Wie van jullie heeft een paard?

Discussie in 'De lounge' gestart door Yeuu, 21 jan 2025.

Topicstatus:
Niet open voor verdere reacties.
  1. NiekeKris

    NiekeKris VIP lid

    13 apr 2008
    23.133
    8.867
    113
    Ik zou zelf beginnen met een verzorgpony, als ze die nog niet hebben dan natuurlijk. Er ik weet niet hoe oud je dochters zijn, maar ik zie hier dat veel kinderen zo tussen de 12 en 15 vrij plotseling stoppen. Daarnaast moet je er ook rekening mee houden dat als de pony op ‘auto afstand’ staat, je altijd mee moet tot ze zelf een scooter of rijbewijs hebben; als je geen verzorger ofzo hebt, waarschijnlijk 7 dagen in de week.

    Hier kijk ik het aan tot mijn dochter 16 is. Als ze dan nog steeds rijdt en het nog steeds zo leuk vindt ed, dan gaan we er wel eens serieus over nadenken. Dan kan ze zelf wellicht ook wat bijdragen in de kosten dmv een bijbaantje ed. En dan kunnen we de dagen verdelen als we dat willen.

    Tot die tijd kan ze op de manege een verzorgpony verzorgen. Eventueel als ze ietsje ouder is (ze is nu 12) ook nog van een particulier iemand erbij. En thuis hebben we katten en een hond, dus dieren genoeg. ;) Zo komt ze toch enigszins aan haar trekken. ;)
     
  2. sidmick

    sidmick VIP lid

    23 jun 2008
    17.803
    4.185
    113
    Zelf geen ervaring maar onze buren hebben een paard voor hun 3 dochters.
    Wat ik van hun verneem is dat de kosten zo een 600 euro per maand zijn buiten bijkomende dierenarts kosten.
    Ook worden de meiden nu pubers en hebben met school en bijbaantjes geen tijd meer
     
  3. Snoopy1979

    Snoopy1979 VIP lid

    8 okt 2006
    34.227
    7.275
    113
    Vrouw
    Brabant
    Ik zou ook nog even wachten, jongste was een paardenmeisje vanaf dat ze 1 jaar was, maar ze rijdt nu al 1,5 jaar niet meer (ze is nu bijna 15). Houdt nog wel van paarden en gaat soms ergens helpen met de paarden en uitmesten enzo en zijn nu aan het kijken voor een verzorgpony, om mee te wandelen en alles eromheen, niet om mee te rijden.
     
  4. Amberxx

    Amberxx VIP lid

    6 nov 2013
    5.018
    5.227
    113
    Ik heb jarenlang een eigen paard gehad. Maar mijn ouders konden echt niet continu mee. Dus zelf fietsen. Is dat bij jou niet mogelijk?

    Wat iemand eerder aangaf klopt wel. Het was een aantal jaren echt geweldig maar vanaf de latere tienerjaren werd het een opgave. Dagelijks gaan is niet eens een optie hoor. Ik neem aan dat jullie ook andere activiteiten hebben (school, speelafspraakjes met vrienden, sociale activiteiten binnen het gezin of met familie). En paardensport is mooi met goed weer. Maar in de winter vriest het. En in het najaar met regen en modder is het minder aantrekkelijk.

    Verkijk je niet op de tijd. Je kunt niet "even" gaan. Een paard moet je verzorgen voor en na het rijden. En je hebt reistijd in jullie geval. Na afloop douchen. Je bent iedere keer zo een paar uur van huis. Hoe ga jij dat doen met je huishouden en de boodschappen of andere zaken als je daar (bijna) dagelijks bent?

    En vanaf 15 hebben de meeste kinderen een bijbaan en een eigen sociaal leven met vriendinnen. Dan kunnen interesses snel verdwijnen.

    Ik zou gaan voor een lease pony of verzorgpony. Zelf heb ik nooit overwogen een paard aan te schaffen.
     
  5. Jetje1

    Jetje1 Bekend lid

    1 mrt 2011
    548
    269
    63
    En toch kan het. Ik werk 28 uur. Mijn dochters kunnen echt nog wel afspreken. Wij hebben een binnenbak dus in de winter kunnen wij gewoon trainen. En 7 dagen in de week zijn wij bij de paarden. En de echte doorzetters blijven ook rijden als ze ouder worden en anders stoppen ze dat is toch niet erg. Maar het is alleen mogelijk als de ouders er 200% achter staan.
     
  6. GroeneBomen

    GroeneBomen VIP lid

    7 mei 2019
    23.638
    27.293
    113
    Vrouw
    Als mijn pony er niet meer is, wil ik geen nieuwe meer. Het is zo duur geworden en zoals nu met de btw verhoging op voer jeetje... hooiprijs is intens dan, vreet tijd en na al die jaren is het vooral een gevoel van ik moet er heen. Mijn kinderen krijgen dus geen pony.

    Dierenarts hebben we nog mazzel mee maar als er wat is,kost t idd een vermogen. Hoefsmid is ook fiks duurder geworden.

    Mijn moeder heeft vaak gezegd dat ze spijt geeft gehad van die aankoop voor mij. Qua tijd, geld, etc. En ik snap het echt wel nu
     
  7. Jetje1

    Jetje1 Bekend lid

    1 mrt 2011
    548
    269
    63
    Hier hebben mijn ouders altijd genoten van de paardensport. En nu zijn ze weer bij alle wedstrijden van mijn dochters. En mijn moeder gaat nog steeds met mij mee op wedstrijd. Het is een way of life. En daar moet je tegen kunnen.
     
  8. GroeneBomen

    GroeneBomen VIP lid

    7 mei 2019
    23.638
    27.293
    113
    Vrouw
    Ik zit er al 30 jaar in maar ik snap mijn moeder echt wel.

    Mijn vader vond het paard wel leuk en was extra achterwacht bij vakanties etc maar helaas is papa er niet meer
     
  9. Dubbelgeluk

    Dubbelgeluk VIP lid

    18 mei 2013
    13.073
    12.030
    113
    Ik weet niet of het met doorzetten te maken heeft. Kosten, werksituatie, thuissituatie, het zijn allemaal afhankelijkheden. Ik ben het wel met @Amberxx eens dat ik de tienertijd met pony’s de leukste tijd vond.

    Ik heb vanaf mijn 10e een eigen pony gehad, maar wij hadden ruimte om haar thuis te stallen. Ik kon uit school makkelijk langs, ze kon 24/7 naar buiten, dus een dagje niet rijden was ook niet erg. Toen ik overstapte naar een paard was het nog steeds leuk, maar achteraf had ik na haar moeten stoppen.

    @Yeuu ik zou leasen of een verzorgpaard zoeken. Op Facebook zijn er groepen waar mensen op zoek zijn naar een verzorger, daar zou je je kunnen aanmelden. Er komen soms echt hele leuke pony’s voorbij.
     
    Amberxx vindt dit leuk.
  10. GroeneBomen

    GroeneBomen VIP lid

    7 mei 2019
    23.638
    27.293
    113
    Vrouw
    Ook eens met amber, tienerpaardentijd was echt de leukste tijd, lol met je knol met je vriendinnen.

    Met studie, bijbaan etc begon het wel te veranderen.
     
  11. Amberxx

    Amberxx VIP lid

    6 nov 2013
    5.018
    5.227
    113
    Als jij iedere dag naar je paard moet is er weinig tot geen tijd meer voor andere dingen. Kinderen hebben ook tijd nodig voor hun schoolwerk, vrienden en uitrusten. Daarnaast komt de bijbaan of stages op een gegeven moment. Hoewel ik Kinderen kende (en nog steeds ken) die paarden reden voor anderen als bijbaan (die kregen dus betaald). Of ze reden de pony's naar een bepaald niveau en die werden dan goed verkocht. Maar dat zijn uitzonderingen en talentvolle kinderen. Daar lijkt hier geen sprake van te zijn.

    Andere uitzonderingen zijn mensen met paarden aan huis. Of die stalling hebben waar ze veel voor je doen.

    Maar in andere gevallen is het echt gewoon veel te duur. En kost het enorm veel tijd als je het paard niet kunt delen met anderen.
     
    GroeneBomen vindt dit leuk.
  12. Lill

    Lill VIP lid

    24 aug 2008
    10.219
    6.893
    113
    Vrouw
    Ja en nee, zoals ik hier lees rijden zij/jullie ook wedstrijden. Dan sta je er toch vaak al wat anders in dan de mensen die het alleen (nog) voor de hobby doen. En daar is niks mis mee verder, maar valt me wel op in het algemeen.
    Wanneer je inderdaad 'traint' en naar wedstrijden gaat wordt het ook sneller een 'way of life'. Hoewel mijn paard voor ik mijn zoontje had ook wel echt een deel van de dag in beslag nam, en ik echt iemand was die uren op stal hing, maar dat was toen prima. Kon ik prima draaiend houden naast werk en huishouden ed. Merk dat dat nu toch lastiger gaat, en dat is ook wel iets waar ik met een vriendin en stalgenoot tegenaan loop. We reden regelmatig buiten samen, maar soms moet ik dat afblazen door 1 of ander. Verplichtingen op school, of andere dingen die ik toch op mijn vrije dagen moet plannen. En dat is op den duur wel gaan botsen, omdat zij geen kinderen heeft en buiten werktijd kan gaan en staan waar en wanneer en hoe lang ze wil. Als ik naar stal ga moet ik toch vaak in de gaten houden dat ik weer op tijd terug ben, en merk dat dat bij mij de pret erg drukt. het 'onbevangene' en ontspannen is er op die manier toch wat meer af.
    Ik snap echt wel waarom er zoveel mensen zijn die als ze kinderen krijgen uiteindelijk ervoor kiezen hun paard weg te doen omdat ze beter gunnen. Heb er zelf ook vaak genoeg over nagedacht.
     
    Amberxx en Dubbelgeluk vinden dit leuk.
  13. Manolito

    Manolito Fanatiek lid

    12 sep 2016
    2.654
    2.100
    113
    Ik heb 2 paarden.
    En ja, dat kost veel tijd en geld.
    Denk aan Stalling (afhankelijk van waar je staat en faciliteiten tussen ca. 200,- tot 400,- p.m per paard), hoefsmid elke 7 wk, voer (brok, supplementen), soms eens een nieuw item voor het paard, lessen (70,- p. Wk, 2 lessen privé), zadelpasser voor onderhoud van je zadel/paardenrug, verder dan nog dierenarts.. tja dat is ook een beetje mazzel hebben. Ik heb 1 met een flink management (regelmatig DA en chiropractie) en 1 die wat minder mankeert. Maar toch denk ik dat je wel moet rekenen op minimaal 500,- per jaar per paard wat je achter de hand moet hebben daarvoor. 1x koliek was hier 700,- . Dus ik bedoel maar. Ik denk dat ik voor mijn 2 paarden zo'n 800,- per maand kwijt ben.
    Daarnaast slokt het veel tijd op. Ik ben er elke dag ca 3 uren (minimaal)
     
  14. Nellie4

    Nellie4 Fanatiek lid

    25 jan 2017
    4.873
    7.937
    113
    Hoe doe je dat dan als je op vakantie gaat of een weekendje weg? Ik neem aan dat je dat wel eens doet.
     
  15. Manolito

    Manolito Fanatiek lid

    12 sep 2016
    2.654
    2.100
    113
    Als je een pony/paard wilt aanschaffen; laat het dier keuren. Liefst door een onafhankelijk arts. En laat ook bloed afnemen. Zeker als je bij een handelstal wilt kopen. Er wordt nogal wat gesjoemeld.
     
  16. Lill

    Lill VIP lid

    24 aug 2008
    10.219
    6.893
    113
    Vrouw
    Op dit moment staat ie op een stal waar veel gedaan word. Maar goed. Daar moet je dan idd iets voor regelen. Ofwel met je stalgenoten ofwel met andere mensen.
     
    Nellie4 vindt dit leuk.
  17. Jetje1

    Jetje1 Bekend lid

    1 mrt 2011
    548
    269
    63
    En dan zowel klinisch als röntgen. Er zijn ook wel betrouwbare stallen hoor. Niet alles is negatief in de paardenwereld.
     
  18. Manolito

    Manolito Fanatiek lid

    12 sep 2016
    2.654
    2.100
    113
    Nee, niet alles. Maar degenen die niet 100% fair zijn ruiken op een afstand of je beslagen ten ijs komt of niet. Heb helaas met 1 van mijn paarden een slechte ervaring met een handelaar(ster).
     
  19. Freynar

    Freynar Actief lid

    30 dec 2024
    261
    219
    43
    Vrouw
    Als je een paard hebt moet je eigenlijk ook een betrouwbaar iemand hebben die soms de zorg even over kan nemen. Ook al staat je paard op een manege die de basis zorg doet.

    Wij hebben jarenlang een betrouwbare oppas gehad, andersom waren wij ook de oppas voor haar paard. We hadden de afspraak voor een vaste in de week dat we het andere paard verzorgde.

    Na het overlijden van haar paard reed ze haar vaste 2 lessen in de week op mijn paard.

    Hoe gek je ook op je paard bent , of zoals ik haar altijd noemde mijn draak:p het is heerlijk dat je soms gewoon even niet hoeft. Én mocht er wat zijn er een betrouwbaar iemand is die met evenveel liefde voor je paard zal zorgen.

    Overigens zei mijn vader altijd
    “ Jij wil een paard , jij zorgt ervoor. Het is niet mijn verantwoordelijkheid en zal het niet worden.”
    Nou diezelfde man heeft altijd zonder klagen de verzorging over genomen als ik ziek was of echt niet kon.
     
    Nellie4 vindt dit leuk.
  20. Somita

    Somita Fanatiek lid

    22 sep 2020
    1.462
    833
    113
    Wij hebben sinds 2 maanden een eigen paard.
    Paard staat bijna in onze achtertuin zeggen wij gekscherend.
    Het is nog geen 10 minuten fietsen.

    Het kost een hoop tijd.
    We hadden een leasepony en daar was ik 1.5 a 2 uur per dag, maar nu met een eigen paard is dat meer, mede ook wel omdat we tussendoor nog even een koppie doen.

    Ons paard is jong, onze dochters kunnen erf nog niet op rijden en dat valt toch wel tegen dat hij nog zo groen is, ik zou dit niet snel aanraden als je weinig ervaring hebt met jonge paarden.

    Wij betalen 350 euro stalling, komt de hoefsmid nog bij 1x per 2 maanden.
    Maandelijks een zandkuur en alle extra kosten voor aanschaf spullen.

    Het is hier zo dat ik veel doe dus mijn dochters gaan 2 a 3 x per week mee en we hebben een meisje die hem 2x per week verzorgd.

    Ook hebben wij 1x per week binnenzetten en gemiddeld 3x per maand in het weekend een binnen of buitenzet beurt.
     

Deel Deze Pagina