15 maanden sprong, heftige sprong, ervaringen?

Discussie in 'Baby en dreumes' gestart door maaike4, 9 nov 2008.

Topicstatus:
Niet open voor verdere reacties.
  1. maaike4

    maaike4 Actief lid

    14 sep 2007
    141
    0
    0
    Hallo,
    Sinds een week of 2 ben ik het ritme met onze dochter een beetje kwijt. Ze was al geen langslaper, maar nu is soms om half 6 en als we geluk hebben 6.15 uur klaarwakker. Normaal was het 7 uur en soms half 8. Ik vind half 6 echt geen tijd en laat haar dan liggen, maar ze begint dan te huilen. Ze is dan echt niet vrolijk in de ochtend en wil dan ook niet zelfstandig spelen.

    Ze kruipt de hele dag achter mij aan en probeert me de hele dag uit. Ze zit aan dingen die niet mogen en o'wee als ik haar zeg dat dit niet mag. Dan begint ze te huilen en gooit haar hele lijfje in de strijd. Ik vind het soms best zwaar. Want ook overdag is het vaak keten in bed. Ze is gewoon zo anders dan een paar weken geleden. Is dit echt allemaal van de sprong.

    Ik hoop het en hoop dat ze straks toch weer tot een uur of zeven wil slapen. Hebben jullie nog tips of ervaringen.
    Bedankt!
    Maaike
     
  2. Merel69

    Merel69 Fanatiek lid

    16 feb 2007
    1.852
    0
    0
    Klinkt wel heel erg als een sprong. Merel gign ook helemaal "los" als ik nee zei. Bijten, slaan enz. Maar na een paar weken was het over. Als tips...tja, ik negeerde die "driftbuien" zoveel mogelijk door weg te lopen en iets anders te gaan doen, of haar af te leiden met speelgoed of iets wat ze leuk vond. Ook heb ik haar toen wel eens op de gang gezet en dat snapte ze dondersgoed. Daarna was het weer een tijdje rustig. Ik vond het een periode om helemaal gek van te worden, maar het duurt een paar weekjes en toen was Merel nog liever dan daarvoor en ineens zo veel wijzer!
     
  3. maaike4

    maaike4 Actief lid

    14 sep 2007
    141
    0
    0
    Hoi Merel,
    Fijn om te horen dat andere ouders daar ook mee worstelen. Ik probeer haar driftbuien ook de negeren en soms pak ik haar op en zit ik haar even apart. Dan is zo weer rustig, maar ze probeert me echt uit.

    Hadden jullie ook laatst van het vroege wakker worden?
     
  4. Springboon

    Springboon VIP lid

    9 okt 2006
    8.278
    1.834
    113
    Vrouw
    Zorg
    Waar mijn liefjes zijn
    Hier het probleem dat ze 's nachts (sinds 1 week) niet meer slaapt/doorslaapt.

    En boos/ driftbuien..
    Hier enorm!
     
  5. maaike4

    maaike4 Actief lid

    14 sep 2007
    141
    0
    0
    niemand anders met ervaringen met deze sprong?
     
  6. Manuela79

    Manuela79 VIP lid

    7 aug 2006
    10.145
    0
    0
    Hilversum
    Heel herkenbaar hoor... Zo was Louise ook met de 15 maanden sprong. Wij zitten nu echter in de 17 maanden sprong en die is (bij ons althans) nog een stuk heftiger.
     
  7. maaike4

    maaike4 Actief lid

    14 sep 2007
    141
    0
    0
    De 17 maanden sprong nog heftiger.. dat beloofd wat.
    Hoe lang heeft de 15 maanden sprong bij jullie geduurd? En was het daarna weer even jullie "oude"meisje?
     
  8. Merel69

    Merel69 Fanatiek lid

    16 feb 2007
    1.852
    0
    0
    15 maanden sprong duurde ongeveer 4 weken. Daarna een nog liever, slimmer en knapper meisje terug!
     
  9. kiki80

    kiki80 Fanatiek lid

    6 sep 2006
    3.967
    0
    0
    Centraal
    Ik heb er geen woorden voor. 't Is hier een monster geworden. We ademen in en uit en gaan ervan uit dat het binnenkort over is.
    De 17 maanden sprong? Wij spelen voorlopig nog even struisvogeltje.
     
  10. Meerkat

    Meerkat Actief lid

    1 jun 2008
    392
    0
    0
    Zuiden des lands
    Hier ook in de 15 maanden sprong. Toevallig gisteren het boek erbij gepakt. Onze kleine is nu 60 weken, dus er net aan begonnen.

    Ze is ontzettend druk, sneller driftig (terwijl het echt een relaxte tante is), gilt heel veel en wordt 's nachts wakker om te kletsen en kan de slaap dan niet goed meer vatten. Verder wil ze niet momenteel ook niet veel eten bij het avondeten(soms zelfs geen toetje) , terwijl het normaal wel een goede eter is.
    Ach ja zo hebben ze allemaal wat. De zoontjes van mijn twee vriendinnen zijn ook aan 'het springen' en die zijn zó eenkennig dat ze bijna aan hun moeder vastgeplakt zitten. Maar ja we zitten het maar uit hier, de storm waait wel weer over.
     
  11. Springboon

    Springboon VIP lid

    9 okt 2006
    8.278
    1.834
    113
    Vrouw
    Zorg
    Waar mijn liefjes zijn
    Dat eten, is hier ook een ramp!
    Ze wilhet zelf doen, maar dat gaat nog niet zo goed.
    Dan geeft ze ht voor 2 happen uit handen, om vervolgens NEE te schudden, en weg te duwen met haar handen.

    * zucht* als dit al erg is, hoe zal de 17e maand sprong gaan.

    Met driftbuien gaat ze in de hoek..
    En met bijten/slaan/krabben etc. begint ze bij voorbaat al te huilen, voordat we er iets van gezegd hebben.

    Soms zo zwaar/moeilijk, maar aan de andere kant blij dat het een sprongetje is, gaat weer voorbij ;)
     
  12. pauly

    pauly Bekend lid

    9 nov 2007
    825
    0
    0
    Rotterdam
    de 15-maanden sprong vond ik erger dan de 17-maanden sprong.

    Hij was heel snel boos en ging iets slechter eten. Wel leek het net of hij aan mij vastgeplakt zat...kon niet eens koken ofzo hahha

    Bij hem duurde het altijd 2 a 3 weken!
     
  13. nancy1981

    nancy1981 Fanatiek lid

    22 mrt 2007
    1.823
    0
    0
    helmond


    Hoi

    heb je ook 12 maanden sprongetjes ?
    Ons zoontje is nu 12 maanden en 2 weken en is een ontzettende driftkikker geworden zomaar ineens
    Als we hem corrigeren als hy iets doet wat niet mag of als hy zijn zin wil hebben en wij dit dus niet toelaten dan word hy kwaad en slaat hy met armen en benen word heel kwaad en slaat zich dan ook ( soms) zelf in zijn gezichtje
    Daarom dat ik me afvraag of dit dan een 12 maanden sprngetje is ( als dit bestaat ) of een vervroegd 15 maanden sprongetje ofzo want ik vind dit dus echt zeer vermoeiend
     
  14. Meerkat

    Meerkat Actief lid

    1 jun 2008
    392
    0
    0
    Zuiden des lands
    @ Nancy: rond de 13 maanden hebben ze idd ook een sprong.
     
  15. nancy1981

    nancy1981 Fanatiek lid

    22 mrt 2007
    1.823
    0
    0
    helmond
    thanks ik begon me al zorgen te maken om zijn gedrag ;)
     
  16. Bibiche

    Bibiche Fanatiek lid

    21 okt 2006
    2.509
    0
    0
    Nou bij ons ging de 15 maanden sprong over in de 17 maanden sprong :( . Ze was 2 maanden lang niet te genieten. Om alles huilen, moeilijk eten, heel slecht spelen. Ik noemde haar ook een teek want ze zat continu aan mijn been. Slapen deed ze gelukkig super goed.

    Maar ze kreeg toen ook gelijk 3 kiezen tegelijk dus ze had het zwaar.

    Nu is het echt een ander kind. Heel lief spelen, veel praten ineens. Heel veel begrijpen dus ze is echt heel erg ontwikkeld in die 2 maanden tijd.
    Ze wilt nu ook echt alles zelf doen. Dus ze eet alles zelf met haar lepel incl yoghurt eten. Ze is zo groot geworden ineens :)
     
  17. crisje

    crisje Fanatiek lid

    5 aug 2006
    2.974
    1
    0
    brabant
    Wat een drame he, zitten er hier ook middenin.
    Al een week of 3. Hele dag gillen om niks. Slaan en knijpen als ze iets niet mag, zichzelf boos op de grond gooien.
    Maar de zon schijnt in de verte, sinds kort zit er af en toe een dag tussen dat ze weer gezellig is.
     

Deel Deze Pagina