Onpopulaire mening

Discussion in 'De lounge' started by Anna009, Apr 18, 2025.

  1. Spectre

    Spectre VIP lid

    Nov 5, 2015
    19,832
    18,554
    113
    Female
    Wij gaan enkel uit eten bij restaurants waarvan we weten dat er een speelruimte is. Ik kan niet van mijn kinderen verwachten dat ze 2 uur stil op een stoel gaan zitten. En ja, als we dan eens een keer ergens zijn waar ze dat niet hebben, dan zorg ik dat we iets mee hebben om te doen. Dat kan tekenspul zijn, maar ook een tablet.
    Liever even een tablet voor de neus dan dat het zweet me uitbreekt omdat ik de kinderen niet op hun stoel krijg. (PS; Je kent mijn kinderen niet.. ) :p
     
    mutskuh, lorreke, Cornflake and 2 others like this.
  2. Manolito

    Manolito Fanatiek lid

    Sep 12, 2016
    2,657
    2,109
    113
    Ja, als ik naar een restaurant ga wil ik geen last hebben van andermans kinderen.
    En als dat wel zo is (en er is niemand die dat corrigeert) krijg je dat ook zeker te horen.
    Leuk dat je kinderen hebt, maar daar hoeft een ander geen last van te hebben.
    Dan ga je maar fijn naar de Mac. Daar vind ik het een ander verhaal. Daar verwacht je juist kids die overprikkeld rond racen.
     
  3. Anouk2005

    Anouk2005 VIP lid

    Mar 21, 2012
    23,195
    16,530
    113
    dokters-assistente
    De Glazen Stad
    Helemaal mee eens en wat dacht je van die jonge moeders die achter de kinderwagen lopen en enkel met hun telefoon bezig zijn en dan ook nog met zo'n maffe grote koptelefoon op hun hoofd lopen, communiceren die mensen niet met hun kinderen, vinden ze dat niet belangrijk?
    Dat heb ik sws ook met mensen die eeuwig en altijd aan het bellen zijn, op straat, in de supermarkt, ze komen bellend uit de auto, met wie bel jij continue denk ik dan en dan bij voorkeur staat het ook nog op de speaker.
    Poosje terug zat ik in de bus en er zat een jonge vrouw achter mij en die had ruzie met haar vriend en die ging dat uitgebreid zitten bespreken in de bus, ik kon letterlijk alles horen. Ik vind dat zo bijzonder.
     
  4. owly

    owly VIP lid

    Aug 19, 2013
    22,321
    10,286
    113
    Tablet in een restaurant deden wij ook. Net als kleuren of tekenen, kleine smart game.
    Het wachten tot het eten duurde soms lang. Dan mocht hij even wat doen. Maar tijdens het eten heb je niks voor je neus.

    Spelen in een speelruimte heeft hij nooit gedaan. We gingen niet vaak uiteten en alleen is er niks aan dus kwam hij tig keer terug.
    Neem aan dat tijdens het eten je kind dan niet speelt want dat zou ik net zo raar vinden als een tablet of ander scherm tijdens het eten.
     
    Spectre likes this.
  5. Cornflake

    Cornflake Fanatiek lid

    Jul 12, 2023
    1,304
    1,358
    113
    Female
    #965 Cornflake, Apr 29, 2025 at 8:30 AM
    Last edited: Apr 29, 2025 at 8:35 AM
    Ik weet dat het een impopulaire topic is maar toch..Sorry maar ik vind het wel wat botte reacties. Laten we wat liever zijn voor vrouwen. Want ook ik heb wel eens een dag dat ik al de hele dag brandjes aan het blussen ben, al 2 uur met LEGO heb gespeeld, met een peuter de was heb gedaan waardoor het 10x zolang duurde en dan loop ik even achter de kinderwagen of sta ik even in de speeltuin om mijn boodschappen lijst door te nemen, een bericht uit Parro te lezen of snel tussen de bedrijven door een rekening te betalen.

    ik heb wat dat betreft steeds minder tot niet een mening over anderen. Want mijn impopulaire mening is dat iedereen in dit land veel te veel met elkaar bezig is maar elkaar maar weinig steunt.
     
    Mim89, juf1987, mutskuh and 15 others like this.
  6. din0

    din0 VIP lid

    Aug 14, 2011
    5,131
    1,830
    113
    Tja ik vind het ook bijzonder hoor.
    Hoe eet je thuis dan.

    C kan gelukkig ondanks haar drukte toch goed aan tafel zitten.
    Ook toen ze jong was.
    En gaat naar mensen staren haha.
    Of als er iets van kleuren aangeboden werd deed/doet ze dat.

    Ze is ook een van de weinige 13jaarige zonder scherm.
    Ze mag hem toch niet op school hebben en thuis is ze tekenen of bouwen.

    Maar ik mis wel de tijd dat kinderen gewoon gecorrigeerd worden en ook gedaan werd wat gezegt word.
    Bijvoorbeeld hou op met schreeuwen anders gaan wij naar huis, en vervolgend een uur lang een gillende kind naast je omdat ouders stug blijven zitten.
    Ja ga dan vraag of ze het eten misschien inpakken of iets.
    En ga naar huis dan is de lol er wel van af en als ze dit blijven doen, zorg dan voor oppas.

    En so inge restaurants is inderdaad spelenheel leuk maar waarom gillen.
    Schoonmoeder woont naast een school elke dag gillen niet normaal.
    Terwijl wij hier een kinderdagverblijf hebben en bso deze kinderen spelen zonder te gillen.
    Dit word hun al geleerd.
     
  7. Vulpen

    Vulpen Fanatiek lid

    Jul 30, 2014
    3,167
    3,814
    113
    Kinderen moeten zich in een speeltuin ook zelf leren vermaken. Ik beschouwde dat juist wel als forummomentjes hoor :)
     
    Cornflake, Beugelbekie, Diiba and 3 others like this.
  8. Fruity90

    Fruity90 Fanatiek lid

    Jan 16, 2022
    2,889
    4,160
    113
    Female
    Omdat we in nederland al zo overspannen en overprikkeld zijn dat we het gekrijs van andermans kinderen er niet ook nog bij kunnen hebben als je gewoon even rustig wil eten :o:.

    Ik kan er al iets beter tegen als ik het idee heb dat de ouders het in de gaten hebben. Maar ouders die dan als 2 zombies zitten te scrollen terwijl kinderen de tent afbreken, ja dan ik niet zoveel hebben.
     
  9. toch3

    toch3 VIP lid

    Dec 28, 2013
    18,301
    17,194
    113
    Denk dat context daar ook wel belangrijk is. Als je kind(eren) prima spelen zelf en je normaal reageert als ze wat vragen oid is het heel anders dan kind wat niet speelt en geen aandacht of een snauw krijgt.

    En sommige kinderen willen geeneens dat mama of papa mee doet :D of ik dan ga lezen in een boek of op een forum maakt mijn inziens niet uit
     
  10. Maan14

    Maan14 Fanatiek lid

    Feb 6, 2022
    2,853
    3,013
    113

    Dit is exact de reden dat ik echt verliefd geworden ben op Italië en de mensen.


    Mensen moeten overal wat van vinden en er is 0 verdraagzaamheid. Zelfs bij kinderen onderling zie je het terug gaf de juf van de jongste pas aan. Na Corona is de wereld veranderd op een niet zo positieve manier. En mischien was het daar voor al wel, maar heeft de pandemie de individualisme alleen maar sneller aangewakkerd die er al ontstaan was.
     
    Paardenbloem and Cornflake like this.
  11. Koalabeertje3

    Apr 22, 2025
    32
    40
    18
    Female
    Ik vind sommige reacties echt enorm overtrokken. Wij gaan echt wel is uit eten, maar ik heb nog weinig mee gemaakt dat er kids rennend door een restaurant gaan. Ja in het pannenkoekenrestaurant met speelgedeelte. Daar rennen ze dan op af.
    Ik denk alleen maar; waar maken mensen zich tegenwoordig allemaal wel niet druk om. Ik heb wel andere dingen die me bezig houden dan me te storen aan een kind wat is voorbij rent.
     
    Spectre, Cornflake, Mamafiets and 2 others like this.
  12. Mamafiets

    Mamafiets VIP lid

    Apr 22, 2019
    18,412
    30,750
    113
    Female
    Lijkt me een stuk gezelliger dan de hele tijd moet corrigeren omdat ze op geen enkele manier stil kunnen zitten.

    Wij nemen meestal spelletjes mee naar een restaurant. Dus tijdens het wachten gaan we beperkende, pesten, exploding kittens of een ander leuk, snel spel spelen.
    Soms ook online games. Dan zitten we allemaal op onze telefoon :roflmao:

    En soms is het te druk voor de jongste. Dan mag die een filmpje kijken op zijn eigen scherm.
    En nee, dat is niet gezellig, maar dat is een overprikkeld kind ook niet. (En nee, voor hem is het scherm geen extra prikkel, maar het buitensluiten van alle externe prikkels in zijn eigen veilige wereldje)

    Overigens hebben we een grote voorkeur voor restaurants met fijne (buiten)speel plek.
     
    Cornflake, Zxcvb and citroenrasp like this.
  13. Mamafiets

    Mamafiets VIP lid

    Apr 22, 2019
    18,412
    30,750
    113
    Female
    Zo mee eens!

    Helemaal dat scenario van op je telefoon terwijl kind aan het spelen is.
    Kind is aan het spelen! Hoezee! Heel even tijd voor mezelf!
    Tot binnen 2 minuten weer een "mama !!!" Klinkt.
     
    Cornflake likes this.
  14. Anna009

    Anna009 VIP lid

    May 30, 2008
    9,872
    5,148
    113
    Home
    je kind hoeft ook niet overal mee naartoe
    ik was met mn dochters bij een musical daar zat een moeder en een vader met 2 kids en een baby in de draagzak
    hallo waarom blijft 1 van de 2 niet thuis? of regel een oppas of ga niet
     
    Vulpen, Dubbelgeluk, Taiga and 2 others like this.
  15. Liekje81

    Liekje81 VIP lid

    Sep 6, 2013
    20,164
    23,244
    113
    doktersassistente
    Zevenhoven
    Dochter is niet zo'n grote eter, die is zo klaar. Dus ja, die gaat dan ondertussen wel wat doen. Thuis niet natuurlijk, maar dan zijn we zelf ook snel klaar. Maar ze hoeft van mij geen uren op dr plek te zitten tot we klaar zijn. We gaan speciaal naar restaurantsmet speeltuin ofzo.
     
    Spectre, Cornflake and Zxcvb like this.
  16. suus1983

    suus1983 VIP lid

    Oct 10, 2006
    50,186
    35,873
    113
    Was de baby aan het huilen oid dat je er last van had?
    Zo niet, dan vind ik dat ouders dat lekker helemaal zelf mogen weten en niet iedereen heeft ook altijd maar een oppas tot beschikking.
     
  17. suus1983

    suus1983 VIP lid

    Oct 10, 2006
    50,186
    35,873
    113
    Ja vooral vrouwen onderling hebben daar een handje van. Zie je hier in dit topic ook wel. Je doet het nooit goed. We zouden elkaar eens wat meer moeten steunen ipv afbranden.
     
  18. suus1983

    suus1983 VIP lid

    Oct 10, 2006
    50,186
    35,873
    113
    Lekker makkelijk oordelen. Alsof alle kinderen gelijk zijn. Hier 2 kinderen die nooit een scherm gehad hebben in een restaurant en 1 die dat wel gehad heeft. Om het voor iedereen leuk te houden. Voor onszelf, voor hem en voor de mensen om ons heen. Ik snap werkelijk waar niet waarom jij daar iets van zou moeten vinden.
     
  19. din0

    din0 VIP lid

    Aug 14, 2011
    5,131
    1,830
    113
    Kijk ga je naar een pannenkoeken restaurant of iets waar kinderen zich kunnen vermaken met spelen dan verwacht ik wel gekrijs en ben ik daarmee voorbereid.
    Maar als je gewoon naar een restaurant gaat waar dat niet is verwacht ik geen rennende en gelillende kinderen.

    En natuurlijk kun je dan iets mee nemen maar waneer een kind dan niet kan gedragen verwacht ik wel iets van actie van de ouder(s).

    Maar het lijkt nu vaak wel of kinderen de baas zijn straf niet meer mag en je gewoon alles moet pikken.
    En als een kind ook maar een kik geeft getroost moet worden.
     
    Manolito likes this.
  20. Anna009

    Anna009 VIP lid

    May 30, 2008
    9,872
    5,148
    113
    Home
    dan moet je niet gaan naar muscials of andere gelegenheden
    als je geen oppas hebt moet je niet gaan en ze waren met zijn tweeen dus 1 kan thuis blijven
    ja de baby ging huilen en maakt ook de hele tijd geluid

    " iedereen mag zelf weten " vind ik zeker niet je zit daar ergens naar te kijken en op te letten mega irritant als je dan geluiden van een krijsende baby hoort
     
    Taiga likes this.

Share This Page