Motordames?

Discussie in 'De lounge' gestart door Lill, 27 feb 2025.

Topicstatus:
Niet open voor verdere reacties.
  1. Lill

    Lill VIP lid

    24 aug 2008
    10.219
    6.893
    113
    Vrouw
    Al vanaf mijn 18e wil ik mijn motorrijbewijs halen. Elke keer financieel niet haalbaar, en tegen de tijd dat dat wel zo was kwam ik erachter dat ik een oogaandoening heb waardoor ik waarschijnlijk op den duur te slecht zicht krijg om nog te mogen rijden.
    Gezien mijn autorijbewijs kwijt raken al mijn nachtmerrie is leek me het nog veel erger om dan ook nog je motorrijbewijs kwijt te raken en heb ik het in de ijskast gezet en de deur met 80 sloten op slot gedaan.
    Wat je niet kent kun je niet verliezen.
    Daarnaast heb ik onwijs faalangst dus het feit dat ik 3 examens moest doen leek me vreselijk.

    Afijn, ruim 2 jaar geleden leerde ik mijn vriend kennen, hij rijdt ook al sinds zijn 20e motor. En na een paar keer achterop te hebben gezeten was ik verkocht.
    Ik heb bijna een jaar lopen bakkelijen, en besloot een try the bike te doen om het uit mijn systeem te krijgen. De try the bike mondde uit in rijlessen, en sinds afgelopen december heb ik mijn rijbewijs (alles in 1 keer geslaagd, woehoe).
    Merk dat het echt wel verslavend is, ben continu op zoek naar momenten dat ik even zou kunnen rijden, al is het maar naar stal, of even een klein rondje.
    Ben benieuwd naar de andere dames op ZP die een rijbewijs hebben en motorrijden :) dus brand los.

    Heb je gereden? Rijd je nog? Wat voor motor heb je of vind je geweldig?
    Ben gewoon nieuwsgierig :D
     
  2. Neuzeke

    Neuzeke VIP lid

    3 sep 2019
    13.664
    18.730
    113
    Vrouw
    Meegereden:
    Kawasaki ninja
    Suzuki gsx 1000
    Honda fireblade (oranje en zwart/paars model).

    Zelf gereden:
    Café racer

    Nu een 125cc peugeot Django .

    Rij ik veel?
    Neen.
    Tijd is hierin een grote speler geweest en het is ook mijn man zijn hobby dus als er dan tijd is laat ik hem met plezier gaan rijden
    Wij rijden enkel volledig ingepakt dus dan is het ook niet snel de moto op en weg.
    Dan ben je wel eventjes bezig met alles uithalen, kledij aandoen,....

    Man heeft nu een kawasaki z750 maar kijkt dagelijks op sites.

    Onze kinderen rijden alle 3 mee.
    Jongste enkel met de Django.
    Dus er hangt hier wel war aan kledij :roflmao:
     
    Lill vindt dit leuk.
  3. merah

    merah VIP lid

    8 jun 2009
    13.465
    4.919
    113
    Vrouw
    Immunologisch analist.
    Tussen de klei.
    Heb rijbewijs.
    Eigen motor gehad (BMW F650GS)
    Maar toen kreeg ik kinderen.
    En aangezien het toch een risico-sport is en de verantwoordelijkheid om mijn kinderen groot te laten worden voor mij erg zwaar woog, heb ik een jaar of 6 geleden m’n motor verkocht. Sindsdien niet meer gereden. In het begin miste ik het wel. Nu niet meer. Misschien ooit, als de kinderen groter zijn.
     
    Lill en Neuzeke vinden dit leuk.
  4. Indiana

    Indiana Fanatiek lid

    3 mei 2015
    1.179
    1.363
    113
    Vrouw
    Flevoland
    Hier ook gereden.
    Begonnen met een kawasaki ER5, daarna een Honda Deauville, deze uiteindelijk ingeruild omdat hij net iets te zwaar voor me was naar een BMW scarver.
    Helaas inmiddels niet meer rijdend, geen moter meer en door gezondheid problemen er ook niet de energie meer voor.
     
    Lill en Neuzeke vinden dit leuk.
  5. Lill

    Lill VIP lid

    24 aug 2008
    10.219
    6.893
    113
    Vrouw
    Ja dit krijg ik ook wel veel als reactie, dat ik op mn 36e nog mn rijbewijs ging halen terwijl ik al moeder was. Maarja, ik rijd ook paard, dat is ook een risicosport.
    Zal nooit echt een daredevil worden, dat zit niet zo in me. En ga idd ook altijd met goede kleding en volledig ingepakt op pad.

    Ik heb nu een Honda cb500 uit '94 omdat ik geen flauw idee heb wat ik nou precies wil of tof vind. Dus hier rijd ik sowieso dit seizoen op en dan zie ik wel verder. Kan mn voeten beide plat aan de grond zetten, het heeft geen bak aan vermogen en mocht ik hem wel een keer laten vallen is er geen man overboord :)
    Vind die BMW F650GS ook wel erg gave motoren, mijn vriend heeft nu een F800GS
     
  6. Mama2ekeer

    Mama2ekeer Actief lid

    12 jul 2012
    186
    55
    28
    NULL
    NULL
    Ik heb me opgegeven voor een motoropstapdag hier in de buurt binnenkort, denk vergelijkbaar met jou ' try the bike" mijn man rijdt motor en zit wel eens bij hem achterop. Aan de ene kant lijkt het me heel leuk, aan de andere kant ook doodeng omdat je veel kwetsbaarder bent in het verkeer. Ben heel benieuwd hoe ik t ga vinden. Ik ga t ook vooral doen om wat jij ook zei, het uit mijn systeem te krijgen...Ben benieuwd of het uiteindelijk net zo loopt als bij jou
     
    Lill vindt dit leuk.
  7. Lill

    Lill VIP lid

    24 aug 2008
    10.219
    6.893
    113
    Vrouw
    Oh wat leuk :D ik vond het nog leuker dan ik had gedacht. En het ging echt niet vlekkeloos. Net als met je auto rijbewijs, je leert eigenlijk pas echt een beetje soepel rijden door het vaker te doen.
     
  8. artie

    artie Fanatiek lid

    27 sep 2021
    3.557
    3.887
    113
    Vrouw
    Helaas niet en ik ken er niks van ook maar zou dat toch wel echt graag een keer leren of op z'n minst eens meerijden :) lijkt me zo een gevoel van vrijheid
    Ben ook altijd jaloers op mensen die dan tussen de file heen kunnen rijden :p ik denk als ik nog in Antwerpen woonde dat ik het wel echt geleerd had
     
  9. Duma

    Duma Fanatiek lid

    13 sep 2007
    1.085
    1.069
    113
    Ik heb 15 jaar geleden m’n rijbewijs gehaald maar toen eigenlijk niet gereden ivm kleine kinderen.

    Nu begon t vorig jaar weer te kriebelen en heb toen een opfriscursus gedaan en gelijk m’n eerste motor gekocht. Een KTM 390 Adventure, leuke beginnersfiets.
    M’n man rijdt al z’n halve leven en nu op de nieuwste KTM 1290 Adventure. Erg leuk om samen te rijden!
     
  10. Inge1984

    Inge1984 Fanatiek lid

    10 sep 2015
    1.800
    1.618
    113
    Ooit op mijn 21e gehaald en toen wel regelmatig gereden. Ik had een Honda NTV. Toen ik mijn man leerde kennen heeft hij ook nog z'n rijbewijs gehaald. Maar toen kwamen er kinderen. En die konden zo klein niet mee op de motor. Dus de motoren zijn verkocht omdat we ze veel te weinig gebruikte. Inmiddels is de jongste net oud genoeg dat ze wel achterop zou kunnen. Maar we missen het niet genoeg om nu weer te beginnen. Wie weet ooit weer. Als de kinderen de deur uit zijn en we in een midlife crisis belanden :roflmao:.
     
    Lill vindt dit leuk.
  11. Knalrood

    Knalrood Actief lid

    6 jun 2024
    452
    486
    63
    Je weet van mij dat ik bezig ben om mijn rijbewijs te halen :p
     
  12. Neuzeke

    Neuzeke VIP lid

    3 sep 2019
    13.664
    18.730
    113
    Vrouw
    Hier heeft mijn man dit sowieso voor ogen.
    Als de kinderen groter zijn....
    Door mijn gezondheid is het allemaal afwachten hoe mobiel ik nog zal zijn en of ik er wel nog op kom achterop maar ela holà daar heeft hij al een plan voor :roflmao:
     
    Inge1984 vindt dit leuk.
  13. Lill

    Lill VIP lid

    24 aug 2008
    10.219
    6.893
    113
    Vrouw
    Haha ik vond de 1e keer achterop ook echt heerlijk, het werd gewoon heerlijk rustig in mijn hoofd :) Dat heb ik normaal alleen als ik op mijn paard zit.


    Oeh die moest ik ook even googlen, maar ziet er idd ook wel uit als een leuke :D Mijn vriend rijdt idd ook al een eeuwigheid, voel me dan nog wel een beetje een kneusje als ik met hem rijd haha.
    Doen jullie dan ook echt van die tourtjes samen enzo?


    Haha ja :) Heel fijn om te weten dat ik niet de enige ben die er gewoon nog aan begint terwijl er al kinderen zijn haha.


    Whaha, hoe ziet ie dat voor zich dan? trappetje meenemen? ben nu wel heel benieuwd hahah.
     
  14. Neuzeke

    Neuzeke VIP lid

    3 sep 2019
    13.664
    18.730
    113
    Vrouw
    In zijn hoofd zal hij een ander soort moto kopen (al zal dat wel bijkopen worden :D)

    Daarop moeten dan koffers voorzien zijn waar al mijn spullen goed inkunnen en een trapje in past.

    Heb hem zls gezegd dat hij mss een trike kan kopen :roflmao:

    Voor onze oude dag heeft hij ook al een optie.
    Samen rondcrossen .
    Screenshot_20250228_095153_Samsung Internet.jpg
     
    evsi vindt dit leuk.
  15. Lill

    Lill VIP lid

    24 aug 2008
    10.219
    6.893
    113
    Vrouw
    Whaha, hij wil dus in elk geval wel op je oude dag samen met je rond blijven crossen.. romantischer wordt het niet toch? ;)
     
  16. Neuzeke

    Neuzeke VIP lid

    3 sep 2019
    13.664
    18.730
    113
    Vrouw
    Hij wil vooral zijn hobby blijven doen en vind het geweldig dat ik daar ook in mee ga :).

    Voor de kinderen reden we namelijk belachelijk veel.
    Weekendjes weg met de moto, vakantie met de moto, rondritten in het weekend, zomer avonden nog richting zee,....
    En toen werd ik zwanger en was het voor mij klaar :) ( eigen keuze hoor).
    Er is omwille van de kinderen wel altijd een model geweest waar ze sneller op mee mochten ( van 3 tot 8 jaar is dat een 125cc bij ons) en rond hun 5 jaar zijn ze dan ook alle 3 beginnen meerijden.
    Nu is de middelste net als mijn man ( volgt ook een schoolrichting waar hij het theoretische deel en praktijk deel rond motoren en voertuigen combineert) en met hem worden er ook moto reisjes en weekendjes gedaan :).
    Dus onze middelste heeft mijn taak overgenomen :).
     
    Lill vindt dit leuk.
  17. Lill

    Lill VIP lid

    24 aug 2008
    10.219
    6.893
    113
    Vrouw
    Klinkt ook wel heel erg leuk ja :) Fijn dat je dat zo kunt delen. Mijn vriend vind het ook geweldig dat ik nu samen met hem kan rijden, al vond hij het ook wel heel leuk als ik bij hem achterop zat.
    Mijn vriend is ook echt van het klussen aan die dingen, koopt elke winter een klusmotor om op te lappen. Zo komen we ook aan mijne. Heb ik wel een heel groot deel ook mee geholpen en dat vind ie dan ook weer geweldig. Dus dat is heel fijn :)
     
  18. Neuzeke

    Neuzeke VIP lid

    3 sep 2019
    13.664
    18.730
    113
    Vrouw
    Ja dat achterop heb ik een bepaalde voorzichtigheid bij ontwikkeld.
    Een bevriend koppel is overleden in een motor ongeval en toen ben ik daar wel een beetje dieper over gaan nadenken.

    Dat samen rijden is met jongere kinderen natuurlijk wel wat puzzelen.
    Ik weet niet hoe de regelingen bij jullie zijn, hoe oud de kinderen zijn en hoeveel jullie werken natuurlijk maar binnen ons gezin was dat toch niet zo simpel te plannen :D.
    Als we aan het werk waren kon dat niet en wij thuis dat wou ook zeggen kinderen thuis ...
     
  19. Lill

    Lill VIP lid

    24 aug 2008
    10.219
    6.893
    113
    Vrouw
    Wij wonen niet samen, hij heeft 2 kinderen die hij 50/50 heeft. Mijn zoontje heb ik in principe fulltime alleen maar die wil ook nog weleens een middagje naar oma :) dus vaak zijn het dan de momenten dat hij bij oma is en mn vriend zn kids niet heeft.
    En momenteel grijp ik ook elke kans aan hoor :roflmao: eventjes naar stal, hup op de motor :roflmao:
    Mijn zoontje is de jongste, hij is 6. Vind dat nog wel wat jong om achterop te gaan (denk ik) vind ik lastig inschatten.

    En wat je zegt snap ik helemaal hoor. Maar kan altijd gebeuren, ook als je in de auto rijd. Al ben je dan minder kwetsbaar natuurlijk. Maar er zijn wat stef stuntpiloten op de weg tegenwoordig :eek:
    Mgoed ik vind bijvoorbeeld snelweg rijden al niks aan. Dus het gaat vaak ook niet knetterhard gelukkig
     
  20. Liekje81

    Liekje81 VIP lid

    6 sep 2013
    20.144
    23.228
    113
    doktersassistente
    Zevenhoven
    Ik lees de titel telkens te snel en lees telkens Moorddames :roflmao: Ben een serie aan het kijken met moord enzo, miss daarom, haha.
     
    Lill vindt dit leuk.

Deel Deze Pagina