Mijn schoonmoeder komt 1e kerstdag bij ons eten en ik kook zelf die dag. Nu heb ik al een menu in gedachten maar ik kom er niet uit voor het dessert Probleem is namelijk dat ze vanwege d'r gezondheid geen ei en geen chocola mag hebben. Mijn man kwam al met de optie aan om dan ijs te serveren maar ik vind het een beetje saai en wil er graag echt werk van maken. Iemand een leuk idee (zonder chocola of ei graag)? Groetjes Otje
Ik heb zelf wentelteefjes met vanille ijs in gedachten voor een dineetje dat ik binnenkort ga maken, maar daar heb je ook ei voor nodig... En iets van taart of zo? Zelf gemaakt? Lekker eigengemaakte appeltaart doet het voor mij ook altijd. Evt ook met vanille ijs.
Ik heb hier een boek... hemelse desserts, zal eens kijken of er wat instaat want een nagerecht zonder ei en zonder chocolade is wel lastig
Van de week at ik iets bij V&D wat super makkelijk maar onwijs lekker was: Een hele geschilde appel (liefst een beetje een zure), klokhuis eruit. Vullen met suiker en kaneel (evt. ook rozijnen.) Een paar plakjes bladerdeeg aan elkaar plakken en deze helemaal om de appel vouwen totdat het een dichte bol is. Besmeren met ei en overstrooien met suiker. In de oven tot het bladerdeeg mooi goudgeel is. Je kan er ijs, vanillesaus of wat je maar wilt bij doen
hmm er staat echt niks in zonder die ingredienten. Ze mag dan dus ook geen cake oid want daar zitten ook eieren in.
Een appelbol besmeerd met ei of een appeltaart (waar ook ei inzit) lijkt me ook niet echt een goed idee
Wauw wat snel jullie reacties. Bedankt hoor! Ik ga eens aan haar vragen in hoeverre ze het helemaal niet mag want zonder ei wordt inderdaad ontzettend lastig. Vind het idee met die appel wel heel leuk.
Ja ik weet niet of een heel klein beetje wel mag. Ja die appelbol is echt simpel om te maken, maar is echt zo'n lekker wintergerechtje En makkelijk met gasten, je kan het van te voren maken en hoeft alleen maar even in de oven Succes met verzinnen en maken!
Een kaasplateau? Met walnoten en druiven etc. Je moet er wel van houden maar er zit iig geen chocolade of ei in. Groetjes en succes Elise
verse fruitmix, dus allerlei soorten fruit aan stukjes in een schaaltje? verder houdt het zonder ei en chocola al gauw op.
ik kijk ook even mee, mag zelf ook geen ei.. maar ook geen fruit en nootjes... jullie dachten dat Otje moeilijk was?!
En zoiets, of mag ze ook geen cacaopoeder?: Hazelnootbavarois zonder ei Bron: ReceptenWeb Ingrediënten 4 el. hazelnoten, fijngehakte 1 el. cacaopoeder, ongesuikerde 2 el. gelatinepoeder 1 dl. water, lauw 2 dl. garderoom Bereidingswijze In plaats van fijngehakte hazelnoten kunt u ook fijngehakte amandelen nemen. In plaats van cacaopoeder kunt u ook carobpoeder nemen. En in plaats van garderoom kunt u ook slag- of sojaroom nemen. Benodigde materialen: een keukenmachine of mixer en een bavaroisvorm of eenpersoons vormpjes Los de gelatine op in het water en klop met de mixer, gedurende 5 minuten, tot een op stijfgeklopt eiwit gelijkend schuim ontstaat. Giet hier, onder voortdurend mixen, de room bij en strooi er als laatste de nootjes en de cacao- of carobpoeder over. Blijf mixen. Als alles goed gemengd is, overdoen in de vorm(pjes) en in de koelkast plaatsen om op te stijven.
Of een tarte tartin: Recept Tarte tatin van banaan en kokos Voor 2 kleine taartjes 4 el suiker 4 rijpe bananen 2 klontjes boter 6 el gedroogde kokos 100 g bladerdeeg. 2 pannen/vormen van 16 cm doorsnede Verwarm de oven op 200 C. Pel de bananen en snijn ze in dikke plakjes van 3 cm. Brestrooi de bodem van de pannetjes met suiker. Leg hierin de stukjes banaan met boter en laat op laag vuur karamelliseren. Rol het deeg uit en bedek de banaan hiermee. Prik er gaatjes in om lucht en vocht te laten ontsnappen. Bak de tartes Tatin in 20 min. in de voorverwarmde oven goudbruin. Laat ze afkoelen tot lauwwarm en keer de bananentaartjes dan om. Rooster de kokos in een droge pan lichtbruin en strooi over de taartjes.
Wat dacht je van ijs en dan appelpartjes bakken in een koekepan en dan suiker dat dat een caramelsaus wordt dit over het ijs en dat leuk serveren? Ik kom zelf ook niet zo uit mijn dessert is voor na een kaasfondue ( iedereen neemt ene gang voor zijn rekening) ivm zwaar op de maag en stollen
Lailae; wat dacht je van een heerlijke citroen-schuimtaart. Kost bijna niks, vult niet zo als een normale taart of ijs en is (vind ik) heerlijk
pannenkoekbeslagje maken zonder ei ( gaat heel goed).. dunne pannenkoekjes bakken.. banaan bakken.. gebakken banaan in het pannenkoekje rollen.. bestrooien met poedersuiker.. en dan bolletje ijs ernaast.
Of iets met meloen? Kleine galiameloenen uithollen, watermeloen en andere soorten meloen in kleine bolletjes in die galiameloen doen ofzo... Lekker fris! En een bolletje meloenijs ernaast ofzo?