Onpopulaire mening

Discussion in 'De lounge' started by Anna009, Apr 18, 2025.

  1. Felice

    Felice VIP lid

    Apr 22, 2009
    7,494
    8,414
    113
    Eh, ik denk dat er ook zat gescheiden mensen alleen wonen, mensen die geen partner hebben, het zijn echt niet alleen de ouderen hoor.

    Las laatst van een stel dat uit elkaar was en aan birdnesting doet, de kinderen blijven in het huis wonen, maar de ouders komen dan om en om.
    Wat mooi voor die kinderen dacht ik.
    Totdat ik las: ja, we moeten allebei daarnaast ook een eigen huis of appartement :| dan ben je dus 3 huizen nodig voor 1 gezin.
     
    spruitje80, Nellie4 and Saartje33 like this.
  2. Vulpen

    Vulpen Fanatiek lid

    Jul 30, 2014
    3,149
    3,790
    113
    Ja daar geldt hetzelfde voor.
     
    Felice likes this.
  3. Mamafiets

    Mamafiets VIP lid

    Apr 22, 2019
    18,357
    30,647
    113
    Female
    Klopt ook.
    Maar maakt het uit of je vlucht voor bommen of omdat je bang bent te worden opgepakt vanwege je mening of omdat je van honger dreigt om te komen doordat de plek waar je woont een woestijn is geworden?

    Mensenrechten blijven mensenrechten. En daaronder valt veiligheid, een dak boven je hoofd en voedsel en drinkwater. Heel basaal. Maar de een heeft er niet meer of minder recht op dan de ander op basis van afkomst of afstand van die afkomst.

    Ik durf het nog sterker te stellen. Ook een autochtone Nederlander die zijn hele leven hard gewerkt heeft voor zijn geld (schijnt altijd belangrijk te zijn dat erbij te melden) heeft niet meer recht op deze dingen dan elk ander mens.

    Dat de boel slecht geregeld is en er van een hoop dingen (met name dat dak) tekort is doet daar verder weinig aan af.

    Kom ik op de volgende impopulaire mening: laten we stoppen met het bouwen van heel grote woningen. Ook rijke mensen kunnen prima uit de voeten met een gewone tweekapper of rijtjeshuis. Bestaande villa's opdelen in meerdere appartementen of studio's. Scheelt een hoop ruimte.
     
  4. Eefje00

    Eefje00 Fanatiek lid

    Oct 27, 2014
    1,555
    666
    113
    Maar waar trek je de grens dan? Is het dan wel eerlijk als een gezin van vier in een gezinswoning zit met 4 slaapkamers? Of zouden die ook kleiner moeten wonen omdat een gezin van 6 of 8 misschien wel kleiner woont?

    Mn moeder woont ook groot, maar net zoals iemand anders schreef in zo'n fijne wijk waar buren elkaar kennen én elkaar helpen. Seniorenwoningen hebben ze niet bij haar in de wijk. Dus dan zou ze aan de andere kant van de stad terechtkomen en worden haar maandlasten veel hoger.
     
  5. citroenrasp

    citroenrasp VIP lid

    Mar 12, 2017
    16,366
    21,744
    113
    Nou... dat weet je natuurlijk ook niet. Ik wil nu niet te negatief doen, maar helaas zijn het vaak al wel een "bepaald type" dat illegaal naar Europa gaat (en/of asiel aanvragen). Naar mijn ervaring zijn het juist niet de mensen in uitzichtloze situaties die door de armoede zo'n keuze maken (als arme kan je zo'n tocht überhaupt niet bekostigen lijkt mij, als je hoort wat die mensensmokkelaars voor bedragen vragen...). Daarom zie je ook dat veel landen van herkomst niet staan te springen om deze jongeren weer terug te accepteren, ze zijn ze liever kwijt dan rijk.
    Veel van die jongens denken bv dat je Europa binnenkomt en direct een huis + uitkering krijgt. Uitleggen dat dat niet zo is, ook als je er vandaan komt, heeft weinig nut want ze geloven je gewoon niet. Die krijg je dus echt niet aan het garnalenpellen hoor.
     
    Mamafiets likes this.
  6. Vulpen

    Vulpen Fanatiek lid

    Jul 30, 2014
    3,149
    3,790
    113
    Ik trek nergens een grens, ik constateer dat mensen geneigd zijn naar redenen en excuses te zoeken in plaats van dat ze erkennen dat het inderdaad scheef is. En dat vind ik flauw, als mensen doen alsof ze er meer recht op hebben dan een ander terwijl ze gewoon mazzel gehad hebben.
     
    Saartje33 likes this.
  7. Freynar

    Freynar Actief lid

    Dec 30, 2024
    261
    219
    43
    Female
    Wat ik heb mee gekregen ;
    Als je in Nederland vrijstelling krijgt dan schijnt er helemaal geen controle meer op te zijn.

    Wat in de praktijk helaas betekend dat je dus vrijstelling voor een kind kan vragen. En het kind dan gewoon in een kelder kan opsluiten.

    M’n mening is dan ook dat het controleren van al die duizenden mensen het meer dan waard is en noodzakelijk is al zou je er maar 1 kind mee redden.
     
  8. Mim89

    Mim89 VIP lid

    Jan 29, 2019
    10,262
    8,710
    113
    Female
    Helemaal mee eens! Warmer dan 20/25 graden hoeft voor mij echt niet. Dat tot lang licht heb ik ook niks mee. Geef mij maar weer herfst en winter ❤️
     
    Featherr, Bellybell, bababoe and 5 others like this.
  9. Syane

    Syane VIP lid

    Aug 21, 2013
    12,238
    11,816
    113
    En dat is ook subjectief en per persoon verschillend. Het kan ook liggen aan keuzes die mensen maken. Die voorbeelden ken ik ook genoeg.
     
    Neuzeke likes this.
  10. Anna009

    Anna009 VIP lid

    May 30, 2008
    9,857
    5,118
    113
    Home
    Ik ken er een aantal die komen uit landen waar geen oorlog is of waar het gevaarlijk is
    Als ik vraag waarom zijn jullie hier gekomen dan is altijd het antwoord : het leven is hier beter en makkelijker
     
  11. Saartje33

    Saartje33 Fanatiek lid

    Dec 6, 2018
    3,883
    5,830
    113
    Female
    Maar wie wil dat nu niet?
    Mijn grootouders wilden na de oorlog naar Canada want daar was het toen makkelijker en beter. Niet gedaan uiteindelijk, maar wel serieus overwogen
     
    Roanna and Zxcvb like this.
  12. Siepie85

    Siepie85 VIP lid

    Nov 8, 2013
    8,330
    8,332
    113
    Amsterdam
    Maar dan mogen de expats en mensen die hierna toe emigreren toch ook niet komen?
     
    Vissenkom and Saartje33 like this.
  13. Vulpen

    Vulpen Fanatiek lid

    Jul 30, 2014
    3,149
    3,790
    113
    Er zijn natuurlijk allerlei aspecten in ieders leven die van invloed zijn op waar je nu woont, maar zodra je ergens in Nederland een koopwoning hebt, heb je sowieso ook ergens in je leven flinke mazzel gehad. Of aan wat voor keuzes dacht je?
     
    Peppabig and Saartje33 like this.
  14. Loufoque

    Loufoque Fanatiek lid

    Mar 17, 2021
    1,729
    4,878
    113
    Ik zoek niet naar redenen en excuses, en ik vind het al helemaal niet scheef. Ik begrijp eerlijk gezegd de huidige tendens niet waar de huidige jongere generatie het blijkbaar vrij normaal vindt om openlijk uit te spreken dat de oudere generatie maar moet opzouten uit hun woning om plaats te maken voor gezinnen (en dat is dan nog de milde variant - ik zag hier in het topic ook al verkapt voorbij komen dat ouderen ook niet meer moeten denken dat het leven 'maakbaar' is wat betreft zorgverlening. Wat komt daarna? Verplicht euthanasiepilletje op je 70e?).
    En waarom heeft die generatie mazzel gehad en doen ze alsof ze er meer recht op hebben? Die zijn ook gewoon begonnen op een veel lager salaris dan tegenwoordig, met een voor die tijd torenhoge hypotheek, na wellicht eedst ergens op een kamer (of bij pa en ma thuis) te hebben gehokt. OK, ze hadden dan mischien wel 'mazzel' dat de hypotheeklasten verminderd zijn vanwege inflatie door de jaren heen, maar de komst van de Euro betekende weer een bijna verdubbeling van de dagelijkse kosten zonder dat de salarissen meededen.

    Het lijkt me zinvoller om de oorzaken van de krapte op de woning markt te onderzoeken, en die liggen m.i. toch écht bij de politiek, en níet bij mensen die gewoon in hun eigen welverdiende koopwoning willen blijven wonen zonder zich daar een schuldgevoel over aan te hoeven laten praten.
     
    spruitje80, Clairemin, cosdy and 15 others like this.
  15. Eefje00

    Eefje00 Fanatiek lid

    Oct 27, 2014
    1,555
    666
    113
    Mazzel wil ik het niet noemen. Denk dat de grootste gedeelte gewoon ook klein is begonnen. Wij woonden als gezin met 3 kinderen ook in een piepklein appartement. Het is ook sneu en vervelend voor alle gezinnen die noodgedwongen heel klein wonen, maar dan om dan de ouderen eruit te zetten omdat gezinnen meer recht erop hebben is ronduit asociaal.
     
    Featherr, Lies1611, bababoe and 6 others like this.
  16. Vulpen

    Vulpen Fanatiek lid

    Jul 30, 2014
    3,149
    3,790
    113
    Ja, daar zit ook wat in. Zou top zijn als de politiek écht wat zou doen.

    Mijn ouders niet hoor! Gewoon vanuit huis getrouwd en hop, meteen een rijtjeshuis. Dus ik heb vooral dat voorbeeld. Nu zou zoiets echt niet meer kunnen. Wat niet per se erg hoeft te zijn, het lijkt me geen must om een rijtjeshuis te hebben of zo.

    Daar zit wel een verschil in denk ik. Maar volgens mij kijken ze in Nederland al wel aardig goed naar of zorg wel zinvol is (of zijn daar in elk geval goede ontwikkelingen in gaande).

    Maar over euthanasie heb ik ook een impopulaire mening: wat mij betreft hoeft de wetgeving absoluut niet versoepeld te worden. We gaan een kant op dat ouderen zo ongeveer aangepraat wordt dat ze een euthanasieverklaring moeten hebben zodat ze ons maar niet meer tot last zijn.
     
  17. Loufoque

    Loufoque Fanatiek lid

    Mar 17, 2021
    1,729
    4,878
    113
    Ik vermoed dat veel mensen ook geen idee hebben hoeveel kennismigranten naar Nederland komen. Er wordt veel gezegd over asielzoekers, maar dat is inderdaad een druppel op de gloeiende plaat wanneer je het vergelijkt met mensen die compleet legaal immigreren om in Nederland te komen werken en hun steentje bij te dragen (meestal veel méér dan gemiddeld vanwege de noodzakelijke skills die ze moeten hebben en de minimum looneis). Maar ja, die mensen nemen ook weer hun familie mee, spreken meestal (in eerste instantie) geen Nederlands, en hebben óók een woning nodig. Dus ik kan me voorstellen dat de gemiddelde Nederlander het verschil niet ziet, maar de twee zijn niet met elkaar te vergelijken.
     
    nijn37, Vissenkom and citroenrasp like this.
  18. Anna009

    Anna009 VIP lid

    May 30, 2008
    9,857
    5,118
    113
    Home
    Tuurlijk
    Als het voor je ergens anders beter zou zijn
    Waar alles voor je word geregeld en makkelijker is dan zouden wij dat allemaal wel serieus overwegen
     
  19. Saartje33

    Saartje33 Fanatiek lid

    Dec 6, 2018
    3,883
    5,830
    113
    Female
    Ja dus kan het die mensen ook niet kwalijk nemen
     
  20. Vogelinnetje

    Vogelinnetje VIP lid

    Nov 3, 2009
    7,175
    6,577
    113
    Ja hoeveel mensen hoor je wel niet roepen dat ze genoeg hebben van Nederland en willen emigreren naar een land waarvan ze denken/hopen dat het er beter voor ze is? Maar Canada kom je tegenwoordig ook niet zo makkelijk meer binnen en voor Australie geldt al een echt lange periode dat je er mag komen werken als zo'n soort banen niet opgevuld kunnen worden door de inwoners zelf.
     
    Saartje33 likes this.

Share This Page