Hallo meiden. Er zijn al een aantal mensen geweest die aan mij vragen of ik al veel ben aangekomen in gewicht. Ik ben nu 24 weken zwanger en in totaal zo'n 8 kilo aangekomen. Als ik dit vertel krijg ik meteen reacties van "oh, zoveel al" en "ik ben maar 12 kilo aangekomen in mijn hele zwangerschap". Ik ben 1.78 m en begonnen met een gewicht van 76 kg. Nu weeg ik 84 kg. Is het nu echt zoveel? En weet je... eigenlijk interesseert het me ook helemaal niets. Als het maar goed gaat met ons kindje. Of er nou 12 of 25 kilo bijkomt. Maar ik vind de opmerkingen wat raar. Wie herkent dit? Liefs shampoo
ik bij de eerste zwangerschap en daarom heb ik er ook veel over gelogen. Ik ben totaal 45 kilo aangekomen en zeg tegen iedereen hooguit 25 kilo om inderdaad het gezeur te voorkomen! Nu ben ik 20 weken zwanger en 2 kilo aangekomen, terijl ik exact hetzelfde doe als de vorige keer. Dus ik denk inderdaad ook maar zo zeur maar lekker verder als het met me kleine maar goed gaat dat is het belangrijkste en als ze het nu vragen hoeveel ben je aangekomen zeg ik, maak dat wat uit? en zeg ik niks
het is nooit goed hoor meid! ik ben nu 33 weken en ben niet echt superdik. heb een leuke buik vind ik zelf ( en groot zat) maar hoor ook zo vaak... nou jij bent ook niet dik. ja boeiend! denk ik dan. idd gaat erom dat je kindje het goed doet en meer niet. punt! ben trouwens iets van 6 kg aangekomen. veeeeeeeeel te weinig natuurlijk!
Ik ben in mijn beide zwangerschappen zo'n 20 kg aangekomen (per zwangerschap ) Ik vind dat je helemaal nog niet veel bent aangekomen hoor. Laat iedereen maar lekker praten. Als ze weer beginnen over je gewicht leg je lekker een hand op je buik, denk je aan je kindje waar je lichaam heel goed voor zorgt, en laat ze maar lekker praten. Fijne zwangerschap nog!
laat ze maar lekker kletsen, het is gewoon een makkelijk onderwerp alleen ben jij het onderwerp en da's niet zo leuk de een valt eerst af en komt dan aan, sommigen komen helemaal niet aan, anderen in het begin heel veel en dan niets, ik nu in 1 week 2 kilo, dus het kan zo snel veranderen, trek je er maar niets van aan, geniet maar lekker!
ik ben nu in totaal 20 kilo aangekomen. jammer dan hoor Heb een gezonde baby dat is het belangrijkste.
Het is als je zwanger bent geloof ik nooit goed:sOf je bent teveel aangekomen of juist te weinig. Je buik is te groot of juist veel te klein... Het gaat bij mij het ene oor in en het andere er snel weer uit.. Zolang de vk zegt dat alles prima gaat vind ik het ook prima.. Ben trouwens zelf alleen nog maar afgevallen en dat terwijl ik toch echt alles eet wat los en vast zit. En de kleine groeit toch goed.. Elk mens is gewoon anders! Hele fijne zwangerschap nog!
Wat een gezeur idd. 8kg bij 24 weken is toch prima?! Helemaal niet extreem veel, dus niets van aan trekken hoor
als je zwanger bent hangt er op een of andere manier een bordje op je waarop staat ´stel vooral ongepaste vragen en maak vooral elke opmerking die in je opkomt´. Of het nu gaat over gewicht of over ´hoeveel het er zijn´ of over geslacht of wat dan ook. Ohja, er staat ook op: ´raakt u mij vooral zomaar aan´. Ik weet niet goed hoe het komt, maar blijkbaar maakt een zwangere vrouw iets los in de ander (laat ik het maar zo uitleggen voor mezelf). Ik heb tijdens mijn vorige zwangerschap de meest rare opmerkingen gehad (zelfs van een prenatalverkoopster die durfde te zweren dat ik al uitgerekend was, terwijl ik nog 2 maanden moest. Ze wist het echt beter en vroeg uiteindelijk uit wanhoop: zijn het er dan 2?...en dat terwijl ik echt geen supergrote buik had!) ik heb me er vaak aan geergerd maar eigenlijk vind ik het verspilde energie. Ga je niet verantwoorden en geniet lekker van je eigen zwangerschap. Ohja, wat mij hielp: onmiddellijk een antwoord geven. (dus toen gevraagd werd of het er 2 waren zei ik onmiddellijk: wat is dat voor rare vraag?...hihi, heerlijk, en dan verder niks zeggen) overigens, we doen het hier onderling ook he. Ik ben niet zo voor het onderling ´vergelijken´. zo, ik ga weer lekker een zak koekjes opsnorren groetjes! Amber
Ik snap ook niet waarom het nu opeens wel normaal is om te vragen naar iemands gewicht. Normaal gesproken (niet zwanger) vraagt nog ook niet iedere keer iemand hoe zwaar je bent? Nu is het op eens ok ofzo? Ik ben van mezelf al vrij dik en ik ben nu pas 2,6 kilo aangekomen. 'Goh word zeker een klein kindje' zeggen ze dan. Nou nee hoor, de kleine ligt gewoon goed op schema. Waar bemoeien ze zich mee.
Ik was blij dat ik niet te horen kreeg bij de vk dat ik veel aangekomen was. (dat idee heb ik ook meer zelf denk ik) ik ben nu 14 week en 3 kilo aangekomen. De een komt veel aan de ander veel minder. Waar het aanligt weet ik ook niet. Ik heb ook al best een buikje terijl de ander die net zo ver is nog helemaal plat is. Mensen zijn best lomp als het gaat om de zwangerschap. Zoals iemand al zei dat mensen opeens gaan vragen hoeveel je aangekomen bent of opeens vinden dat ze daar wat over mogen zeggen. Normaal doen mensen dat toch ook niet? en anders ben je in mijn ogen onbeschoft.
@ Amber, je hebt helemaal gelijk! Ik ben normaal wel van de social talk hoor, maar nu even niet! Iedereen ziet in jou een aanknopingspunt voor een praatje en begint de meeste rare vragen te stellen en opmerkingen te maken. - 'Goh, in februari al'? - 'je hebt ook een kleine buik' (in vergelijking met wie?) - Of juist, 'flinke buik hoor!' - 'weet je wel zeker dat je thuis wilt bevallen?' Of van die goedbedoelde adviezen: mag je dat wel eten, je eet nu voor 2 he. 'Niet op hakken lopen' etc etc En idd over je gewicht, ik ben best slank van mezelf (maar inmiddels al bijna 11 kilo aangekomen ) en dan krijg je steeds te horen. 'Nou er mocht ook wel wat bij he?!'.. Wat is dat nou weer voor rare opmerking?! En dan nog het ergste.. mensen die aan je buik zitten
Vreselijk vindt ik het als mensen zomaar aan je buik zitten! Heb altijd de neiging omterug te zitten aanien over hun buik! Nu doe ik als mensen mijn buik willen aaien bewust een stap terug, moet je die gezichten zien! Maak je over je gewicht maar geen zorgen ik ben nu 15 kg aangekomen en het zit allemaal op mijn buik en borsten, wat mijn man al helemaal niet erg vindt... Zolang jij je maar goed voelt en je beebie het goed doet toch?
Ik ben super slank van mezelf en na 17 weken 4 kilo aangekomen. ben er super super trots op. Ik moet echt heel erg op mijn gewicht letten en voldoende eten anders val ik mega snel af. Ik denk dat het belangrijker is dat je beeb gezond is dan dat je teveel aan komt. lekker van genieten hoor
Ik ben nu 15 kg aangekomen, toen ik 20 weken was was ik volgens mij ook iets van 8 kg aangekomen. Ik zeg ook altijd "hoezo"? met een lief lachje als antwoord op dat soort vragen.
ik ben zondag 30 weken en nog geen 4 kg aangekomen. en ik krijg ook altijd "goedbedoelde adviezen" zou je dat nou wel eten want het moet er ook allemaal weer af. MENS IK BEN NOG GEEN 4KG AANGEKOMEN GRRR echt sommigen mensen.........
Ik had er vandaag ook 1 die niet zo geoed viel bij mij... Laten we het maar op de hormonen houden... Ik was vandaag bij mijn teamleidster om mijn zwangerschapsverkklaring in te leveren en daar zat nog iemand die ik helemaal niet ken. Dus ik geef mijn teamleidster die verklaring, zegt die andere vrouw heel droog: "Die heb je ook wel nodig, want niemand gelooft dat jij zwanger bent" Ze heeft wel gelijk want als ik mijn uniform jasje aan heb zie je het echt niet, of je moet het weten, maar dan nog... Dat zeg je toch niet! Ik wist echt even niet wat ik hier nou op moest zeggen.... Maar over het algemeen kan ik er alleen maar om lachen... Ze bedoelen het vaak goed en als ze niks vragen is het ook niet goed...
meid hartstikke mooi toch? ik ben 23 weken en ook 7 kilo erbij, of je vocht vasthoud en hoeveel vruchtwater je hebt speelt ook allemaal mee. tegen mij zeggen ze altijd, zo, je begint het al aardig te zien of niet? dan zeg ik ja da's normaal voor 5 maanden, en dan zeggen ze 5 maanden al? oh dan heb je een bescheiden buikje, ghhhh tis ook nooit goed hoor meid, soms gaat het mensen ook gewoon om de chit-chat, koetjes en kalfjes praten en zich niet realiseren dat wat ze zeggen eigenlijk heel dom is
joh het is nooit goed.ik ben nu 34 weken zwanger en 5 kilo aangekomen nou ik word er dus gewoon op afgerekend ik doe ongezond en ik moet meer aankomen bla bla bla.
Ik had al snel een buik doordat mijn darmen erg aan het rommelen waren, waar ik erg veel last van had. Die buik is daarna alleen maar gaan groeien natuurlijk. Wel stond het even stil, en dan zeggen mensen weer van "nou je groeit niet zo hard hoor'. En nu gaat me buik lekker naar voren groeien en de hoogte in en nu lopen ze weer te zeuren dat ik aardig ga groeien. Het is volgens mij ook nooit goed zeg maar, als je stil staat hebben ze wat op te merken en als je groeit ook. Ik begrijp die mensen dat niet. Ik moet wel zeggen dat ik me er weinig van aantrek, ik probeer op mijn eten te letten, maar als ik trek heb in iets dan pak het wel. Ik ga mezelf niet zitten pesten omdat je van sommige mensen niet teveel mag aankomen etc. Bij de verloskundige wordt ik toch niet gewogen, dus ik mag het zelf in de gaten houden. Ik ben tot nu toe 5 kilo aangekomen en dat vind ik op zich wel netjes, toch?