Ik ben weer begonnen met zwemmen en wil graag bijhouden hoeveel baantjes ik zwem. Nu zag ik mooie smartwatches maar dan betaal je gelijk de hoofdprijs. Ik zag ook van die handtellers, maar ja dan moet je hem steeds vasthouden. Wie weet een goedkope praktische oplossing om bij te houden hoeveel baantjes je zwemt?
Zwem je aan een stuk door? Als je in stukjes zwemt lijkt mij gewoon tellen het meest simpele. Ik zwem vaak echt 45min tot 60min achter elkaar zonder te stoppen ja dan is zo’n smartwatch super handig, die telt je baantjes die ziet welke slag je doet en die laat dus ook dan zien hoeveel kms je hebt afgelegd en je cal gebruik.
Ja ik heb een Apple Watch, die wordt dagelijks gebruikt voor activiteiten om het zo te zeggen al m’n sporten bewegen track ik.
Je kan eens op vinted kijken voor een tweedehandse smartwatch misschien? Als het enkel daarvoor is moet het ook geen hele fashionable zijn misschien . Of iemand meenemen die streepjes trekt vanuit de cafetaria
Er zijn verschillende smartwatches die dat kunnen, die niet perse heel duur zijn. Je kan bij Coolblue sorteren op sport - zwemmen. Van Samsung starten vanaf een euro of 65, Huawei zit rond de 100 euro en van Fitbit rond de 130 en Garmin rond de 170. Als je het alleen voor het zwemmen in het zwembad wil gebruiken, kan je best voor een goedkoper model gaan. Van Fitbit weet ik dat je alleen zelf invullen hoe lang het zwembad is
De Samsung klonk hoopvol inderdaad maar ik vind net dit. zoet water tot maximaal 1,5 meter gedurende maximaal 30 minuten Ik ben een uur aan het zwemmen
Kijken hoeveel minuten één baantje kost en vervolgens na een x aantal minuten op de klok kijken. Dat moet echt kunnen zonder apparaat, lijkt me...
Dan zoiets dat je om je vinger schuift? Moet je alleen niet vergeten om het knopje in te drukken na een baantje https://www.amazon.com/SC-SPORTCOUNT-90040-Lap-Counter/dp/B0016J9NE8/ref=mp_s_a_1_3?keywords=Swim+Lap+Counter&qid=1707053797&sr=8-3
Ik ben creatief geweest met een poppit van mijn dochter gaat een stuk beter... heel soms vergeet ik er 1 in te drukken... maar het gaat beter dan tellen . Afhankelijk van mijn energie ligt mijn snelheid nogal eens anders. Soms rust ik wat uit tussendoor - soms zwem ik op redelijk hoog tempo door... Dus dit is toch wel handig.
Dit zou ik trouwens ook wel een goed idee vinden - alleen zou ik er misschien een goed zuignapje aan vastlijmen - zodat je hem vast kunt plakken aan de rand van het bad
Ik zwem elke week 2 km/80 baantjes en tel ze gewoon. Ik zwem in principe achter elkaar door, stop alleen even als ik mijn plank pak/wegleg of mijn pull buoy & handpeddels pak/wegleg. Maar ik zwem dus wel in vaste 'setjes', in een vaste volgorde: zoveel banen dit, zoveel dat. Daardoor lukt het om ze te tellen alhoewel ik soms ook even twijfel. Maar ik weet dus ook hoe lang ik ongeveer over 2 banen doe. Als ik aan 1 kant van het zwembad keer, kan ik aan de kant waar ik ademhaal (bij borstcrawl) de grote digitale klok zien en bij mijn eerste keerpunt kijk ik hoe laat het is en tel ik even uit waar ik ongeveer zou moeten zijn bij het laatste keerpunt van dat 'setje'. Dat onthouden en in de gaten houden, is iets makkelijker dan tellen. Door de vaste volgorde van de 'setjes', weet ik wat ik moet zwemmen en hoef ik niet door te tellen tot 80, maar kan ik pet 'setje' tellen
Mijn Samsung watch kan gewoon mee naar het zwembad hoor. Ik zwem soms langer dan een uur en dan werkt het ook gewoon nog.
Denk dat ze hiermee bedoelen dat je maximaal een half uur tot 1,5 meter onderwater mag. Een horloge is waterdicht of is niet waterdicht. Die anderhalve meter heeft denk ik meer met de druk te maken die op het horloge komt.
Ik zwem al jaren met een Apple Watch. Nieuw zijn ze misschien wat duur, maar op marktplaats kan je ze voor weinig vinden. Behalve het aantal baantjes houdt het veel meer bij. Je snelheid, verbrande calorieën, hoe lang je hebt gezwommen etc. En er zijn nog veel meer sporten die je kan instellen. Dus niet alleen voor zwemmen.