Dat het bijvoorbeeld volgens een verhuurder niet past binnen een bepaald huis, zoals een studentenhuis. En dat snap ik op zich wel, maar het is behoorlijk frustrerend. Bovendien, er zijn veel mensen op zoek naar woonruimte. Dan heeft een verhuurder het voor het kiezen. En tja, discriminatie, denk wel dat je dat zo kunt noemen ja. Maar goed, het heeft geen zin om me daar kwaad over te maken. Kan ik beter mijn energie erin stoppen om iets goeds te vinden... Zo heb ik vanmiddag een bezichtiging voor een studio. Verhuurder is al op de hoogte dat ik een dochter heb en vindt het geen probleem als zij er af en toe is. Dus daar kan het in elk geval niet op afketsen, spannend....!
af en toe? Je hebt je kind toch gewoon elke dag? Behalve als ze naar de vader gaat natuurlijk ( als dat gebeurt) Ja het is jammer dat je daarom wordt afgewezen en ik vind het eigenlijk niet kunnen. Kan de gemeente hierin niet bemiddelen?
We hebben een soort co-ouderschap afgesproken. Oftewel, we wisselen Eva per week af (dat klinkt oneerbiedig!). Maar zolang mijn man de procedure nog niet wil starten en onze hypotheek nog niet kan worden opgebroken, ben ik aangewezen op (commerciƫle) huurwoningen. Hypotheek ed betalen we nog samen, dus qua huur kan ik het niet te bont maken. En het is nu voor mij het belangrijkste om zsm weg te zijn uit huis en weer op mezelf te zijn, dus dat wordt een kleine ruimte. Dat betekent dat ik Eva wel ophaal van het KDV en samen met haar zal eten, maar ze 's avonds bij papa in huis slaapt. En tja, dat vind ik nog wel eens lastig om te bedenken. Ik wil gewoon nu al een huis kopen waar Eva ook lekker de ruimte heeft en ik weer een eigen leven op kan bouwen. Ach, ik zit mijn tijd wel uit. Het vooruitzicht om weer iets voor mezelf te hebben doet me zoveel goed; daar put ik heel veel kracht uit!
Dat lijkt me ook niet niks. Ik vind het in elk geval erg sterk van je. Zo'n moeder is heel veel waard. Sterk die vecht voor haar eigen geluk en daardoor ook voor haar kind. Het zal hoop ik sneller gaan dan je denkt.
Dankjewel! Ik heb er het volste vertrouwen in dat we het beste voor Eva willen en daarom haar voorop stellen. Dat betekent dan idd ook dat we goed aan onszelf denken. Eva kan het beste twee ouders hebben die goed in hun vel zitten. En ik merk aan sommige reacties in onze omgeving dat mensen dat niet altijd begrijpen.
Nee jammer is dat. Mensen weten vaak niet hoe het is, en oordelen soms te snel. Maar als jullie maar weten dat het zo beter is.