Trump Poetin Europa. Hoe eng is het?

Discussie in 'Films, televisie en nieuws' gestart door Mamafiets, 25 feb 2025.

  1. Mamafiets

    Mamafiets VIP lid

    22 apr 2019
    18.370
    30.668
    113
    Vrouw
    Wat vinden jullie van de recente ontwikkelingen rondom Oekraïne?

    US en Europa drijven steeds verder uit elkaar.
    Trump kiest keer op keer de kant van Rusland, en zou liefst Oekraïne gewoon "weggeven".
    Ik denk dat t een kwestie van tijd is voor die uit de NAVO stapt.

    En ondertussen wordt er gepraat over het sturen van troepen naar Oekraïne.

    Ik wordt erg onrustig hiervan. De wereld verandert en mi niet ten goede.

    Hoe kijken jullie naar deze ontwikkelingen?
     
  2. tupp

    tupp VIP lid

    13 jun 2009
    22.767
    18.912
    113
    Vrouw
    lerares basisonderwijs
    Ik werd er al langer onrustig van, deze ontwikkeling is niet nieuw. We hebben in de eerste periode Trump al gezien waar hij naartoe wil. Ook Poetin maakt daar geen geheim van, zeker niet sinds hij de Krim veroverde. Dit speelde 10 jaar geleden al.
    Toch wilden we met z'n allen niet investeren in defensie. Beter de kop in het zand steken en vooral afzetten tegen meer samenwerking binnen Europa. En lekker intern ruziën over allerlei andere dingen, die lekker de aandacht afleiden maar veel minder belangrijk zijn.
    En laten we eerlijk zijn: de problemen die we nu langzamerhand onder ogen zien, leiden weer af van dat andere veel grotere probleem waar we weigeren ècht wat aan te doen. Want stel je voor dat je NU iets moet inleveren voor later.

    Nu willen we wel geld investeren in defensie, maar staan we overal achteraan. Het zal nog jaren duren voordat alles wat we nu bestellen, daadwerkelijk geleverd wordt. Defensie heeft veel vacatures die nu al niet gevuld worden, laat staan als je het leger zou willen uitbreiden.
    De kwaliteit van het Nederlandse leger is prima. Maar qua hoeveelheid en manschappen lopen we achter. En dat is in de meeste EU landen niet anders, vrees ik. Dus we staan er niet al te best voor.
    Hetzelfde met klimaatverandering. We willen er nu geen geld aan uitgeven en geen bedrijven tot de orde roepen. Pas als de schade onherstelbaar is, zullen we willen investeren en zijn we weer te laat.

    Heel eerlijk en egoïstisch: ik moet er niet aan denken dat onze twee zoons het leger in moeten. Als ik denk aan die Oekraïnse mannen die al jaren in de loopgraven zitten, ik vind het vreselijk.

    Ik probeer er maar niet te veel aan te denken. Ik volg het nieuws wel, maar op momenten dat ik niet de krant zit te lezen, geniet ik er maar gewoon van dat we in vrede, veiligheid en welvaart leven. Ik ben bang dat dit nog gaat veranderen tijdens mijn leven. En dan zou het doodzonde zijn als er op het moment dat het nog kon, niet genoeg bij heb stilgestaan hoe goed we het hebben.
     
    Kukido, Chelsey88 en Saartje33 vinden dit leuk.
  3. Sophy

    Sophy VIP lid

    28 aug 2011
    5.875
    2.875
    113
    Noord-Holland
    Van de week las ik: the old world is dying, the new world will emerge. This is the time of monsters.
    Je kunt ze zo aanwijzen.

    Om de nieuwe wereld te bereiken kunnen we langzaam die kant op gaan, of met 1 klap stort alles in en dan kunnen we opbouwen. Het lijkt de kant van de ineenstorting op te gaan.. snel, pijnlijk en dan is het klaar en kunnen we iets beters omarmen. Niet materialistisch, niet egoïstisch hoe we zijn geworden.. maar hopelijk iets "samen" :)
     
    Maryelle en Saartje33 vinden dit leuk.
  4. Bodien

    Bodien Fanatiek lid

    15 mrt 2013
    1.613
    165
    63
    Geen nieuws meer lezen :) Ik ging er eerst ook helemaal in op....maar nu probeer ik er zo min mogelijk van mee te krijgen en dat geeft een hoop rust
     
    Casara, Nova1986, Vero0504 en 1 andere persoon vinden dit leuk.
  5. Featherr

    Featherr Fanatiek lid

    20 jun 2016
    3.687
    3.128
    113
    Vrouw
    Brabant
    Om eerlijk te zijn denk ik nog steeds dat het wel meevalt.
    Poetin wil helemaal niet heel Europa overnemen. Als wij als 1 Europa terug vechten kan hij dit volgens mij helemaal niet aan. Hij wilde alleen stukken van Oekraïne hebben omdat dat volgens zijn kromme redenatie al van hem was.

    Trump is sowieso een idioot. Maar ook hierbij geven wij Amerika veel te veel macht dan ze werkelijk hebben. Wij als Europa kunnen heel die economie daar laten instorten en dan kunnen ze vrijwel niks meer in het buitenland want hun eigen land stort dan in.
    En als het zo doorgaat zou het me niks verbazen als daar burgeroorlogen komen.

    Het enige wat ik echt echt eng vind is dat de haat tegen vrouwen steeds groter lijkt te worden, ook in Europa. Maar vooral voor vrouwen in Amerika houd ik mijn hart vast. Ze willen terug naar 1950 toen vrouwen geen rechten hadden en vooral geen eigen keuzes.
    En ik ben bang dat dat uiteindelijk ook doorslaat naar ons en dat mijn dochters daar later last van krijgen.
     
    Zuul, Knuffelmonster, cowgirl80 en 3 anderen vinden dit leuk.
  6. Mamafiets

    Mamafiets VIP lid

    22 apr 2019
    18.370
    30.668
    113
    Vrouw
    Niet alleen vrouwen.
    Haat tegen iedereen die geen witte heteroseksuele christelijke (of, nou vooruit, atheïst mag ook) man is.
    En dit is niet alleen in de US. Je ziet en hoort het steeds meer om je heen.
     
    Vissenkom, Zuul, citroenrasp en 1 andere persoon vinden dit leuk.
  7. Featherr

    Featherr Fanatiek lid

    20 jun 2016
    3.687
    3.128
    113
    Vrouw
    Brabant
    Dat is zeker waar.
     
  8. Shalom

    Shalom Niet meer actief

    Helaas is er wereldwijd ook erg veel haat tegen christenen.
     
    Spectre vindt dit leuk.
  9. Cin85

    Cin85 VIP lid

    12 jan 2010
    12.491
    13.945
    113
    Vrouw
    Trump heeft het wel altijd het beste voor met 'zijn volk'. In zijn vorige termijn is de werkloosheid bijvoorbeeld een stuk minder geworden.
    Verder heeft hij nu in mijn ogen ook wel wat goede dingen gedaan mbt het klimaat bijvoorbeeld en het weren van transseksuelen bij sport bij de vrouwen.
    Maar, de laatste tijd lijkt hij de weg wel redelijk kwijt te zijn. Ineens de golf van Mexico, Groenland, Canada etc willen toe-eigenen, en als kers op de taart van Gaza een riviera willen maken. Echt, hoe verzin je het?!
    Dat klinkt als een klein kind met teveel macht. Maar ik denk niet dat hij zijn zinnen op Europa zal zetten.

    Poetin is voor zijn eigen volk ook over het algemeen niet slecht (tenzij je echt heel erg tegen hem bent :|). Zo mag er in Rusland bijvoorbeeld alleen maar biologische groenten verkocht worden, daar kunnen een hoop landen nog wat van leren...
    Wat helaas in Nederland niet duidelijk in de media gemeld wordt, is dat Poetin 'alleen maar' de oorspronkelijke delen van Rusland terug wil hebben. De meeste inwoners aldaar voelen zich ook Russisch en spreken vaak beter Russisch dan Oekraïns. Dit zie je trouwens wel in Oost Europese landen zoals bijvoorbeeld noord Macedonië op het nieuws.

    Wat dat betreft ben ik dus voor beide heren niet bang, en denk ik dat ze Europa allebei met rust zullen laten. Dit betekent echter niet dat ik achter hun landje pik sta.
     
    Dana1989, mausi, mutskuh en 3 anderen vinden dit leuk.
  10. Vero0504

    Vero0504 VIP lid

    17 nov 2016
    18.943
    14.996
    113
    #10 Vero0504, 25 feb 2025
    Laatst bewerkt: 25 feb 2025
    Krankzinnig veel, evangelisten (en familie) zijn soms echt hun leven niet zeker en elke informatie omtrent hun moet zwaar beveiligd zijn zodat het niet in verkeerde handen kan vallen. (Toevallig wat werk rondom)

    @TS ik ben maar minder nieuws gaan lezen. Allicht niet de oplossing maar ik zit ook niet in een positie om Putin en Trump over mn knie heen te leggen zeg maar. Met Trump weet je dat hij komt als hij denkt dat er wat te halen is voor ZIJN agenda. Dat een ander brokstukken kan ruimen is vooral een zorg voor een ander.

    In mijn beelddenkers plaatje is het net een kind in de Jamin die de winkel overhoop trekt om 1 specifiek snoepje en vervolgens triomfantelijk daarmee de winkel uit te lopen (zonder te betalen) en achter hem zie je de laatste stelling kast in de winkel in slowmotion en full drama shot naar beneden komen om zich bij de rest van de chaos te storten. Hij zn snoepje, maar ten koste van wat...
     
    spruitje80, Paardenbloem, Spectre en 3 anderen vinden dit leuk.
  11. Puttertje

    Puttertje Bekend lid

    12 mei 2022
    595
    760
    93
    Vrouw
    Wat heeft Trump precies gedaan wat goed is voor het klimaat?
     
    Zara75, Jessi79 en Saartje33 vinden dit leuk.
  12. Puttertje

    Puttertje Bekend lid

    12 mei 2022
    595
    760
    93
    Vrouw
    Ik maak me grote zorgen over meerdere ontwikkelingen: klimaatverandering, AI en ook politiek. Heb ik hiervoor nooit in deze mate gehad. Maar ik ben nu oprecht bang dat onze kinderen gaan opgroeien in een veel minder fijne wereld dan wij hebben gedaan en dat is een naar gevoel. Ik probeer het nieuws soms ook maar een beetje links te laten liggen.
     
    Jackie87 en Saartje33 vinden dit leuk.
  13. Bloem2310

    Bloem2310 Fanatiek lid

    6 aug 2016
    2.768
    2.184
    113
    Tegenwoordig heten die mensen (want dat zijn het, gewoon mensen) transgenders
     
    Zara75, Vissenkom, Zuul en 3 anderen vinden dit leuk.
  14. citroenrasp

    citroenrasp VIP lid

    12 mrt 2017
    16.370
    21.747
    113
    Ben het niet vaak met je eens, maar nu (deels) wel. Zoals dat er in (west) Europa echt wel sprake is van propaganda en dat ook te zien is aan wat er in de media over Rusland wordt gezegd. In oost-europa, Afrika enz hoor je toch weer heel andere dingen.
    Mannen in vrouwensport snap ik ook echt niet, maar het lijkt nu wel een beetje een hetze te worden tegen met name vrouwen van kleur die nu zonder bewijs ervan worden beschuldigd trans te zijn, dat is natuurlijk net zo fout.

    Alleen dat klimaat... Op dat punt niet eens, wat wel te verwachten was, maar ook ik ben dus wel benieuwd wat voor goeds Trump voor het klimaat heeft gedaan.
    Nou ja, misschien zijn Amerikanen wel zó bang geworden dat ze massaal aan de anticonceptie zijn gegaan (zolang dat nog kan tenminste), da's wel weer goed voor het klimaat :roflmao:
     
    Cin85 en Spectre vinden dit leuk.
  15. breister

    breister VIP lid

    9 aug 2019
    5.765
    881
    113
    Vrouw
    Als het nou nog de eerste keer zou zijn, maar daar zijn we als Nederland al eens eerder de mist mee ingegaan.... Naar goed toen moest er uiteindelijk materiaal uit een museum geplukt worden bij wijze van spreken om de boel te proberen te redden.
    Het maakt me inderdaad ook bewuster om te beseffen dat we het nu nog rustig hebben inderdaad. En verder nog goed hebben vergeleken met bv Oekraïne.
     
  16. Featherr

    Featherr Fanatiek lid

    20 jun 2016
    3.687
    3.128
    113
    Vrouw
    Brabant
    Alsjeblieft zeg.. goed voor zijn volk. Vrouwen de doodstraf willen geven als ze een miskraam krijgen "als het hun eigen schuld is". Een onderzoek zal worden gestart en als je teveel hebt gewerkt of hebt gefietst! ben je al schuldig.

    En dat weren van transgenders. Heb je enig idee hoe ze dat willen doen?!?! Volwassen vieze mannetjes die bij kinderen vanaf een leeftijd van 4 jaar!!!!! genitaliën checks mogen doen om te kijken of ze wel echt een jongetje of meisje zijn.

    Ik ben blij dat ik niet in Amerika woon.
     
    Zara75, Zuul, Jessi79 en 10 anderen vinden dit leuk.
  17. citroenrasp

    citroenrasp VIP lid

    12 mrt 2017
    16.370
    21.747
    113
    Trump heeft m.i vooral het beste voor met zijn volk zolang ze man (cisgender), wit, republikein en christelijk zijn, liefst ook niet afkomstig uit een wat meer progressieve staat.

    De rest van zijn volk heeft hij niet zoveel mee op.
     
    Zara75, Mammavan5, Zuul en 5 anderen vinden dit leuk.
  18. Mamafiets

    Mamafiets VIP lid

    22 apr 2019
    18.370
    30.668
    113
    Vrouw
    Ik weet gewoon niet of ik moet lachen of huilen om deze post.

    Trump is goed voor zijn volk? Ehm. Alleen als je geld hebt, wit ben en man bent. De rest mag creperen.
    Trump doet iets goed voor het klimaat? Wat dan? : Drill baby drill!! Is niet heel goed voor het klimaat. Tenzij Maastricht aan zee je wel leuk lijkt.

    Verder slecht nieuws: hulporganisaties over de hele wereld zijn lamgeslagen door het dichtdraaien van de geldkraan. Want al het geld met naar (rijke) Amerikanen. (Maar dat er daardoor een hoop mensen zullen overlijden is dan wel weer klimaatvriendelijk :rolleyes:)

    Ohja.. en hij is ook goed op weg naar een dictatuur met flinke angstcultuur.

    Mooi bruggetje naar Poetin.
    Want in Rusland moet je ook flink oppassen wat je zegt. Weet jij hoeveel journalisten daar gevangen zitten? NederlNds Russische correspondenten werken niet meer vanuit Rusland vanwege hun veiligheid.
    Hij wil "alleen maar" zijn oude grondgebonden terug? Maar dat willen de mensen die daar wonen niet hé. Oekraïne is niet zo keihard aan het terugvechten omdat ze zo graag bij Rusland willen horen.

    Ik ben inderdaad niet bang dat ze overmorgen door de Nederlandse straten lopen. Maar ik vind d het wel apart dat mijn direct persoonlijke veiligheid blijkbaar de maatstaf is voor me zorgen te "mogen" maken. Ze komen toch niet letterlijk hier, (wel figuurlijk, middels hacks ed. De banken geven niet voor niks het advies voor minimaal een week contant geld in huis te hebben) dus maak je maar niet druk en negeer het nieuws. Ehm... juist die mentaliteit maak ik me druk over. Ik zit veilig, dus het is ok. Ik heb geld/eten/luxe, dus het is ok.

    Maar het is niet ok. Elders in de wereld gaan mensen dood van honger (of door oorlog of beide) Worden mensen onderdrukt, uitgebuit, gebruikt als slaaf. Mishandeld. En ook hier neemt de onderlinge haat en individualisme toe. De wereld wordt kapot gemaakt. En we lossen het op door het nieuws niet meer te volgen.

    Voor mijn eigen mentale gezondheid sluit ik me ook af en toe af van de ellende. Maar wanneer je iets weet kan je het niet meer on-weten.
     
    Zara75, Vissenkom, Jessi79 en 10 anderen vinden dit leuk.
  19. Mamafiets

    Mamafiets VIP lid

    22 apr 2019
    18.370
    30.668
    113
    Vrouw
    Dit vooral ook.
    Laten we goed beseffen wat we (nog) hebben.
     
  20. breister

    breister VIP lid

    9 aug 2019
    5.765
    881
    113
    Vrouw
    Je reageert niet op mij (geloof ik ;)) maar wilde wel aangeven dat ik iets in die richting heb gezegd. Dat was vooral bedoeld als: proberen van de rust nu te genieten, omdat ik heel goed besef dat het ook zo ineens over kan zijn. We hebben genoeg disccussie/gesprekken in huis over de wereld. En ja we maken ons ook heus zorgen. Dus ja nu inderdaad heel goed beseffen dat het momenteel ook zo is in de wereld maar ook mezelf beschermen door niet alles te lezen of niet constant in ieder geval. Het dikgedrukte heb ik dik gemaakt omdat ik aan wilde geven dat het niet zo zwart wit is, alles of niets. Iets met zoveel tinten grijs ;)
     

Deel Deze Pagina