Waar valt jouw mond van open? Deel 15

Discussie in 'De lounge' gestart door Mammavantwee, 9 jul 2024.

  1. Zxcvb

    Zxcvb VIP lid

    13 dec 2019
    13.002
    14.667
    113
    Vrouw
    Het is wel weer een stuk minder volgens mij. Het was een tijdlang echt lastig shoppen met de jongens. Er lagen toen meer broeken met gaten in de winkel dan broeken zonder.
     
    citroenrasp en Saartje33 vinden dit leuk.
  2. riean

    riean VIP lid

    21 apr 2014
    5.779
    7.366
    113
    Nou, dit herken ik idd wel. Ik zat overigens vroeger ook op een reformatorische middelbare school (eigen keus, mijn ouders hadden me liever naar de gewone protestantse middelbare, maar ik wilde naar deze. De meest mooi tijd van mijn leven daar gehad, op mijn 1e middelbare). Ik fietste altijd, net als mijn vriendinnen, in broek. En dan op school een rok aan. Vond ik totaal geen probleem. Ik wist niet beter, en het was mijn eigen keus
    Wij wonen nu aan een drukke weg, waar de ene kant hordes tieners fietsen naar de ene stad, en de andere kant op maar de andere. Waarvan de ene stroom dus naar de reformatie school. Ik schaam me soms plaatsvervangend, voor die korte rokjes. Zo ongemakkelijk. Trek dan een broek aan op de fiets.
    Mijn dochter draagt zelden rokjes of jurkjes. Aan de ene kant vind ik het wel eens jammer, omdat ik er zelf wel dol op ben (en ze ook zelden draagt :roflmao: een broek trekt toch even sneller aan ofzo, en panty's en ik zijn vijanden). Maar ik begrijp haar ook goed, er draagt bijna niemand een rok op haar school, en op de fiets voelt ze zich ook ongemakkelijk met rokje.
     
    Saartje33 en nelta vinden dit leuk.
  3. suus1983

    suus1983 VIP lid

    10 okt 2006
    50.156
    35.812
    113
    Maar als ik het goed begrijp zijn rokken dan verplicht, maar niet een minimale lengte? Want dat schiet natuurlijk niet op.
     
  4. citroenrasp

    citroenrasp VIP lid

    12 mrt 2017
    16.366
    21.744
    113
    Dat snap ik ook niet zo. Hier zijn rokken niet verplicht, maar als ze worden gedragen moeten ze wel een minimale lengte zijn.
     
    Saartje33 en suus1983 vinden dit leuk.
  5. Zxcvb

    Zxcvb VIP lid

    13 dec 2019
    13.002
    14.667
    113
    Vrouw
    Mijn meiden fietsten wel in hun rok. Zij vonden dat omkleden op school te veel gedoe. Bij hen waren die tricot rokjes erg in en dan het liefst dezelfde kleur legging eronder.
    Ht was altijd wel lastig om een aanvaardbare lengte te vinden. Aanvaardbaar voor mij èn aanvaardbaar voor hen.;)
    Later zei mijn oudste dat haar rokjes toch best wel kort waren. Ze wilde ze naar de uni niet eens aantrekken, toen ging ze langere rokken dragen, en broeken:roflmao:

    Ja er wordt wel enigszins gelet op de lengte, maar dat blijft altijd een twistpunt.
     
    Saartje33 en suus1983 vinden dit leuk.
  6. Eruanna

    Eruanna Fanatiek lid

    13 mei 2013
    1.079
    1.071
    113
    Meestal is zo'n regel er idd wel, maar dat is wat lastiger te handhaven. En hoe je een rokje vervolgens draagt, is al helemaal niet te controleren ;) Dus als je de school binnen loopt trek je m even recht / laag genoeg, en op de fiets ziet het er vervolgens niet uit.
    Zo ging het bij ons vroeger tenminste. Mijn dochter draagt nu graag broeken en ik vind dat helemaal prima, dan loopt ze er tenminste fatsoenlijk bij. Met een kort rokje wil ik dat ze er iets onder draagt.
     
    suus1983 en Zxcvb vinden dit leuk.
  7. toch3

    toch3 VIP lid

    28 dec 2013
    18.272
    17.147
    113
    Even gekeken, bij nr2 staat "rok die de bovenbeen grotendeels bedekt". Maar wat grotendeels is is een discussiepunt:rolleyes:
    Nr2 had tijd terug schoolrok gehaald (doorgelekt) en dat was een lengte die ik niet koop voor dr, zo kort o_O

    "In mijn tijd" waren ze echt veel strenger op die lengte
     
  8. suus1983

    suus1983 VIP lid

    10 okt 2006
    50.156
    35.812
    113
    Nou dan slaan ze de plank mi wel goed mis. Als je een rok verplicht, zou deze toch minimaal rond knielengte moeten zijn lijkt mij.
     
    Saartje33, Shalom en Spectre vinden dit leuk.
  9. Consuminderma

    Consuminderma Bekend lid

    27 apr 2024
    860
    591
    93
    Omdat ze van occulte symbolen houdt en die gerust op haar kleding of kettingen staan als dat zo uitkomt. Ze van horror en vampiers houdt.
    Op de pabo waar ik ooit zat was rood de kleur van de duivel en werd je er op aangesproken als je een rode jurk droeg. Dus denk dat ze haar keuzes op een reformatorische school in strijd zouden vinden met hun uitgangspunten. Wat ook zo is, daarom zou ze er ook nooit heen zijn gegaan.
     
  10. Consuminderma

    Consuminderma Bekend lid

    27 apr 2024
    860
    591
    93
    Het is nu 8.5 jaar geleden dat ze daar is geweest, ik begon er gisterenavond zijdelings over en ze zei direct dat alles daar haar deed denken aan een gevangenis. Dus dat gevoel zit toch erg diep blijkbaar :p
     
  11. nelta

    nelta VIP lid

    28 apr 2009
    18.625
    9.137
    113
    Vrouw
    Rotterdam
    Ja wel, maar daar wordt niet op gehandhaafd en is ook gewoon echt amper te vinden. Hier een dochter met lange benen en dat is echt niet te doen. In de zomer draagt ze wel veel skorts.
     
    suus1983 vindt dit leuk.
  12. Bloempjelief

    Bloempjelief VIP lid

    28 mrt 2020
    9.457
    8.609
    113
    Vrouw
    Als ik even google hebben ze dat ook in Groningen hoor ;) Maar die school moet je dan maar net kennen of er vaak langskomen, anders weet je dat idd niet.
     
  13. suus1983

    suus1983 VIP lid

    10 okt 2006
    50.156
    35.812
    113
    Oh welke is dat dan? Want ik ken wel Gomarus als vrij "streng" en Augustinus, maar beiden geen rokken. Krijgen toch elk jaar een overzicht met alle middelbare scholen en zou het echt niet weten.
     
  14. toch3

    toch3 VIP lid

    28 dec 2013
    18.272
    17.147
    113
    Minimaal tot de knie was het wel. Geen idee waarom ze makkelijker zijn geworden, door de mode? Als er dagelijks veel meiden met te korte rokken komen zijn schoolrokken ook geen oplossing meer.
    Hier ook dochter met lange benen (duidelijk de genen van papa:roflmao:) dus ook wel snel dat ik denk mwa dat is krap aan. Maar ze heeft ook rokken en jurken die zo lang zijn dat ze die liefst met alleen hakken draagt om geen vloeren te vegen:roflmao:
     
    suus1983 vindt dit leuk.
  15. Bloempjelief

    Bloempjelief VIP lid

    28 mrt 2020
    9.457
    8.609
    113
    Vrouw
    Maar dan zitten je kinderen hoogstwaarschijnlijk niet op Eén reformatorische basisschool maar op een christelijke?
     
  16. Bloempjelief

    Bloempjelief VIP lid

    28 mrt 2020
    9.457
    8.609
    113
    Vrouw
    Volgens mij zegt zij ook niet dat jij dat zegt toch? Ik vind het alleen maar logisch dat jouw kinderen daar nooit heen zouden gaan. Het is een school waar je bewust voor kiest natuurlijk.
     
    Zxcvb vindt dit leuk.
  17. Bloempjelief

    Bloempjelief VIP lid

    28 mrt 2020
    9.457
    8.609
    113
    Vrouw
    Daar werd vroeger ook heel erg op gelet en als hij te kort was, kreeg je een lange rok van school. Ik ben toch wel blij dat dat niet meer gebeurd, de scholen krijgen daar geen goeie naam mee hoor, en ze staan vaak al niet goed bekend, omdat ze door anders denkenden vaak aangekeken worden wat betreft regels. Dat zal dan alleen maar weer erger worden. Dus soms is het denk ik ook kiezen tussen twee kwaden.
     
  18. Bloempjelief

    Bloempjelief VIP lid

    28 mrt 2020
    9.457
    8.609
    113
    Vrouw
    Hier ook bijna alleen maar skorts. Vind ik ook een ideale uitkomst. Maar kort zijn ze dus wel.
     
  19. Bloempjelief

    Bloempjelief VIP lid

    28 mrt 2020
    9.457
    8.609
    113
    Vrouw
    Vo denk ik niet, de kinderen reizen dan een stuk verder naar een reformatorische school. Maar basisschool wel.
     
  20. suus1983

    suus1983 VIP lid

    10 okt 2006
    50.156
    35.812
    113
    Ja ok, ken natuurlijk lang niet alle basisscholen. Had het idd over middelbare scholen. Maar ook dan, ik woon in een vrij christelijk dorp met maar liefst 5 kerken en de wat strengere gaan allemaal naar Gomarus.
     

Deel Deze Pagina