Bevrijdingsdag 2025, dag vrij van de baas? ;-)

Discussion in 'De lounge' started by Gizzie1983, Jan 29, 2025.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. Deedee91

    Deedee91 VIP lid

    Jun 10, 2015
    13,628
    5,656
    113
    Dat klinkt goed zeg! Maar neem aan dat hij niet meer betaald krijgt op bijv een feestdag.Ik moet zelf ook vrij nemen op feestdagen maar zoals hemelvaart dat betekend gewoon 0 voor ons en zo onnodig. Feestdagen zijn bij ons ook extra betaald.
     
  2. Dubbelgeluk

    Dubbelgeluk VIP lid

    May 18, 2013
    13,073
    12,030
    113
    Klopt, het is een gewone werkdag als hij ervoor kiest wel te werken. Meestal neemt hij gewoon vrij.
     
  3. Anouk2005

    Anouk2005 VIP lid

    Mar 21, 2012
    23,181
    16,514
    113
    dokters-assistente
    De Glazen Stad
    Wij zijn dit jaar aan de beurt en we zijn volgens CAO vrij, heerlijk want voor mij betekent het een lang weekend want het valt op maandag.
    Geldt ook voor Pasen en Pinksteren en ook Hemelvaartsdag want ook deze valt op een werkdag, heerlijk!!
     
    Cornflake likes this.
  4. nijn37

    nijn37 Fanatiek lid

    Aug 13, 2006
    2,700
    2,382
    113
    Als je geen cao hebt, dan mag je alleen hopen dat je werkgever hier positief op antwoordt want het is geen recht. Binnen cao's is het ook op veel verschillende manieren geregeld. Bij mijn eerste werkgever gaf de cao aan dat het eens in de 5 jaar een vrije dag was, maar daar moest je wel een vakantiedag voor inleveren. Bij mijn tweede werkgever was het eens in de 5 jaar een gratis vrije dag. En bij mijn huidige werkgever zijn we volgens de cao ieder jaar vrij op 5 mei, dus dat is erg luxe.
     
  5. Fantykoekie

    Fantykoekie Fanatiek lid

    Jul 18, 2018
    2,956
    3,836
    113
    Female
    Ik werk in een soort weekendpost (vrijdag, zaterdag en zondag) en wij hebben recht op 10 feestdagen (België). 2 of 3 dagen vallen op mijn werkdagen. De overige 7 of 8 dagen mogen we zelf kiezen wanneer we die nemen. Dat vind ik echt fijn.
     
  6. Vogelinnetje

    Vogelinnetje VIP lid

    Nov 3, 2009
    7,175
    6,577
    113
    Mijn vorige baan was bij een bedrijf van een Duitse investeerder. Die wilde iets terugdoen voor wat de Duitsers Nederland in de oorlog had aangedaan in de vorm 5 mei een vaste vrije dag :)

    Ik heb nu wel vrij, maar ik merk het niet aan mijn vrije dagen: wij moeten een x aantal uur werken in het jaar en als vrije dagen op je vaste vrije dag of in het weekend vallen, dan werk je te veel en krijg je extra verlofuren ter compensatie. Maar andersom: als al die dagen op je werkdagen vallen, dan haal je de uren niet en word je negatief gecompenseerd. Maar er is genoeg ruimte om dagen mee te nemen, waardoor je in de niet gunstige jaren genoeg te besteden hebt.
     
  7. MnnW

    MnnW Fanatiek lid

    Jun 10, 2013
    3,244
    2,361
    113
    Female
    Dat is als huisarts dus zo irritant... alle huisartsenpraktijken open, draait het ziekenhuis een feestdagdienst! Niemand te bereiken, geen snelle foto of bloeduitslag...

    Gelukkig dit jaar de spoedpost open en lekker vrij!
     
    Liekje81 likes this.
  8. nelta

    nelta VIP lid

    Apr 28, 2009
    18,625
    9,137
    113
    Female
    Rotterdam
    ZKNs zijn wel open normaal. Al weet ik het dit jaar niet. Dit zitten hier best in de buurt tegenwoordig.
     
  9. MnnW

    MnnW Fanatiek lid

    Jun 10, 2013
    3,244
    2,361
    113
    Female
    Beperkt open. Geen poli spreekuren of geplande diagnostiek/ingrepen, dus net als in het weekend alleen spoed via SEH, veel minder personeel.. is best lastig als alle huisartsenpraktijken wel 'gewoon' open zijn (en best belachelijk dat het zo is en dat ze dat niet afstemmen..)
     
  10. Casara

    Casara Fanatiek lid

    Aug 20, 2014
    2,263
    416
    83
    Bij ons andere jaren wel, dus bijv 2010, 2015 etc. Dus zal nu ook wel weer zo zijn (ik werk niet meer in de huisartsenpraktijk inmiddels)
     
    Liekje81 likes this.

Share This Page