Ouderschapsverlof.

Discussie in 'Zwangerschap en werk' gestart door McNugget, 26 jan 2009.

Topicstatus:
Niet open voor verdere reacties.
  1. McNugget

    McNugget Niet meer actief

    Hallo mischien dat iemand dit weet.

    Ik ga 9 februari weer beginnen met werken. Vorig jaar heb ik ouderschapsverlof aangevraagt voor 1 keer in de twee weken 1 dag vrij. Ik wilde dit eigenlijk uitsmeren over een langere periode en aangezien ik ook maar 1 dag vrij neem in de twee weken had ik dit ook kunnen doen.

    Alleen als je werkgever dit niet wilt zijn ze verplicht je dit voor een halfjaar te geven en verder mogen ze het verlof weigeren.

    Nu las ik net dat het verlof verlengd is naar 26 weken, en vroeg ik mij af.. Mag je werkgever nog steeds het verlof na een halfjaar weigeren? Want het liefste neem ik natuurlijk veel langer dat verlof op. Maar vorig jaar stond er nog op internet dat je werkgever het verlof aanvraag in principe niet mag weigeren voor een half jaar, na die tijd wel.

    Weet iemand hier iets van?

    Alvast bedankt
     
  2. lizab

    lizab Fanatiek lid

    7 mei 2007
    3.467
    1
    0
    planner kraamzorg
    Drenthe
    De regels zijn idd veranderd.

    Je mag nu min.een half jaar fulltime en een jaar de helft van je uren opnemen. Mocht je het langer willen, dan moet je werkgever hier wel mee akkoord gaan.

    Overigens is dit niet geldig voor verlof wat reeds is aangevraagd geloof ik.
     
  3. Bluesky

    Bluesky VIP lid

    1 okt 2007
    5.941
    0
    36
    Verzorgende-IG
    Heerewaarden
    Kijk even hier... http://home.szw.nl/index.cfm?menu_item_ ... _id=151520

    Edit: De basisregeling is nog steeds 50% van je werktijd per week, alleen is dat nu verleng van een hlaf jaar naar een jaar. Voor jou dus gunstiger...

    En nog een linkje voor je baas ;) : http://home.szw.nl/index.cfm?menu_item_ ... k_id=73478
     
  4. blackeyedgirl

    blackeyedgirl VIP lid

    12 nov 2008
    17.671
    2
    0
    Zuid-Holland
    Volgens mij (en mijn werk) gelden de nieuwe regels alleen voor nieuwe aanvragen vanaf 1 januari 2009.
    Dus als jij het vorig jaar al heb aangevraagd, zullen de nieuwe regels helaas niet voor jou gelden.
     
  5. Bluesky

    Bluesky VIP lid

    1 okt 2007
    5.941
    0
    36
    Verzorgende-IG
    Heerewaarden
    @Blackeyedgirl: Volgens de quote en de link die ik net gegeven heb dus niet... En die is van het SZW, dus niet een of andere onbetrouwbare site... Je moet alleen voor de resterende 13 weken een nieuwe aanvraag doen. Geef je baas de tweede link in mijn post maar even, die is speciaal voor de werkgever.. ;)
     
  6. mummy2b

    mummy2b Lid

    27 nov 2008
    67
    0
    0
    Het gaat niet om de datum dat het verlof is aangevraagd, maar de datum dat het is opgenomen. Als je in 2008 al verlof hebt opgenomen voor hetzelfde kind, wordt het ouderschapsverlof niet verlengd.

    In eerste instantie was de verlenging inderdaad niet geldig voor verloven aangevraagd voor 1 januari 2009, maar dit is later geschrapt.

    @TS: aangezien je nog geen verlof hebt opgenomen in 2008, is de verlenging ook voor jou geldig. Je kan dus nog een nieuwe aanvraag doen voor de extra 13 weken.
     
  7. blackeyedgirl

    blackeyedgirl VIP lid

    12 nov 2008
    17.671
    2
    0
    Zuid-Holland
    26 weken ouderschapsverlof geldt alleen als er voor een kind vóór 1 januari 2009 nog niet eerder ouderschapsverlof is opgenomen of gedeeltelijk is opgenomen.Voor verlof opgenomen vóór 1 januari 2009 geldt een periode van 13 weken.

    Daar doelde ik op, alleen had ik niet gezien dat haar kindje pas 2 maanden is hihi, dacht dus dat ze vorig jaar ook al OSV had genoten.
     
  8. Bluesky

    Bluesky VIP lid

    1 okt 2007
    5.941
    0
    36
    Verzorgende-IG
    Heerewaarden
    :) OK... Nou maar hopen dat TS hem ook snapt... :)
     
  9. Ladymoi

    Ladymoi Actief lid

    24 okt 2008
    229
    0
    0
    utrecht
    Hoi hoi had ook een vraagje

    heb de ouderschapsverlof van mijn zoontje die nu 3 is niet opgenomen, en heb begrepen dat ik daar nog recht op heb, i wil na de bevalling ook osv opnemen maar niet onbetaald, ik wil wel betaald verlof....hoe kan ik dit regelen. Ik heb her voor dat ik zwanger was al met de werkgever besproken en hij zei toen dat e altijd wel wat te regelen viel als het zover is! ben benieuwd of ik werkelijk ook echt betaald krijg,,,,,geweldig lijkt me dat!\

    wat denken jullie!?

    trouwens een nicht van mij die krijgt ook gewoon betaald osv 100% zelfs!
     
  10. blackeyedgirl

    blackeyedgirl VIP lid

    12 nov 2008
    17.671
    2
    0
    Zuid-Holland
    Bij mij op het werk krijgen we de eerste 13 weken voor 50% doorbetaald.
    Maar als je werkgever het aanbiedt, even door hem/ P&O laten uitzoeken en op papier laten zetten hoe of wat.
     
  11. Ladymoi

    Ladymoi Actief lid

    24 okt 2008
    229
    0
    0
    utrecht
    o oke en hoe zit het dan met de andere 13 wekn, onbetaald?
     
  12. blackeyedgirl

    blackeyedgirl VIP lid

    12 nov 2008
    17.671
    2
    0
    Zuid-Holland
    Yep overige 13 is onbetaald hihi.
     
  13. McNugget

    McNugget Niet meer actief

    Bedankt voor de reacties allemaal..

    Ik heb het even goed nagelezen en ook gebeld, want kwam er niet helemaal uit.

    Ik heb me werk gebeld en gevraagt of we het ouderschapsverlof nog even konden bespreken en heb gelijk aangegeven dat ik het wil veranderen.

    Ik had vorig jaar afgesproken dat ik maar 1 dag in de twee weken vrij nam, en dit mocht maar voor een half jaar van me werk. Ik heb nog niks getekend want zover waren we nog niet.

    Nu is het allemaal veranderd en wil ik volgends de standaard regeling dus de helft van het aantal uur dat ik normaal gesproken werk werken, en dit voor een jaar lang.

    Ik heb dit gelijk telefonisch aangegeven, en me baas zei gelijk dat dat niet door ging omdat dat bedrijftechnisch niet kan omdat ze dan iemand erbij moeten aannemen.

    Maar ik heb er toch recht op? Dat is ook wat ik gelijk zei.

    Nu ga ik donderdag naar me werk toe, ik ben benieuwd hoe dit zal gaan. Want ze zijn echt niet blij met me dat ik dit nu wil. Maarja ik mag dit toch gewoon doen? Het lijkt wel of ik een misdaad pleeg maar ik heb hier toch gewoon recht op?

    Nou ik laat wel weten hoe me gesprek donderdag is gegaan.

    XX
     
  14. lizab

    lizab Fanatiek lid

    7 mei 2007
    3.467
    1
    0
    planner kraamzorg
    Drenthe
    Volgens mij mag dit idd gewoon en mag je werkgever idd niet weigeren.
    Evt. even je rechtsbijstand bellen? Zodat je goed voorbereid bent?

    Heel veel succes iig! En ik ga voor je duimen!
     
  15. KimsKie79

    KimsKie79 Actief lid

    12 aug 2008
    160
    0
    0
    Secretaresse
    Flevoland
    Of ze moeten je een half jaar 50% van je uren per week ouderschapsverlof op laten nemen, óf ze moeten je die 1 x per 2 weken gedurende 4 jaar lang ouderschapsverlof op laten nemen.

    Want het is het één of het ander en ze zijn het volgens mij écht wel verplicht, tenzij ze aan kunnen tonen dat het bedrijf in ernstige problemen terechtkomt, maar dat is erg lastig hoor!

    Succes en ik ben benieuwd hoe je gesprek donderdag (morgen) verloopt!

    Groetjes,
    Kim
     
  16. daffie1

    daffie1 Lid

    9 dec 2008
    48
    0
    0
    ik dacht dat het ook CAO verschillend was.
    Ik werk in de CAO Welzijn en dan mag je inderdaad maar 1 jaar opnemen maar in de CAO Kinderopvang mag het weer 2 jaar..
     
  17. Hopmarjanneke

    Hopmarjanneke VIP lid

    10 jul 2008
    13.558
    530
    113
    Vrouw
    Docent Frans (in opleiding)
    Duitsland
    Dat kan kloppen, maar de CAO is natuurlijk nog niet aangepast aan de meest recente wetswijziging waarin het ouderschapsverlof is verdubbeld. En verder is het gewoon altijd in overleg met je werkgever.
     
  18. McNugget

    McNugget Niet meer actief

    Dat is toch nu veranderd naar een jaar 50% van wat je werk op te nemen?
     
  19. McNugget

    McNugget Niet meer actief

    Me gesprek is verzet naar volgende week dinsdag, ze wilde het op het werk eerst intern overleggen.

    Ik ben benieuwd! Ik heb naar gebeld naar SZW en zei vertelde mij dat als ik volgens de standaard regeling ouderschaps verlof wil opnemen dat is
    ( Standaard geldt dat u één jaar lang voor de helft van uw werkweek gaat werken. Als u bijvoorbeeld 32 uur per week werkt, gaat u voor één jaar 16 uur per week werken en hebt u 16 uur per week ouderschapsverlof.)

    Uw werkgever kan u nooit weigeren ouderschapsverlof op te nemen volgens de standaardregeling. In een periode van twaalf maanden mag u dus altijd maximaal de helft van het aantal uren dat u in een week werkt opnemen.



    Dit mogen ze mij dan niet weigeren. Dus ik ben benieuwd dinsdag
     
  20. KimsKie79

    KimsKie79 Actief lid

    12 aug 2008
    160
    0
    0
    Secretaresse
    Flevoland
    Ik weet niet of dat ook mee verlengd is, eerlijk gezegd...

    Edit: ik zie dat je het al hebt nagevraagd, en dat dat nu dus gewijzigd is in een jaar. Lucky you, dan ben ik inderdaad benieuwd hoe je gesprek gaat verlopen. Ouderschapsverlof opnemen volgens de standaardregeling mogen ze inderdaad niet weigeren, dus ik zou me niet zo'n zorgen maken hoor!
     

Deel Deze Pagina