zwanger en meteen naar de gynaecoloog

Discussie in 'Onderzoeken en echo's' gestart door anael2009, 26 nov 2008.

Topicstatus:
Niet open voor verdere reacties.
  1. anael2009

    anael2009 Actief lid

    26 nov 2008
    478
    0
    0
    Hoi allemaal!

    Ik ben Monique, 28 en weet nu een weekje dat ik zwanger ben. Heel erg gewenst, maar ook nog heel vreemd allemaal, want we waren pas een maandje bezig met oefenen.

    Een paar maanden terug ben ik naar de internist geweest omdat mijn moeder leiden mutatie v heeft (stollingsziekte) en daar kwamen ze erachter dat mijn bloeddruk wat aan de hoge kant was. Dat in combi met onze kinderwens was voor mijn internist reden genoeg om meteen te beginnen met labetalol, wat je krijgt in je zwangerschap als je een hoge bloeddruk hebt.

    Dus ik vandaag vrolijk de verloskundige bellen en die zei dat ik misschien maar beter meteen naar de gynaecoloog kon gaan omdat ik die medicijnen slik en anders zo veel gezichten zie.

    Dus ben best verdrietig op dit moment.. wil echt de beste zorg voor mijn kindje, maar meteen al naar de gyn i.p.v de verloskundige? Dit is mijn eerste kindje pas en allemaal nog zo nieuw dus ben al bezorgt of alles goed gaat en wil zo graag gewoon lekker zwanger zijn.

    Heb nu trouwens wel eerst de 18e een afspraak bij de verloskundige, ze zouden wel even kijken.

    Wie heeft dit ook gehad bij de eerste zwangerschap en snapt deze door hormoon bevangen bezorgde muts een beetje?

    Groetjes
    Monique
     
  2. anael2009

    anael2009 Actief lid

    26 nov 2008
    478
    0
    0
    hoorde net trouwens dat als je een hoge bloeddruk al hebt voor een zwangerschap, je ook bijna zeker bij de gyn terecht komt.. gewoon voor de zekerheid..

    rotte is gewoon dat ik een 24 uurs bloeddrukmeting heb gehad en die was niet bijzonder hoog.. waarschijnlijk heb ik last van witte jassen hoge bloeddruk.. ik zie die meter en hij gaat als een bezetene omhoog.. gewoon ook al de laatste tijd zo veel pech gehad..

    mmm praat nu tegen mezelf:)
    :oops:
     
  3. smarieke

    smarieke Lid

    14 okt 2008
    32
    0
    0
    Hallo anael2009,

    Gefeliciteerd met je zwangerschap!
    Vervelend dat je een hoge bloeddruk hebt en dat je medicijnen moet slikken. Ik kan me voorstellen dat je het vervelend vindt dat je niet 'gewoon' naar de vk kan.

    Volgende week mag ik geloof ik zelf beslissen of ik bij mijn gyn wil blijven of naar een vk wil. Dat vind ik wel een moeilijke keuze, omdat de vk naar wat ik hoor meer tijd en begrip voor je heeft. Maar ik ben blij met mijn gyn en denk dat ik wel bij haar wil blijven. Zelf heb ik deze gyn aangeraden gekregen door een vriendin. Misschien dat jij ook eens kunt rondvragen. Anders zeg je (tegen je vrienden) dat het om iets anders gaat, een uitstrijkje ofzo.

    Het enige wat ik als nadeel zie is dat de gyn moeilijker te bereiken is als ik me zorgen maak. Dus ik wil haar vragen of daar een oplossing voor is, bijvoorbeeld een assistente die ik kan bellen ofzo. En soms is het geloof ik ook mogelijk om vk en gyn te combineren, maar dat weet ik niet zeker.

    Geniet verder van je zwangerschap!

    Groeten van smarieke
     
  4. Gaby83

    Gaby83 Bekend lid

    24 mrt 2008
    596
    0
    0
    Twente
    Ik loop ook al vanaf het begin bij de gyn. Ik raakte zwanger in de cyclusbehandeling. Daarna moest ik voor controle naar de gyn en vanuit daar zouden ze kijken of ik naar de vk mocht. Ik mocht dit dus niet omdat ik anti-deprissiva van 50mg bij de vk behandelen ze alleen vrouwen die minder dan 20mg slikken. Ik baalde hier ook goed van. Tis voor mij telkens een half uurtje rijden naar het ziekenhuis. Maar ik weet nu dat ik de beste controle krijg die je maar kan krijgen, dat geld ook voor jou. De vk is natuurlijk ook heel goed. Ondanks dat je nu bij gyn loopt kun je toch echt lekker genieten van je zwangerschap. Zo'n groot verschil zit er niet tussen de vk en gyn, alleen dat gyn wat gespecialiseerder is. Je bent gelukkige niet de enige die met een eerste zwangerschap bij de gyn loopt.

    Heel veel succes en probeer er lekker van te genieten en niet te veel zorgen maken!
     
  5. Ischa31

    Ischa31 VIP lid

    5 sep 2007
    6.944
    83
    48
    thuis
    Ik ben ook ivm te hoge bloeddruk en medicijnen daarvoor onder behandeling geweest bij een gyn. Ik moest om de 2 weken (soms 1 week) op controle komen en elke keer om en om. Dus de ene keer naar de gyn en de andere keer naar de vk (wel in het ziekenhuis). Maar ik kan je zeggen dat ik een top begeleiding heb gehad en vind het helemaal niet erg dat ik naar de gyn moest. Ook werd er elke controle bij de gyn een echo gemaakt om de groei van Lucas goed in de gaten te houden.

    Als je vragen hebt mag je me altijd een persoonlijk bericht sturen of het in dit topic vragen.
     
  6. anael2009

    anael2009 Actief lid

    26 nov 2008
    478
    0
    0
    hey dames!

    Super zeg jullie antwoorden!
    Ik denk ook dat het op dit moment voor mij gewoon allemaal nog een beetje raar is.. heb nog niet echt zwangerschapstekenen en dat maakt me een beetje ongerust, maar ja.. ben pas zwanger en volgens mij hoort die onzekerheid er helemaal bij! gewoon raar.. haha..

    mijn vriend vindt het trouwens erg fijn dat ik naar de gyn moet.. hij wil de beste zorg voor ons kloontje (zo noemt mijn nichtje van 3 babies.. hoe ze er bij komt?) dus probeer het zo ook maar te zien..

    zo ga ff dutten.. heb vandaag 4 lesuren gehad (ben docent) en heb het gevoel dat ik de helft vergeten ben.. hoorde niet eens meer het geschreeuw van de kids op een gegeven moment.. zat lekker naar buiten te staren :)

    jullie zijn echt geweldig! bedankt :D
     

Deel Deze Pagina