Welk bedrag voor kleding volwassenen?

Discussie in 'De lounge' gestart door Madam1983, 12 feb 2025.

Topicstatus:
Niet open voor verdere reacties.
  1. artie

    artie Fanatiek lid

    27 sep 2021
    3.557
    3.887
    113
    Vrouw
    Hier ook geen vast bedrag, we kijken naar wat we nodig hebben.
    En af en toe neem ik mijn moeder mee en die wil altijd trakteren :roflmao: paar weken geleden 3 paar schoenen van haar gekregen :oops:
    Man heeft 2 winkels waar hij altijd slaagt, de WE en de Jules. Ikzelf in de lolaliza en de MS mode. Allemaal dus wat middenmaat winkels qua bedrag, niet super goedkoop maar ook niet super duur. En we gaan ook niet heel vaak shoppen. We letten wel op maar vinden kwaliteit ook belangrijk dus geven liever er iets meer uit aan iets wat lang meegaat.
    Als ik nu echt een schatting moet doen denk ik voor ons samen per jaar ongeveer 1000 euro ofzo. Maar kan er ook helemaal langs zitten.
     
  2. artie

    artie Fanatiek lid

    27 sep 2021
    3.557
    3.887
    113
    Vrouw
    Met bh kom ik wel aan maar misschien maar dat zie ik niet echt bij kleding. Denk dat dat ook nog eens 300 a 400 per jaar is met dank aan mijn grote boezem die enkel in dure merken past:p
     
  3. JustNice

    JustNice Bekend lid

    3 jul 2008
    908
    140
    43
    Zuid Holland
    Hier zetten we per gezinslid €100,- per maand opzij. Wil niet zeggen dat we dat iedere maand verbruiken. De ene maand shoppen we uitgebreid, en de andere maand minder of zelfs niet. Als we gaan shoppen dan komt dat uit dat potje. Maar kijk dan niet precies of het evenredig per persoon is verbruikt. Kopen wat nodig is en wat we mooi vinden. dit werkt prima bij ons.
     
  4. Mythique

    Mythique Fanatiek lid

    3 apr 2015
    4.778
    3.907
    113
    Op één of andere manier kosten die jurken bij mij altijd nog steeds minstens 100 per stuk op de sample sale...? Laatste keer 2 pakken gekocht en ik was gewoon 450 euro verder!
     
  5. Dubbelgeluk

    Dubbelgeluk VIP lid

    18 mei 2013
    13.073
    12.030
    113
    Ja mij viel dit ook op. Jurken zijn nog 120 euro. De online sale is vaak gelijk, dus ik ga niet meer naar de sample sale.
     
  6. Shay25

    Shay25 Fanatiek lid

    16 okt 2018
    2.811
    2.501
    113
    Vrouw
    #46 Shay25, 15 feb 2025
    Laatst bewerkt: 15 feb 2025
    Ik doe ong 2 of 3 jaar met een winterjas, dan wil ik een andere kleur of vorm, meestal rond de 150 euro.
    Verder kleding van mij koop ik op zalando en dat kost sowieso weinig of bij de norah, bloese voor 25-30 euro. Spijkerbroeken zijn vaak wel duurder omdat ik het belangrijk vindt dat hij mooi zit en ik heb meerdere modellen, flared, tight, baggy.
    Verder schoenen zit in vaak in de skechers, dus rond de 40 euro en na deze winter moet ik echt andere hoge stappers dus wacht ik echt op de sale, dat redden deze nog wel.
    Ik ben de ene maand 100-200 euro kwijt en de andere maand koop ik niets.

    Ik draag kleding zeker niet af, als het af is, dan vallen bij mijn mening de gaten erin en dan is de vorm er allang uit en verwassen.
    Ik vind dat je er leuk uit mag zien, vooral omdat jij het waard bent.
     
  7. Neuzeke

    Neuzeke VIP lid

    3 sep 2019
    13.664
    18.730
    113
    Vrouw
    Dat zal niet veel zijn.
    Ik hou sowieso niet van winkelen dus beperkt het zoveel mogelijk.

    Verder vind ik 2de hands (kringloop en vinted) prima.
    Zo vind ik het fantastisch om dan een broek met ticketje nog aan voor een 3 /4 euro te kopen of zag ik tijdens het passen iets mooi maar oeps wat duur en dan ga ik op vinted eens kijken naar dat merk en vind ik vaak wel iets in dezelfde slag voor een klein bedrag.

    Mijn man heeft wel meer kledij maar ook hij heeft door dat sommige kringloop winkels splinternieuwe of zo goed als nieuwe broeken verkopen voor een spotprijsje.
     
    vlinderCN en citroenrasp vinden dit leuk.
  8. Youtan

    Youtan VIP lid

    9 jun 2015
    6.495
    4.332
    113
    Vrouw
    Wat ik hier grotendeels voorbij zie komen, dat redden wij niet. Geen budget hier, maar we geven wel meer uit dan de meesten hier zo te zien. Ik hou wel van merken, niet de duurste (denk ik). Zo is mijn dikke winterjas van Scotch en Soda en mijn wollen winterjas van Esprit. Bikini’s koop ik er ook meerdere van per jaar. En zeker minimaal 6 paar schoenen… Dan zit ik al ver over de bedragen heen die ik hier zie! Dan heb ik nog niet eens een onderbroek of een bh :D
     
    Cornflake en Sado vinden dit leuk.
  9. Oilell

    Oilell Fanatiek lid

    8 okt 2018
    3.224
    4.456
    113
    Vrouw
    Ik begin altijd in het "niemand wil het hebben" rek (als je binnen komt rechts in de hoek). Daar had ik dit keer 2 jurkjes en een shirt voor samen 25 euro geloof ik. Maar sommige dingen blijven duur inderdaad. Heb er ook inderdaad wel eens 180 euro uitgegeven voor 1 jurk. En die mooie satijnen pakken zijn ook echt niet goedkoop.

    Mijn kast is in principe compleet. Dus ik doe ook echt iets weg als er iets nieuws komt. Als het nog verkoopbaar is, dan gaat dat geld het potje kleding in. Maar die complete kast maakt dat ik weinig koop, en dus vaak prima binnen budget blijft met een dure jas/jurk. Van ladress heb ik jurkjes hangen die al zeker 5 jaar meegaan, ik in ieder geval 3x per maand draag en mooi blijven. Mijn winterjas was iets meer dan 200 euro, maar die gaat al 6 jaar mee. Als ik dan kijk naar de afschrijving die ik er op heb (en dus opzij zou moeten zetten ter vervanging), is dat ongeveer 3 euro per maand voor 5 of 6 jaar. Dat kan prima uit mijn budget van 50 euro per maand.
     
  10. Oilell

    Oilell Fanatiek lid

    8 okt 2018
    3.224
    4.456
    113
    Vrouw
    Maar draag je dan ook zo veel bikini's? Hoe lang gaan die dan mee?
    Zelfde voor schoenen. Met minimaal 6 paar schoenen per jaar, heb je na 3 jaar toch gewoon 20 paar schoenen staan?
     
  11. Youtan

    Youtan VIP lid

    9 jun 2015
    6.495
    4.332
    113
    Vrouw
    #51 Youtan, 15 feb 2025
    Laatst bewerkt: 15 feb 2025
    Ik doe misschien 2 jaar met een bikini? Wij gaan wel elke schoolvakantie op vakantie (en 5 weken in de zomer).
    6 paar schoenen per jaar vind ik ook echt niet veel, 2 paar winter, (laars?), 2 paar zomer (loafer, sandaal), slippers, sneaker, golfschoen, hockeyschoen, tennisschoen.
    Een slipper/sandaal/loafer doe ik zelden langer mee dan 1 of max 2 jaar).

    uhm…. En ja, ik heb aardig wat schoenen staan. Zeker nu mijn dochter uit haar schoenen groeit, die mij perfect passen (rode Jordans, paarse Jordans).
     
    Sado vindt dit leuk.
  12. Anouk2005

    Anouk2005 VIP lid

    21 mrt 2012
    23.181
    16.514
    113
    dokters-assistente
    De Glazen Stad
    Ik koop weinig kleding voor mezelf, ik heb genoeg liggen en dure kleding ben ik ook niet waard.
    We leven in een huis waarin een hond leeft die zowat het hele jaar lijkt te verharen dus op de dagen dat ik niet hoef te werken draag ik iets wat tegen een stootje kan, een jeans met een sweater of blouse. Voor mijn werk draag ik veelal een lekker zittende pantalon met een leuke trui/ blouse maar die trek ik direct uit wanneer ik thuiskom.
    De oudste kinderen kopen veelal hun eigen kleding en dan vooral de oudste want die verdiend inmiddels meer salaris dan dat ik verdien, voor de middelste leg ik weleens iets bij want die kan niet zoveel werken omdat ze nog naar school gaat.
    Mijn man koopt zijn eigen kleding en geen idee wat die daaraan uitgeeft, moet die zelf weten, is zijn eigen geld en niet dat van mij dus wil hij dure sportschoenen kopen dan moet die dat vooral doen.
     
  13. Paardenbloem

    Paardenbloem Bekend lid

    31 mei 2022
    761
    1.229
    93
    Vrouw
    Ik ben blij dit te lezen. Ik geef ook echt veel meer uit dan wat ik hier lees gemiddeld:oops:
    Niet dat ik erg veel koop, maar ik vind wel dat een beetje kwalitatieve kledingstukken gewoon veel kosten per stuk. Oh en dat ik te zwaar ben, maakt ook wel dat ik iets meer moeite doe om echt iets te vinden dat een beetje flatteert.
    En bijvoorbeeld €35 per maand voor een kind las ik ergens; dat ben ik al kwijt als ik wat ondergoed voor een kind haal.
    Ik vind het heel knap als men dit redt overigens.
     
    mamameer, Wensvoor4, Youtan en 3 anderen vinden dit leuk.
  14. Oilell

    Oilell Fanatiek lid

    8 okt 2018
    3.224
    4.456
    113
    Vrouw
    Als mijn dochter in een nieuwe maat komt, dan heeft ze best veel nieuwe dingen nodig. Laatst waren haar voeten gegroeid, tjah dan heeft ze toch 2 paar nieuwe schoenen (stevige leren schoenen en een paar sneakers ter afwisseling) en een paar regenlaarzen nodig. Ze gaat nu over van 98 104/110. Dat betekent 5 nieuwe broeken, 6 truien, 1 vest, 7 tshirts, 12 onderbroeken, hemden en een jas. Schoenen bij elkaar waren 150 euro, winterjas 50. Nu ze 4 is, begint ze steeds meer mening te krijgen over wat ze wel/niet mooi vindt. Een 3pack denim leggings van de h&m kan nu nog prima, dan kom ik ongeveer op 10 a 15 euro per broek. Maar zeker in de pubertijd wil ze dat straks natuurlijk niet meer aan. En kom ik niet meer weg met voornamelijk Hema/zeeman/2e hands. Ze wil zelf ook graag leuke rokjes/jurkjes dragen, dus dat komt nog bij wat wij vinden dat ze nodig heeft.
    Aan de andere kant koop ik nu inderdaad voor een euro of 30 ondergoed, maar ik verwacht de rest van het jaar (en misschien volgend jaar ook nog, afhankelijk van de groei) daar geen geld meer aan uit te geven. Dus wat dat betreft denk ik dat ik gemiddeld inderdaad aardig uitkom rond de 40 euro per maand, tenzij ze dit jaar nog een paar nieuwe schoenen nodig heeft (dan wordt het krap). Maar ik verwacht ook dat aan het einde van de basisschool dat bedrag om hoog zal moeten.
     
  15. Consuminderma

    Consuminderma Bekend lid

    27 apr 2024
    866
    597
    93
    Tweedehands is geen vies woord meer voor pubermeiden hoor. Niet voor allemaal althans. Dochter is nu 18 en koopt meer tweedehands dan nieuw, en dat geldt voor kleding, boeken, Lego en spulletjes voor op haar kamer. En ik zie echt veel meer jonge meiden in kringlopen.
    Voor zoon van bijna 10 vind ik de laatste tijd regelmatig mooie overhemden bij onze kringloop. Zijn 3.50 per stuk en de meeste ongebruikt, vaak duurdere, onbekende merken. Hij weet dat en als het ruitje hem bevalt en ze zien er netjes uit vindt hij dat helemaal prima. Sowieso vindt hij het helemaal prima als hij niet mee hoeft:roflmao:
     
    citroenrasp, NiVa0230, Athina en 2 anderen vinden dit leuk.
  16. Paardenbloem

    Paardenbloem Bekend lid

    31 mei 2022
    761
    1.229
    93
    Vrouw
    Klopt, de leeftijd maakt ook wel verschil.
    Maar mijn meiden dragen veel jurkjes en rokjes en die zijn (waar ik koop/bestel) toch snel €30-€40 of meer. En dan nog een shirtje, vestje, maillot of kniekousen erbij. En een mooi zittende, stevige spijkerbroek voor zoon die heel hard groeit en stevige bovenbenen heeft ben ik ook zo €50 kwijt.
    Maar ik moet ook eerlijk zeggen dat bij het kleding kopen voor de kinderen de prijs niet m’n allerbelangrijkste selectiecriterium is..
     
    Dubbelgeluk vindt dit leuk.
  17. NiekeKris

    NiekeKris VIP lid

    13 apr 2008
    23.132
    8.867
    113
    Mijn oudste (15) koopt ook graag in de kringloop en ik zie er inderdaad vrij veel meiden van 13-18 (en ouder natuurlijk ook ;)). Als je een fijne kringloop in de buurt hebt, kan dat goed werken. En ze bestelt ook wel eens wat op Vinted, dat is helemaal breder geaccepteerd, denk ik.

    Mbt de vraag uit de startpost: ik heb geen vast bedrag. Wel een maximaal bedrag per kledingstuk, al probeer ik daar als het even kan ruim onder te blijven. Maar ik koop iets als ik het nodig heb of als ik iets tegen kom wat ik leuk vind oid. Soms is dat maanden niets en dan opeens meerdere dingen tegelijk en/of kort achter elkaar iets. Ik zet wel 2x per jaar 400 euro digitaal apart voor kleding (incl. jassen, schoenen, ondergoed, enz.) voor mezelf, maar betaal ook wel eens wat van de lopende rekening en andersom. Net hoe het uitkomt.
     
    Consuminderma vindt dit leuk.
  18. frummelke86

    frummelke86 Fanatiek lid

    17 feb 2017
    2.040
    2.726
    113
    Vrouw
    Ik was diegene met 35 euro voor dochter. Moet ik wel bij zeggen dat mijn ouders altijd de winterschoenen en de winterjas kopen. Ik krijg ook wel wat van een vriendin, haar dochter is iets ouder. Mijn ouders kopen ook regelmatig nog wat extra's. En verder koop ik voor dochter bij de Wibra, zeeman, jola en Hema. Maar let ook op aanbiedingen. Ze zit nu in maatje 110. Maar zie ik de maillots bij de Hema in de aanbieding, voor de helft vd prijs, neem ik die gerust in 122 mee en leg ze weg. Schoenen zijn 2 paar per seizoen. Dalijk dus een paar leren sandalen en gympen.
     
    Paardenbloem vindt dit leuk.
  19. suus1983

    suus1983 VIP lid

    10 okt 2006
    50.158
    35.813
    113
    Veel pubers zitten daar niet op te wachten en dat hoeft ook niet. Ik koop zelf ook liever geen tweedehandskleding en dat mag ook.
    Toen ze zo jong waren gaf ik ook echt niet zoveel geld aan kleding uit hoor. Gaat toch stuk of wordt te klein. Nu hier 3 pubers en dan tikt het toch wel meer aan. De oudste wil ook graag wat merk etc. De schoenen gaan hier sowieso heel hard. Grote voeten, dus ook vaak nieuwe schoenen helaas.
     
    Youtan vindt dit leuk.
  20. Dubbelgeluk

    Dubbelgeluk VIP lid

    18 mei 2013
    13.073
    12.030
    113
    En vergis je niet in de kosten als ze een sport gaan doen. Sportschoenen en sportkleding tikt ook lekker aan.
     
    Youtan en Paardenbloem vinden dit leuk.

Deel Deze Pagina