Vraag voor HR medewerker- ontslagen worden en ziek door ongeval

Discussie in 'De lounge' gestart door siets, 20 feb 2025.

Topicstatus:
Niet open voor verdere reacties.
  1. Sado

    Sado VIP lid

    16 mei 2016
    19.044
    17.015
    113
    Dit.
    Dit zijn echt geen vragen voor op een forum - bespreek dit met een professional die jouw volledige situatie kent.
     
    nizzie86 vindt dit leuk.
  2. Vogelinnetje

    Vogelinnetje VIP lid

    3 nov 2009
    7.182
    6.579
    113
    Maar als een hele afdeling wordt opgeheven en iedereen eruit moet, betekent dat dan dat je 'geluk' hebt door ziek te zijn, want dan mag je als enige blijven? Is die regel niet meer bedoeld dat je niet vanwege je ziekte ontslagen mag worden, bijvoorbeeld als een deel van de afdeling ontslagen wordt? Of mag je niet in je ziekteperiode ontslagen worden, maar moet je er alsnog uit als je 100% beter bent gemeld? Omdat je dan een eerlijke kans hebt om te solliciteren?
     
    Paardenbloem vindt dit leuk.
  3. siets

    siets Fanatiek lid

    14 sep 2009
    1.235
    1.687
    113
    Leiden
    Dank jullie wel.
    Ik ben me er bewust van dat ik niets moet toezeggen of tekenen nu en overal moet proberen tijd te winnen zodat ik het rustig met mijn juriste kan overleggen.
    Ik kan haar maandag pas weer bereiken, dus ik hoopte alvast wat info in te kunnen winnen, want mijn case is specifieker dan wat staat op algemene internetpagina’s. Maar ik zal afwachten.
    Ik ben nu ziekgemeld, ga me vooral focussen op mijn herstel en proberen het wat los te laten voor nu.

    dank voor alle adviezen
     
  4. siets

    siets Fanatiek lid

    14 sep 2009
    1.235
    1.687
    113
    Leiden
    Ik zie dat je tegelijk met mijn laatste antwoord postte, dus ik had je bericht niet meer gelezen.
    Blijven is idd überhaupt geen optie.
    Mijn vraag is idd meer hoe dit het ontslagproces beïnvloed en eventuele gevolgen voor verzekering, kosten, ziektewet etc.
    Maar ik probeer dat voor nu maar te laten rusten. Maandag kan ik juriste bereiken en gesprek met HR staat pas later in de week.
     
  5. Gloveforever

    Gloveforever Actief lid

    21 nov 2022
    182
    218
    43
    Vrouw
    Ik werk voor een groot internationaal bedrijf waarbij ik als leidinggevende binnen HR te maken heb met reorganisaties, OR adviesaanvragen, aanzeggingen, afspiegelingsbeginsel etc dus ik denk dat ik jouw vraag kan beantwoorden.

    Op het moment dat je ziek thuis bent en de OR komt met een positief advies en jouw functie wordt boventallig verklaard, kun je alleen vooraangezegd worden. Hierbij krijg je de mededeling dat jouw functie is komen te vervallen maar dat dat pas van kracht wordt als je 100% hersteld bent.
    Op het moment dat je weer helemaal hersteld bent, zal de daadwerkelijke aanzegging volgen, met alle bijbehorende afspraken.
    Dus zoals eerder vermeld kun je niet ontslagen worden terwijl je ziek bent, maar je functie kan wel komen te vervallen. Het daadwerkelijke ontslag volgt bij hersteld zijn.
    Ik hoop dat dit antwoord geeft op je vraag.
     
    Zeebra, Nellie4, Leesteken en 2 anderen vinden dit leuk.
  6. Liekje81

    Liekje81 VIP lid

    6 sep 2013
    20.147
    23.230
    113
    doktersassistente
    Zevenhoven
    En wat dan als je niet herstelt? Even uit nieuwsgierigheid hoor, ik ben niet TO, haha.
     
  7. Vogelinnetje

    Vogelinnetje VIP lid

    3 nov 2009
    7.182
    6.579
    113
    Dan kun je na 2 jaar sowieso toch ontslagen worden?
     
  8. mamabri

    mamabri Fanatiek lid

    15 aug 2021
    3.240
    4.195
    113
    Vrouw
    Ja dit!
     
  9. siets

    siets Fanatiek lid

    14 sep 2009
    1.235
    1.687
    113
    Leiden
    Dankjewel!
    Dan ga ik me idd nu vooral richten op voorspoedig en goed herstel, maar weet ik ook dat ze niets kunnen/mogen pushen voor einde vd maand, als ik dan nog niet volledig hersteld ben.
    Niet dat ik daar heel bang voor ben, we gaan goed uit elkaar, maar goed om te weten wat mijn rechten hierin zijn. Dank voor je behulpzame advies!
     
  10. GroeneBomen

    GroeneBomen VIP lid

    7 mei 2019
    23.638
    27.293
    113
    Vrouw
    Vanuit eigen ervaring: dan mogen ze je na 2 jaar sowieso ontslaan en kun je wia traject ingaan
     
  11. GroeneBomen

    GroeneBomen VIP lid

    7 mei 2019
    23.638
    27.293
    113
    Vrouw
    Beterschap!
     
    siets vindt dit leuk.
  12. Gloveforever

    Gloveforever Actief lid

    21 nov 2022
    182
    218
    43
    Vrouw
    Tegen de tijd dat je 2 jaar ziek bent volgt een arbeidsdeskundig onderzoek. Dan wordt bepaald wat je wel en wat je niet kunt. Al in het 2e jaar van je ziekteverlof wordt er van je verwacht dat je al aan het “tweede spoor” gaat werken. D.w.z.: als je niet kunt terugkeren in je oude rol, dan eventueel in een andere rol intern of extern. Tegen de 2 jaar wordt er een WIA aanvraag gedaan. Er wordt dan sowieso een check gedaan of je je als werkgever aan de afspraken hebt gehouden. Indien niet, dan kan de salaris doorbetaling/dienstverband met nog een jaar verlengd worden. Anders neemt het UWV je ziekte casus over.
     
  13. Lexie74

    Lexie74 VIP lid

    14 sep 2006
    9.364
    200
    63
    Vrouw
    loonadministratrice
    nop
    Het arbeidsdeskundig onderzoek is al na 1 jaar ziekte. Daarin wordt bepaald of je een 2e spoortraject dient te volgen. En dan na totaal 2 jr ziekte mag men je ontslaan inderdaad, dan is er al een WIA aanvraag gedaan
     
  14. siets

    siets Fanatiek lid

    14 sep 2009
    1.235
    1.687
    113
    Leiden
    Dank voor de aanvulling, maar gelukkig wijst niets er op dat ik zal moeten rekenen op zo’n lang herstel.
     
  15. Liekje81

    Liekje81 VIP lid

    6 sep 2013
    20.147
    23.230
    113
    doktersassistente
    Zevenhoven
    O ja, natuurlijk. Niet bij stil gestaan :oops:
     
  16. Liekje81

    Liekje81 VIP lid

    6 sep 2013
    20.147
    23.230
    113
    doktersassistente
    Zevenhoven
    Ja, hier weet ik met vriend alles van. Gelukkig die WIA niet hoeven aanvragen.

    Vroeg me gewoon af hoe dat zit in TO's geval.
     
  17. Leesteken

    Leesteken Fanatiek lid

    14 okt 2018
    3.698
    3.491
    113
    Nee, dit mag niet. Alleen bij gehele bedrijfssluiting.
     
  18. Juul75

    Juul75 VIP lid

    8 apr 2010
    12.091
    7.843
    113
    Als je pas vorige week hebt gehoord van het voornemen heb je alle tijd om te overleggen met je jurist. Ze moeten een reorganisatie plan via de OR doen. Daar zal dan iets in staan over afvloeiingsregeling, afspiegeling, voorrang bij herplaatsing. Zoals ik het lees uit je verhaal willen ze alleen jouw afdeling sluiten en niet het hele bedrijf. Dat is niet met een maandje gebeurd. Grote kans dat je al hersteld bent voordat er iets formeel aangezegd wordt.

    Dus focussen op je herstel en lekker wachten waar ze mee komen. Dat zijn vaak betere pakketten dan bij gewoon ontslag.
     
    Neuzeke vindt dit leuk.

Deel Deze Pagina