

    Vissenkom Bekend lid

    9 aug 2024
    619
    678
    93
    Vrouw
    Mee eens hoor, maar ik probeer daar dus wel heel kritisch op te zijn. Want óók alles in dezelfde bakken ofzo stoppen, of alles geordend in een dichte kast die je nog niet hebt, dat levert weer nieuwe aankopen op want het opbergsysteem moet geoptimaliseerd (ofzo).

    Ja dit dus. Haha. Daar probeer ik wel echt kritisch op te zijn. én ik vervang het pas als het echt 'op' is, en niet omdat het me gewoon stoort. De houten spatels die we nu hebben zijn niet meer mooi, niet ideaal, maar ze functioneren nog. Die gaan dus pas weg als ze echt stuk gaan, en dan koop ik er inderdaad waarschijnlijk een 'duurzaam' item voor terug.

    Jup. En ik snap het als het dingen zijn die in zicht staan (denk aan dezelfde voorraadpotten ofzo), maar dingen die je opbergt... Neuh. In die keukenlades van ons hoeft echt niet alles in dezelfde voorraadpot ;)
     
  13. Neuzeke

    Neuzeke VIP lid

    3 sep 2019
    13.664
    18.730
    113
    Vrouw
    Ik heb nog zoals vroeger 2 sets :D.

    1 voor dagelijks gebruik en 1 voor als er gasten komen.
    Die set voor als er bezoek komt heb ik al 20 jaar.
    Bestek heb ik gekregen en glazen zelf aangekocht.
    Ik ga dit ook zo houden en mijn goede sets zolang ze voltallig zijn netjes aan de kant houden.

    Bestek voor dagelijks gebruik is een deel van opa en een deel zelf aangekocht toen we hier kwamen wonen (12 jaar).
    Glazen zijn mosterdglazen van opa, choco glazen van onszelf en kringloop aankopen.
    Koffie en thee tassen krijg ik wel eens als cadeau maar als ik zelf aankoop is het kringloopwinkel.

    Wijnglazen en cocktail glazen heb ik vorig jaar een prachtige set aangekocht in de kringloopwinkel.

    De laatste jaren is mijn man zijn manier van kopen ook sterk veranderd door mijn invloed.
    Hij was nogal van het : kringloop is brol maar dat is verleden tijd.
     
  14. Neuzeke

    Neuzeke VIP lid

    3 sep 2019
    13.664
    18.730
    113
    Vrouw
    Bij spullen heb ik dit ook maar wij wachten niet met alles tot het op is.
    Zo denk ik aan de keuken die we vernieuwde.
    De vorige was zeker niet op maar afschuwelijk en ook gewoon slechte kwaliteit en slechte indeling.
    Ja bij zoiets wacht ik dus niet tot het op is.
     
  15. Oilell

    Oilell Fanatiek lid

    8 okt 2018
    3.224
    4.456
    113
    Vrouw
    Als ik heel veel visite verwacht vraag ik gewoon of ik wat mag lenen bij de buren. Of ik vraag mensen zelf iets mee te nemen. Tot 8 personen heb ik servies genoeg, als we niet moeilijk doen over het soort bord kan ik 12 personen tegelijkertijd aan tafel zetten. Meestal bestaat onze visite uit 2 of 4 mensen tegelijkertijd. Vind het doodzonde om een krat ergens op zolder te hebben staan. Dat staat dan 364 dagen per jaar stof te happen.
     
    Vissenkom vindt dit leuk.
  16. Eruanna

    Eruanna Fanatiek lid

    13 mei 2013
    1.080
    1.071
    113
    Oh, dat zou voor mij echt niet werken. Als onze familie komt voor een verjaardag, hebben we al 16 personen van de ene kant en 17 van de andere kant. (Die komen dan niet allemaal tegelijk, dat wordt te vol). Ik vind het heerlijk om dan gewoon een krat uit de trapkast te kunnen halen met voldoende kopjes, lepeltjes en taartvorkjes. Niet allemaal dezelfde, maar wel heel praktisch. Ik heb dan al genoeg aan mn hoofd qua catering en gezelligheid ;)
     
    Neuzeke vindt dit leuk.
  17. Oilell

    Oilell Fanatiek lid

    8 okt 2018
    3.224
    4.456
    113
    Vrouw
    Ik heb alleen mijn moeder en mijn broer+aanhang.
    Van mijn man zijn broer+vrouw, die wonen het grootste deel van het jaar in het buitenland. En dan zijn zus +man, maar die relatie is niet fantastisch. Zij hebben 2 volwassen kinderen die vaak thuisblijven. Mijn schoonouders zijn op leeftijd (mijn man is een nakomer uit een we huwelijk, schoonvader is de 90 inmiddels gepasseerd, schoonmoeder tegen de 80) dus die komen niet.

    Wij moeten het vooral hebben van vrienden, en die zien we liever in een wat rustigere setting. Mijn man nodigt regelmatig mensen uit om een bepaald spel te spelen, maar dan zijn ze met 6 volwassenen in totaal. Gaan regelmatig met vrienden naar de dierentuin, wandelen in het bos etc. Om het jaar organiseren wij een "hoera alles" feestje, waar we alles vieren (verjaardagen, trouwdag, nieuwe baan, behalen van een diploma etc). Dat doen we vooral op een locatie, zodat we er zelf weinig werk (en rotzooi) aan hebben. Op de kinderverjaardagen komt alleen familie, maar dat is dus echt niet zo veel.
     
  18. Vissenkom

    Vissenkom Bekend lid

    9 aug 2024
    619
    678
    93
    Vrouw
    De balans over november 2023 - december 2024 in tweedehands aankopen is opgemaakt. Dit betreft alle uitgaven inclusief verzendkosten (bijvoorbeeld via Vinted), maar exclusief benzinekosten voor bijvoorbeeld een dagje kringloop.

    Betaald: 853,06
    Nieuwprijs: 2866,31
    Bespaard: 2013,25
    Besparing van 70%

    Dit is toch heerlijk om te zien. Ik koop hierdoor soms wel duurdere items dan ik nieuw zou kopen (bijvoorbeeld wollen kleding), maar de prijs die ik dan via Vinted betaal is alsnog lager dan een nieuwe trui van, zeg, de Hema.

    Ik vraag me vooral af hoe mensen dit doen als je nooit tweedehands koopt. Hier zit ook een rugdrager bij, 'nieuwe' buggy, loopfiets voor de peuter etc. Het scheelt zoooooveel geld.
     
  19. Fruity90

    Fruity90 Fanatiek lid

    16 jan 2022
    2.887
    4.160
    113
    Vrouw
    Nou bijvoorbeeld gewoon veel geld verdienen :p.
    En ik koop niet bijster veel, ik zou niet weten waar ik 850 euro in een of twee maand tweedehands aan uit zou moeten geven, geen kinderen hebben helpt denk ik ook wel. Ik geef ook geen 850 euro uit aan nieuwe kleding.
     
  20. Vissenkom

    Vissenkom Bekend lid

    9 aug 2024
    619
    678
    93
    Vrouw
    Haha ja, wij verdienen gewoon prima, maar als ik zie dat mensen hun hele babyuitzet nieuw halen... Dat is me een rib uit je lijf. Maar goed, zij spenderen daar wellicht hun spaarrekening aan, wij geven dat uit aan een complete huisverbouwing :roflmao:

    En 't gaat verder om een jaar en twee maanden he ;)
     

Deel Deze Pagina