Toen we net met de bijvoeding begonnen spetterde Amber weleens, was eigenlijk wel grappig en ging vanzelf over maar... sinds een paar dagen spettert ze echt alles onder, net alles onder de yoghurt en zelf heeft ze de grootste lol. Ik probeer het te negeren en gewoon door te gaan met eten geven, maar als ze het bij iedere hap gaat doen stop ik met geven. (waarna ik weer ga twijfelen of ze wel genoeg gegeten heeft ) "boos" worden helpt ook niet echt volgens mij. (ik zeg dan nee, amber niet doen en dan kijkt ze me heel lief aan.) Wie heeft de tip of is het een (hopelijk korte) fase?
Stoppen met geven dan? Kindje op het KDV doet dit ook en dan stop ik gewoon met de fruithap. Maar dat is misschien wat anders als het om eten gaat..
Stoppen met geven en dan later nog een keer proberen, doe ik nu, maar heb niet echt het idee dat het werkt. Misschien even volhouden? Joya ook al zo'n spetterraar?
hier eentje die steeds zijn eten uit zijn mond haalt en het over de tafel uitsmeert.....heerlijk ik weet ook niet of ik er iets aan kan doen, maar irritant is het wel! hij doet het ook al een tijdje dus ik hoop dat het ooit nog over gaat.
Hallo! Hahaha, je verhaal komt me bekend voor. Tamara spetterde ook weleens met het eten. In het begin lagen we helemaal in een deuk omdat het er zo grappig uitzag en Tamara zoveel lol had. Na een paar keer hadden we zoiets van...jee als we hier niets aan doen, wordt het een gewoonte...en das nou ook weer niet de bedoeling. Toen zijn we begonnen met Tamara, nee, mag niet en daarbij nee schudden. Als ze dan doorging, stopten we een tijdje met eten geven. Nu hoef ik alleen maar nee te schudden, dan krijg ik eerst een dikke smile en dan houdt ze op. Tamara is heel ondeugend...nu al... Ze weet dondersgoed dat ze bepaalde dingen niet mag en als ze het wel wil proberen, kijkt ze eerst heel uitdagend naar ons.. Dat wordt nog wat... Liefs Elly.
Ik kan je uit ervaring vertellen dat het over gaat... Jelle heeft ook zo'n periode gehad een paar maanden geleden... Het is eigenlijk ook heel intressant om te voelen hoe broccoli smeert... of aardappel... Of bloemkool... Of noedels... Enz enz... Ik heb het altijd genegeerd en geprobeerd er niet om te lachen... Wat natuurlijk hopeloos mislukt is.. Als jelle nu het eten uit zijn mond haalt heeft hij echt genoeg gegeten...
Hier werkt negeren en even stoppen met hapjes geven ook het beste. En afleiden Wij hebben zo'n zuignap draaiding staan op de kinderstoel en dan leiden we zijn aandacht daarnaar toe
Spetteren, pletten, uitsmeren, heeft ze allemaal uitgeprobeerd. Na twee-drie dagen was het nieuwe er af en stopte ze er vanzelf mee. Soms doet ze het nog een keer, dan vooral pletten in haar handjes, maar dat is dan eerder als ze iets 'nieuws' krijgt, denk dat het haar manier is om uit te zoeken wat ze nou weer voor raars gekregen heeft
ja vaak doet hij het ook als de ergste honger weg is. En ja je moet toch weten hoe alles smeert Op de grond smijten is ook erg leuk 8) Ik negeer het ook, tenminste dat probeer ik. Want soms gaat echt iedere hap er weer uit. Misschien vindt hij het dan niet zo lekker. Maar ik kijk uit naar de tijd dat het over is..
als alicia gaat gooien met de eten dan ruim ik het op den duur op. het kan natuurlijk wel van de lepel of zo afvallen maar als ik echt zie dat z e het expres doet dan geen eten meer. soms eet ze maar de helft en de andere keer eet ze het op. ze heeft savonds geen extra honger dus zit wel goed denk ik. op den duur groeien ze niet meer zo hard en eten ze ook minder. cb zei dat het niet uimaakte zolang ze maar niet elke dag weinig eet. der eigen ondersmeren mag wel en denk dat dat bij d eleer priode hoort. ze moet 9 van de 10 x ook douchen naar het eten en er ligt oo wel wat op de grond. soms wil ze heel der bord omkiepen en op dat moment is het bord weg halen moment voor mijn
Dat wa hier ook zo enn hij kreeg dan een bakje appelmoes als beloning dat had Daan snel door en het geklieder was klaar
Bij Sverre is het (tegenwoordig) een teken dat hij vol zit als hij gaat spelen. Voorheen was het echt een ontdekkingsreis, al dat eten met verschillende structuren. Ik vond dat ook prima, ik vind dat een kindje beter plezier kan hebben met wat meer rommel dan dat het een strijd met mij wordt. Sinds een week heeft hij opeens veel meer honger (groeispurt denk ik) en nu eet hij heel keurig. Tót hij vol zit, dan begint het geklier en pakken we dus tegenwoordig meteen zijn bord af.
Ik laat Sam ook behoorlijk wat knoeien met eten. Ik probeer het te negeren. Nu ze zelf gaat eten laat ik haar helemaal. Pas als ze het echt te gek maakt (bord ondersteboven) dan haal ik het weg. Ook Fay mag dadelijk dus lekker van mij gaan knoeien met eten. We maken de tafel etc wel weer schoon. Ik ga geen problemen tijdens het eten maken, ik heb liever dat ze gewoon eet ipv dat ik dan "ruzie" met ze ga maken. Het wordt trouwens dus wel minder het viezerikken, en dan weer eens wat erger... en ooit gaat het vast wel over