HELP! Pindakaas slecht?

Discussie in 'Zwangerschap' gestart door inkidinkidoe, 21 feb 2009.

Topicstatus:
Niet open voor verdere reacties.
  1. MamaDeluxe

    MamaDeluxe Fanatiek lid

    4 sep 2007
    4.576
    82
    48
    Er moet een verbod komen op zulke publicaties, volgensmij kan je ze nog aanklagen ook, wegens het veroorzaken van stress tijdens de zwangerschap :rolleyes:
     
  2. lennylenn

    lennylenn Niet meer actief

    Dat kan wel..maar dat is iets heeel anders

    Maaruuhh als er niks aan de hand is kan je gewoon lekker je broodje pindakaas eten hoor.
    Er wordt zoveel geschreven en gezegd over wat je wel en niet mag eten tijdens de zwangerschap...nou als ik al die regeltjes moest volgen lag ik dood en uitgehongerd in mn nest want je mag tegenwoordig echt niks meer eten als je zwanger bent denk ik.

    Ik eet echt alles waar ik trek in heb en waarvan ik weet dat het geen kwaad kan
     
  3. sniffy

    sniffy VIP lid

    26 mrt 2008
    10.179
    1
    36
    Verzorgende
    Dordrecht
    al die verboden op eten e.d. zijn echt van deze tijd. Vroeger wisten ze het allemaal niet en die mensen zijn er echt niet minder gezond door.

    Net als boter met toegevoegde vitamines zodat je kind slimmer wordt. Ja ja het zal wel. De moeder van Einstein smeerde ook volop met blueband.
     
  4. YellowButterfly

    YellowButterfly Niet meer actief

    Pindakaas is niet heel slecht, het is alleen een zogenaamde kalkdief. Als je dus voldoende kalk neemt kan je rustig pindakaas nemen. Suiker is overigens ook een kalkdief en chocola ook. Nu kan ik echt niet van deze laatste twee afblijven hoor ;)
     
  5. zogelukkig

    zogelukkig Niet meer actief

    Dit was het hele artikel. Let op de vette tekst. Zo is er ook onderzoek gedaan naar zwangere vrouwen die fruit aten tijdens de zwangerschap en hun kinderen die astma hebben.
    Als het echt zo zou zijn dat het eten van pinda's en noten astma zou veroorzaken, zou het wel op alle lijsten met "don'ts" staan!

    "UTRECHT - Kinderen van vrouwen die tijdens hun zwangerschap dagelijks noten of producten van noten als pindakaas eten, hebben een tot meer dan 50 procent grotere kans op astma dan kinderen wier moeder zich in de negen maanden voor hun geboorte zelden of nooit daaraan te goed deed.

    Dat blijkt uit een studie van Nederlandse onderzoekers onder leiding van epidemiologe Saskia Willers. Willers werkt bij het Institute for Risk Assessment Sciences (IRAS) aan de Universiteit Utrecht.

    De studie wordt deze week gepubliceerd in een Amerikaans wetenschappelijk tijdschrift.

    Ontraden

    Willers vindt het nog te vroeg zwangere vrouwen noten en producten van noten als pindakaas te ontraden. Daarvoor is meer onderzoek nodig.

    Bovendien bevatten noten en levensmiddelen als pindakaas vitamines en onverzadigde vetten die ook voor foetussen onontbeerlijk zijn.

    Gebruik

    Bij de studie waren bijna 4000 zwangere vrouwen betrokken. Zij vulden een lijst met vragen over hun dagelijks gebruik van groenten, vers fruit, vis, eieren, melk, melkproducten, noten en notenproducten in de daaraan voorafgaande maand in.

    Het voedselpatroon van hun kinderen werd onderzocht, als die twee waren. Ook registreerden de onderzoekers de symptomen van astma en allergieën in de eerste acht levensjaren van hun kinderen.

    De onderzoekers kregen zo de beschikking over gegevens van 2832 kinderen en hun moeder. Zij konden alleen een verband leggen tussen het eten van noten en producten van noten in de zwangerschap en astmaverschijnselen bij de kinderen.
    "
     
  6. Marieke1983

    Marieke1983 Niet meer actief

    dames, ik vind: we blijven aan de gang. ik denk dat we binnenkort ons eigen brood moeten bakken en groenten/fruit moeten telen. water drinken en verder niets meer! ;)
     
  7. Kimmie27

    Kimmie27 Lid

    24 jul 2008
    79
    0
    0
    Het klopt wel dat pindakaas de kans op astma bij je baby vergroot, vooral als je zelf astma hebt of het veel voorkomt in de familie.
    Bij mij komt het niet voor in de familie en ik heb het gevraagd aan de verloskundige omdat ik geen pindakaas meer mocht eten van mijn vriend, hahaha!
    De verloskundige zei dat ze het wel overlegd hadden met de gynaecologen, maar dat het nog niet 100 % zeker is dat het slecht zou zijn.
    Dus hij zei dat ik gerust een boterham met pindakaas mag eten, als je maar niet de hele dag door alleen maar pindakaas eet.

    Dus ik zou gewoon lekker genieten van je broodje pindakaas hoor!
     
  8. Sjors82

    Sjors82 Niet meer actief

    Net zoals bij heel veel dingen, je kan het best eten/drinken maar gewoon met mate! Alles waar té voor staat is gewoon niet goed. Dus niet elke dag de hele dag pindakaas eten, maar af en toe dan is er niks aan de hand. En dat geld ook voor af en toe cola drinken, enz. enz. Zoals mijn verloskundige zo mooi zei: gebruik gewoon je gezonde verstand!

    Enjoy your peanutbutter sandwich :D
     
  9. Anina

    Anina Actief lid

    8 jan 2009
    203
    0
    0
    Lekker blijven eten. Mijn oudste heeft een ernstige pinda allergie. Bij de andere twee heb ik alleen de laatste 3 maanden geen pindakaas meer gegeten. Zij hebben geen astma en kunnen prima tegen pinda en noten.
    Ook nu geniet ik nog lekker van mijn broodje pindakaas. Uit voorzorg i.v.m de oudste neem ik het de laatste 3 maanden niet. ( misschien is zelfs dat niet nodig, maar ik kan rustig zonder, baat het niet , dan schaad het denk ik dan maar)
     

Deel Deze Pagina