4 of meer dagen werken, bevalt het jou ook?

Discussie in 'Baby en dreumes' gestart door guppie81, 1 okt 2008.

Topicstatus:
Niet open voor verdere reacties.
  1. guppie81

    guppie81 VIP lid

    13 sep 2006
    12.334
    1
    0
    ik ben er klaar mee hoor, met het gezeik over dat ik mijn kind dump en geen kind had moeten nemen als ik er niet zelf voor wil zorgen.
    Ja ik heb het helemaal verkeerd gedaan!

    Maar de mama's die carriere niet belangrijk vinden en helemaal niet werken zijn ook niet perfect, want die hebben de titel va het topic niet gelezen.
    Ik heb niet om een discussie gevraagd, ik wilde graag ervaringen delen met andere mama's die ook meer dan de gemiddelde moeder werken.
    Pff hoezo moedermaffia...
    Laat iedereen gewoon lekker in zijn of haar waarde en leef je eigen leven. Ik ben wel klaar met deze discussie.

    Enneh, iemand die het vroeg; ik werk gewoon 4 dagen. Werk in het onderijs en dat gaat niet in uren!
     
  2. mamamaaike

    mamamaaike Actief lid

    18 jan 2008
    153
    0
    0
    Hoi vorige schrijver:
    wat betreft dat huishouden: gewoon uitbesteden en verder niet al te vreselijk nauwkeurig zijn! Mijn huishouden is minder goed op orde dan van mijn moeder die vroeger niet werkte (ramen worden zelden gelapt, vrijwel niks wordt gestreken en we eten soms uit de magnetron) en verder hebben we een schoonmaakster. Ik werk 3,5 dagen en ga binnenkort weer naar 4, mijn man werkt 4 dagen. Ik vind het prima te doen, heb helemaal niet het gevoel dat ik wat mis van mijn dochter of dat het nadelig voor haar is.
     
  3. Eendje 567

    Eendje 567 Actief lid

    24 jan 2008
    176
    0
    0
    Tja..daarom kon ik het ook niet laten om toch te reageren, ik vind het jammer dat je niet gewoon iets kan vragen zonder veroordeeld te worden... of je nou werkt of niet...Ik las dit onderwerp vandaag pas en wilde eigenlijk gewoon zeggen dat ik ook 4 dagen werk en dat me dat heel goed bevalt, dus dat je daar zeker niet de enige in bent..en ik vind het leuk om te lezen dat er meer moeders zijn die graag 4 of 5 dagen werken. Pas toen ik verder ging lezen, kreeg ik toch kromme tenen van alle reacties...
    Jammer dat we elkaar nog steeds niet in de waarde laten...terwijl we toch allemaal hetzelfde willen...het beste voor je kind en jezelf toch?
     
  4. Hester

    Hester Niet meer actief

    Ik werk 40 uur/week en mijn man 60-70 uur/week en ik heb een tip: 's morgens vroeg en 's avonds laat je zaakjes regelen. Dus schoonmaken, opruimen, de was doen, strijken en al dat gedoe heel vroeg 's morgens voor het werken of 's avonds laat nadat je hebt gegeten, het kindje naar bed is en je een beetje hebt gerelaxed.

    Doen wij ook en dat werkt. En alles heel gestructureerd hebben, dus voor alles een vaste plek hebben en een vaste routine. We hebben geen huishoudelijke hulp en alles is spic en span! Kost wel wat discipline en energie, maar het loont de moeite.
     
  5. Fem

    Fem VIP lid

    28 dec 2006
    5.292
    1
    0
    Sr. Accountmanager
    Capelle ad IJssel
    M.b.t. het huishouden, ja, kan me voorstellen dat het af en toe ff dramatisch is, herken het maar al te goed. Mijn man doet sowieso al veel op de dag dat hij thuis is (als ik thuiskom is het hele huis aan kant en best wel schoon eigenlijk), ik doe het zelf op maandag ook weer. Verder doen wij door de week elke dag stofzuigen en wassen doe ik eigenlijk de hele week wel door.

    Mijn prioriteit ligt ook echt niet meer bij de ramen lappen, die komen eens in de zoveel tijd weer eens aan de beurt, uitgebreid boenen doe ik ook niet echt meer (alhoewel het weleens nodig is natuurlijk). We ruimen elke dag alle rommeltjes op als we gaan slapen of voordat we de deur uitgaan en dat gaat eigenlijk prima :).
     
  6. Edelweisje

    Edelweisje Actief lid

    22 nov 2007
    451
    0
    0
    @Guppie81: Meid ik kan me goed voorstellen dat je de commentaren hier zat bent. Je dumpt je kind helemaal niet hoor, dan kunnen ze dat van iedere werkende mama zeggen hé.
    Dank voor de info trouwens over je werk, ik vroeg het me gewoon af omdat het bij mij wel in uren uitgedrukt is.

    @Eendje 567:
    Ik doe mijn huishoudelijke taken tussen mijn shiften door.
    Mijn zoontje is dan ook wel bij mij maar dat hinderd niet.
    En niet alles is idd piekfijn gedaan. Maar de dingen waarvoor best niemand in de buurt is, gebeuren dan de zaterdagochtend of tijdens de middagdutjes van mijn zoontje

    gr
     
  7. Corrievan

    Corrievan Actief lid

    26 sep 2007
    139
    0
    0
    Ik werk niet en ben fulltime moeder. Ze gaat wel 2 halve daagjes per week naar de oma's.
    Ik vindt het heerlijk en geniet van elk moment en elk eerste stapje voorruit.
     
  8. katie25

    katie25 Actief lid

    20 jul 2007
    101
    0
    0
    Ik begrijp best dat het moeilijk is om voor deze doelgroep een passende baan te vinden. Maar op zich is er toch niks mis mee om (weer) onder aan de ladder te beginnen? Je werkt misschien wel tot je 65ste dus tijd genoeg om je weer op te werken en bovendien een nieuwe uitdaging! Ik werk zelf twee dagen dus promotie zit er voorlopig niet in, maar blijf hierdoor wel in het arbeidsproces. Als ik over een aantal jaartjes weer meer ga werken wie weet krijg ik dan mijn kans, en zo niet dan niet.
     
  9. Eendje 567

    Eendje 567 Actief lid

    24 jan 2008
    176
    0
    0
    Moet eerlijk zeggen dat ik daar 's avonds niet echt meer de puf voor heb, dus probeer ik ook zoveel mogelijk op mijn enige vrije dag te doen als Sjoerd ligt te slapen. Dat ging eerst prima, maar ja...die slaapjes is er nu nog maar ééntje... Wassen doe ik ook iedere dag...daar word ik echt knettergek van :rolleyes: er komt nooit een eind aan..
    Verder ben ik van mezelf niet zo'n grote poetser, dus kan ik meestal wel een beetje door de rommel heen kijken, maar af en toe zou ik het fijn vinden wat meer discipline te hebben....geldt overigens ook voor manlief...die zit het liefst op de bank...
     
  10. Fem

    Fem VIP lid

    28 dec 2006
    5.292
    1
    0
    Sr. Accountmanager
    Capelle ad IJssel
    Haha Eendje ;), ik herken het zo goed, tegen de tijd dat ik kán gaan zitten moet er weer een was gevouwen worden ofzo, bah bah.

    Wij proberen sowieso zoveel mogelijk te doen op onze vrije dagen, mijn man is op vrijdag vrij, hij doet altijd iets 'groots' schoonmaken (de badkamer en het toilet bijvoorbeeld) plus stofzuigen, stoffen en gewoon opruimen, de was hang ik altijd over het hekje boven en vouw ik een paar keer per week weg (dat doe ik meestal in de avond). Op maandag maak ik de hele keuken schooon en ook stofzuigen en dweilen enzo. Boodschappen doen wij op woensdagavond en op zaterdag (lekker burgerlijk ;) hahahaha).

    De rest doen we op zaterdag. Zo gaat het eigenlijk heel erg goed, en ach, als ik eens geen zin heb, dan niet, onze dochter is 1000 keer belangrijker dan die was, ik laat het dan weleens los, morgen weer een dag hoor ;). (Ohja en ik investeer veel in chloordoekjes bijvoorbeeld, hoef geen sopje te maken ofzo en hop het is wel gelijk schoon ;), hahahaha).

    Weet je, als je er geen last van hebt, who cares? En anders misschien een schoonmaakster regelen voor de grote dingen; badkamer, keuken, toilet dweilen, ramen?
     
  11. maja82

    maja82 VIP lid

    30 jan 2007
    15.508
    1
    0
    Ik wou net zeggen.. Schoonmaakster! Ideaal! Ze komt als het goed is straks 1x per week omdat ik nu nog thuis ben (ze komt nu 1x per 2 weken) Maar zo gauw ik aan het werk ben wil ik dolgraag 1x per week hulp in de huishouding.
     
  12. Eendje 567

    Eendje 567 Actief lid

    24 jan 2008
    176
    0
    0
    Tja..daar heb ik de centen niet voor...hoewel ik me afvraag of ik wel iemand in huis zou willen hebben...
    Ben soms wel eens jaloers op die moeders die alles spik en span hebben, mijn buurvrouwtje bijvoorbeeld... maar ja...die heeft ook meer discipline hahaha. (en werkt een dag minder) Ik vind leuke dingen doen vaak belangrijker dan het huishouden..

    Zal zo maar eens gaan strijken...in plaats van op het internet rondhangen...hahaha.Maar ja, mama wil ook wel eens ikzelf-tijd in plaats van ....mama-tijd, vrouwvan-tijd, collega-tijd, huisvrouw-tijd, kook-tijd, etc....hahaha, maar ja wij komen toch altijd op de laatste plaats.. zal ooit wel wennen ? ;)
     
  13. Rosao

    Rosao VIP lid

    3 nov 2007
    12.893
    1.390
    113
    Hmm, huishouden wat is dat? Haha.... Ik probeer in elk geval tijdens het koken de afwasmachine te doen en 's avonds even op te ruimen. Stofzuigen meestal op mijn vrije dag en in het weekend, voor de rest tussendoor. Was meestal ook in het weekend, ik heb vrij veel van alles dus hoef ik niet vaak te wassen :) Voor de boodschappen is mijn tip Albert! Ze brengen het lekker bij je thuis, geen gesjouw, je hoeft het alleen even weg te zetten.
    Verder ben ik het eens met degene die zei dat je gewoon wat minder nauw moet kijken :) Al vind ik een opgeruimd, fris en schoon huis wel een heerlijkheid. Maar ja, dat blijft meestal maar een uurtje zo....

    Wat ik trouwens wel lastig vind van 4 dagen werken is afspraken maken waar Thijmen niet naar mee kan. Daarvoor moet ik altijd vrij vragen. Want op de ene dag in de week dat ik vrij ben, zorg ik immers voor Thijmen.
     
  14. Fem

    Fem VIP lid

    28 dec 2006
    5.292
    1
    0
    Sr. Accountmanager
    Capelle ad IJssel
    Ik kook gewoon kleding die ik niet hoeft e strijken ;), hahaha, de strijplank vergaat hier vanzelf omdat ie niet gebruikt wordt ;).

    Euhhhh, je kunt ook kleiner gaan wonen en met het geld wat je uitspaart een hulp betalen? ;)

    Grapje.

    Ff doorhalen en dan lekker tijd voor jezelf nemen hoor! Meestal is het tot 20 uur rennen en vliegen bij ons en als Sharon op bed ligt gaan papa en mama zitten. ff snel een doekje overal overheen en klaar is Femmie. :)

    Maar hey, het HOEFT niet ;), als je al opruimt (koop gewoon een grote rieten mand waar je alle rotzooi steeds ingooit, is het ook weg ;)) kom je al een eind denk ik.... en ik ben echt geen poets fan hoor, laat ik dat voorop stellen, bah bah
     
  15. nicole26

    nicole26 Niet meer actief

    Hier ook een moeder die 4 dagen werkt , daarbij studeer ik ook nog 1 dag in de week , en ben alleenstaand moeder . Nou dan zijn de opmerkingen ook niet echt positief hoor .. ikzelf heb er minder moeite mee dan anderen lijkt het wel :D tuurlijk is het weleens zwaar , tuurlijk lig ik ook weleens om 21.00 in bed omdat ik doodop ben , maar het is uiteindelijk wel de moeite waard , want zoals ik hierboven al las , het is ontzettend moeilijk om als je al langer uit het werkproces bent , weer aan de bak te komen voor een goeie baan ...
     
  16. nicole26

    nicole26 Niet meer actief

    Oww ja en wat poetsen betreft , doe ik het allemaal sávonds opruimen , en op mijn vrije dagen doe ik echt poetsen .. maar wat wel scheelt is dat we maar met zn tweeen zijn en de hele dag weg dus echt veel puin komt er niet :)
     
  17. Eendje 567

    Eendje 567 Actief lid

    24 jan 2008
    176
    0
    0
    Hahahaha, ja kleiner wonen, dan heb ik ook minder te poetsen en dus die hulp niet meer nodig.... ;) Da's nog eens besparen ;)

    Ben in ieder geval blij dat ik niet de enige ben die moeite heeft met het huishouden. Ik neem soms nog wel eens een extra dagje vrij, om op te kunnen ruimen, maar ja...dan vind ik het zo lullig om Sjoerd naar het kdv te brengen en eigenlijk ook wel gezellig als we saampjes thuis zijn...dus dan komt er weer niets van (ik zei toch dat ik geen discipline had...)
    Maar...er zijn ergere dingen en ik maak me er ook niet superdruk over...alleen soms...... :rolleyes: dan zou ik best eens wat opgeruimder willen zijn..
     
  18. Fem

    Fem VIP lid

    28 dec 2006
    5.292
    1
    0
    Sr. Accountmanager
    Capelle ad IJssel
    Ik zou wel wat minder lui willen zijn ;). Moet je nagaan, ik werk 4 dagen per week, doe samen het huishouden heb een kind en nog vind ik mezelf lui, whahaha! Nu is Sharon echt een slaapkop, dus ik ga er (met moeite) weleens een uurtje eerder uit zodat ik nog effe wat kan doen.... :).

    Maar toch vind ik het eigenlijk wel meevallen moet ik eerlijk zeggen, ik zit nu lekker te forummen en mn huis is opgeruimd ;), hahaha!

    Komt wel goed, lekker genieten van je mooie mannetje joh! (En als er visite komt met franse slag schoonmaken ;))
     
  19. guppie81

    guppie81 VIP lid

    13 sep 2006
    12.334
    1
    0
    ons huishouden loopt ook soepel hoor, al is het op onze slaapkamer niet altijd even netjes.
    Beneden netjes houden en schoonmaken doen we samen tussen de bedrijven door. Ik doe de was en mijn man strijkt. Ik doe altijd de boodschappen en ik bepaal wat we eten, soms kookt mijn man, maar koken is mijn ontspanning!
    Grote klussen doet degene die fit is en als we allebei niet fit zijn (zoals nu) dan blijft het liggen. Lekker jammer dan!
    Ik heb niet echt een schoonmaakster nodig hoor, dat zou pure luxe zijn.
    Onze prioriteit is gewoon dat het beneden schoon is zodat Ymke veilig kan spelen. Haar kamer is ook altijd wel netjes, maar misschien verandert dat in de toekomst nog ;)
     
  20. sannnniee

    sannnniee Fanatiek lid

    17 jul 2007
    2.133
    0
    0
    ...
    noord brabant
    zeer zeker mee eens.

    vind dat je daar geen kinderen voor neemt.

    maar ieder voor zich hoor
     

Deel Deze Pagina