De overgang

Discussie in 'Gezondheid algemeen' gestart door Mamafiets, 4 mrt 2025.

  1. Antje77

    Antje77 Fanatiek lid

    10 mrt 2009
    4.319
    238
    63
    Je klachten klinken inderdaad als overgangsklachten. Ik word momenteel behandeld met anti-hormoontherapie en bijwerkingen die daarbij kunnen optreden zijn overgangsklachten zoals; slecht slapen, moe, stijve gewrichten, opvliegers, hoofdpijn, gewichtstoename, droge mond en vagina, laag libido.

    Ik zit nu in de menopauze. Dit is bij mij wel niet helemaal via de natuurlijke weg gegaan. Ik ben behandeld voor borstkanker en door de chemo zijn mijn eierstokken uitgeschakeld waardoor ik accuut in de menopauze ben gekomen.

    Zelf heb ik last van slechter slapen, iets meer stijvere gewrichten, milde hoofdpijn en opvliegers. In de avond heb ik het meeste last van opvliegers. Ik krijg het dan heel warm, trek dan het liefst mijn kleren uit Gelukkig niet met zweten.
    Voor de menopauze had ik sporadisch last van opvliegers en vaak warm ' s nachts. Nu heb ik dagelijks opvliegers.

    Naar mate dat we ouder worden neemt onze botmassa af en ook door de overgang. Ik neem iedere dag vitaminen D. Bewegen, zoals lopen, rennen, trap lopen, is ook goed voor je botmassa.
     
  2. suus1983

    suus1983 VIP lid

    10 okt 2006
    50.156
    35.812
    113
    Ja dat zou wel werken, maar als je dan idd 3 maand moet wachten, heeft het weer weinig zin natuurlijk.
     
  3. suus1983

    suus1983 VIP lid

    10 okt 2006
    50.156
    35.812
    113
    Jij mag dan ook geen oestrogeenpleisters etc gebruiken denk ik?
    Ik weet dat mijn moeder die heel lang heeft gebruikt nadat ze door eierstokkanker direct in de overgang kwam, maar bij borstkanker zullen hormonen wel weer heel anders uitpakken. Heftig hoor dat je dat er ook nog eens bovenop krijgt.
     
  4. bosi333

    bosi333 VIP lid

    1 aug 2006
    37.264
    6.789
    113
    Ik lees even mee. Nu ik 46 ben heb ik steeds meer last van mijn hormonen. Vooral de migraine is verlammend. Helaas af en toe ook erge duideligheid rond mijn menstruatie erbij gekregen.

    Ik hoop er met veel bewegen en wat meditatie beter mee om te kunnen gaan. :(
     
  5. Liekje81

    Liekje81 VIP lid

    6 sep 2013
    20.144
    23.228
    113
    doktersassistente
    Zevenhoven
    Maar dat kan maanden tot een jaar duren voor je kunt zeggen dat je geen menstruaties meer krijgt. Neem dan in elk geval wel andere anticonceptie maatregelen.
     
    chrystel73 en Mamafiets vinden dit leuk.
  6. Vogelinnetje

    Vogelinnetje VIP lid

    3 nov 2009
    7.175
    6.577
    113
    Ik merk bij mezelf ook wel wat hormonale veranderingen. Nu vind ik het niet ernstig genoeg om naar de huisarts te gaan, vind ik het er nog 'gewoon' bijhoren. Geen idee hoe het zich gaat ontwikkelen.

    Maar ik lees, ook hier bij @lynole, dat iemand zichzelf weer herkent bij hormoonpleisters/pil. Ik ben wel benieuwd hoe je dat merkt, jezelf niet zijn.
     
  7. Antje77

    Antje77 Fanatiek lid

    10 mrt 2009
    4.319
    238
    63
    Nee die mag ik inderdaad niet gebruiken. Niks met hormonen. Mijn tumor groeide door oestrogeen en progesteron. De medicatie die ik nu krijg zorgt voor een blokkade tussen mijn eigen hormonen en eventueel verdwaalde cellen, zodat cellen niet kunnen groeien.
    Mijn fysio heeft een aantal patiënten die bepaalde suplementen gebruiken die wel mogen. Ik ga toch eens vragen welke dat zijn. Nu vind ik de opvliegers nog te doen, maar weet niet hoe dat in de zomer, tijdens hete dagen is.

    Gelukkig zijn, tot nu, de overgangsklachten acceptabel. Ik weet dat ze door de medicatie veel heftiger kunnen zijn. Hopelijk behoor ik tot de groep die daar weinig last van krijgt. Ben pas zo'n 7 weken ermee bezig. Menopauze wel al zo'n 5 maanden. Ik ben wel heel blij dat ik van de menstruaties af ben
     
  8. joopterheul

    24 sep 2024
    90
    97
    18
    Fijn om herkenning te lezen hier. Ik sluit me ook aan, denk niet dat ik het nog kan ontkennen als veertig+ :p

    Voelt bij mij vooral alsof ik zo'n beetje permanent in de dag voor mijn ongesteldheid hang: slecht slapen, down, pijnlijke gewrichten. Mijn moeder heeft er wel tot na haar 55ste last van gehad voor ze er echt doorheen was, dus dan heb ik nog een dikke tien jaar te gaan :rolleyes:
    Het is allemaal nog niet zo erg dat ik huisarts en/of medicatie overweeg. Vooralsnog is delen, lezen en even klagen zo af en toe nog genoeg ;)
     
    Mamafiets vindt dit leuk.
  9. Antje77

    Antje77 Fanatiek lid

    10 mrt 2009
    4.319
    238
    63
    Jezelf niet zijn merk je denk ik vooral door o.a. gedrag, stemmingswisselingen.
     
  10. Mamafiets

    Mamafiets VIP lid

    22 apr 2019
    18.357
    30.646
    113
    Vrouw
    Dat is wel flink heftig voor je. Hoe is de prognose van je ziekte? Beterschap.

    Opvliegers in de winter: ah eindelijk even warm :roflmao:
    Maar idd. Hoe gaat dat met 30 graden buiten voelen? Scheelt wel dat iedereen dan loopt te puffen. Val je minder op.
     
  11. Chillin

    Chillin VIP lid

    22 mrt 2007
    68.528
    899
    113
    Zorgprofessional.
    Belgische grens.
    Ik heb dezelfde klachten als jij TS, zit inmiddels jaartje of 5 in de overgang, ben nu 50.
    Alleen de hoofdpijn heb ik geen last van.
     
  12. Antje77

    Antje77 Fanatiek lid

    10 mrt 2009
    4.319
    238
    63
    Prognose is gericht op genezing. Eerst was sprake van alleen tumor, geen uitzaaiingen. Tijdens de operatie is de poortklier verwijderd en hier zaten toch uitzaaiingen in. Op mijn verzoek een petscan gehad en deze laat geen andere uitzaaiingen zien. Uitzaaiingen van microniveau (kleiner dan 2 mm) zijn helaas niet zichtbaar op een scan. Dus 100% geen uitzaaiingen is niet vast te stellen.
    Met de operatie hebben ze wel alles weg kunnen halen. Maar of er ergens verdwaalde cellen van microniveau zijn, weten we helaas niet. Mocht dat zo zijn dan moet de anti-hormoontherapie ervoor zorgen dat deze niet groeien en lokaal (borst/okselgebied) heeft, hopelijk, de bestraling alles stuk gemaakt.

    Gister voelde ik een knobbeltje onder mijn oksel aan de kant van mijn gezonde borst. Morgen krijg ik een echo. Hopelijk is het iets anders en geen aangetaste klier.
     
  13. Mamafiets

    Mamafiets VIP lid

    22 apr 2019
    18.357
    30.646
    113
    Vrouw
    Sterkte met alles.
    Ik hoop met je mee voor volledig genezen.
     
  14. lynole

    lynole Fanatiek lid

    22 nov 2014
    1.433
    587
    113
    Vrouw
    Ik had voor de hormoonpleisters een heel onrustig gevoel, kon geïrriteerd zijn door de kleinste dingen. Veel sterkere emoties, die alle kanten opgingen.
    Het is nu veel stabieler

    Enige wat is nog wel moet doen is een dexascan plannen. Maar dat moet binnen nu en 3 jaar.
     
  15. Antje77

    Antje77 Fanatiek lid

    10 mrt 2009
    4.319
    238
    63
    Dank je
     
    Mamafiets vindt dit leuk.
  16. Antje77

    Antje77 Fanatiek lid

    10 mrt 2009
    4.319
    238
    63
    Krijg je de dexascan vanwege de pleisters?
     
  17. Vogelinnetje

    Vogelinnetje VIP lid

    3 nov 2009
    7.175
    6.577
    113
    Fijn dat je het zelf hebt opgemerkt (of dat je erop geattendeerd was, kan ook nog natuurlijk ;)). Maar zoiets ontstaat natuurlijk heel geleidelijk. In het begin heb je het nog niet in de gaten.
     
  18. suus1983

    suus1983 VIP lid

    10 okt 2006
    50.156
    35.812
    113
    Die onrust en irritatie heb ik momenteel ook zo erg. Niet alle dagen, vooral de week voor mijn menstruatie. Is helemaal erg voor man, want die kan ik dan soms niet luchten of zien, wat nergens op slaat. Gelukkig heb ik het zelf wel door, maar het is zo vervelend.
     
  19. Mamafiets

    Mamafiets VIP lid

    22 apr 2019
    18.357
    30.646
    113
    Vrouw
    Onrust en irritatie: check

    Heel vervelend inderdaad. Ik heb het ook niet de hele tijd. Maar wordt wel sneller getriggerd heb ik t idee.
    Vooral ook in de vroege avond. Dan wil ik liefst iedereen buiten zetten zodat ik rust heb in huis.
     
  20. lynole

    lynole Fanatiek lid

    22 nov 2014
    1.433
    587
    113
    Vrouw
    Nee, krijg de scan omdat ik pas 37 ben en nu al hormoontherapie heb. Ik zit al een jaar of 7 in de overgang en heb daardoor grotere kans op botontkalking.

    Het ging inderdaad geleidelijk maar merkte het zelf ook. Ik kon bijv niet meer tegen mensen die aan t eten waren. Alleen t idee al zorgde voor irritatie.
     

Deel Deze Pagina