Financien & werk

Discussie in 'Zwangerschap en werk' gestart door lisette85, 27 jul 2008.

Topicstatus:
Niet open voor verdere reacties.
  1. lisette85

    lisette85 Lid

    20 mrt 2008
    22
    0
    0
    Hallo!

    Ik ben hier net nieuw en ik heb een klein beetje rondgekeken op de site.
    Ik weet daarom niet of er al een topic is, wat op mijn vraag lijkt. Alvast sorry daarvoor als dat wel zo is.

    Mijn man en ik willen heel graag een kindje. Alleen willen we ook graag allebei dat ik stop met werken. Mijn man blijft dan gewoon fulltime doorwerken.
    Alleen nu zitten we met het probleem dat de vaste lasten hoger zijn dan mijn mans inkomen.

    Heeft iemand hier een goed idee over? Of tips?

    Ik hoop dat jullie kunnen helpen.

    Liefs
    Lisette
     
  2. ElleNY

    ElleNY Fanatiek lid

    26 mrt 2008
    1.987
    1
    0
    Tja, en een kindje maken je lasten alleen maar hoger. Het lijkt mij dat jullie iets moeten doen aan je vaste lasten. Goed je verzekeringen bekijken bijvoorbeeld, goedkoper boodschappen gaan doen, mobiele telefoons eruit doen, tijdschriften opzeggen, minder drinken / niet roken (als dat gedaan wordt) etc. Er zijn altijd manieren om je uitgaven te verlagen maar dat hangt er vanaf hoeveel 'rek' er nu in zit en hoeveel je bereid bent in te leveren.
    Ik hoop voor je dat je hier nog wat praktische tips krijgt. Mijn conclusie zou eigenlijk zijn dat je dus niet kunt stoppen met werken zolang je lasten deze hoogte kennen.
     
  3. Merijn

    Merijn Niet meer actief

    Hebben jullie een koopwoning? Meestal zit daar het meeste geld in. En dat is ook direct de meest vervelende om op te besparen...

    Verder kun je vaak wel veel bezuinigen op boodschappen en op benzinekosten. Gaat je man bijvoorbeeld met de auto naar zijn werk terwijl het max een half uurtje fietsen is? Pak de fiets!

    Ik weet niet wat je man verdient, maar vermoedelijk hebben meer stellen hetzelfde inkomen en een kind. Dus het moet wel haalbaar zijn. Bedenk je ook dat je geld van de belastingdienst krijgt: kinderbijslag, kinderkorting, combinatiekorting, etc. Dat kan ook wel hoog oplopen, zeker als je man niet veel verdient.

    En misschien moet je toch overwegen om te blijven werken... Het is echt geen ramp als je kindje bijvoorbeeld 2 dagen naar de opvang zou gaan. En je zou ook ervoor kunnen kiezen om 's avonds en in het weekend te werken.
     
  4. Hopmarjanneke

    Hopmarjanneke VIP lid

    10 jul 2008
    13.558
    530
    113
    Vrouw
    Docent Frans (in opleiding)
    Duitsland
    Wanneer je een koopwoning hebt, kun je er evt ook voor kiezen de belastingaftrek maandelijks te krijgen ipv eens per jaar. Dat kan ook gewoon veel "druk" schelen. Beetje afhankelijk van het inkomen van je man kan het toch 30 tot 40% schelen (van je hypotheeklast dan wel te verstaan)

    En inderdaad je krijgt een aantal toeslagen die je nu niet krijgt omdat je nog geen kinderen hebt. Als jij zelf niet werkt, krijg je juist een aantal toeslagen/kortingen die je niet zou krijgen of juist minder als je wel zou werken.

    Waar je ook voor zou kunnen kiezen: alle twee minder gaan werken. Dat schijnt zelfs voordeliger te zijn, omdat je beide in een gunstiger tariefgroep komt te vallen qua belasting. Dus dat je bijvoorbeeld allebei 3 dagen gaat werken ofzo, en dat je het dan zo regelt dat je geen kinderopvang nodig hebt, of maar 1 dag. Dus jij bent dan vrij op de dagen dat hij werkt en net andersom.
     
  5. lisette85

    lisette85 Lid

    20 mrt 2008
    22
    0
    0
    Allemaal hartstikke bedankt voor de reacties! Ben er blij mee!
    We hebben inderdaad een koopwoning (met een belachelijk hoge hypotheek en ik weet niet of die ook lager per maand kan?) en we hebben de financien al een aantal keren bekeken. We hebben inmiddels al 40 euro kunnen besparen op de internet rekening (het is niet veel maar alle kleine beetjes helpen) en ik heb inderdaad ook bijna alle abonnementen op verschillende dingen opgezegd.
    Mijn man heeft 1400 netto aan inkomen maar de vaste lasten blijven dan alsnog 1700. En dan heb ik boodschappen nog niet eens meegeteld.
    En wat jij zegt Hopmarjanneke is misschien ook wel heel interessant om naar te kijken, naar de toeslagen / kortingen. Ik wist alleen wat af van kindertoeslag en kinderbijslag. Je hebt het ook nog over combinatie korting? Wat is dat dan? En zijn er nog meer toeslagen/kortingen waar ik even naar kan kijken?
    En Merleq, we hebben het er ook over gehad dat ik dan gewoon 1 of 2 dagen ga werken, maar we willen dit eigenlijk absoluut niet. We willen niet in dat vroeger stadium gelijk het babietje overlaten aan anderen. Tuurlijk zal hij/zij wel lekker bij opa en oma slapen e.d. maar we zien kinderopvang e.d. niet echt zitten.

    Is het dan niet ook een oplossing dat mijn man een andere baan neemt met wat meer inkomen?
     
  6. Robin77

    Robin77 Fanatiek lid

    12 apr 2008
    1.194
    1
    0
    Venray
    Tja, dat zou wel heel makkelijk zijn. Persoonlijk zou ik gewoon blijven werken, ik denk dat je ook geen andere keus hebt. Als de vaste lasten 1700 euro zijn en je inkomen 1400 euro dan heb je dus al een gat van 300 euro zonder dat er al een baby is.
     
  7. Rosao

    Rosao VIP lid

    3 nov 2007
    12.893
    1.390
    113
    Misschien ook handig om eens op een rijtje te zetten welke kosten je extra kwijt bent met een kindje en welke zaken je er bij krijgt. Je krijgt natuurlijk ook 4 keer in het jaar 200 euro kinderbijslag en waarschijnlijk kindertoeslag. En als je niet werkt, krijg je volgens mij ook nog een bepaald bedrag van de belastingdienst.

    Waar je verder rekening mee moet houden is dat je inboedelverzekering iets duurder wordt. En je bent elke maand wat extra kwijt aan boodschappen ivm luiers etc (waar ze wel vaak aanbiedingen voor hebben).

    Misschien moet je gewoon al proberen zo veel mogelijk te leven van 1 salaris. Dan kun je daar aan wennen en je hebt als voordeel dat je nu al veel kunt sparen wat later weer helpt.

    Of de hypotheek lager kan, ligt aan de rentevaste periode en welke rente je nu hebt. Wat je moet uitzoeken is:
    - wat is je rente nu
    - wat bieden de verschillende aanbieders aan rente per rente vaste periode
    - wat is je rentevaste periode en wanneer loopt die af
    - wat is de boeterente die je moet betalen voor voortijdig aanpassen van je hypotheek
    - wat is je huis waard (mogelijk heb je nu een opslag omdat je toen je het huis kocht meer moest lenen dan de executiewaarde van het huis, als je huis meer waard is geworden kan die opslag misschien van de rente af).
    Al deze dingen zou je met je hypotheekadviseur kunnen bespreken.

    Groetjes Rosa
     
  8. Merijn

    Merijn Niet meer actief

    Zijn er mensen die dit niet doen dan? Dat is toch totaal niet logisch?? Zeker de mensen met een laag inkomen zullen van die maandelijkse teruggave toch wel automatisch gebruik maken lijkt mij...

    @ lisette85: hoe hoog is jullie hypotheek dan?
     
  9. Strijkkraal

    Strijkkraal VIP lid

    11 apr 2008
    10.680
    3.692
    113
    misschien een over the top opmerking, maar huidige dure huis verkopen en een goedkoper huis kopen of huren?

    Of gewoon blijven werken. Ik denk dat het een kwestie is van plussen en minnen. Wat vind je belangrijk zeg maar.

    Succes.
     
  10. Merijn

    Merijn Niet meer actief

    Huren is in de meeste gevallen wel het stomste wat je kunt doen... Maar goedkoper wonen is misschien wel een optie. Daarom was ik ook benieuwd naar de hoogte van je hypotheek.
     
  11. lisette85

    lisette85 Lid

    20 mrt 2008
    22
    0
    0
    @ Merleq, mijn hypotheek is 850 (uit mijn hoofd) p.m.
    Het is echt belachelijk veel en ik weet eigenlijk nog steeds niet hoe mijn man dat voor elkaar heeft gekregen toen hij dit huis kocht. (We kenden elkaar toen nog niet).
    @Strijkkraal, we hebben inderdaad ook gekeken naar de optie verhuizen. Een huurwoning willen we allebei (zoals Merleq zegt) niet, maar verhuizen lijkt ons ook zo moeilijk. We zijn inmiddels allebei gehecht aan dit huis. Lekker lastig allemaal. Volgens mij maken wij ons zelf wel erg moeilijk ;)
    @Rosao, ja dat op1 salaris proberen te leven vanaf nu lijkt mij inderdaad alvast een hele goede! Stom genoeg waren we daar allebei nog niet echt op gekomen.
    En dat hypotheek lijstje is een mooie. Ik ga straks gelijk alles op een rijtje proberen te zetten en dan contact opnemen met een hypotheekadviseur.
     
  12. Merijn

    Merijn Niet meer actief

    Wow dan hebben jullie wel een hoge hypotheek ja! Heel bijzonder dat hij dat voor elkaar heeft gekregen ;)

    Maar vermoedelijk heeft je vriend dit huis al een tijdje? Dan zit er vaak wel een aardige meerwaarde op en dan zijn er vaak wel veel mogelijkheden. Ik zou inderdaad even met de hypotheekadviseur praten. Misschien dat je vriend ook wel aflost en in dat geval zal ik voor een aflossingsvrije hypotheek gaan, dan breng je je lasten wel even aardig omlaag namelijk.
     
  13. Robin77

    Robin77 Fanatiek lid

    12 apr 2008
    1.194
    1
    0
    Venray
    Het is maar net hoe je met je geld omgaat. Wij krijgen het elke maand terug en dan gaat het direct door naar onze spaarrekening. Wij komen er nooit aan, maar willen het uit principe gewoon terug hebben. Zo doen we dit al jaren en het werkt voor ons perfect. Zou misschien geen drol uitmaken en we zouden het inderdaad net zo goed jaarlijks terug kunnen vragen maar nogmaals, meer een principe ding!
     
  14. Merijn

    Merijn Niet meer actief

    Ah ja, als je het geld spaart dan zou het inderdaad nog kunnen. Maar wij kunnen het niet missen :)
     
  15. mirell

    mirell VIP lid

    17 jul 2007
    15.021
    1
    0
    in een hele leuke winkel de xenos
    ik woon in julianadorp aan zee
    tja het blijft altijd een stukje inleveren denk ik.
    maar met 850 euro hypotheek heb je toch hoop ik niet al je teruggaaf eraf?
    wij hebben ook alles op een rijtje gezet hoor
    en tuurlijk geld gaat hard.
     
  16. suus1983

    suus1983 VIP lid

    10 okt 2006
    50.514
    36.474
    113
    Wij hebben ook een hoge hypotheek, maar betalen die wel bruto, krijgen we 1 keer per jaar terug, dan hoeven we zelf dat bedrag niet opzij te zetten en krijgen we in juni een lekker bedragje! 850 valt op zich wel mee, maar op een inkomen van 1400 is het wel te hoog.

    Tja, het wordt gewoon keuzes maken denk ik. Of je blijft werken, wat je niet wilt, of andere dingen zullen moeten veranderen. Je kunt toeslagen aanvragen, maar als je nu al 300 tekort komt, wordt dat echt niet allemaal aangevuld met die toeslagen. Je komt er wel een heel eind mee, maar een kindje kost ook geld.

    Tja, als je vriend een baan kan krijgen die meer betaald lijkt me dat makkelijk, maar is dat wel zo makkelijk? Goedkoper wonen is misschien een optie of als je perse niet wilt werken zul je misschien een aantal jaartjes moeten wachten tot je vriend meer verdient voor je aan kindjes begint. (al weet ik uit ervaring dat als het eenmaal kriebelt, dat je het liefst direct begint met klussen haha)

    Maar goed, je moet wel vooral realistisch blijven vind ik. Je kunt nu eenmaal niet alles hebben en als jij graag thuis wilt blijven voor de kleine, zul je daar waarschijnlijk andere dingen voor op moeten geven.
     
  17. Merijn

    Merijn Niet meer actief

    850 euro is echt heel veel gezien zijn salaris hoor... Ze betalen zelfs veel meer hypotheek dan wij, terwijl ons inkomen toch een stuk hoger ligt. Maar is het bedrag bruto of netto? Het is eigenlijk alleen mogelijk dat dit bruto is gezien de hoogte van zijn salaris. No way dat hij een hypotheek van 850 euro netto heeft kunnen krijgen.
     
  18. Strijkkraal

    Strijkkraal VIP lid

    11 apr 2008
    10.680
    3.692
    113
    Phoe, 850 euro hypotheek. Ik hoop dat het bruto is. Zal wel zijn afgesloten in de tijd dat hypotheekrente nog ergens laag in de 3% regio zat dan. Ik heb een hypotheek van 965 euro bruto op een salaris van 2000 netto en dat is al aanpoten hoor. Ik zou nu ook niet meer zo'n hypotheek krijgen met de huidige rentestand en zelfs met de belasting terug is het nog aanpoten hoor.

    Ik denk echt dat het voor jullie een kwestie van keuzes is. Want met de beste wil van de wereld, inclusief alle mogelijke toeslagen denk ik dat je het met dergelijke lasten nog een probleem gaat krijgen.
     
  19. lisette85

    lisette85 Lid

    20 mrt 2008
    22
    0
    0
    @mirell
    Nee gelukkig is daar mijn teruggaaf nog niet vanaf. Dat scheelt weer ;) hihi!

    Ik heb vandaag eens flink veel tijd gestoken in het eraf halen van abonnementen en erbij doen van kindertoeslag en kinderbijslag (want ik weet verder niet wat er precies nog meer bij kan aan kortingen en toeslagen) en dan kom ik uit op ong. 1650 vast lasten en 1850 aan inkomen. Dan moeten wel de boodschappen en kinderdingetjes ervan af.

    Dan zou het eigenlijk gewoon moeten lukken toch?

    Ik heb ook even op de belastingdienst site gekeken naar combinatiekorting. Is er iemand hier die dit ook heeft?
    Er staat het volgende :

    De voorwaarden voor de combinatiekorting zijn:

    - U hebt in 2007 minimaal 1 inwonend kind dat op 31 december 2006 jonger was dan 12 jaar.
    - Dit kind woont in 2007 ten minste 6 maanden bij u in huis en staat in die periode ingeschreven op uw woonadres. Bij co-ouders mag het kind ook ingeschreven staan op het woonadres van de co-ouder.
    - U hebt in 2007 inkomsten uit tegenwoordige arbeid (loon, winst uit onderneming of bijvoorbeeld freelance-inkomsten) die hoger zijn dan € 4.475, of u komt in aanmerking voor zelfstandigenaftrek.


    Ik had in 2007 nog geen inwonend kind want ik ben nog niet eens zwanger. Dus weet iemand hoe dit zit?
    Verder neem ik aan dat het bedrag bij het laatste punt (4475) over een heel jaar gaat? Want 4475 eu bruto per maand is toch wel erg veel.
     
  20. lisette85

    lisette85 Lid

    20 mrt 2008
    22
    0
    0
    Mijn man had toen hij dit huis kochte een veel hoger inkomen, hij verdiende toen nog 3000 bruto (2000 netto ong.). Toen kon hij dit huis dus krijgen. Nu zou hij met zijn huidige inkomen dit huis nooit meer kunnen kopen, als je begrijpt wat ik bedoel.

    De 850 is dus zeg maar wel netto. Maar dat kon toen ook zeg maar nog omdat er geld 'zat' was. En toen hij van baan wisselde (burnout e.d. bla bla) ging hij er op achteruit. Gelukkig was ik daar dan zodat ik samen met hem alsnog op 2000 uitkomen.
    Vandaar de hoge hypotheek zeg maar.

    Maar ja zoals ik in mijn vorige bericht al zei van mijn nieuwe berekening. 1650 vast lasten en 1850 inkomen. Zou dat genoeg zijn? (Ook al zou het vet krap zijn)
     

Deel Deze Pagina