@Anouk2005: Dan lijkt de labradoodle me niet zo zeer het probleem, maar het baasje… En dat kan bij andere rassen ook. Labradoodles zijn inderdaad wel vaak vrij actief/blij én heel gevoelig en ook regelmatig vrij angstig. Van mensen met ervaring met verschillende rassen begrijp ik dat ze vrij bewerkelijk zijn. Ik heb geen vergelijkingsmateriaal, dat scheelt misschien, ik vind ze vooral super lief en zachtaardig, in ieder geval die van ons. Je moet ze wel goed opvoeden - maar bij welke hond moet dat niet? Ze zijn heel slim en nemen gerust een loopje met je. Zelf vind ik dat alleen maar grappig, in de zin van dat het wat van mij als baasje vraagt, dus niet in de zin van dat alles mag. Hij kan ook uitvallen tegen sommige anderen honden (nooit meer dan blaffen!); ik loop - net als jij - vaak om die reden om als ik een hond zie waarvan ik weet dat hij dat gaat doen. En ja, ik probeer het hem ook af te leren en dat gaat heel vaak goed, maar niet altijd. Ik denk dat je als hondeneigenaar begrijpt dat je als baasje veel invloed hebt, maar geen magische krachten oid… Honden die elkaar corrigeren (met een blaf en een snauwtje, niet met keihard bijten natuurlijk) lijkt mij ook niet iets negatiefs, maar juist goed, zeker bij pups, omdat ze toch vaak elkaar heel goed begrijpen, beter dan ons mensen. Zeker bij reutjes komt er vaak ook nog wat qua dominantie bij kijken.
Ohra was vroeger goed,valt nu tegen, voorwaarden zijn aangepast en de premies schieten omhoog. Unive heeft de beste verzekering. Goedkoper, vergoeden bijna alles en vergoeden als enige verzekering ook erfelijke aandoeningen. Ik had in alle gevallen binnen 2 dagen het geld op mijn rekening staan.
Een ander ras was hier ivm familie met ernstige allergieën voor ons overigens ook geen optie - labradoodle gaat gelukkig goed!
Nog wel een tip trouwens, ik weet niet of jullie de pup in het begin in een bench willen maar wellicht dat je er eerst eentje ergens kan lenen? Onze hond besloot na een paar weken absoluut niet meer in de bench te willen, dus dat was achteraf een dure aanschaf voor niets (we hebben een grote hond dus hadden ook de grootste bench) . Hopelijk vinden jullie een betrouwbare fokker en komt er snel een hele lieve pup jullie kant op!
Ik twijfel inderdaad. Onze golden retriever vroeger vond de bench echt vreselijk. En hij was geen sloper, dus het kon ook prima zonder. De meningen zijn hier ook steeds meer over verdeeld. Ik denk dat ik tzt met de fokker ga overleggen.
Wij hadden in het begin een ren en een bench. De ren stond om de bench en zorgde ervoor dat eventuele ongelukjes op die plek bleven i.p.v. door de hele kamer en (open) keuken. Het hielp ook om de pup rust te geven en soms ook om ons even rust te geven. Ook was het handig als er vriend(innet)jes kwamen spelen die bang waren voor honden, om ze rustig te laten wennen en/of om te zorgen dat de pup niet onverwacht bij ze kwam. Na verloop van tijd is de ren weggegaan (we gebruiken hem nu wel af en toe als hekje, bv. op vakantie en met een verbouwing, die heeft zijn geld dus al wel opgebracht). De bench is voor onze hond nog steeds een rust plekje. Hij gebruikt hem in principe alleen 's nachts; hij loopt er dan zelf in (deurtje doen wij dan dicht ) en slaapt rustig tot hij ons weer naar beneden hoort komen. De bench is groot genoeg om te gaan verliggen ed, er ligt een dekje in, maar die schuift hij zelf vaak aan de kant.
Voor mij is de bench hetzelfde als een slaapkamertje. Eigen plekje en rust. Als we langer opblijven en hij word moe, gaat hij zelf in zijn bench liggen. Na zijn laatste plas gaat hij ook automatisch richting zijn bench. Deurtje sluiten en slapen maar. Voor onze hond dus een eigen plekje en geen straf plek omwille van sloop gedrag ofzo. In het begin was het bench en ren voor als we naar de winkel gingen ofzo maar dat was enkel in het begin.
Hier hetzelfde. De bench is echt zíjn plekje en hij is er graag, trekt zich er bijv in terug als hij behoefte heeft aan rust. Overdag gaat hij er regelmatig in liggen dutten en voor de nacht loopt hij er zelf naar toe. Dan hebben we het deurtje dicht, overdag niet. Als jonge pup ging de bench ook dicht als we van huis waren, sinds dat hij ong. 1 jaar oud is niet meer.
Volgende keer roepen dat je hond schurft heeft en dat heeeel besmettelijk is Wij hebben een hond die is doodbang voor andere honden. Er was toen een ierse wolfhond die liep altijd los en dat beest deed niks maar mijn hond was zooo bang. Had al verschillende keren gevraagd om hem vast te houden, bij hqar te roepen maar "haar hond deed niks hoor!". En stond ik weer met een bange jankende hond achter me die hond weg blokkend En toen was ik het zat en die hond kwam er weer aangerend. Toen riep ik dus dat die van ons schurft had en ik heb haar toen zien rennen om die hond terug te halen. Want een doodsbange hond lastig vallen is natuurlijk niet erg maar schurft wel
Wij hebben nu een golden retriever van bijna 2 jaar. Als pup gekocht. Hiervoor 2 Duitse herders, ook als pup gekocht. Begintijd is best pittig met ‘s nachts er nog uit en het zindelijk maken. Ik werk niet dus ideaal voor de hond. Wij hadden in het begin wel een bench maar ze jankte alles bij elkaar dus die staat nu opgeklapt. Ik zou idd via een vereniging kijken voor een goede pup, al weet je het nooit helemaal zeker . Onze pup kwam van een boerderij, achteraf gezien misschien wat rode vlaggen gemist. Maar ze heeft al heel veel dierenarts visites erop zitten helaas. Fokker liet niks meer van zich horen toen wij dit aangaven. Ik heb wel spijt dat ik geen verzekering heb genomen voor onze hond. Wij hadden binnen een maand al rekening van honderden euro’s en ze heeft allergieën dus we zijn nog lang niet klaar. Het is wel de aanhankelijkste hond die we ooit hebben gehad echt een knuffelkont.
Grappig, dat is juist de reden dat onze hond altijd met een grote boog om labradors heen loopt (nou zijn er wel meer honden die onze hond probeert te vermijden). Maar voor mij ook een van de redenen om niet voor een labradoodle te gaan. Ik heb het idee dat het druistige (of enthousiaste) van een labrador vaak terug te zien is in de labradoodle. Daar moet je van houden en is niet zo mijn ding. Onze hond werd panisch in de bench. Bij de fokker ook al benchtraining gehad, maar zij gaven al aan dat dat met dit nestje wat moeizamer ging dan anders. In het begin ging onze hond naar de gang als we even weg gingen, maar het is ook nooit een sloper geweest.
Wij een een australian labradoodle nu 2,5 en die is zo relaxed♡. Ik snap wat sommige bedoelen. Sommige hier in de buurt lijken wel ADHD te hebben. Onze hoeft moet niks weten van drukke honden of eigenlijk drukte in het algemeen.