Weer wat nieuws! 'Baby al na vier maanden gewone melk geven' Uitgegeven: 9 juli 2008 10:04 Laatst gewijzigd: 9 juli 2008 10:08 MAASTRICHT - Het is beter kinderen al na enige maanden gewone koemelk en vast voedsel te geven. Dat zou de kans op huidallergie in de eerste twee jaar verminderen. Dat stellen onderzoekers van de Universiteit Maastricht in het julinummer van het wetenschappelijke tijdschrift Pediatrics. Onder leiding van Carel Thijs volgden onderzoekers het eetpatroon van 2800 zuigelingen en controleerden op huidallergie en eczeem. Strijdig De resultaten van het onderzoek zijn strijdig met wat doorgaans wordt geadviseerd. Allergie voor koemelk is een vaak onderzocht probleem. Thijs stelt dat al na vier maanden gewone melk heel goed kan. Als de ouders na zeven of negen maanden daartoe overgaan is de kans op allergische huidreacties en eczeem groter. (c) ANP bron: nu.nl
Het onderzoek is gedaan door de Universiteit Maastricht en dan moet het wel kloppen. In Maastricht wonen natuurlijk de slimste mensen!
En de waarheid ligt in het midden (des lands) ! Lekker wazig allemaal die onderzoeken, maar ik wacht gewoon trouw met de gewone koemelk tot een jaar.
hahaha ben het helemaal met je eens hoor minyaweth! Ik heb ook gewoon met gewone melk gewacht tot een jaar.
Ja ik hoorde dit op de radio! Kon het alleen net niet goed horen, dus vroeg me al wat af! Ach ze verzinnen telkens weer wat nieuws! de kleintjes doen het toch ook goed op de fles of borstvoeding! Enne ik kom ook Maastricht, maar of daar nu slimmere mensen wonen? wahaha In het ziekenhuis van Maastricht werken veel Belgen
Ik denk dat er best wel een kern van waarheid in zal zitten hoor. Ik ben bij mijn zoontje heel vroeg begonnen met bijvoeden en met 5 a 6 maanden op gewone melk (hij lust niks anders) en ik heb nog nooit ergens 1 probleem mee gehad met hem. Hij is pas 1 keer ziek geweest in een heel jaar, heeft nergens allerchies voor. Ik ben toen erg blij dat ik de keuze voor hem heb mogen maken om op halfvolle melk over te stappen.
er zal ongetwijfeld een allergische aanleg aanwezig zijn als een kind ergens op reageerd. mischien zit het in de genen, maar ik vind dat zolang de kinderen het goed doen op melk is dat prima. ik ben zelf geen expert, dus zou het niet weten. maar hier krijgen ze gewoon de eerste maanden alleen melk, de rest komt later, en sommige kinderen zijn er eerder of later aan toe. dat voel je als moeder ook wel aan.